jabadabadu

Plaže na Kasandri

469 poruka u ovoj temi

Xenia kafic Cabana. Sve preporuke,lezaljke vrede za sve pare.

IMG_20170913_172041.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko letos probao da ode na hotelsku plažu hotela Aegean Melathron? Nalazi se na potezu između Palinija i Alexander the Great. Vrlo lepo uređenu plažu i u prvom redu velike suncobrane sa nekoliko ležaljki i onih velikih jastuka za ležanje.

Šetao sam plažom sa klincima, od AtG do Palinija i ovo mi je upalo u oko.

Pitam se mogu li ljudi iz drugih hotela platiti ležaljke i tu boraviti i koliko bi to koštalo? Vredi dati neki novac za to. Naravno, nadam se da nije kao u Sani Asterasu pa da traže po 40e za ležaljke.

Kad smo kod toga, da li je neko ulazio u Sani kompleks pored luke ka hotelu i kakva je procedura za to. Mi smo uvek parkirali na onoj velikoj livadi i išli u Anemos beach bar ili išli na plažu ispred kampa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stigla konačno prava zima sa dva meseca zakašnjenja, pa pretpostavljam da je većina forumaša na temama o planini i zimovanju - a ja sam sad našla da se raspitujem o jednoj plaži.:rolleyes:Toliko o mom osećaju za tajming.

Naime pre par dana sam saznala (ali ne sećam se kako) za plažu Sahara.Na ovom forumu ima samo na temi Nea Kalikratija tri-četiri rečenice i ništa više nisam našla.( Možda se ranije drugačije zvala?)

Dakle saznala sam samo vrlo objektivno da je to jedna ogromna plaža sa nekih 4000 ležaljki (da nije greška?)  , da je voda čista i da se ne sme unositi hrana.

Znam da je to suprotno od onoga zbog čega mi idemo na Kasandru ali ne bih imala ništa protiv da u niz dana uživanja u tirkiznim i nebo plavim uvalicama ubacimo jedan dan i tu smaragdnu pučinu, ako vredi.

Kad gledam fotke i snimke na netu, na nekima mi deluje zaista fascinantno i jedinsveno a na nekima skroz bez veze. Pa ne znam jel fotošop radi ili je lepo samo fotograf ima dve leve ruke.

Nadam se da ima neko ko je posetio ovu plažu pa da malo opširnije i subjektivnije opiše svoje viđenje  i lični doživljaj iste.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako si smeštena u tom delu (Iraklica, Kalikratia, Mudanja...) možda i ima smisla da posetiš plažu. Ako si na samoj Kasandri, Sani je sigurno bolji.

Nisam bio, ne volim plaže koje primaju toliko ljudi, u mnogo redova.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sahara je nekad bila extra za mlade sa svojim mini aqua parkom i extra kaficem ...

aqua parka vise nema, a kafic nije kao sto je bio ... tako je bar bilo 2016.

plaza je lepa, ali nije vredna dugog puta do nje ...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo izvestaj sa lica mesta.

Plaze na zapadnoj strani su malo prljavije od kisa. Pre dva dana Sani dosta zamicen. Juce vec puno bolji. Plaza kod Simantro beach hotela neupotrebljiva. Vise ouci na kaljugu.

Zato je na istoku sve ok. Voda bi mogla da bude za nijamsu toplija, ali posto je suncano i toplo, verujem da ce se brzo ugrejati.

E sad nesto sto nike vezano za trenutno stanje i sto bi moglo da bude korisno svima koji dolaze na ovaj deo Kasandre.

Kod hotela Alexander the Great nista novo 15€ ceo dan ili 10€ pola dana lezaljke. Frape 3€.

Danas smo usli na plazu hotela Aegean Melathron beach & spa. U prvom redu ogroman suncobran, 4 lezaljke, veliki jastuk za lezanje 25€ ceo dan. Naredni redovi su po dve lezaljke i mali suncobran, 8€ za dan. Frape (bolji i veci) 3.5€. Hotel je stvarno prelep. Lezaljke su bolje (iste ali novije) od AtG, suncobran manji i losiji. Nabijenije. Ipak, mislim da vredi. Plaza odlicno odrzavana. Stacionirali smo se odmah pored Aqua speed-a na kraju plaze. Razlog je taj sto je posle toga plaza privatnog kompleksa kucica u Solini (ne znam kako se zovu, to je ka jugu, ka A the G). Plaza tog kompleksa je prelepa. Tu se kupamo. Ostavicemo peskire i popodne se vracamo. Uskoro nam dolaze rodjaci, bice nas vise pa cemo uzimati ove velike komplete. Lepo je prosetati i po hotelskom kompleksu. Puno odrzavanih zelenih povrsina.

Slike su mi vece od predvidjenih za kacenje. Probacu kasnije da ih skinem sa Google photos u manjem formatu

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dimic_bata Sjajne stvari radiš na forumu, sve čestitke. Prvi deo juna je period kada i ja volim da obiđem sve ove plaže i mesta, i tada sve to mnogo lepše izgleda nego kasnije u sezoni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Dowie hvala. Poučen tuđim iskustvima sa ovog ali i i drugih Foruma, i ja sam odavno skapirao da  su pred i post seziona daleko bolje varijante za odabir destinacije. Aranžmani su jeftiniji,  gužve su daleko manje, enormnih vrućina nema. Još ako vreme posluži, eto preduslova za kvalitetan i sadržajan odmor.

Ono što na putovanju vidim i doživim, trudim se da iz svog ugla prenesem kroz sliku i text pokušavajući da sklopim opštu realnu priču. Kad je nešto lepo to ističem, a pišem i o onome što mi se ne dopada. Taj pristup sam usvojio sa Foruma. Sve je u cilju, sveobuhvatne  informacije a značaj procenjuje čitalac.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel bio neko ovih dana do Sani-ja? Zanima me da li se more isčistilo? I uopšteno utisci, vredi li obići? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo mi pre nekih 5-6 dana,voda čista i topla.

Parkirate auto na poljani gore i lagano putem kroz kamp levo spustite se do plaže gde možete zabosti svoj suncobran ili skroz pravo na ležaljke i suncobrane ( 1+1 =10 evra ) i popiti kafu 3,5 evra i pivo 5 evra ,to su otprilike bile cene.

Za klince je raj a za nas matore treba stotinak metara do struka mada leškarenje u plitkoj i toploj vodi je neprocenjivo.

Desno od plebsa su ovi što upravljaju svetom sa jahtama i ostalim čudima ,mi tamo nismo zalazili ali mislim da za 25 evra bi nas pustili ,bar su nam tako  kazali.

Generalni utisak : otići ,pogledati.okupati se koji put i ne vraćati se.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put putujem na zapadnu stranu Kasandre, pa da li moze neko da preporuci fine plaze oko Skala Fourke. Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sani, Elani, Posidi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put putujem na zapadnu stranu Kasandre, pa da li moze neko da preporuci fine plaze oko Skala Fourke. Hvala!

Plaže Cocus i Encore bara kod Posidija su odlične. Do Elanija, a pogotovu do Sanija imaš da se voziš.

Sani svakako vredi posetiti.

Elani je po meni lošiji od ovih plaža kod Posidija, ali i dalje može da se poseti. Ok je.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881373
    Ukupno poruka