komisura

Portugal sa kraja na kraj - putopis

174 poruke u ovoj temi

Zahvaljujem se svima, i mnogo me raduje ako je Portugal dobio nove obožavaoce! srce.jpg Ja bih rado ponovo posetila ovu zanimljivu zemlju, mada ima i toliko drugih koje tek treba obići...

Objavljene su i preostale foto-ture sa putovanja: Lagos, Lisabon i Lisabon i okolina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem se svima, i mnogo me raduje ako je Portugal dobio nove obožavaoce!

Jednog jeste sigurno. :D

Zanima me u vezi cena smeštaja koje si navodila, da li su to cene po osobi ili za dvoje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve cene smeštaja su po jednom noćenju za dvoje, sa doručkom. Rezervisali smo ih par meseci pre puta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zahvaljujem se svima, i mnogo me raduje ako je Portugal dobio nove obožavaoce! srce.jpg Ja bih rado ponovo posetila ovu zanimljivu zemlju, mada ima i toliko drugih koje tek treba obići...

Objavljene su i preostale foto-ture sa putovanja: Lagos, Lisabon i Lisabon i okolina.

• Samo se pridruzujem cestitkama i a ulozenom trudu i vremenu
  • Svaka pohvala....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravih neku pauzu i ni sama ne znam kako sam došla do ovog putopisa. Uživala sam u svakom redu koji sam pročitala, a o fotografijama da i ne govorim... Prelepo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno! :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da se pridružom čestitkama na ovako divnom i korisnom putopisu ! :klap: Pošto ovog leta planiram nešto ovako, verovatno ću te zapitkivati o nekim detaljima...ne zameri... :) Pozdrav !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlično, nadam se da ću biti od pomoći! Očekujem pitanja :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Na automatu smo kupili punjive kartice i „napunili“ ih dnevnom kartom za prevoz......."

Jel ovih automata za karte ima kod svake bus\metro stanice? Jel vraca kusur il se ubacuju sitni evri koliko tacno treba, he, he..... :blush:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Automati se nalaze na svakoj metro stanici, primaju i metalni i papirni novac, i vraćaju kusur, uz račun. Obično su u blizini i radnici koji vam pomažu u slučaju nekih problema. Prvo se kupi punjiva kartica, a onda se svaki sledeći put prvo ona ubaci u automat, i odabere se koliko se vožnji kupuje. Bus nismo koristili, ali znam da nisam viđala automate na "nadzemnim" stanicama (bus/tramvaj).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najvise se isplati kupiti kartu koja vazi 24h za metro, bus, tramvaj, naravno u zavisnosti od toga koliko spartate i gde ste smesteni. Cini mi se da kosta nepunih 5e. Ukoliko idete u Freeport ta karta ne vazi, ali se itekako isplati po gradu. Primera radi, ako kupujete kartu u tramvaju mozete je platiti i 2,5e. Dakle, cim dodjete odmah kupite kartu za prevoz.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje za ostatak druzine koja je pohodila Portugaliju: da li je neko od vas obisao i gradic Obidos na nekih 100 km severnije od Lisabona? Zanima me koliko je komplikovano stici vozom do tamo, u nekom postu na trip advisoru sam procitao da ima neko presedanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, nisam bila, ali se sećam da sam tokom razmatranja ove opcije pročitala na netu da je mnogo bolje ići busem iz Lisabona do Obidosa. Prevoznik je Rodotejo, busevi polaze sa stanice Campo Grande (ili tako nekako) u Lisabonu, i vožnja traje oko sat vremena. Vozom se putuje oko 2,5h i preseda se na stanici Mira Sintra-Melecas, barem tako kaže sajt železnice.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Komisura, puno hvala. Zahvaljujuci fantasticnoj ponudi koju " Lufthansa " ima za odredjene polaske za Lisabon za period kraj aprila- maj, planira se jedno novo putovanje za Portugaliju, ovoga puta sa naglaskom na obilazak nekih novih mesta u okolini Lisabona, ali i na bolje upoznavanje Madeire.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divno, zavidim ti! Koja bi još mesta obilazio? Nadam se da ćeš nam pisati kako je izgledao povratak u Portugalcvetic.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26174
    Ukupno tema
    872802
    Ukupno poruka