mary

El Gouna-letovanje, hoteli

196 poruka u ovoj temi

Cao,

Nisam primetila da je bilo ko na forumu pricao o El Guni...Prosle godine sam bila u Hurgadi preko Kontikija i bilo mi je predivno u hotelu Charm Life Paradise koji toplo preporucujem kao i agenciju koja je do kraja prefesionalna.... :rolleyes:

Htela sam u Charm, ali nije bas bezbedno, pa me zanima kakva je El Gouna....Vidim da je par agencija ima u ponudi, izgleda primamljivo..... B) Jel bio neko? Utisci?

Hvala unapred,

Marija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja nisam bila ali sam se puno raspitivala jer sam trbala da radim u EL GUONI kao animator, hoteli su extra i svi kazu da je bolje od Hurgade i Shaika :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno.... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

malo je mesto, ali bar spolja izgleda divno.

evo ovde mozes da pogledas vise

www.elgouna.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja nisam bila ali sam se puno raspitivala jer sam trbala da radim u EL GUONI kao animator, hoteli su extra i svi kazu da je bolje od Hurgade i Shaika :D

ej zanima me kako si dosla do tog posla animatora?

pitam jer sam ja prosle godine trebela da radim kao animator u egiptu..,

jel ti to prvi put da radis kao animator ili...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima kod nas skola za animatore, drze neki profani sa DIF-a

a raditi kao animator u egiptu je satiranje od posla za male pare

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma obisla sam sve sajtove, izgleda sjajno mestasce, ali bih volela da cujem neku informaciju iz prve ruke.... :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli samoinicijativno iz Hurgade u El Gunu. Nismo bili tamo smesteni pa sad ne znam koliko mogu da ti pomognem, ali ako te nesto uopsteno zanima - pitaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U principu me i zanima generalno kako izgleda mestasce, i ako ste se kupali kakvo je tamo more s obzirom na sve one lagune i eventualno cene... Da li bi isao/isla tamo da letujes?

Hvala ti B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odmah da ti kazem da bih rado isao tamo da letujem. Mestasce je super, nabudzeno naravno. Gotovo sve je podredjeno onima sa dubljim dzepom, pa tako i od hotela mozes da vidis samo "naj od naj" , uradjenih naravno kako di se uklopili u autenticnu atmosferu. El Guna zapravo pripada Hurgadi, nalazi se, ako se ne varam, na nekih 10ak km od Hurgade. To zemljiste je kupio neki ultra bogati egipcanin i napravio cudo. Koliko je podredjeno (imucnijim) turistima govori i podatak da je ulazak u grad zabranjen egipcanima (osim naravno onima koji tu rade). U komsiluku i nema civilazije,tako reci grad je sam na obali. Ulazak u grad zapravo oznacava "prijavnica" gde se kontrolise ulazak. Ako eventualno, kao i mi, neko planira da krene taxijem iz Hurgade(preporucujem da izbegnete agencijske izlete, jer je njihov program totalno bez veze, a i samoinicijativno cete se bolje organizavati i naravno imati svu slobodu) taxistima nije dozvoljen ulazak u grad vec ce vas dovesti upravo do spomenute prijavnice.Postoji mini taxi-trotockasi koji te vozi do zeljenog mesta , s obzirom da bas pesaka i ne mozes za kratko vreme sve da obidjes. Ceo grad je ispresecan kanalima i pun je mostica(El Gunu, verovatno si vec negde procitala na forumu, zovu i Africkom Venecijom). Od jedne do druge plaze vozis se brodicima, prilicno simpaticno. Bez obzira sto nismo bili gosti nekog od hotela, nisu nam pravili problem oko ulaska na plaze, a s obzirom da smo mi kao bili puni sebe, mozda su bas mislili da smo "jedni od onih" ;) . Do duse, svaka plaza se placa. Voda je naravno odlicna, gde god, plaze takodje. Mozete na samoj plazi jahati konje ili kamile. Naravno, restorana i kafica ima gomila, atmosfera je prilicno mirna danju, onako opustena i potpuno odgovara. Ceo grad je jedna celina, pre svega u arhitektonskom smislu, sasvim prilagodjen podneblju i savrseno se uklapa u ambijent. Marina je odlicna, sa basticama, mestima za odmor i kuliranje....Cene na nase iznenadjenje, nisu bile nesto drasticno skuplje nego u Hurgadi. Ili smo mi izabrali "pogresna" mesta za pljugu i kafu :) . U gradu postoji i mali Akvarijum koji radi svaki dan ali i nije toliko impresivan...Eto, to su moji utisci. Kako je u Hiltonu ili Hajatu, pricace ti neko drugi ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Placam pice!

Poruka no.100!

:D

Mary, fotke grada si verovatno vec pokupila, ali ako zelis, mogu da ti sibnem neku i na mail

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D Ej ,hvala ti, bas si se potrudio da me informises, hvala na detaljima ...Thanks

Sad jedva cekam....

Ako ti nije problem ,mozes mi poslati neku slikicu na mejl zvonchica@sezampro.co.yu B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Ja sam bio u Sheratonu u El Guni. To je malo mestasce udaljeno od Hurgade 13km. Tu se nalaze najbolji hoteli u celoj regiji. Samo mesto je jako malo. Duz plaze se nalaze hoteli koji su udaljeni od prilike 500metara do 1km jedan od drugog. Takodje u El guni imas pravi golf teren na kome se igraju profesionalni turniri. Iz El guni postoji autobuski prevoz do Hurgade a ima i taksija. Ako te interesuje jos nesto ja sam tu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa jel ti se dopalo? Jel preporucujes? :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da preporucujem, hotel je fantastican, usluga takodje, o hrani da ne pricam plaza pescana i postepeno se dolazi do dubine (nekih 100m) za dubinu preko glave. Jedan mali savet cim prvi put ugledas coveka koji sredjuje sobe (to su obavezno muskarci jer kod njeh zene ne rade) daj mu baksis 10-20 funti. Soba ce ti blistati, uvek ce ti prva biti sredjena od pizame ce ti praviti razne oblike na krevetu itd. Ako te jos nesto interesuje reci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka