WickedLady

Vodic za emigraciju-Australija

23 poruke u ovoj temi

Ako se ne varam jednina sansa da odesh i ostanesh u Australiji je da im dash oko 20.000

evra po osobi (moze i cela porodica da se iseli ako hocesh) jer im je to neka vrsta garancije da nisi dosao tamo a im pravish probleme (citaj kradesh ,dilujesh drogu itd)...

te pare su nesto kao depozit koji valjda dobijes kasnije nazad ili mozes da ih podignes posle par godina ( ovo vec nisam sigurna sta se desava sa tim novcem)....

Moja zelje ja takodje bila da odem i zivim tamo ali ispostavilo se da to i nije bas tako jednostavno ...bila sam u kontaktu sa jednim nasim covekom koji godinama zivi i radi tamo

(polu srbin je) mogla bih ponovo da ga nadjem pa da vidim da li ima neke informacije....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se ne varam jednina sansa da odesh i ostanesh u Australiji je da im dash oko 20.000

evra po osobi (moze i cela porodica da se iseli ako hocesh) jer im je to neka vrsta garancije da nisi dosao tamo a im pravish probleme (citaj kradesh ,dilujesh drogu itd)...

te pare su nesto kao depozit koji valjda dobijes kasnije nazad ili mozes da ih podignes posle par godina ( ovo vec nisam sigurna sta se desava sa tim novcem)....

Moja zelje ja takodje bila da odem i zivim tamo ali ispostavilo se da to i nije bas tako jednostavno ...bila sam u kontaktu sa jednim nasim covekom koji godinama zivi i radi tamo

(polu srbin je) mogla bih ponovo da ga nadjem pa da vidim da li ima neke informacije....

Ovo za 20.000 evra nije tacno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kao prvo nova sam na ovom forumu...a odabrala sam ga jer je tema Australija....zasto Australija?? Zato sto moj muz i ja hocemo da idemo tamo da zivimo...i volela bih...ako bi neko mogao da mi pomogne...da mi kaze opsirnije sta mi je potrebno od dokumenata...i ako neko nekog ima u Australiji ili ako neko sa ovog foruma zivi tamo, pa da stupimo u kontakt... jer mi bi ove godine voleli da odemo...

Unapred, hvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kao prvo nova sam na ovom forumu...a odabrala sam ga jer je tema Australija....zasto Australija?? Zato sto moj muz i ja hocemo da idemo tamo da zivimo...i volela bih...ako bi neko mogao da mi pomogne...da mi kaze opsirnije sta mi je potrebno od dokumenata...i ako neko nekog ima u Australiji ili ako neko sa ovog foruma zivi tamo, pa da stupimo u kontakt... jer mi bi ove godine voleli da odemo...

Unapred, hvala...

Tanja,

Odgovor mozes naci na sledecem sajtu:

immi.gov.au

Dobro procitaj i kada se odlucis na koju vrstu vize zelis da odes onda pocni da kopas po forumima za iskustva drugih ali se u biti :) drzi onoga sto pise na zvanicnom sajtu.

Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kao prvo nova sam na ovom forumu...a odabrala sam ga jer je tema Australija....zasto Australija?? Zato sto moj muz i ja hocemo da idemo tamo da zivimo...i volela bih...ako bi neko mogao da mi pomogne...da mi kaze opsirnije sta mi je potrebno od dokumenata...i ako neko nekog ima u Australiji ili ako neko sa ovog foruma zivi tamo, pa da stupimo u kontakt... jer mi bi ove godine voleli da odemo...

Unapred, hvala...

Tanjatanja1! Pokusajte preko interneta na AUSFIS ORGANIZATION. Srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovom porukom bih pozvao sve one koji imaju nekakva iskustva i saznanja o nacinima i proceduri emigracije da to ovde objave... :wub:

Zanima me da li neko zna koja je granica sto se tice godina za odlazak u Australiju?

Da li bi neko mogao da mi napise nesto vise o svemu tome? :wub: Unapred zahvalan :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu AUSFIS ORGANIZATION kazu da primaju od 18-45 godina.

Sajt IMMI.GOV.AU sigurno ima jos podataka,nadjite ga pod forumom o Australiji!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MMMM jel postoji sansa da odu ljudi koji imaju preko 45 godina? Sta mislis?Naglasio bi da osoba koja bi isla ima jako dobru struku koja se trazi u Australiji i 34 godine radnog staza..Unapred zahvalan :)

Izmenjeno (NikolaStanojevic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sansa postoji, ali dok ne dobijete od australske vlade odgovor,sve vam je drugo gledanje u pasulj; a to znate i sami! Srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej, zanimam se za Work and Study u Australiji, i pronašla sam super program preko jedne agecije :: http://www.staputovanja.com/radni-programi/rad-i-tecaj-australija pa me zanima da li netko ima iskustava? Zna nekoga da je bio?! Hvalaaa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta agencija ti ne treba uopste, aplicira se direktno na sajtu http://www.immi.gov.au

Ni cene nisu naivne:

80,000 dinara za vizu

16,000 dinara x broj nedelja kursa. Za 6 meseci = 416,000 dinara.

Plus karta, pa smestaj i zacas stignes do 10,000 EUR.

Smestaj je jako skup, mozda najgore na planeti od svih bogatih zemalja. Ko se upusti u ovo morao bi da se ustekuje kod nekoga ko vec ima smestaj. Scenario je, "trazim cimera", i dobije se jedna soba u postojecoj kuci (obicno "victorian terrace"). Cesto se desi da onaj koji ostane 6 meseci na kraju bude "gazda" i preuzme kucu jer su se svi ostali izmenjali i otisli pa on onda kaci oglase "trazim cimera". Tu je nedeljno smestaj 180-200 AUD (16,000 dinara nedeljno). To je po osobi, cela kuca je verovatno 800$ nedeljno pa kad cetvoro deli, moze da se nekao izadje na kraj. Ima i to svoje: ljudi se ne poznaju, nekad se ne vole, nekad jedni drugima kradu iz frizidera, nekad prime i nekoga ko nije student pa im ovaj pokrade sta moze i zbrise.

U mojoj ulici u Sidneju je bilo 20-ak takvih kuca i hostela, tokom godina sam se naslusao svakavih prica.

Ne znam ko ide na ovakve "work and study" kurseve. Za Srbiju mislim, ko vec ima toliko para taj bi morao silno da zeli da ide da se cima i bekpekerise godinu dana.

Za 20 sati po 15 dolara to je 300$ nedeljno, to ne pokriva trosak stanovanja i skole, kamoli hrane i ostaloga. Tolika je socijalna pomoc za nezaposlene.

Iz Azije masovno (na desetine hiljada, mozda 100 hiljada u svakom trenutku) idu Koreanci, Kinezi, Japanci, Thai da uce jezik ali to je placena skola i nikakav rad ih ne zanima.

U Australiji vise nema firme koja zna da napravi peglu ili elektricnu sijalicu, sva proizvodnja je ugasena i poslata u Aziju.

Da joj nije engleskog jezika (da uci Aziju) bila bi irelevantna kao, na primer, Argentina.

Izmenjeno (Genki_des)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna nekog agenta agenciju za emograciju iz Beograda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi imamo provereno dobrog agenta,ona je Srpskog porekla,radi za balkanske zemlje...i radi po principu sigurnog i brzog odlaska...naravno samo novca i odlazis 100%

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bokicaaa88, kako mogu da dodjem do tog vaseg agenta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

stojanovic associates

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka