flyche

JAVNI prevoz u Parizu

96 poruka u ovoj temi

Uvek idem na Bove. Ako "ovi naši" daju neku promo, onda ću na CDG. Za Orly nemam ništa iz Bgd, koliko sam videla nešto na brzinu. Ne bih da dopunjavam Navigo na automatu, zbog kartice, valja je kod CDG (nisam bila) veća metro stanica, pa ima službenika. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam dopunio na metro stanici na šalteru kod službenika, ali svakako jedino je moglo karticom da se plati iako sam ja hteo kešom.

Karte sam našao preko lufthanze za 160eur, više mi je odgovarao CDG u tom trenutku, a i wizz je bio čak i skuplji malo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo se po gradu vozali busevima, ali tek nakon što nam je gazda ostavio knjižicu sa detaljnim planom stajališta svake linije. Jeste lepše nego metroima, vidiš kuda ideš. Kao i u Beogradu, autobuskih linija ima mnogo i trase slede neku svoju logiku. Naravno, smartfon sa GPS-om itekako pomaže (sad postoje dobre aplikacije sa besplatnim oflajn mapama, kao što je Maps.me), bar radi orijentacije gde ste.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Provedoh pola dana u proučavanju mapa metroa, buseva i ostalih prevoznih sredstava po Parizu (hvala bogu na mirnom danu na poslu...), tako da sam sada dosta sigurnija. Definitivno mislim da će busevi biti naš prvi izbor. Vidim i da ima raznih varijanti za kupovinu karata, višednevne, karneti... Naći će se nešto za nas...

Sviđa mi se i varijanta prevoza na Seni - batobus. Možda nije ni to loša varijanta prevoza za jedan dan.

Idemo u Pariz prilično opuštene, bez tenzije da nešto moramo da vidimo, sem te 2 dečije želje, tako da bi trebalo da budemo ok.

Hvala forumašima na informacijama :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

RER A radovi do 21.8. između La Defense i Nation.

RER C do 27.8. Avenue H.Martin, Javel i Austerlitz. 

Neke autobuske linije su izmenjene, ali ima info u busu ili na stajalištima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

10 дана у Паризу .... коју карту би требало да купим ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dete i ja se juce vratismo iz Pariza. Vozile smo se brodom mnogo vise nego sto smo planirale i ostale su nam neiskoriscene karte za prevoz - komada 8 za odrasle i isto toliko za male. 

Ako nekome trebaju, neka posalje adresu, saljem ih postom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa sačuvaj ih za sledeći put u Parizu

I meni ostale karte za metro, ali kako mi je Pariz uvek u glavi kao destinacija, koristiće mi.

One nemaju rok trajanja koliko znam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, nemaju, ali su od 1.8. poskupele - pojedinačna karta za 0.1 e, a nedeljna za 0.9 e.

Smešno poskupljenje:D mi navikli na 50 ili 100 %.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam cene iskreno

a ja bio sredinom avgusta

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo vi dajte adresu, ako ste zainteresovani za karte. Necemo mi skoro ponovo u Pariz. Imamo makar 7-8 koordinata da obidjemo pre tog povratka, ako ga uopste bude. Iskreno, ja bih se uvek pre vratila u Barselonu ili Bec. Nije Pariz moja mera. Lep je, ali ... Tamo me vraca dete i Diznilend...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja idem za Pariz u novembru, ali karte su za metro jeftine, i predlazem da ih cuvas kao uspomenu,. Da ides u postu, postarina, slanje, ...pakovanje, koverta.

Vidis koliko ustvari razni gradovi drugaciji utisak ostavljaju ponaosob. Meni je Bec, obzirom da je tako dostupan, i skoro gde god krenes autom si u njemu, meni je ipak iza Pariza.

Sve zavisi s kim si podelila trenutke u kom gradu i koliko su ti momenti bili sadrzajni i nabijeni odredjenim emocijama, i od toga nesvesno formiramo stav o nekoj destinaciji

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja idem za Pariz u martu zanimame  za karte za u metro koji su  najeftinije , a u pariz cu biti 4 dana  kakve karte postoje 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 2/6/2017 at 18:29, Gaga. je rekao/la:

ja idem za Pariz u martu zanimame  za karte za u metro koji su  najeftinije , a u pariz cu biti 4 dana  kakve karte postoje 

Pozdrav!

Carnet od 10 karata za 14.50e je po meni definitvno najpovoljnije i najbolje, ali dosta zavisi od toga sta zelis da vidis, gde ce ti biti smestaj...Ove karte vaze za prve 2 zone za Rer i metro u kojima se nalazi vecina atrakcija i stvari koje treba da se vide u Parizu. Van ovih zona su aerodromi Orly(4 zona) i Charles de Gaulle(5 zona), Diznilend (5 zona) i Versaj (4 zona). Carnet mozes iskoristiti recimo i za bus do aerodroma Charles de Gaulle (3 karte) za buseve 350 i 351.

Imas jos dosta tipova karata, dnevnih, nedeljnih...http://www.ratp.fr/en/ratp/c_20585/travel-passes-and-fares/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda da nisam dobro razumeo kako radi Navigo karta (ona od €22+€5 za izradu). Da li nedeljna važi od ponedeljka do nedelje ili važi 7 dana od kupovine?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887638
    Ukupno poruka