mary

El Gouna-letovanje, hoteli

196 poruka u ovoj temi

Ok a kakav je sam  Paradisio?

Zanima me i "doplata" sobe, da li ste nešto određeno birali ili su Vam oni dali sami (pretpostavljam da ste primarno uplatili garden view?) kao i koliko ste se pogodili za late check out?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jos par fotografija El Goune

 

20150625_124633.jpg

20150625_105922.jpg

20150625_105909.jpg

20150625_103137.jpg

20150625_102451.jpg

20150625_102446.jpg

20150625_102321.jpg

I jos par iz Abu Tig marine

 

DSC03358.JPG

DSC03352.JPG

DSC03350.JPG

DSC03348.JPG

DSC03336.JPG

DSC03328.JPG

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 6.7.2015. at 18:00, DekiP je rekao/la:

 

El Gouna se od mog poslednjeg boravka 2005. prilicno izgradila. Ono sto me je dosta iznenadilo je manjak turista. o pitanje a znam odgovor rado cu odgovoriti.

@DekiP, pozdrav!

Da li možeš, molim te, da mi kažeš da li svi plaćaju ulaz na Zeytuna Beach, jer nešto na TripAdvisor-u vidim da ima onaj mostić iz Sheraton-a, na koji sam se nameračila? Niko ne pominje plaćanje ulaznice u recenzijama Sheratona, a oni nisu baš nešto ažurni :ljutko: da mi pošalju all inclusive koncept, mada, istina, odmah odgovaraju i upucuju na sajt, na kome nema preciznih informacija. Vidim da pišeš da Zeytuna vredi zbog snorkelinga jedino?

Imam još pitanja :),  na drugoj fotki u tvom postu iznad je most od Zeytuna Beach ka otvorenom moru ili nešto drugo? I kada se dodje kraja, pogodno je za plivanje ili samo za snorkeling?  Hvala unapred, moram malo da steknem predstavu, pa da vidim da li da uplaćujem, uopšte, ovaj Sheraton ili nešto drugo, nisam do sada ni razmišljala o El Gouna-i, ali nešto me privukao Sheraton, deluje ubedljivo najprimamljivije u EG. Steigenberger je, čini mi se, predaleko od mora za avgust :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@shania drago mi je zbog svakoga ko ide i ove godine u prelepi Egipat. Ja na zalost zbog porodicnih obaveza moram na drugu stranu, ali sledece godine...:rolleyes:

Na Zeytonu se prelazi iz Sheratona mosticem, ali plaza u hotelu je izuzetno lepo sredjena tako da na Zeytonu mozes ici zbog snorklinga. Na njoj moze da se kupa ali je veliki plocak, tako da preostaje jedino na pontonu da se spustis ako hoces da plivas redovno. Na Zeytonu idu besplatno gosti par hotela od kojih sam siguran samo za Sultan Bey, Arena Inn i Bungalows koji tamo imaju svoje lezaljke i kafice. Ostali placaju, ali mozes da se prosvercujes kao mi da u Sultan Beyu udjes u camac a na ostrvcetu se pravis blesava i zaobidjes konobare pa odes do pontona. Taj ponton na mojoj slici je sa Zeytone.

Sheraton Miramar je prelep hotel sa puno ostrvaca, zelenila, dobre hrane, zavidnim nivoom usluge i ljubaznosti i nekom specificnom atmosferom i ako uspemo da jedno dete pisemo na prijatelje sa njima u sobi (jer dozvoljavaju samo jedno sem ako se uzme family suite na sprat) idemo tamo naredne godine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@DekiP

najlepše ti hvala za sve ove podatke! Sad mi je mnogo toga jasnije :D

Sheraton Miramar mi se sve više svidja, tako da ćeš imati sveže informacije za sve što te bude zanimalo sredinom avgusta, ako ga odaberemo definitivno :rolleyes: Cena nikad bolja u jednoj agenciji, bar ja ranije nisam videla ovakvu ponudu za ovaj hotel. Iz hotela direktno mi nude manje povoljnu cenu.

 EG me privlači jer može normalno da se kreće, zuji, kupuje, kao u Sal Hašišu, samo što je El Guna dosta izgradjenija od SH, pa je to svakako plus.

Još jednom hvala, a mozda iskrsne jos neko pitanje u vezi sa EG :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sheraton Miramar je hotel sasvim OK kao hotel. Bio u njemu pre par godima - ali, (ipak ima i jedno ali) ono što je meni smetalo je:

1. Komarci  i njihovo tretiranje (zaprašivanje) koje je toliko obilno da čoveka prosto guši i koje je onda prisutno i u soboma  - u koje morate da se povučete ako bi da preživite.

Zaprašivali su u tom periodu svako veče, pa ni restoran nije bio bez tog smrada. O restoranskoj terasi i da ne pričam!  

Autan je obavezan: namazivaje po sebi + utični raspršivač... I pored svega toga za  uveče preporučujem: duge rukave/duge pantalone...  

2. Hotel ima velik broj blokova soba i za očekivati je bilo da postoji više većih bazena. ALI - osim jednog, omanjeg bazena i jednog sasvim malecnog /dečijeg, "vaterpolo"/ -  bazena nema!.

U mom periodu nije bilo neke gužve, pa sam mogao da se i tu kupam. Mogu zamisliti kakav je krkljanac biva kada hotel radi sa 50% popunjenosti.

Kada sam ja bio bio je 10-15% popunjen (tj. prazan.) 

Po svemu ostalom, hotel je nedge u kategoriji 4* - po evropskoj skali.

Za pojmove Egipta - standardnih 5*, ali ne izuzeto dobrih. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Čika Zmaj Jova

hvala puno za ove informacije!

Kategorizacije sam svesna i računala sam da bi to bio jedini razlog da otpadne Sheraton Miramar, jer mi suprug nije baš presrećan :dry:  u egipatskih "standardnih" 5*, ali sam mislila da ga privolim :) upravo El Gunom, koja je super, sama za sebe.

Ali sjajno što ste mi ukazali na invaziju komaraca, to je poražavajuće, bar za mene. Podatak za utičnicu u sobi je ključan, to znači da ih ima uvek i svuda :shokiran:.  Uh. Ne mogu baš da se zalivam Autanom neprestano. Doduše, pored svih kanala i prelepih vrtova tamo, jeste nešto što može da se očekuje.

Hvala još jednom.

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 26 minuta, shania je rekao/la:

.... Doduše, pored svih kanala i prelepih vrtova tamo, jeste nešto što može da se očekuje.

Ti kanali su očito bili zamišljeni kao neki "venecijanski" - ali kako je aljkavo to izvedeno/izgrađeno to je samo upropastilo celu stvar!.

Voda u tim kanalima NE teče - i jedini "protok" je prirodno kretanje vode: plima/oseka.

Dakle, stajaće vode koje brzo postaju bare (super, za komarce!). 

Vrtovi: kako koji - ispred najluksiznijih apartmana još se i održavaju (obično se ti vrtovi i slikaju za reklamu hotela), ostali su bili više-manje sprženi i to pored stalnog nakapavanja ("kap po kap" sistem). 

Sori, ali to ti je tako, nema lažii. nema šmire. Agancije će, naravno, bajke da ti slože...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, kakve agencije, cika Jovo, ko, uopste, ozbiljno shvata njihove "preporuke" :D, pored mora dostupnih fotki i koječega na netu.

Nisam ja mala, hehe.

Da niste, slučajno, zabasali u Steigenberger Golf kad ste bili u Sheratonu? Mada, kanali su svuda  u El Guni, a i komarci, ocigledno :smorilo:

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bio u  Steigenberger Golf_u, prošao sam čamcem pored/ispred njega, nešto nisam primetio gužvu... Verovatno da i on ima problem sa komarcima... 

Prošetao sam po Movenpik Rizort_u: ogroman kompleks izdeljen u nekoliko celina - konfekcijska arhitektura, solidne plaže (izbrojao: komada 3) - umesto kanala, imaju neke male, malecne "potočiće" (voda teče & žubori!).

U jednom delu smešteni bili stranci, u cenralnom delu  - "domaći"... Kada sam to video - odustao sam od daljeg istraživanja/raspitivanja ovog kopleksa...Sve mi bilo jasno... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cika Jovo, 

:thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cika Jovo,

Moram da se ukljucim dok ovo nije otislo predaleko...:D

Kao prvo bio sam prosle godine i na veceri u Sheratonu na terasi i nije bilo nikakvih komaraca. 

Kao drugo komarci NIKAKO ne mogu da zive na slanim vodama bile one stajace ili tekuce, a kanali u EG su itekako tekuci jer su direktno spojeni sa morem na milijardu mesta i svezina i lep miris mora i sveze vode se svuda oseti. Pre ce biti u Movenpicku komaraca a i jeste tako zbog izvora slatke vode tj. vodopada odmah ispod recepcije i malog ustajalog jezerceta koje se nalazi ispod.

Bazen u Sheratonu nije olimpijski, ali nije ni mali. Da bi mogao da bude jos po koji...sigurno. Da je cena smestaja(pogotovo direktno od hotela ponuda preko neta) prenaduvana....jeste. Ono sto je dobro u celoj prici je da taj hotel nikada nije popunjen, bio sam nekoliko puta u velikom rasponu godina, kao i neki ljudi koje poznajem i nikada nije guzva. Inace je EG zamisljena da bude sastavljena od hotela tog tipa sa odvojenim kucicama i objektima da deluje kao iz 1001 noci. Ko voli velike hotele na 5-6 spratova, 1000 soba, svetlima, brdom restorana za njega je Hurgada ili Sarm.

@shania

Steigen golf bi bio odlican hotel, a verovatno i mnogo skuplji da nije par mana: daljina pucine i grada, nedostatak svoje plaze i stvarno malecak bazen za toliko gostiju. Po svemu ostalom je isti kao Sheraton. Hrana je odlicna, a sobe prelepe.

Izmenjeno (DekiP)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo je čuti da NISI imao komaraca... Oni su pojava koja se dešava u nekom nepredvidivom intervalu  - eto, ja sam imao tu nesreću da su se pojavili baš TE godine, a da ih predhodne nije bilo baš u tolikom broju (ovde govorim samo o Šeratonu - da li ih je bilo u drigum hotelima EG, zaista ne znam!). 

Moja soba je imala zavese oko kreveta - zavesa je bila na par mesta "malo" krvava pa sam tražio da mi je zamene - urađeno bez gunđanja. Bilo je i par gušterčića - ali na njih gledam kao na domaće. Osoblje hotela za pohvalu, svi od reda (bez ikakvog "podmazivanja").

O kanalima & arhirektonskim osobenostimal EG nisam pričao, samo nego o kanalima Šeraton hotela.

Da ne širimo temu, pliz...

Onaj bazen Šeratona jeste mali kada se podeli na PUN kapacitet hotela(broj kreveta), koji na moju sreću (a njihovu nesreću) nije bio potpuno popunjen...   

Drago mi je da si uživao u poseti hotelu - ja sam u njemu bio 8-9 dana (u tranzitu iz Luxora i juga). 

Da li bih se vratio u taj hotel  - ne, ima mnogo boljih! (naravno i skupljih...) 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav! Ima li iko neke sveze informacije o El Guni? Zanima me postoji li neki izlet iz Hurgade, obzirom da smo za ovo leto vec uplatili Hurgadu dok jos nismo ni znali za El Gunu... kad sam videla slike sto ovde na temi sto inace na inrernetu odusevila sam se.. da li neko zna mozda cenu izleta i kakav je obilazak u pitanju? Da li se malo moze i prosetati po mestu? Da li moze da se boravi na plazi pa bar sat-dva i koja je cena za ulaz na plazu? Ako nema izlet, da li moze taksijem da se dodje i koliko bi kostao taksi otprilike? MAAA SVE ME ZANIMA PA MOLIM VAS PISITE

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo Serifovog cenovnika iz.2018.'g.

Tu ima izleta za Gounu

Govore engleski, nemacki, ruski. Ne govore srpski.

+201274677765
Serif Mansour

evo  cenovnika od septembra 2018:


☀️The best excursions in Hurghada for cheap price ! ☀️

? Sea trips:
?Diving (2 dives) -24 $
? Giftun island - $ 15
?Super Giftun - $ 19
? Paradise Island- $ 35
?Utopia island - $ 15
?Super Utopia -20 $
El Gouna (Egyptian Venice) - $ 23
?Super El Gouna -35 $
? Fishing - $ 20
? Dolphin house- $ 20
? Super dolphin house - 30 $
?Super orange - 34$
?Batiskaf - $ 15
☂️Parasailing: 10 minutes - 25 $ double- $ 35
⛵️Individual Yacht from 250 $
.
.
.
?Safari trips in desert:
?Super Safari -21 $
      Discovery - 23$
?Quad motorbike (morning) -15 $ - 25$
??Quad motorbike (evening) -20$ - 30$
(Possibly individually)
.
.
Historical trips:
✨Luxor by bus - $35
✨Cairo by bus - $ 35
❤️Dendera+Luxor by bus - 65$
✨ Cairo - Alexandria 2 days by bus - 120$
✨ Luxor - Aswan - Abu Simbel upon request
✨ Nile cruise upon request
.
.
?Delfinariy - 25 $
? Swimming with dolphins:
 5 minutes - 60 $, 10 minutes - 80 $
✨1001night show - $ 23
?Jungle aquapark- $ 35 (children $ 25)
?Grand Aquarium - 30 $
?? SPA Hamam + massage (2 h) - 37 $
.
.
☀️We work without prepayments!
Children under 6 years free of charge (except GranAquarium and Aqua Park up to 4 years),
From 6 to 12 years - 50%
.
.
.
?Transfer from Hurghada is included in the price.
For tourists
- from Sahl Hasheesh and Makadi additional transfer for the trip and back to hotel 20$ for ? auto,
- from Soma Bey, Safaga and El Gouna - 27$
 

 

  •  
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka