predrag

Grza, Donja i Gornja Resava (vodopadi, pećina, manastiri...)

87 poruka u ovoj temi

Da li je dozvoljeno slikanje u Resavskoj pecini?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Resavskoj pećini nije dozvoljeno slikanje, ali retko ko odoli da ne škljocne bar par puta. :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo prosli vikend i jedva cekamo ponovo :)

Izmenjeno (ikamilosevic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvanično je dozvoljeno fotografisanje samo u velikoj dvorani, ostatak ne.

sl272876.thumb.jpg.5e01fe86a77004ee1a19esl272873.thumb.jpg.fe49ca4d965aa02fd8dcbsl272880.thumb.jpg.bd2d31cc472146eed7f0csl272881.thumb.jpg.b2612daf76fd5d7d22d93

 

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine, krajem aprila se odvalilo parče stene i potpuno zatrpalo bazen ispod Velikog Buka, što je inače i bila njegova glavna atrakcija

sl272885.jpg

sl272905.jpg

Izmenjeno (WOB)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ovoj mapi je obeleženo sve što treba obići i videte u resavskom kraju.

sl272867.thumb.jpg.37808f29f4bbea8cf02ab

Sve se može obići za jedan dan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Ćuprije prvo Ravanica

 

sl272787.thumb.jpg.bc398142236cd769bc8a1

 

Zatim na putu ka Manasiji prov Senjski rudnik

 

sl272793.thumb.jpg.e7500921fe3a014625511

 

Pa Resavski rudnik (REMBAS)

 

sl272794.thumb.jpg.539b2c0686d947bff5b50

 

Manasija

 

sl272800.thumb.jpg.f47ad76c51115747fda42

 

U povratku prema Resavskoj pećini muzej minijatura

 

sl272862.thumb.jpg.e5f59e34efa7afb8004c0

 

Resavska pećina

 

sl272869.thumb.jpg.7a5089a13eb9e93078b0d

 

I na kraju Lisine, Veliki Buk

sl272905.thumb.jpg.1d36b5991254cdcd1ef7e

i pastrmke na žaru kod Vodopada

sl272911.thumb.jpg.b391a918fbbacdd161e60

 

sl272884.thumb.jpg.2913fda84e5503f8c72cc

Izmenjeno (WOB)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko slučajno obilazio ovo:

PARK MAKETA - Despotovac

Da, mi prošlog proleća u našoj Resavskoj turi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretpostavljam da je krajem aprila u tom kraju, zbog blizine Kučajskih planina, bilo još uvek dosta sveže, zar ne? Kad god smo išli leti do Lisina, makar u Beogradu i sve do Strmostena bilo i blizu 40 stepeni, u hidrokompleksu je bilo prijatno, pa čak i svežnjikavo.

Da li je u samoj Resavskoj pećini puno hladno? Treba li poneti zimske jakne? Da li uvode unutra i manje grupe ljudi, tj. šta ako odemo do tamo, a nema dovoljno zainteresovanih za obilazak?

Da li ste stigli i do vodopada Prskalo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napolju je bilo skoro 30 stepeni, ali za pećinu su obavezne jakne, mi smo se obukli kao za Zlatibor u februaru.

Ture kroz pećinu su na svakih sat ja mislim. Mi smo čekali da se malo okupi grupa, popili kafu i piće, ali nas svejedno nije bilo više od 8.

Tura je tura, plaćeno je (zaboravio sam koliko).

Prskalo nije bio u planu.

Od Ravanice do Sisevca 12 km. Nismo se uputili tamo.

sl272791.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila juce u ovom kraju, prvo Ravanica, pa Resavska pecina, manastir Sisojevac i na kraju odmor i klopa u Sisevcu u restoranu Prolece.

U Resavskoj pecini nije bilo struje, radio je agregat tako da mi se cini kako nas je vodic malo zbrzao. Nije bilo ni sve osvetljeno kao kad ima struje, a na ulazu sam vidella da je postavljen pano sa mapom pecine koji isto nije svetleo. Ovo mi je treca poseta pa se nisam mnogo nervirala, ali je steta za one koji idu prvi put. Nadam se da ce se problem brzo resiti.

Jos poodavno neko je pitao za temperaturu u pecini, pa kako niko nije odgovorio, ajde ja cu. Temp je stalnih 7 stepeni i zimi i leti. Vlaznost je visoka od 70 do 100. Ispred pecine se mogu iznajmiti jakne, to po ceni od 70 RSD. Na sta lice, ne zam, nama nisu trebale, posto smo krenuli vec zabundani, u pecini smo se ugrejali. Tura bi trebalo da traje oko 45 min, kao sto rekoh mi smo imali skracenu varijantu. Ja se nisam mnogo obazirala, pa sam zaostala i lepo razgledala natenane. Zadnja izasla, posle mene vodic ugasio agregat. Za grupne posete cena je 300 rsd, za odrasle. Do kraja oktobra postoje redovni obilasci, nakon toga uz najavu. Fotografisanje je dozvoljeno samo u prvom delu kada se spusti prvim krakom stepenica, posle je zabranjeno. Koliko sam videla niko se nije obazirao na zabranu. Bila sam bezobrazna pa sam i ja skljocnula par puta, bez blica. Sto nije ipak bilo lepo s moje strane. A ionako treba biti vest i znati tehniku slikanja u pecinama, inace je rezultat nikakav. Ispred ulaska u pecinu postoji restorancic sa terasom koja ima lep pogled. Mislim da se sluzi samo pice, ni tamo nije bilo struje, nismo se zadrzavali.

Kasni rucak, tj. vecera je bio unapred dogovoren u restoranu Prolece u Sisevcu, svi smo bili zadovoljni. Kakve su cene obroka ne znam, espreso je 70 rsd, cokanjce rakije mislim 80. Restoran je vrlo cist, ukusno sredjen, u lepom okruzenju. To je u sportsko rekreativnom kompleksu gde je moguce i iznajmiti sobu ili apartman, postoji mali bazen, bolje reci bazencic, sa termalnom vodom od 36 stepeni. Za one koji koriste uslugu prenocista koriscenje je besplatno, ostali placaju 200 rsd. Posto smo bili grupna poseta, vlasnik je obezbedio jedan app za presvlacenje uz mogucnost koriscenja kupatila, sto je bilo vrlo ljubazno s njihove strane. Da napomenem kako nije bila guva, osim nas je stigla jos jedna najavljena tura, te je usluga funkcionisala . Ne znam kako je leti ili u prolece kada je vreme lepse i ima vise posetilaca. Pored kompleksa je i ribnjak uzgajaliste pastrmki, koje su nam bile servirane. Porcije su bile vrlo obilne i ukusno spremljene. Jos da napomenem kako ovde postoji i malo jezerce koje je poribljeno pa ima zabave i za pecarose. Oko jezerceta je sredjena stazica sa osvetljenjem za setnju. Postavila sam foto turu, cekam da je odobre, ima tamo par slicica za zainteresovane.

Kada bude lepse vreme, prolece,leto planiram ponovo da odem na tu stranu da vidim vodopad i Manasiju. Preporucujem i ja svima koji vole beg od gradske vreve da obidju ovaj kraj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grza! Uživanje za sva čula! 

IMG_20200208_164917.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka