jabadabadu

Plaže na Kasandri

469 poruka u ovoj temi

Bilo bi lepo kad bi ovde svi pisali o plazama na Kasandri-gde se nalaze, kako se stize do njih.Bilo bi korisno za mnoge od nas..... :smajl:

Izmenjeno (elzner)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisalo se dosta o tome, ali evo mogu da ponovim ono sto sam ja video, kao i da dodam neku slicicu.

Pefkohori - sitan sljunak, dobar mali plicak, pa onda stena [bela, mekana, nema zivotinja i nije klizava] pa zatim mekani pesak, bistra voda lepe boje i prilicna guzva, narocito deca koja vriste i deru se na sav glas! :angry:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je nesto juznije od Pefkohorija, nekoliko km, kod mesta Paliorou valjda, dobili flajer na plazi u Pefku da tamo ima neka zurka pa otisli. Plaza je pescana, voda nije tako lepe boje, malo zelenkasta, ali je cista, ima vise mladih ljudi, pusta se muzika...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A moj favorit je definitivno plaza u mestu Kalithea, koja se valjda zove Tripi. To je ustvari beach bar, koji je tesko naci, ali ustvari i nije - jer ako kazete "beach party" svi kazu "aaaa TRIPI" i odmah vas upute. Odlicna muzika, vrlo glasna, malo veca guzva, ali super opusteno, mladi lepi ljudi. Pesak i postepen plicak nekih stotinak metara, super i za plivanje i za spor i djuskanje u vodi, peskovito meko dno... Ma, uzivancija...

[nemam nijednu sliku na kojoj se ne vidi moje drustvo] :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je nesto juznije od Pefkohorija, nekoliko km, kod mesta Paliorou valjda, dobili flajer na plazi u Pefku da tamo ima neka zurka pa otisli. Plaza je pescana, voda nije tako lepe boje, malo zelenkasta, ali je cista, ima vise mladih ljudi, pusta se muzika...

Pretpostavljam da se radi o plazi ispred Crousso Village-a, mada je plaza dosta duza i prostire se i pre skretanja za ovaj hotel, tj. duz cele uvale u kojoj se nalazi. Po meni jedna od najlepsih na prvom prstu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto prvi put idem u Grcku, mnogo stvari me zanima......... :biggrin: .....Generalno govoreci da li sve te plaze oznacene ili je slucaj kao sa Orange beach(paradajz oznaka.... :laugh: ) , koliko je udaljen Sarti od prvog prstena posto cemo mi biti smesteni u Polihronu?

S obzirom da cete letovati u Polihronu predlazem da obidjete "detaljno" prvi prst. Ima toga puno za videti. Mogli bi da organizujete jednodnevni izlet do drugog prsta, da ga obidjete u krug i posetite najbolje plaze. Ali to je vise informativno da bi se recimo upoznali za sledecu godinu.

Polihrono je od Sartija udaljeno cca 2 sata. Nije razdaljina tolika da bi se sipcilo bas svaki dan. Obidjete Hanioti, Pefkohori, Kaliteu, Sani beach, Athitos, Ag. Paraskevi. Pogledaj puno tog je na forumu pisano o tome.

Na drugom prstu su sve uredjene (kafic, wc ili apartmani) plaze obelezene. Portokali nije uredjena i jos nekoliko.

Sarti je ok jer imas pogled na Sv. Goru, ali kao mesto nije nista specijalno.

Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svasta je oznaceno pored puta, na to se tesko mozes osloniti. Mada, generalno, uvek postoji neka reklamna tabla ako postoji hotel ili kafic na plazi.

Meni je jako zao sto nisam bio na toj Orange beach, video sam je na slikama, izgleda fenomenalno. U vreme kada sam sa drustvom bio na Kassandri bila je nenormalna guzva na putevima i veeeelika vrucina, pa nisam mogao da ih nagovorim da se zaputimo tamo. Ipak je to malo dalje.

Twixy 5+ za pamcenje naziva plaza na Grckom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto prvi put idem u Grcku, mnogo stvari me zanima......... :D .....Generalno govoreci da li sve te plaze oznacene ili je slucaj kao sa Orange beach(paradajz oznaka.... :lol: ) , koliko je udaljen Sarti od prvog prstena posto cemo mi biti smesteni u Polihronu?

imas na sajtu astratravela slike orange plaze,ali ti je daleko da putujes iz polihrona a imas levo od pefkohorija plazu xenia koja je dobra

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li neko ima slucajno neke slike iz Polihrona, sve slicice koje sam nasla na internetu su male i nejasne, mada koliko sam provalila sva ta mesta su vrlo slicna (mislim na Polihrono, Hanioti i Perfkohori)?Kakava je plaza u samom Polihronu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma meni su sve plaze OK u sva tri mesta, ali mi se ipak najmanje svidela u Polihronu :( . Bolja je plaza u Haniotiju ili Pefku, a najbolje su one Paliuri i jos jedna pored (zaboravih kako se zove) B)

A i zabava je bolja u Haniotiju i Pefku... :biggrin:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Twixy 5+ za pamcenje naziva plaza na Grckom.

Jos je sve sveze od prosle godine:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma i meni je od prosle godine, ali ne mogu da popamtim te paliurou-polihronos-platamono-paralie, sve mi je malo zamuceno kroz miris uzo-a. :smajl:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a imas levo od pefkohorija plazu xenia koja je dobra

E Xenia hotel i plaza, na to sam mislio, to je prva plaza, pa odmah u produzetku je ova sto sam stavio sliku... ako "levo" znaci juznije :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nasla sam na internetu ovu mapu na kojoj su ucrtane plaze i njihova imena, pa kome treba....... :) .......i da malo osvezim pamcenje onima koji su bili, kako bi se setili jos vise stvari....... :D

post-10-1176318184.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    886986
    Ukupno poruka