Hornet

Toskana

113 poruka u ovoj temi

Sad mi je tlf ucitao i drugi post.Pogledacu i ovo vezano za parking u Pizi.Hvala Jelenait,hvala Teogonija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto imam gomilu nekih sacuvanih podataka vezanih za Toskanu, pronasla sam i ovo u vezi parkiranja U mestu Lucca

http://www.metrosrl.it/en/park/map

Inace oznake za parkiranje na ulici su u nekoliko boja . Plava se placa, zuta je dozvoljena za rezidente, a bela je slobodna, besplatna. Mislim da kad je Lucca u pitanju treba naci parking van zidina, nerezidentima nije dozvoljen ulaz. Sto je parking blizi zidinama to je i skuplji oko 1-1.5 eur sat.

Ako iskopam jos neki podatak vezan za parkiralista, napisacu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Teogonija hvala jos jednom na trudu.Svaka informacija je dobro dosla. :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima,

Treba mi mali savet. Planiramo zena i ja da idemo u maju u Toskanu. Ideja je da budemo tamo 6 ili 7 noci. Planirali smo da obidjemo Firencu, Sienu sigurno, mesto Lucca i Arezzo, za pocetak. Znam da nam samo za firencu treba 2 ili 3 dana, ali za prvi odlazak je sasvim dovoljno.

Ideja je sledeca, da krenem iz BG, da spavamo jednu noc negde usput i onda da odemo do odredista. Odrediste je prvi "problem". Hteo bih neko mesto koje je dovoljno blizu Firence i Siene da mogu lokalnim vozom da odem posto ne bih da tragam za parkingom i gubim vreme. Ovako sednem u voz i dodjem gde treba :D Ova manja mesta, naravno mogu kolima jer bi trebalo da je lakse naci parking, zar ne?

Nase agencije vode u terme Montekatini, a ja sam primetio mesto Pistoia koje ima zeleznicku stanicu, na 40ak km od Firence. Ima redovan voz koji vozi i za Sienu. Takvo bi mi mesto odgovaralo, lepo, ,malo, ususkano, da moze da se uvece proseta, a da je blizu Firence :D

Drugi savet koji mi treba je sta sve treba da obidjem (Firenca i Siena su obavezni) za tih 5-6 dana? Hocu bar 2 puta da odemo u Firencu, da je vidimo makar povrsno, da odemo bar jednom u Sienu, kazu da je fantastican grad (a verujem i street view), tako da mi ostaje 2 dana za NESTO. Pisa moze, onda bih se spustio i do mora ili je bolje da se ide u kopno?

Planiram da obidjem Toskanu bar jos jednom, to je razlog zasto je ne obilazim celu i zasto "samo" nedelju dana.

U povratku, naravno, Venecija i spavanje negde u Italiji ili Sloveniji.

Ono sto me nervira su vinjete za Sloveniju. AKo uzmem 7 dana to je 15e, a za mesec dana je 30e, a meni treba 8 dana...grrr!

Svi predlozi su dobrodsli, kao i sugestije, kritike i sl :D

Srecan Bozic, Hristos se rodi!

Izmenjeno (Milosh)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo kako je nama bilo za Uskrs pre dve godine. Krenuli u petak ujutru, vozili ceo dan do mesta Monselice u blizini Padove. Sve smeštaje smo rezervisali par nedelja ranije preko booking.com. Monselice je simpatično mesto od oko 10-15000 stanovnika, ima kompletno restaurirani srednjovekovni dvorac na brdu, sa šetalištem, fenjerima, vrtovima itd. Potpuno neplanirano, prijatno iznenađenje. Prenoćili smo u predivnom hotelu Blue Dream, koji smo izabrali zbog blizine auto-puta (2 km), a dobili smo - za 2 odrasla I dete od 10 godina - svitu sa dve prostorije I dve terase, kupatilo veće od većine hotelskih soba u kojima smo boravili, itd. U subotu ujutru krenuli smo put Sijene, hotel Il Giardino, nadomak starog grada, sa besplatnim parkingom,jedno noćenje. Sijena me ostavila bez reči, čudesna I magična, tog dana okupana suncem. U nedelju ujutru - ponovo na put. San Điminjano I Voltera (ne propustite Volteru!). Uveče smo se smestili negde oko 10-15 km od Firence, blizu Imprunete, u apartmanskom smeštaju Poggio del Golf Residence and Club. Apartman za troje, sa velikim tremom I ogradom od ruzmarina, otvorenim bazenom I parkingom, 50 evra za noć. Tu nam je bila baza 4 noći. Odatle smo išli dva puta u Firencu, u pokušajima da uđemo u Ufici bez prethodne rezervacije. To je bila greška, jer je trebalo čekati u redu za ulazak oko 5 sati, a mi nismo imali toliko vremena na raspolaganju. Tako da, ako planirate Ufici,kupite karte unapred. Obišli smo Duomo, Ponte Vekio (neverovatna gužva) I ostale trgove I crkve (svuda nosimo Top 10 vodič sa najelementarnijim smernicama, putujemo da uživamo a ne da doktoriramo ). Kola smo parkirali besplatno na velikom parkingu na Pjaci Mikelanđelo, odakle se pruža prelep pogled na ceo grad. Jedan dan smo odvojili za Pizu I Luku (ne propustite Luku). U Pizi, osim trga sa krivim tornjem, koji kao da nije sa ovog sveta, sve ostalo je prilično musavo I zapušteno. Sedmog dana ujutru krenuli smo ka Veneciji, uz put svratili u Kjođu, na ručak I kafu. To veče smestili smo se u mestu Quarto d Altino, malo dalje od Mestre-a, opet prelepi apartman - Residence Venice. Malo, mirno, lepo uređeno I ni po čemu posebno mesto, zgodno za odmor I opuštanje posle dana provedenog na nogama. Tu smo ostali dve noći.mesto je služilo kao baza za Veneciju. Odatle smo lokalnim vozom išli u Veneciju, vožnja je udobna I brza - stiže se za oko pola sata. Zaboravila sam koliko su koštale karte, koje se kupuju na maloj stanici, iz automata. U svakom slučaju, ovo je jeftinija I lepša varijanta nego smeštaj u Mestre-u. Devetog dana - pravac kući, raspamećeni, u nadi da će nas put jednom opet naneti u Veneto I Toskanu. Može se ovo sve organizovati još sadržajnije, sa svraćanjen na more (npr.Livorno, ili- s druge strane Ravena, San Marino...). Nisam pisala detaljnije o cenama - možete se informisati na bukingu oko smeštaja, a na via Michelin-u o kilometraži, putarinama itd. Srećan put I blago vama ! :-)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba mi mala pomoć.

Na povratku iz Rima plan je da malo obiđemo i Toskanu, tačnije deo južnije od Firence. Znači kreće se ujutru iz Rima ka Sijeni. Usput se obilazi Montepulciaono, Pienza i Montalcino (ili dva od ova tri mesta) i put završava u Sijeni. Spavanje u okolini Sijene. Drugi dan Monteriggioni, San Gimignano, odlazak do Firenze-obilazak Uffizi galerije (u Firenzu bi svraćali samo zbog galerije, jer smo sam grad već obišli pre dve godine ali nismo stigle do Ufiizi-a). Nakon Firenze išli bi jedno noćenje u Bolonji ili Padovi i onda sledeći dan pravac Beograd. Da li je ovo prenatrpan plan ili ne? Samo da napomenem da smo i Pizu obišli kada smo bili u Firenci tako da ona nije u planu.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Teško je to reći, zavisi mnogo i od saobraćaja, i od nalaženja parkinga..i od toga dali zelite samo da protrčite. Npr. za Monteriggioni može da bude dlsta pola sata, za S. Gimignano treba znatno više, nije jednostavno ni naći parking (probajte ispred supermarketa Coop), Pienza je pdelepa, u sustini, gde god da odete..i Volterra je fantastična. Za Uffizi treba najmanje pola dana, tako da mi je sve to mnogo zgusnuto, ako racunate i da nešto pojedete, i da sednete da nešto popijete, i da stanete na nekom vijugavom puticu izmedju sijenskih brežuljaka, da slikate čemprese.. sve ionako ne možete da vidite, pa odlučite u hodu.

znam da je Padova zgodnija za spavanje, jer vam je bliže kući, ali Bologna je mnogo lepša.

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@jelena it: Hvala na odgovoru. Vidim da za navedeno ipak treba bar tri dana. Bili i u Padovi i u Bolonji, ali Padovu nismo stigli detaljnije da obiđemo zbog kiše pa je ona verovatniji izbor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Поздрав за све љубитеље Тоскане! :happy:

Моја љепша половина и ја планирамо на љето, ако се све коцкице сложе, на 10 дана до Тоскане колима. Прочитао сам све коментаре и саставио оквирно план како бисмо искористили тих 10 дана. Молио бих за савјете шта убацити у план или избацити итд...

Дан 1. Долазак у Сан Гимињано (тамо нам је резервисан смјештај) у вечерњим сатима.

Дан 2. Обилазак мјеста, сакупљање информација, мапа итд...углавном први утисци и припрема за следеће дане...

Дан 3. Обилазак колима мјеста Волтера и можда успут још неког локалитета...?!

Дан 4. Обилазак Сијене. Да ли ићи колима или бусом? Морали бисмо пресјести у Погибонсију...

Дан 5. Обилазак Пизе и још неког локалитета у близини? Ишли бисмо колима.

Дан 6. Цјелодневни излет и обилазак музеја по Фиорентини преко Виатор-а. Ишли би бусом до Фиорентине...

Дан 7. Самостални обилазак локалитета у Фиорентини које нисмо стигли обићи дан раније. Опет бусом.

Дан 8. Обилазак крајолика Тоскане? (као први коментар у теми, можда потез око Пиенце и шта још) ?

Дан 9. Потребно дати савјет шта обићи!?!

Дан 10. Полазак до Модене и обилазак Ферари музеја, наставак повратка до Вићенце. Ноћење.

Дан 11. Вожња кући... :'(

Напомоњем, ово је још само идеја подложна измјенама...

Сви савјети су добродошли, хвала!

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko shvatam, vec ste rezervisali smestaj. Broj dana je sasvim solidan, ja bih vam, eventualno, preporucila da ne obilazite sve iz San Gimignana (San Djiminjana), nego da podelite boravak na 2, pa mozda cak i na 3 dela, npr 4/4/2 ili 3/4/3.

U Toscani i najmanje, nepoznato mesto u koje svratite je prelepo, kao i pejsazi (doduse, manje-vise u celoj Italiji je tako).

Preporucila bih vam da se otisnete do samog juga Toscane, gotovo do granice s Laziom i da obidjete deo obale oko poluostrva Argentario (Ardjentario), Capalbio (Kapalbio), Terme Saturnia. Odatle polako zapadno od jezera Bolsena prema Val d'Orcia (Val d'Or

ća), sa skretanjem u San Casciano dei Bagni (San Kašano dei Banji), Pienzu (Pijencu).

Smestaj u San Gimignanu vam je zgodan za obilazak Volterre, Siene, Monteriggioni. Colle Val d'Elsa (Kole Val d'Elsa), mestasca po Chiantiju (Kjantiju), uz kupovinu vina (chianti, chianti classico, vernaccia).I onda, smestaj negde oko/u Firenzi (pretpostavljam da na nju mislis pisuci Fiorentina), odatle mozete do Pise (koju i ako preskocite nije strasno), mozda je interesantnija Lucca (Luka), a mozete i oba, za Pisu ne treba mnogo vremena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала Јелена пуно на корисним информацијама...покушаћемо примјенити што више савјета али што се смјештаја тиче, ту су нам руке везане, не можемо смањити број ноћења у Сан Ђимањану а да не откажемо резервацију а не отказује нам се јер сматрам да је ок а има и бесплатан паркинг што је премија за тај градић...тако да ће нам ту бити база за цијелу Тоскану... до Фиренце (Фиорентина ми се вртила у глави због фудбалског клуба :hahaha: ) и Сијене ћемо бусом а остале локалитете ћемо колима обилазити...велики поздрав!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel isao neko ovu turu preko agencje - Toskana sa dva nocenja u Montekantiniju? Kako je bilo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio ja, sa 3 nocenja u tom selu Montecatini terme

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mozda neko zna gde je ovo slikano?

Ako ne, onda moze preporuka za slicno mesto :)

IMG_3854.JPG

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ne znam, ali mogao bi da bude San Djiminjano...mada po Toskani ima dosta takvih krajolika:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887853
    Ukupno poruka