Hornet

Toskana

118 poruka u ovoj temi

S vremenom se nikad ne zna, a u novembru pocinje jedan od najruznijih perioda, nit' je jesenje lisce, niti je prolece..mozda da ostavis za prolece. Za mene je Como deprimirajuci ujesen i zimi (u rupi, ceste magle), jesi razmisljala mozda o Liguriji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, jelenait!

I ja sve vise mislim, da je prolece bolja opcija. Nego, uhvatili me pundravci, pa mi se putuje :)

Zato sam i pitala i za Milano. Razmisljam, veci grad, pa ako i bude ruznije vreme, naci ce se nesto, ne mora samo da se seta.

A o Liguriji razmisljam itekako, samo i to mi je nekako za lepse vreme, sta mislis?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa eto, Ligurija ima neku mikroklimu kao Azurna obala, pa i ujesen i zimi moze da bude suncano i prijatno, sto, naravno, niko ne garantuje, moze i da bude kisa i hladno. Svuda je lepse u prolece ili do kraja oktobra.

Naravno, u Milanu uvek ima i sta da se vidi i sta da se radi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, jelenait :cvetic:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Toskanu sam posetila pre par godina u prolece, toplo preporucujem, a sada razmisljam da odem ponovo za novogodisnje praznike. Milano i Komo sam posetila pretprosle godine za novogodisnje praznike, bilo je lepse vreme i toplije nego kod nas. Moja preporuka bi bila Toskana za prolece, a Milano u novembru ( mada bih ti i preporucila Rim ako nisi vec bila). Imam jedno pitanje za one koji su posetili Firencu tokom novogodisnjih praznika, kakva je atmosfera, doceci na trgovima i sl. ? U turistickom aranzmanu postoji mogucnost izleta za Sienu i San Gimignano prvog januara. Sta mislite da li tamo1. januara bar rade male prodavnice koje prodaju vino, ili radnje sa koznim proizvodima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Firenci je inace prilicna guzva tako da oko NG ne bih isla iz prostog razloga sto bih se iznervirala u tolikoj guzvi.Svuda se ceka za ulaz.

Ceka se i za sto u boljim restoranima u tzv low season a mogu da zamislim u tom periodu.

Inace ne volim da putujem oko NG prvi razlog su guzve ali to je samo moj subjektivan utisak

Izmenjeno (smotanko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatili smo Toskanu za dan drzavnosti (14. feb.). Ono, klasika, Montekatini spavanje, Firenca i ostali gradici obilazak... Moramo u to vreme jer imamo slobodno samo kad su praznici. E sad me naravno zanima koliki je smrz tamo u februaru. Sneg, minus ili malo prijatnije. Izguglala sam prosecne temperature i padavine ali neki opis iz prve ruke je pouzdaniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gatalinka u pravu ste. Ni ja nigde nisam osećala toliki manjak vremena kao u Toskani, a bila sam u avgustu, dva dana posle Palija. Toskana zaslužuje da joj se posveti vreme, lagano uživa u predivnoj prirodi i kulturnom blagu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

@sukiHvala na podsećanju! Predivan putopis!

Sijena je moj omiljeni grad u Italiji. Želja mi je obilazak Toskane kolima, a u Sijeni bi želela da posetim muzeje kontrada i to za vreme Palija.:rolleyes:

Inače, u Sijeni sam posetila  dva dana posle avgustovskog Palija, u vreme slave jedne od kontrada. Nesvakidašnji doživljaj!.:rolleyes:

Izgleda da smo u Montekatini altu i u Sijeni bile u istim restoranima...

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @klubva

U Sijenu je skoro nemoguce, ne zaljubiti se :) 

I moja velika zelja je, da  jednom obidjem Toskanu kolima. Ali i ovaj brzinski, produzeni vikend, dobro dodje za uzivanje u lepotama .

Mislila sam da cu brze zavrsiti ovo opisivanje, ali ovoliko traje, jer sve slike moram da smanjujem. Sledi San Djiminjano...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka