komisura

Portugal sa kraja na kraj - putopis

174 poruke u ovoj temi

Da li je neko letovao u Algarveu ove godine? :suncase: Slučajno naleteh na lokaciju predivne plaže Benagil, nedaleko od Portimao-a, čija se slika često vrti po netu a ja uopšte nisam do sada shvatila da je Portugal u pitanju... Sledeći put ona mora da se obiđe :)

57dc0aad637fa_640px-Benagil_Cave_Algarve

By Bruno Carlos - Canon 6D with 16-35mm 2.8 lens Previously published: yes, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39465584

Izmenjeno (komisura)

Bila sam u Portugalu u oktobru, bili smo i u Portimau 3 dana, stvarno je predivno. Plaža sa te slike nam je definitivno promakla, evo jedne od plaža https://plus.google.com/+SuzanaBursac/photos/photo/6339966389879086210?pid=6339966389879086210&oid=105688966290403280303

Uspeli smo i da se okupamo iako je bio početak oktobra, vreme predivno, plaže još lepše. Definitivno bi sl put izabrala septembar za posetu Portugalu s obzirom da imam malo dete a mislim da su tad idealne temperature.

Postaviću malo više slika kad budem imala vremena, moram prvo da ih smanjim. Bili smo deset dana u Portugalu, Prvo u Portu pa u Lisabonu pa u Portimau i predivno je bilo.

Divna plaža i lepo ste vreme imali baš! Ja sam bila u septembru pre nekoliko godina i kupali smo se, ali ne mogu reći da je voda baš bila topla. Mada kažu da je zbog struja voda u okolini Portimaoa toplija, e sad ne znam da li tu ima istine jer se tamo nismo kupali. Jako bih volela da nekad ciljano letujem u ovoj oblasti, samo me ta temperatura vode muči, a za plaže znam da su prelepe.

Nadam se da ćeš postaviti fotke i opisati malo šta ste videli, nema često utisaka iz Portugala :srce:

Hvala @Medo :) Od predugačkog spiska želja nikako da ponovim taj Portugal, a rado bih. Kako ste putovali do tamo? Dodajem u spisak i Nacionalnu palatu u Sintri, prelepo izgleda...

@stalker Ređe ulazim na forum ali mi je baš drago da nastavljate putovanja u istom tempu :) E sad još da se nadam da ćeš nas obradovati i jednim dužim izveštajem u maniru andaluzijskog? Koja ste mesta obilazili? Da li bi preporučio neku "bazu" na jugu za letnji odmor i zvrjanje po plažama? Svaka čast za kilometražu :aplauz:

Komisura- nismo mnogo isli ka jugu samo Evoru smo obisli,Setubal i te plaze Troju Comportu itd tako da nemam ideju za bazu dolje na jugu. Mi smo po nedelju dana napravili baze kod Lisabona jednu na Costa da Caparica plazi posto nam se tamo dopalo prosli put a drugu bazu u gradu Portu,

Mnoga mjesta smo obisli ali jednostavno nesto se moralo precrtati tako da smo odlucili da peskocimo krajnji jug tj tzv Faro district.

Od ostalih mjesta Tomar, Guimares, Braga, Obidos, Nazare ,Coimbra ,Aveiroi Costa Nova, simpaticni Monsanto i tako :)

Nedovoljno je to,vec planiramo povratak mada moram reci i povratak kuci bio je saladak jer smo 5 dana putovali i svracali u Andoru pa Nimes u Francuskoj i lijepi Monpelje onda preko Alpa za Moncu pa Lago di Garda Vicenca na kraju Venecija i konacno  kuci posle 20 dana.

komisura, svaka čast na prelepom i vernom opisu vašeg putovanja, i na hrabrosti da se upustite u takvu avanturu :)

Dodatno sam uživao u opisima i obzirom da sam sličnu turu napravio pre dve godine i obišao neka od mesta koje ste i vi (Porto, Lisabon, Braga, Cabo de Roca, Kaškaiš) i uz dodatak još par manjih mesta (npr. Vianna do Castelo, tako da sam išao od krajnjeg servera ka jugu).

Portugal je zaista predivna zemlja, a na mene je najjači utisak ostavio Porto. Nadam se da ću imati prilike da ponovim ovakvo putovanje, i između ostalog ponovo probam Pastel de nata (po opisu bih rekao da je to upravo ono što si i ti jela, samo što si ti stavila drugi naziv, pa nisam siguran da li je to neka varijacija na temu ;) )

hvala vam puno svima na divnim opisima i preporukama za portugal. sve pohvale, bilo je lakse obici predivnu zemlju uz vase preporuke.

OBRIGADO :)