jabadabadu

Plaže na Kasandri

469 poruka u ovoj temi

Kriopigi plaža...

DSCN5790.JPG

Ova Vaša fotografija plaže u Kriopigiju mi je zaličila na jednu moju ovogodišnju fotografiju,  :turista:

IMG_0486.thumb.JPG.c787690ace964842fb5e8

Nije ista plaža u pitanju,nije čak ni na Kasandri. :)

Ovo je Agio Saranta,najlepša plaža na Pelionu.

Po ostalim fotografijama mogu da zaključim da je Agio Saranta mnogo lepša.:volim:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put do plaže o kojoj je @Dowie pisao

IMG_20170829_112958.jpg.35e1e4ab983e62c3

IMG_20170829_113045.jpg.742ca134e931fd69

IMG_20170829_113108.jpg.4f85d0e271152f80

IMG_20170829_113145.jpg.57bc41c4c6a23698

I na kraju plaža

Izmenjeno (WOB)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rezervisao Afitos za jednu noc (30.09-01.10), ali me nesto vremenska prognoza premisljava, iako je vrlo rano za solidnu prognozu. Moguce je da otkazem to, pa da popnem do dole sada u nedelju, za sada prognozu kaze da ce biti super.

Jel neko moze da predlozi Top 5 plaze na Kasandri? Jos nisam iscitao temu do kraja, ali sam nesto sumirao do sada:

1. Plaze kod vila Pefka/Aleksandar Veliki hotel

2. Possidi 'rt

3. Aigeopelagitika 

4. Xenia

Moracu da izdojim samo 2-3 plaze ako idem na jedan dan. Possidi i Aigeopelagitika su blizu, mozda da spojim njih, pa onda malo na istocnu obalu...

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad smo vec kod vila Pefke, zna li neko nesto o vili? Cuo sam da je gazda preminuo i da je na prodaju i da se mozda nece izdavati sledece sezone.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@STEALTH

Posidi rt baš i nije reprezentativan. Divlja plaža ispred studentskog kampa. Mi smo bili i odmah se vratili. Jako dugačak rt gde trebaš da prođeš dosta da bi došao na vrh i uživao, a usput imaš neretke gomile đubreta. Vredi videti, pogotovu ako odvojiš vreme i za arheološki lokalitet Posejdonov hram, najstariji hram na Halkidikiju (naravno nema ništa od hrama, samo ostaci temelja). Po meni, ako imaš samo jedan dan ne vredi cimanja.

Ja bih posetio plažu hotela Alexander the Great pre podne, a popodne bih otišao do Sani beach-a. Dve odlično uređene plaže koje u ovo doba godine teško da će imati gužvu. Na Saniju ostaneš do zalaska sunca.

Do Posidija, iz Afitosa imaš nešto manje od pola sata vožnje, do Alexandera 10min, do Sanija do 15.

Možeš da odeš i na gradsku plažu u Afitosu. Meni je ona takođe prelepa, a sada i nema nikoga. Mislim na deo plaže gde su ukovljeni brodići.

Ksenija ti je dosta daleko od Afitosa, blizu sat vožnje, a meni se i ne dopada previše. Možda sada, kada nema gužve, utisak bude i bolji.

Kad smo vec kod vila Pefke, zna li neko nesto o vili? Cuo sam da je gazda preminuo i da je na prodaju i da se mozda nece izdavati sledece sezone.

Vila se prodaje već dve godine (koliko sam primetio, a možda i duže). Ne znam da li je vlasnik preminuo, ali verujem da naslednici neće propustiti priliku da zarade ako budu u prilici. Verujem da će se izdavati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rezervisao Afitos za jednu noc (30.09-01.10), ali me nesto vremenska prognoza premisljava, iako je vrlo rano za solidnu prognozu. Moguce je da otkazem to, pa da popnem do dole sada u nedelju, za sada prognozu kaze da ce biti super.

Jel neko moze da predlozi Top 5 plaze na Kasandri? Jos nisam iscitao temu do kraja, ali sam nesto sumirao do sada:

1. Plaze kod vila Pefka/Aleksandar Veliki hotel

2. Possidi 'rt

3. Aigeopelagitika 

4. Xenia

Moracu da izdojim samo 2-3 plaze ako idem na jedan dan. Possidi i Aigeopelagitika su blizu, mozda da spojim njih, pa onda malo na istocnu obalu...

Kalitea obavezno Korali Beach.Odmah ispod hotela Amnous

fllllc.jpg

2whj8js.jpg

https://www.sendspace.com/file/mvg0fy

Na kraju gde pise sendspace je snimak sa plaze u Kalitei.Mada nisam mogao da ga uploadujem, nzm dugacak fajl i nesto je kocilo.Nzm kako postaviti preko kog programa a da bude vidljivo svima :( Ali stvarno full snimak,lepota Kalitee.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Beeblebrox @filips88 (odlican je klip, sada ga izgledao.)

Hvala drugovi puno! 

Jos nisam siguran dali cu da odem sada u nedelju na jedan dan ili da cuvam nocenje za 30.09 - 01.10 u Afitosu (to bi bilo puni dva dana onda). Zavisi od prognoze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@STEALTH

Vila se prodaje već dve godine (koliko sam primetio, a možda i duže). Ne znam da li je vlasnik preminuo, ali verujem da naslednici neće propustiti priliku da zarade ako budu u prilici. Verujem da će se izdavati.

