Putnica

Koja banka uzima najmanju proviziju

42 poruke u ovoj temi

U Intesi ide njihova provizija oko 800din plus provizija ino banke (10e+).

Na kraju sam poslao novac WU. Provizija 1500din na iznose od 8.000-16.000.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E o toj ino proviziji govorim pored ovog din dela koje sve banke naplaćuju..Uostalom proveriću u Kombanci..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo pokušaću još jednom da objasnim, ovog puta na srpskom jeziku. :)

Provizija u Komercijalnoj banci iznosi 1000,oo dinara i nema dodatnih deviznih, a ni dinarskih troškova.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da vam kažem sledeću stvar, za plaćanje ka inostranstvu (Crna Gora, Bosna, Hrvatska), pošta nudi uslugu koja se zove međunarodna poštanska uputnica (imitira doznaku) provizija je jeftinija nego za WU i novac je raspoloživ u ovim zemljama nakon pola h. Jedini preduslov za isplatu novca je lična karta i broj (koji dobiješ kada uplatiš-to pošalješ ovome koji prima) i gotovo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel neko uplacivao depozit skoro,za naredno letovanje?Ko je sada najpovoljniji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel neko uplacivao depozit skoro,za naredno letovanje?Ko je sada najpovoljniji?

Kao što je @putnik srećko više puta rekao, pa i na sprskom, :D, ja sam uplatio preko Komercijalne banke i to me je koštalo 1000din. Malo je komplikovana procedura jer nisam imao devizni račun kod njih. Besplatan je, kao i održavanje i važi za svaki sledeći put. Sve je trajalo 15ak minuta ali je uspešno završeno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,uplaceno odavno!Inace,postovi su iz nekih ranijih godina,pre mog pitanja za ovu,i ja sam ranije uplate depozita obavljala preko Kom.banke,ali htela sam da proverim da li neko ima svezu informaciju. Narednog dana sam licno proverila:)

 

Izmenjeno (jassyka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uvek preko WU. Lakse mi je . Za 90e je 1500din provizija. Malo je skuplje ali kao sto sam rekla,meni je tako najlakse

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo skuplje, pa to je skoro 15% a tema je koja banka uzima najmanju proviziju.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Greska,izvinjavam se. Bas sam sada pogledala- 95o din su mi naplatili da prebace 90e. Mislim da je ta cifra do 100e a posle toga je skuplje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja uvek preko WU. Lakse mi je . Za 90e je 1500din provizija. Malo je skuplje ali kao sto sam rekla,meni je tako najlakse

 

 

Greska,izvinjavam se. Bas sam sada pogledala- 95o din su mi naplatili da prebace 90e. Mislim da je ta cifra do 100e a posle toga je skuplje

Niste pogrešili u prvoj poruci. Iznos provizije u WU za slanje 90 E u Grčku jeste 1500 dinara, tako da nema razloga da se izvinjavate u drugoj poruci.

 U drugoj poruci ste napisali ispravku, koja nije tačna. Pogledajte malo bolje koliko ste platili i koliki kurs evra su računali. 

Evo tabele WU za slanje novca u Grčku. 

Iznos za slanje
Naknada
0
-
8,300
800
8,300.01
-
16,000
1,500
16,000.01
-
26,000
2,200
 

Malo skuplje, pa to je skoro 15% a tema je koja banka uzima najmanju proviziju.  

Dragan jeste pogrešio. :pardon:

Provizija u WU za slanje 90 E u Grčku je 1500 dinara, a u Komercijalnoj banji 1000 dinara, tako da je u WU provizija veća za 50% u odnosu na Komercijalnu banku. :pardon:

E sad! 

Može se reći da sam i ja "pogrešio". :D 

Procenat je u stvari još veći, kad se uzme u obzir pljačkaški kurs WU.  

Izmenjeno (putnik srećko)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

15% od iznosa koji se salje

50% u poredjenju sa Komercijalnom

a 100% veca ako  u opste ne saljes. :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu ste. Pomesala sam papirice jer imam vise uplata???Izvinjavam se na dezinfirmaciji. Jeste skuplje wu!  Naplatili su nam 12.670 da bi grku stiglo 90e . Lepo sam prvo napisala 1500. Onda je skuplje ali opet kazem meni i najlakse. A cesto od Grka i ne dobijem broj banke nego je wu jedina opcija za placanje depozita

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cisto da znate, "Grci" mogu ovde da pisu iskustva ;)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2000 dinara u komercijalnoj, povećali su proviziju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka