flyche

JAVNI prevoz u Parizu

104 poruke u ovoj temi

Važi od ponedeljka (00:01) do nedelje (00:00), a prodaju je do srede za tu nedelju.

Pisala sam ranije, a sad imam novu info.

Ako slučajno naletite na kontrolu RATP-a, ne plaćajte kaznu, tražite da vam napišu prijavu, prihvatiće da im date podatke iako nemate pasos kod sebe:) Pretiće vam policijom, ali to je samo fora. 

 

Izmenjeno (Eowyn)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.
Planiram da u sredu stignem u Pariz. Nadam se da to nije kasno.

Izmenjeno (svenson)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vazi od ponedeljka do nedelje u ponoc ali nisam siguran da li moze da se kupi u srijedu.

Ops sad vidim da su ti vec odgovorili i da moze u srijedu-ja treba u utorak da budem u Parizu pa se nisam zanimao za dalje :)

Izmenjeno (stalker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad Navigo prodaju do četvrtka, a od petka za narednu nedelju!

Korekcija, važi od 00:00 do 23:59 :)

 

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li je tacno da prihvataju cak i fotokopiranu sliku na obicnom papiru ukoliko zadovoljava dimenzije 3x2,5 cm ?

Ako mora prava fotografija morace cijela familija kod fotografa:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oui :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna koje karte su najisplativije kada se ide konkretno sa dvoje dece (10 i 7 godina) i dvoje odraslih na 3 dana. Koja je preporuka za prevoz po Parizu?

Kakav status imaju deca što se tiče plaćanja prevoza?

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzmite carnet sad je 14.50 e, a za decu postoji demi-tarif 7.25e, ali msm da je do 9 god.

Pasos vam je u hotelu, dete ima 9 godina:-)

Kontrole ima, za 7 dana 2 puta ih sretoh, kod Opere i Chatelet. Samo sad znam kako izgledaju. Nisu vise na izlazu, vec stoje i po hodnicima i primeti se guzva.

Obavezno uzmite kartu, naplatice vam kaznu, ali ako nemate dokumenta, neka vam napisu prijavu, a adresa moze biti lazna:-)

Ne placajte kaznu, to ne rade iskusni sverceri!

Napisacu kada se vratim opsirniji post.

A bientot!

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam pisao na temu sverca-ali da dodam

Supruga i ja smo zajedno putovali, i koristili karnet. Ja sam za razliku od mog glasa razuma (supruge) poneki put prosao na foru iza nje, tako sto zadrzim na silu rampu i prodjem. 

Posle nas, par meseci deca su isla sama i sin iz fore (jer voznja kosta smesnih 150 dinara- nije ekonomija u pitanju) par puta se provuce ali jedanput ih zaustave na izlazu. On se na silu probije pored njih ali cerku zadrze...ali i on je morao da se vrati zbog nje. Palo je zastrasivanje odvodjenjem u policiju i na kraju su im platili uz neko cenkanje mislim ukupno 70 evra...zadrzali su ih mozda pola sata. Neiskusno su rekli na imaju samo 100 evra a da trebaju da ostanu u Parizu jos 2 dana racunajuci na emocije-KOJE  SU IZOSTALE. od strane kontrolora

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto sam se nedavno vratio iz Pariza, ostalo mi je desetak karata za prevoz. Pošto ne planiram u Pariz opet skoro ( bio zadnja 4 leta tamo) ako nekome trebaju karte za prevoz, da se ne cima tamo da kupuje zbog jezika ili već nečeg, - po jeftinijoj ceni - neka mi pošalje pm.

 

Kao što su rekli, jedna karta je 1,90 evra

karnet je 1,45 evra

ja prodajem 10ak karata po ceni od 1 evra za kartu

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar nije jeftinije da se kupi onaj Paris Pass koji ukljucuje sve vrste prevoza? Gotovo je nemoguce jednom linijom stici do svih bitnih delova grada

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

У Паризу ћу провести 10 дана, од понедељка до следећег четвртка, дакле недељу и по дана.

Да ли се исплате две навиго карте, дакле 23е+23е+5е, то би било укупно 51е или нека друга комбинација типа једна навиго карта и нека друга ?

Колико сам схватио навиго карта покрива свих 5 зона + дизниленд, версај и два аеродрома ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prve nedelje obidjite sve dalje uz Navigo, a posle do cetvrtka carnet i spartajte po P.

Bus ide do CDG, kucaju se 3 karte.

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зашто бусом, мислим да је боље, одмах на првој метро станици Charles de Gaulle 2 - TGV да купим навиго карту и будем миран 7 дана, пошто ја свакако долазим у понедељак у подне.

Навиго карта сада кошта 22.80€ (све зоне) + 5€ за израду картице, фотографија мора бити 3цм х 2.5цм и чуо сам на другим форумима да може да се одштампа на кућном штампачу, али постоје и кабине за сликање у близини које нуде 4 слике за 5€.

https://s14.postimg.org/jjavj9a7l/d_Untitled.jpg

Колико видим ова линија сече цео град и иде далеко на југ, али ми није јасно зашто су ставили две линије РЕР-Б ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka