flyche

JAVNI prevoz u Parizu

104 poruke u ovoj temi

Interesuje me,ako je neko u skoransnje vreme bio u Parizu,kako je placao gradski prevoz,pojedinichnim kartama,nekim vishednevnim... Ujedno,interesuje me i koje su cene gore pomenutih. Hvala

Vlada

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono cega se ja secam od predprosle godine je da je cena pojedinacne karte za metro/bus bila 1.1 eur. Ne znam koliko su tada kostale dnevne i nedeljne karte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

najbolje je ako ostajes duze od nedelju dana da uzmes nedeljnu kartu za sve vrste prevoza i ona kosta oko 15 ura ali to mozes da proveris na sajtu ,treba ti samo slika moze i fotokopija jer metro ti je najbolji nacin za putovanje po parizu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moje iskustvo je da je najpovoljnije da uzmes komplet od 10 karata, cini mi se da se to zove ''karnet'' ili tako nekako. Kupovinom tog kompleta ustedeces nekih par evra, tj. prakticno dobijes valjda 2 karte za ''dz'' u odnosu na cenu koju bi platio da karte kupujes pojedinacno. Ako se dobro secam cena je bila 10 evra, mada nisam bas siguran. Naravno ako ostajes duze i planiras da cesto koristis javni prevoz onda je najbolja opcija ovo sto ti je bagi predlozio - karta za neograniceni prevoz za vise dana. Dobra opcija je i Paris Card koja, osim prevoza, ukljucuje i brojne popuste za muzeje, kafice, prodavnice... Ne znam koliko kosta ali na netu ces lako naci sve potrebne informacije.

Inace kad pricamo o metrou, jedna karta ti vazi za sve vreme dok si ''pod zemljom'' tako da mozes do mile volje da presedas sa jedne linije na drugu ali kad jednom izadjes gore, karta ti vise ne vazi i moras da kupis novu.

nadam se da sam bio od pomoci,

pozdrav svima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene od pre nedelju dana: pojedinacna karta za metro - 1.4e, karnet od 10 komada-11e.

Licno mi je ta karta najvise odgovarala. I zbog duzine boravka, a i volim da kupim kartu kad mi (i ako mi) zatreba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нисам био у Паризу али свака информација је добродошла.

Не знам да ли подела града има везе са јавним транспортом?

Рецимо у Бечу се плаћа додатна карта ако изађете из "прве зоне" па није лоше то знати да се не уђе у неприлике са контролорима.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Javni prevoz zaista nema nikakve veze sa administrativnom podelom grada na arondismane. Ni metro, ni RER ni autobusi. Bitna je mapa metroa i mapa Pariza i na taj nacin tacno vidis na kojoj stanici treba da izadjes.A sto se tice zona prevoza, ima ih 6, ali one opet nemaju veze sa arondismanima, jer se sire kruzno u odnosu na centar.

Izmenjeno (ziggy015)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нисам био у Паризу али свака информација је добродошла.

Не знам да ли подела града има везе са јавним транспортом?

Рецимо у Бечу се плаћа додатна карта ако изађете из "прве зоне" па није лоше то знати да се не уђе у неприлике са контролорима.

Naravno, kao i u svim drugim gradovima, i Pariz je podeljen na zone, kada se radi o javnom prevozu. Ima 6 zona i u skladu s tim se i cene karata razlikuju. Prva i druga zona su centralni delovi - tj. oni u kojima prosecan turista provede najvise vremena. CDG je u 6. zoni. Versaj mislim u cetvrtoj, itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala jos jednom na svemu.

Jos jedno pitanje.

Spominjali ste nekakav karnet karata za njihov gradski prevoz. Ja sam prosle godine bio u Parizu 5 dana i kupio sam ako se dobro secam karnet, odnosno to je bila jedna karta koja je vazila 4 dana i platio sam je 20 ili 25 eura. Sa njom sam se vozio i metroom, busom i tramvajem...e sada da li znate, da li i dalje postoji takva neka opcija ili mozda postoji i nekao bolja.

Ovo mi se ucinilo kao jako dobra varijanta, odnosno najjeftinija, jer prevoz u jednom pravcu je oko 1.5 eura, a s obzirom da tamo ima dosta da se obidje i grad je dosta veliki, a ima fenomenalno organizovan metro, ja sam i po 5-6 pita na da anekada i vise puta dnevno koristio prevoz.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karnet koji sam ja spominjao je u stvari

10 karata za jednokratnu upotrebu samo po nizoj ceni

to je jeftinije nekih 4 evra, cini mi se

a da, postoji CITY PASS karte koje vaze za neograniceni broj voznji SVIM prevoznim sredstvima u 3 zone Pariza

sto je vama bitno jer to pokriva SVE MUST SEE stvari u Parizu

za dan

tri dana

pet dana

za 5 dana je valjda 30 evra

a za dan je 10 evra i ne isplati se osim ako ceo dan necete da pravite kratke 'tripove' od jednog do drugog monumenta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, tako nesto sam i ja kupio...mada mi ostala cena od 20 ak eura..ali nije ni vazno..znamo da smo bili zadovoljni i nismo razmisljali uopste kada i koliko koristimo prevoz...sa takvom kartom taksi uopste nije neophodan tamo...em je brze, em je jeftinije...

Takodje kada smo dosli u pariz na CDG aerodrom, od aerodroma do hotela platili smo taksi oko 70 eura...

a kada smo se vracali, uzeli smo voz od pariza do samog aerodroma, takodje mislim da je karta bila oko 8 eura..ili sam to izmislio, mislim za cenu :lud: , ali znam da je bilo mnogstruko jeftinije i bolje..pod uslovom da nemate neke velike torbe koje trebate po prevozu da vucarate...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa aerodroba postoji jedan RER koji vozi do centra Pariza

i karta je nekih 3 evra cini mi se

a za dvoje bi bila znaci 6

mozda je skuplje...

je suis pas si sur

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da mislim da je to upravo taj voz RER, i znam da je karta bila nesto mnogo povoljnija , naravno od taksija, i imao sam utisak da sam i lakse i brze dosao do aerodroma. zaista U Parizu je prevoz organizovan do savrsenstva, mape, turisticke mape su krajnje jednostavne, isto kao i mape za gradski prevoz...

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa aerodroa postoji jedan RER koji vozi do centra Pariza

i karta je nekih 3 evra cini mi se

a za dvoje bi bila znaci 6

mozda je skuplje...

je suis pas si sur

:)

Od aerodroma do Pariza saobraca RER B, cena karte u jednom pravcu je 8,5 evra, zato sto je to peta zona prevoza. Vreme putovanja je od 30-45 minuta, zavisi od voza, jer svaki voz ne staje na svim stanicama. Karnet je pakovanje od 10 karata, kosta 12 evra, sto je za 3-4 evra jeftinije nego da kupujete kartu po kartu. Letovi za Srbiju idu sa drugog terminala, neko je pitao, i to sa terminala 2B. Provela sam sedam dana u Parizu i 1 karnet mi je bio dovoljan. Mislim da je uzivanje setati kroz ovaj velicanstveni grad, a da je bolje kupiti Paris museum&monuments pass,za ulazak u 60 muzeja i spomenika, nego city pass za prevoz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka