mary

El Gouna-letovanje, hoteli

196 poruka u ovoj temi

Bas ti hvala na detaljnom opisu. Rekla bih po tvojoj prici da je El Guna lepsa od Hurgade i da je treba videti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavicu sutra (zapravo,vec danas) fotke El Gune na MFT, tek toliko da vidite kako je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da razjasnimo El Gouna nije Hurghada, to je potpuno odvojeno vestacki napravljeno naselje i nema veze sa Hurghadu..Razdaljina je 20 km sto je opusteno za Egipat jer non stop pice autobusi ili kombiji..tako da si ocas posla u istoj,jer voze ko nenormalni..Ali sama Hurghada nije nesto,dosta je prljava i bucna,sa dosadnim prodavcima,tako da neces pozeleti da si svaku noc tamo,ali sve treba videti pa i njihov nacin zivota,sto u El Gouni neces videti jer je navecim delom sve podredjeno evropljanima..Zato je El Gouna najbolja varijanta...ali je i malo skuplja..mada za 5* hoteli su zaista jeftini ako uporedimo sa grckom ili turskom..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto sam vec ranije objasnio, El guna pripada Hurgadi, na njenom je "terenu", ali naravno nije u samom gradu Hurgada. To bi isto bilo kao da bilo koju drugi deo periferije bilo kog mesta ili pripadajuce teritorije zakupi multi-milioner i napravi grad "samo za sebe". Samim tim je dovoljno mocan da da ime svom novostvorenom gradu kako zeli. I jos nesto se treba razjasniti. Malo je smesno porediti samu Hurgadu i El Gunu. U El Gunu ne moze letovati bas svako vec samo oni sa nesto dubljim dzepom. Svi hoteli su high pa je i takav odmor . Cene tipa plaza i ostala "sita" i nije preterano drasticno veca od Hurgade, ali je svakako grad napravljen za odmor bogatije klijentele. Druga stvar ste je El Guna letovaliste gde je sve podredjeno turistima i prakticno nema mestana. Grad Hurgada je grad pa kad pricas o buci i guzvi, ni to ne moze da se poredii jer se to prosto podrazumeva.Ako sebi mozete da priustite a pritom volite "sve u jednom" (kao sto vec rekoh, kompleks gde imate sve na jednom mestu) onda je El Guna dobar izbor. Svi mi ostali cemo naravno pre novac skupiti za Hurgadu koja meni, kao baza za obilaske,skitnju i ostale aktivnosti, a pritom je na odlicnoj lokaciji, uopste nije losa. Mozda neki previse ocekuju, ukusi su razliciti. Jos jednom naglasavam , ne uporedjujte Grad Hurgadu i El Gunu. El Gunu svakako vredi videti a detalje mozete naci i na www.elgouna.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto mene zanimaju AI varijante, preporuci mi neki hotel tamo. Videla sam da je neko rekao (mozda si to bio i ti) da je Dawar el Omda dobar hotel, ali dosta mali. Videla sam jos nekoliko hotela sa Ai uslugom sa 4 zvezdica, posto ovi sa 5 - Sheraton i Movenpik samo polupansioni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, i jos nesto, Hurgada moze da bude cak i skuplja, hoteli istog ranga kao u El Guni, tipa Seratom, Le Meridien i Golden 5 su iste cene, cak i vise nego za El Gunu, bar ovo sto sam ja videla od ponuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaista ne znam tacan odnos cena sa 5* u Hurgadi I u El Guni, ali ono sto sam ja hteo da kazem jeste prosta stvar – u El Guni nemas izbor drasticno jeftinijih hotela jer su svi hoteli odlicno kotirani. U Hurgadi ,logicno, imas taj izbor I jednostavno iz tog razloga imas I jeftinije varijante. Kada kazem “jeftinije”, ne mislim samo na najskuplje hotele ovde ili onde, I ne mislim samo na hotele. Sto se tice tvog moguceg izbora, Dawar El Omda ima 4* (mada ga pojedine agencije kotiraju sa 3+, ali ti je to verovatno manje bitno) I nalazi se na dobroj lokaciji. Hotel jeste manji ali je I jedan od retkih koji domace agencije nude sa onim sto tebi treba-AI. Kao sto si rekla, masa agencija I high hotele poput Movenpick-a ili Sheraton Miramara nude sa pp. Koliko se secam, Odeon, Ponte I Spirit Travel ove godine nude El Gunu,. Preko Spirita sam putovao za Egipat (inace saradjuju sa GPR International-om I aranzmani su im gotovo identicni). Mislim da Spirit ima I najpovoljniju ponudu sto se tice Dawar El Omda hotela, a I provereno znam da je agencija pouzdana, nemam zaista nikakve primedbe. Rado bih ponovo putovao sa njima. Ako te nesto od navedenog zanima, vidi na njivom sajtu www.spirittravel.co.yu.Od ostalih hotela sa 4* i nisam video nesto preterano puno (da ne kazem uopste) kod domacih agencija. Mislim da neces pogresiti ako izaberes Dawar jer jednostavno u El Guni hoteli ipak moraju da ispunjavaju uslove vise nego na primer u Hurgadi. Ipak, tamo ne moze da prodje bilo kakav hotel i bilo kakav smestaj. Sta god da resis, sigurno ces se dobro provesti. A ako eventualno izaberes Hurgadu, ne propusti da makar jedan dan posetis El Gunu,da ti ne bude posle zao :)

E da, postavio sam I slike grada na MFT pa pogledaj.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da i kod nasih agencijskih aranzmana za Mowenpick ili Sheraton moze da se doplati AI,a da je samo u ponudi stavljen polupansion..raspitaj se,ja verujem da se uz doplatu sve to moze dobiti..cak mislim da je oko 15eur dnevno...,bar je moglo ranije,nisam siguran za ovu godinu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na preporuci hotela, nisam znala sta da mislim o Dawaru posto je dosta jeftiniji od ova dva koja su samo PP, a on je AI varijanta. Zato sam pomislila da je mozda dosta losiji, zbog velike razlike u ceni. Reci mi jos nesto, mozda malo glupo pitanje, posto znam da se u Egiptu ne placaju lezaljke. Neko je vec dva puta spomenuo da se u El Guni placaju sve plaze, pa sam malo u zbunu. Imas li mogucnost da za dz koristis sve plaze ili samo hotelsku, a ostale placas?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo ti je free plaza od hotela gde si smestena, ostale se placaju. Negde je cak bilo zabranjeno da udjes na plazu ako nisi gost odredjenog hotela (prepoznaju ih po narukvicama). Medjutim, u vecini slucajeva ne prave pitanje ali ako si vec "stranac" onda moras da platis. Uvek je neko tu ko krstari i posmatra ima li novih ljudi na plazi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bilo ko na ovom forumu zna da kaze nesto vise o cenama u EL Gouni, prakticno,koliko kostaju ekskurzije kada ih rezervisete preko hotela,odnosno recepcije i sl.Koliko su voda,kafa,pivo rucak, i slicne stvari .Tamo ima nekoliko hotela u ponudi sa 4 zvezde sa povoljnim cenama .Zanima me da li je povoljnije ici u Hurghadau ili El Gounu zbog tih obaveznih dnevnih troskova i kolika je to razlika.Imam dosta protivurecnih informacija pa sam malo sludjen.Ipak sdruge strane El Gouna je veoma privlacna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene bi zanimalo to oko cena u El Gouni jer je PP pa bar da znam kolike su cene vode, bezalk.pica , neke lagane klopice i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moj utisak je 50% i vise skuplje nego u hurgadi.

Mahmeya island izlet brodom: 102$ el gouna, 50$ hurgada (s tim sto cena u hurgadi verovatno moze da bude i manja. ja sam zvao telefonom agenciju u hurgadi da se raspitam i nisam se cenkao).

Gobel island izlet iz el goune je 63 evra (ne znam iz hurgade)

taxi: El Gouna - Hurgada 90LE; Hurgada - El Gouna 50LE

expresso: El Gouna 14LE, Hurghada 7LE

klopa u el gouni je oko 50-70LE za jelo (ne pica vec nesto konkretnije), domace pivo (luxor) je ~25LE, coca cola~15LE....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kazi mi jesu ovo cene iz nekog hotela ili cene restorana van hotela u El Gouni ? Mi bismo isli u Moevenpick ili Sheraton pa me zanima da li znas o njihovom cenama bar nesto okvirno. Hvala

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idi sa nasim agencijama slobodno na izlete...Jer su cene u El gouni i njihovim agencijama u tom mestu skuplje nego u centru Hurghade..tako da se svodi na isto kada oporedis sa nasim agenicijama..Takodje meni nisu prijali izleti sa strancima..mnogo mi je zanimljivije bilo sa celom nasom grupom koja je doputovala sa nasom smenom..U odnosu na lokalne cene u Hurghadi..skuplje je,ali ako uporedis sa cenama u El Gouni svodi se na isto..Tako da bolje idi sa nasim agencijama..Ako bas zelis da ustedis pravac centar Hurghade..i tamo u neku lokalnu Agenciju..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka