mary

El Gouna-letovanje, hoteli

196 poruka u ovoj temi

neznam zasto mislis da je sharm nepodoban ili nesiguran!!?

razmisli jos jednom o njemu!

el gauna je ok impresivni hoteli,mada se malo meni cini kao zabranjeni grad,gde si tu si,stvar ukusa,ja ipak vise volim vise da svrljam i obilazim.

bas u povratku iz hurgade sam postavila pitanje vodicu o el gauni,i ona se slagala da je ok i nema sta tu vise da te iznenadi.

dok sharm je vec mondensko vece letovaliste,nema toliko navalentnih egipcana i dosta je prilagodjeno zapadnjacima.hurgada je onako malo zbrkana,nagli prelazi od extra hotela,pa smeca koje sasvim normalno podneses na plocniku i ulicama.

ipak da se razumemo sharm je bio pod izraelom,a i sama znas da oni od nista naprave nesto,pa otuda verujem da bi se najvise odusevila sa njim,dobri lokali,cistije za razliku od ostalih lokacija(cast ipak za el gaunu),poznati lanci klubova...

opet kazem stvar izbora-ako si namerila ici tamo,mi ti zelimo lep provoddddd :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

B) jedva cekam ,onda, hihihi...

A mesto,kakvo je?

Meni je Hurgada prilican kich ,cini mi se da je El Guna malo zanimljivija? Jesam li u pravu?

Jel cista voda? :unsure:

Ma meni se ide u Sharm, mislim da to treba videti ,ali ova moja drugarica je opsednuta bombama....smaranje....neko ju je ubedio da je rizicno ici u Sharm, mislim mozda i jeste.... :ph34r:

Izmenjeno (mary)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

procitaj poruku na pm sto sm ti poslala!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislis na ovu prethodnu poruku? :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa Zvoncicom. Naravno, stvar je samo u tome ko kakav odmor voli. I ja preferiram dinamican odmor tako da mi je skitanje glavna stvar a Hurgada se ,sto se toga tice, nalazi na odlicnoj lokaciji. Sarm svakako da je "bogatiji" ,a ako preferiras odmor tipa all inclusive u nekom besnom hotelu ,El Guna me po malo podseca na tu varijantu. Sve ti je tu, ludilo hoteli,super plaze,verovatno i zabava...pa ko sta voli.Svakako da, ako nista drugo El Gunu stvarno treba videti, makar u vidu jednodnevnog izleta.Meni je Hurgada skroz ok,a i ne mislim da je Sarm nesto preterano rizican. Verovatno nista vise od Hurgade. Nikad se ne zna.... ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slazem se, treba se ipak danas malo pricuvati terorizma,ali nek ti bude za utehu,da se tamo vec nesto odigralo,sada je red na neko drugo mesto(crnjak) ;)

ma nigde nisi sigurna,ni kod vlastite kuce,ali posto ne verujem da te do sada zakacila sedmica na loto,pa ne bi trebalo ni slican incident.to te ja sada tesim da nisi bas toliko posebna,da se bas tebi desi.

druga stvar, hoteli koji su u nasoj ponudi,uglavnom ga posecuju rusi,mi i ta neka normala.nista to nije toliko napucano da bi bila meta,tipa nekog hotela gde odseda malo elitnija klijentela(tipa giga mega ultra bogatasa,po mogucnoscu zapadnjaka).hoteli koji su nastradali u sharmu ,mi ni nemamo u ponudi.

iskreno verujem da niko nema potrebe za nekim strahom prilikom putovanja,drzi se svoje grupe,ne zalazi na sumnjiva mesta i tvoje letovanje moze biti samo jedno lepo putesestvije :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, ja sam htela u Sharm, El Gouna je postala alternativa.... ja i nisam od tih sto se plase, treba druge ubediti.. <_<

Hvala na savetu, sad mi se opet ide u Sharm....Svidja mi se hotel Sol Sharm, ima ga Kontiki u ponudi, jel bio neko?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ili ces mozda ipak u El Gunu.... Ili bolje Sharm... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sol ti je na 10 mi voznje od nama beja.

ono sto znam za preporuku je hilton dreams,na par minuta setnje od nama beja.za njega sam cula da je dobar hotel.

ako se ipak odlucis za sharm,gledaj da to onda bude blize nama beju,a taman za razliku prevoza mozes da uplatis malo bolji hotel.

vidi bas u kontikiju,pitaj za nesto provereno da ti preporuce.

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Kontikiju preporucuju Helnan Marinu, a na forumima, cak i nasim, ljudi uglavnom nisu zadovoljni hotelom, a iskreno estetski izgleda bezveze i pored nekog je puta.... :( Ne znam ,mozda puno trazim, i bas sam umorna....

Sol mi ne preporucuju, zato sto je izolovan, a meni bas izgleda super, i drugarica je nekako pristala posto nije u samom Sharmu...

