purgerkrk

Danas prihvatljivo letovanje na jedrilici

43 poruke u ovoj temi

malo NP KORNATA na nacin kako ga ja vidim

8pHhKd7.jpg

7y1NIg7.jpg

W5gLjhQ.jpg

2SXD8gV.jpg

Pp3tn7W.jpg

MO KORNATI IMAJU I DRUGU STRANU

ZyUECDf.jpg

u zadnjem pozaru na kornatima stradalo je smrtno 12 vatrogasaca

a i mala nepažnja ili neiskustvo i kriva procjena vremena

a0m98Au.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SLIKE SA KORNATA ZBOG KOJI SE ISPLATI TAMO NAVRATITI

Da6TLY0.jpg

s7yOm8i.jpg

ExMEXM0.jpg

ARbOLgC.jpg

Izmenjeno (purgerkrk)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ni zbog čega drugog,(a naravno da to nije jedina stvar),ono bar zbog ovoga sa prve fotografije. :happy:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo cu prekinuti sa plovidbom jadranom, ali i pribliziti taj vid odmora .

Hrvatska je u zadnjih par godina vodeca svijetska charter destinacija, gledano kroz brojke oko 30% ukupne svijetske charter flote je u Hrvatskoj kao i 33% svijetskog bukinga za charter plovila bez posade, nevjernim tomama mogu i postavit linkove no mislim da nije potrebno.

ZASTO SAM OVO NAPISAO ...sigurno ne zato da kolegi crnom dignem tlak vec da ukazem na cinjenicu da je momentalno konkurencija medju charter agencijama strahovita ( predvidja se povecanje flote za daljnjih 15 % ) te vezano uz sve to danas je jos prihvatljivije

Sto znaci prihvatljivo ljetovanje ......otprilike isto koliko vam treba za ljetovanje u grckoj ili negdje sa aranzmanom neke turisticke agencije a dozivlja je daleko veci posto sami sudjelujete aktivno cijelo vrijeme, potpuno novi dozivljaj obale sa mora,plaza,uvala i mjesta koje nisu dostupna obicnom turistu itd..smile1.gif

Potrebno je malo hrabrosti,odluka,okupit ekipu, malo truda i krenut u predivnu avanturu

:kapetan:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slika danjasnjeg dana uz machiato da ne bi bilo samo teksta

1rzCEFS.jpg

:kapetan:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije su obavezne,naročito kad su ovako lepe! :turista:

Eh,blago Vama,što živite na moru. :)

little_mermaid_icon_by_beloa-d3h4694.gif

Izmenjeno (BiljanaK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ali im je problem kada treba da idu na letovanje. Sala, naravno mada nije daleko od istine. Kada sam jednom prilikom pitao druga koji zivi u Splitu: Gde vi letujete. Odgovorio mi je malo zacudjeno: Pa na ostrvima. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

stvarno i nije daleko od istine...rekli bi da je ljetovanje odlazak na skijanje recimo

a i pitanje je sto je sa onima koji zive na otocima .. velika vecina cijelo ljeto rade., sezona je

:kapetan:

Izmenjeno (purgerkrk)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedrit se može jednako u Hrvatskoj i Grčkoj. Kiklade su posebno zanimljive, ali nisu za osobe koje pate od morske bolesti. Na Jonskom moru, uglavnom imate mogucnost izbeći talase i ploviti mirnije. Jedrenje kao odmor u sebi krije prirodne načine druženja u grupi koje su ljudi godinama negovali, u novije vreme potisnutog nametnutim stilom modernog života. Sama plovidba jerilicom je prirodna, mirna, gde osetite more, prirodu i sve vreme ste na čistom vazduhu, okruženi prirodnim šumovima. Mogućnost izbora sve vreme Vam daje poseban osećaj slobode, da birate divlje plaže, posetite one poznate u vreme kad nije gužva i beskrajno uživate, rasterećeni od problema koje nosi kopneni turizam, buke motora i automobila, gužvi pri odlasku na plaže. semafora itd Jednostavno, život nautičara nudi pravi zaborav i odmor od kancelarija i klasičnog gradskog života ispunjenog stresom i pritiskom. Ploviti se mora!        R-IMG_9435.thumb.jpg.b4a0b2184021d629023                                                                Santorini, crna plaža             foto: YS                      

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem sa društvom sledeći vikend na jedrenje po Sporadima, Grčka. Svima je to prvo jedrenje. Iznajmili smo jedrilicu sa skiperom. Ruta je unapred određena. Imate li nekih saveta ili preporuka za ponašanje na brodu? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo išli u junu na krstarenje Lefkada, Itaka,Kefalonija... Čovek preko koga smo ugovorili nam je dao ovaj spisak. To je on napravio kao podsetnik kad se sprema na put. Normalno ima stvari koje su specifične, kao "kuhinje su kompletno opremljene", to morate sami da se informišete. Najvažnije je da imate lepo vreme.

Pozdrav

Sta poneti na jedrenje.pdf

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Imate li nekih saveta ili preporuka za ponašanje na brodu? 

Ponesite gomile osmeha i  dobre volje,  tonu tolerancije, to ce vam najvise trebati. Boravicete na uzasno malom i skucenom prostoru, konstantno na gomili oko trpeze. 

Dosta stvari sa spiska koji je ostavio Gimli ti nece biti potrebno, mislim pre svega na toplu odecu, patike, cizme, dukseve, trenerke, jakne....1 komplet toplije odece ce zadovoljiti sve eventualne potrebe. 

Ukoliko je neko iz drustva podlozan mucninama pored tableta koje su efikasne ali ne preporucuje se da se  piju svakodnevno resicete se mucnine tako sto ce gledati u daljinu, u mesto gde se nebo spaja sa morem. Nikako ne silaziti u potpalublje/krevet, cesto se tako gresi, to moze samo da pogorsa stanje. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ah, kakva divna tema :klap: Procitah samo prvi post neke na trecoj strani, danas cu da nastavim na poslu, kad stignem :D

Ono sto mene sprecava jeste to sto moram da budem tu sa drugim ljudima, to ne volim, a da budemo sami muz i ja-za to nemam novca...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka