komisura

Portugal sa kraja na kraj - putopis

174 poruke u ovoj temi

Polovina vremena ide na sada jedno detaljnije upoznavanje Madeire (prosli put nije bilo moguce obici vise od 1/4 ostrva), dok ostatak od 4-5 dana otpada na delove Lisabona koje nismo uspeli da vidimo prilikom predhodne posete (Keluz), Obidos, i Cabo de Rocas, a ponovice se obilazak Sintre. Ne verujem da ce biti vremena i za odlazak u Evoru. laugh.gif

ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

Jel ste isprobali TAX FREE u Lisabonu odnosno povracaj pdv-a?

Da, i obavezno poseti Freeport! Sta te konkretno zanima?

Jel ste isprobali TAX FREE u Lisabonu odnosno povracaj pdv-a?

Nisam u Lisabonu, ali jesam u Madridu.

Zahvaljujem se svima, i mnogo me raduje ako je Portugal dobio nove obožavaoce! srce.jpg

Ne bih da dosađujem, ali moram i ja da te pohvalim na iscrpnom putopisu! Mogu da zamislim koliko ti je vremena trebalo da ga napišeš, mnogima je tvoj putopis inspiracija, a i tebi će nekad biti divan podsetnik uz fotografije!

Hvala još jednom!

@Tanja-011 Nemam tax-free shopping iskustva, pa samo da poželim lep provod u Lisabonu!

@cbf150 Hvala puno, nadam se da ćemo čitati i druge utiske sa putovanja u ovu divnu zemlju, jer svakako postoji još puno toga što vredi videti u Portugalu! A volela bih i da se ja jednom vratim tamo, da utvrdim gradivo osmeh1.gif

Da, i obavezno poseti Freeport! Sta te konkretno zanima?

Koliki je min iznos racuna za povracaj pdv-a? Negde nadjoh da je 50 evra....

Hvala puno.....samo da sunce sija sve vreme....klap.gif

Tanja, minimalan iznos je 65 eur. Nista nije komplikovano: u prodavnici ti popune jedan obrazac i daju ti koverat, a ti kasnije na aerodromu odes na salter gde ti to overe i oni ce te vec uputiti opet na salter gde taj novac mozes da podignes. U ovom slucaju, kada odbiju neke takse na kraju ispadne oko 8, 9 eur. Nije neka lova, ali zasto da ne... Jos nesto: overu i podizanje novca moras izvrsiti u poslednjoj zemlji EU koju napustas, ne pre... Tako npr, ja sam to odradila u Italiji.

Lepša polovina i ja smo se vratili iz Lisabona juče, bilo je prelepo! U pravu su svi koji tvrde da su Portugal i Lisabon, nešto što svi žele da dožive potpunije i laganije.. Ako nekome trebaju sveže informacije, samo pucajte sa pitanjima.. Ja ću pročešljati još jednom postove, pa ako se nešto promenilo napisaću..

Komisura je zaista odradila lavovski posao i detaljno opisala njihovo putovanje, pa ako nešto bude moglo da se dopuni, dodaću :)

Bas lepo. Za pocetak jel vas posluzilo vreme, jer noci nisu bile hladne?

Zanima me da li ste mozda obilazili ovde vec pomenuti Obidos ili Nazare?

Izmenjeno (tantal71)
nepotrebno citiranje posta ispod kog se piše novi

Evo i ja se vratih.....sva izgorela od sunca....bilo je sve vreme 30 stepeni. :klap:...ako neko ima vremena neka ide u Sintru dva dana, prvi dan klasicno Pena i Cabo de Roca, a drugi dan nek iskoristi da obidje Palacio e Quinta da Regaleira....od zeleznicke stanice treba pesaka oko 30 min do te Palate i prelepog vrta ili imanja kod nje gde se nalaze podzemni hodnici, bunar masonske inicijacije, razne fontane....provedosmo vise od 3 sata na tom imanju.

To mi je bas dopuna plana u odnosu na predhodnu posetu Sintri. Kazes da do Palacio e Quinta da Regaleira moze da se ide i pesaka? Zar nema i neki bus sa zeleznicke stanice? Posto nemamo toliko vremena na raspolaganju, prvo cemo tamo, pa onda do vrha u palatu PEna, i onda do Cabo de Roca.

ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

Ima, al ne upamtih koji je broj (mozda je 435. al bolje proveri), znam sigurno da nije onaj bus koji vozi do Pene, to je 434....nekako to cekanje na buseve mene uvek iznervira, lakse mi je da se pouzdam u stare dobre noge osmeh.gif

ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

Taj put bi trebao da je odmah sa leve strane posle zeleznicke stanice?

Jel ste bez problema uspeli da vidite i to, i Penu i centar Sintre, plus da se vrnete do najzapadnije tacke Evrope?