Ove godine je cerka izdavala, ali kako zivi u Solunu, mrsko joj je bilo (barem na pocetku sezone) da se time bakce, pa je oglasila vilu Pefku na prodaju( 600.000e)....e sad ako se na kraju oparila, mozda se i predomislila...zato pitam ima li neko svezije informacije sa kraja sezone

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel neko trenutno dole? Otkazao sam smestaj za naredni vikend (vreme ce biti hladno), pa bih hteo da odem sada u nedelju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako je bilo juče (u nedelju), šta si obišao i kako ti se svidelo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi iz kluba za odbranu Xenie (al' samo van špica sezone) uzvraćamo slikama iz juna ove godine:

WP_20170621_13_49_08_Pro.jpg.6e5d7b5355f

DSCN5538.JPG

DSCN5590.JPG

WP_20170614_11_27_44_Pro.jpg

WP_20170619_10_34_44_Pro.jpg

WP_20170620_10_47_38_Panorama.jpg

WP_20170620_10_48_10_Panorama.jpg

WP_20170621_13_45_34_Pro.jpg

WP_20170621_13_45_36_Pro.jpg

WP_20170621_13_45_39_Pro.jpg

WP_20170621_13_47_38_Panorama.jpg

WP_20170621_13_47_52_Panorama.jpg

WP_20170621_13_48_21_Panorama.jpg

WP_20170621_13_48_50_Pro.jpg

WP_20170621_13_48_58_Pro.jpg

WP_20170621_13_49_02_Pro.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako je bilo juče (u nedelju), šta si obišao i kako ti se svidelo?

Nisam bio, devojci izaslo da ide na posao. U suboti je vreme bilo perfektno za ovaj period godine, ali sta ces kad nije do tebe. Ostaje Kasandra za prolet.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dowie, predivno! I volela bih da mi napišeš gde je ova plaža tačno?

Mi planiramo sledeće godine Kasandru i zbunjena sam oko njenog južnog dela: pisano je da su Xenia i Paliuri jedno te isto, zatim da nije, da je Chorusso deo  Xenie, ali na Google earthu je posebna plaža i tamo vidim neki Golden beach za koju se ne sećam da li je ovde pisano.

Pa ako nekoga ne mrzi da napiše ko je ko i šta je šta na južnom delu Kasandre?:neznam:

Ovaj deo plaže sa Dowievih slika mi se posebno dopao i ako Bog da sledeće godine i mi ćemo malo uživati tu, samo da znam neke kordinate.:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@enmale Sad bih trebalo da napišem nešto u stilu ’pisano je  o tome ranije dosta, pretražuj forum’, ali evo da pomognem...  Sa slika će ti biti sve jasno. Legenda:

X = plaža Xenia = plaža Chrousso = plaža Paliuri. Sve ti je to u osnovi isto, mada je Paliouri nazive mesta koje je par km dalje i uvučeno u kopno. GB = desni deo plaže Golden Beach gledano ka moru. Crveno je magistrala, narandžasto su neki od prilaza sa magistrale do desnog dela GB i Xenia plaže. Sve skupa Xenia je tačno 10km od Haniotija i jedno 5-6km od Pefkohorija. Brojevima 1-4 obeležene su otprilike lokacije na Xenia plaži gde imate plažne barove - ležaljke i piće. Strelica pokazuje mesto sa fotografija, taj srednji deo je bez ležaljki i tu nam je bilo najbolje. Imate i vodene sportove. Plaža je čisto peščana, izvanredna i topla voda, dugi plićak, lepa boja mora, itd... skoro u rangu Sitonije. Mane srednjeg dela plaže su nereprezentativno i zapušteno zaleđe, i to što je jako uzak peščani deo, jedva za dva reda, pa su u špicu sezone gužve nesnosne. Neposredna blizina nevaspitanih posetilaca plaže može biti razlog vašeg nezadovoljstva i nemanja mira. Ipak, mi smo uvek bili tamo najdalje do kraja juna, kada lepo može da se diše i relativno nesmetano uživa u lepoti vode.

Krajnje desni deo GB plaže koji se vidi na slici je lep, tu je nekada bio Frogs kafić, sada je malo zapušteno ali je pesak na kopnu i lepa voda. Levo od GB dela na slici se nastavlja Golden Beach plaža, ali na njoj nije sitan pesak već šljunak, ima i kamenja u vodi i ona meni nekako nije odgovarala, puna je kamp prikolica i smeća u inače lepom četinarskom zaleđu. Na drugoj slici videćeš da je dalje levo od GB zaliva ova pravougaona laguna za čamce, a tamo gde piše Paradise beach i levo od nje je takođe lepa i duga plaža (samo šljunčana, nigde peska) koja se zove Glarokavos, široko je i lepo, najlepše u tom delu gde piše Paradise Beach, mada tu dubina ide relativno brzo. Na ovaj deo se posle nastavlja Pefkohori.

Xenia.jpg

Xenia2.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dowie,:srce: si. Ja jesam pretraživala forum, i tu sam se i zbunila. Valjda je trebalo bukvalno da mi neko nacrta :D. Sada mi je jasno i zaista sam ti zahvalna na uloženom trudu. A verovatno si i još nekom pomogao.

Hvala i pozdrav!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881370
    Ukupno poruka