Ja bih u Hilton, ali nisam sigurna da ce ona pristati zbog :ph34r:

Mozda puno trazim...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam licno za Sharm nisam bio..ali od nekog svrljanja nema nista,bar po pricama od drugara..osim samog centra (nama beya) realno nema mnogo toga za videti,jeste da ima kafica,radnji i nekih mesta za izlazak, a i da budemo realni ne pricamo o grckim ostrvima i obilascima plaza,renta kar i ti fazoni...pa ovo je Egipat..imas prelepe izlete..koji su realno mnogo bolji u Hurghadi,nego u Sharmu zbog pozicije..Jeste Hurghada prljava selendra sa dosadnim prodavcima..tako da se nece svideti mnogima osim pojedinaca koji su impresionirani njihovom kulturom i istorijom..Ali sami hoteli i izleti, more ostavljaju bez daha..Treba razgraniciti..Zelite ok hotel..ali i mesto za izlazak..spremni ste da u 80% hotela preko pontona ulazite u vodu..sem dela nama bay-a..ok Sharm je za Vas..Zelite da osetite pravi duh Egipta, sa svim istorijskim spomenicima sa takodje ok hotelima..i izletima u blizini..ali i prljavim gradom i manjkom mesta za izlazak..Hurghada je za Vas,gde sam i ja odseo,zato je u Hurghadi hotel van centra mnogo bolji izbor,vidi Desert Rose ili neki u blizini,ili vidi jos neku slicnu temu..Zato po meni je zlatna sredina bas El Gouna,,bio samo dve noci..nisam uspeo mnogo da vidim od svega..samo par hotela..ali stvarno extra izgleda..i ja licno ove god idem u El Gounu tako da vam spremam slike krajem jula..20km je daleko od Hurghade..Mnogo je luksuzno,a cene su za takav smestaj izuzetno povoljne,skuplje nego Sharm i Hurghada,ali i dalje veoma povoljno u odnosu na evropske destinacije..Ima za svakog po nesto..I za mene licno je najbolje jer je neka zlatna sredina..extra luksuzno,vestacki napravljeno,pocevsi od samog mesta pa i laguna..sve je podredjeno evropljanima,bez dosadnih prodavaca..sa puno kafica,restorana,opremljinim prodavnicama,prelepom marinom..i bezbroj plaza..ima par klubova i organizuju se neke zurke u centru i na plazi ali su dva tri puta nedeljno,ne svaki dan..Treba samo napraviti pravi izbor..Ali mislim da u nijednom slucaju necete pogresiti Sharm,Hurghada,El Gouna..Moje preporuke za El Gounu..P.S.Sto se tice izlazaka..deo mog drustva koji je inace osednut izascima,je prosle god letovao u Stelli Di Mare..gde osim hotela nema niceg vise,apsolutno nista..ali su toliko odusevljeni samim hotelom i svim onim sto isti nudi..,Cairom i ostalim izletima..tako da ok drustvo..sve resava..sretan put i lep provod svima..kakav god on bio..

Izmenjeno (Uros1982)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na savetu, u Hurgadi sam bila prosle godine, a izgleda smo se ipak odlucili za Sarm...

B) hvala jos jednom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eee,ne brini zbog naziva hilton,nije to bas onaj kao iz amerike ili nekog prestiznijeg mesta.to je ok hotel sa 4*,koji zadovoljava sve potrebe,ali daleko od ultra giga hiltona koji para usi.

jeste njihov lanac,ali ima i dosta mnogoooo luxuznijih hotela od njega(tipa el gauna).

tako da famozni :ph34r: ,mislim da im ovaj hilton i nije atraktivan :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji je hotel u El Guni dobar, ima AI uslugu i OK plazu. I da nema neke dodatne glupe troskove, tipa placanje lezaljki i suncobrana, kao u Tunicu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Movenpick je meni licno najbolji,jer se nalazi na samom ulazu u El Gounu,na otvorenom moru bar veci deo jer je kompleks ogroman,a ne u nekim uvalama i lagunama,jer je cela El Gouna pravljena kao Venecija fazon..www.moevenpick-hotels.com/hotels/El_Gouna..Meni licno je najbolja plaza i sama pozicija hotela..A sto se samog hotela tice i samog dizajna soba,bazena i svega ostalog tu je najbolji Sheraton Miramar..bar po meni..ali plaza im nije neka jer je zavucena u te lagune..Ali uz malo setnje ni to nije problem..Oba su ogromna Resorta..Movenpick je ipak veci..i svaki ima gomilu zabave u istom..od bazena,spa centra(narucito isticem moevenpick spa centar koji je ogroman).od par restorana,kafica..ma mnogo toga u okviru jednog hotela..Za neke sa plicim dzepom Hotel Dawar El Omda je mnogo manji hotel,ali je mnogo sladak i sa prijatnom atmosferom..Sobe ne znam kakve su ima,jer u njemu nisam bio..ali verujem da je i tu dobar..Ali enterijer i eksterijer hotela pravo remek delo..Nema greske ni sa jednim..U Egiptu nema dodatnih placanja..znaci peskiri,lezaljke..teretna..jakuzi..to je besplatno i sa polupansionom..ako zelite masazu..tenis..ili tako neki slicni luksuz to se placa dodatno,ali to u egiptu kosta po 10,15,25 dolara..a u Evropi nebi prosli ispod 50-100 eur..Tako da priustite sebi i kraljevsku Egipatsku masazu..i opustite se do kraja..Jos nesto da napomenem..da Vas ne zbuni..hoteli su skoro uvek u poluprazni..jer su ljudi dosta na izletima..tako da se u Sheratonu,a narocito u Movenpicku mozete totalno opustiti i imacete osecaj da je hotel ceo za Vas..Znaci nece vas niko smarati,tako da ako se opustite na bazenu ili plazi..uzitak ce biti potpun..Narucito isticem plazu Movepick-a..i ostrvca vestacki napravljena na bukvalno 500 metara od plaze na otvorenom moru..jer je plicak dosta daleko pa se lako dolazi..Na tim ostvcima se nalazi veliki suncobran i lezaljke za dvoje troje ili cetvoro u zavisnosti od velicine..Tako u nekom trenutku zaista pomislite da ste na pustom ostrvu...raj verujte mi..Znaci od hotel moja prva preporuka Movenpick 5*,Sheraton Miramar5*, Dawar el Omda4*..

Izmenjeno (Uros1982)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka