du-kii

Temišvar

702 poruke u ovoj temi

Bravo Lila sve su ti fotke prelepe.:srce: Postavi jos da uzivamo. :cvetic:Nadam se da cu iduce nedelje do Temisvara, Htela sam da vidim ovaj festival cveca ali smo shvatili da ce biti guzve oko Uskrsa , pa smo odlozili put.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ne bih rekla da su neljubazni. Običan svet, ne razmišlja o turizmu, samo radi svoj posao. (U svakom slučaju, nisu nadrndani kao u Pragu.)

 

 

Jos od nekog sam cula za Prag:neznam:

Mi nismo imali takvo iskustvo, bili smo dva puta na po 4 dana i jednom na 11 i bili su svi ljubazni. Doduse, mozda je sada drugacije, poslednji put sam isla pre 7-8 godina.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kuda iz centra je najbrze ( i najlepse ) doci do onog setalista uz Begej, gde ima klupa, sve sam zaboravila?:blush: Gledam mapu, ali mi nista ne znaci. @Mamaia Nešto su mi u sećanju crkva i park.

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkiznapreko Piata Victoriei dođeš do one pravoslavne, velelepne crkve, prođeš iza nje u park, pa kroz park do Begeja. 

Izmenjeno (shania)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha, bas prosto, sad se svega secam :D! Hvala @shania :cvetak:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@shania. kako rade u centru menjacnice subotom i nedeljom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna,

Imaš u Bulevaru revolucije (to je onaj bulevar gde idu tramvaji ka starom gradu) menjačnicu koja se zove Strelitia i radi non stop, a ima i super kurs, ja sam bila za Uskrs prošle  godine i jedino na sam Uskrs nije radila. Nije daleko od hotela Continental, ali sa druge strane ulice. Subotom menjačnica blizu opere, u samom centru, sigurno radi do sedam-pola osam, a za nedelju ne znam. Nedeljom  imaš menjačnicu u Iullius Mall-u na raspolaganju do uveče, do njegovog zatvaranja, ali ova Strelitia je bliže. 

Izmenjeno (shania)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@shania, hvala puno !:cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigli smo ove subote uvece u Temisvar, prvo smo bili u Vrscu da bi ga video i moj dragi ( ja sam bila nekoliko puta).

Nisu nas isptivali o novcu na granici, prosli smo brzo!:D

Miran grad, obislil smo ono sto smo i ranije, jedino sto smo se duze zadrzali kod Begeja, tu smo proveli nekoliko sati oba dana.

Videla sam onaj brodic za javni prevoz i izguglala da je radnim danom to deo prevoza, avikendom je valjda za turisticku ponudu. Sve pise na rumunskom, pa nisma bas mogla sve da razumem, ljudi me nisu razumeli kada sma ih pitala na engleskom.

@shania, znas li ti nesto o voznjama?

Ne svidja mi se sto prozori na vaporetu nisu otvoreni, bilo bi pravo uzivanje!

Takodje me zanima, od cega zavisi da li ce se na nekom trgu u nekom gradu okyupljati puno golubova ili ne?:D? Meni ne smetaju, volim ih, lepi su i za fotografisaje.

Smestili smo se u Central House apartmanu, lepo sredjeno, cisto, kod Trga slobode.

DSCN7995.JPG

DSCN8132.JPG

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Takodje me zanima, od cega zavisi da li ce se na nekom trgu u nekom gradu okyupljati puno golubova ili ne?:D? Meni ne smetaju, volim ih, lepi su i za fotografisaje.

Vjerujem da negdje ima veze sa navikom ljudi da ih hrane na tim mjestima.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gomila menjačnica u samom centru radi non-stop.

Treba samo malo bolje obratiti pažnju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod nas sam to vidjala davno u NS-u. U Temisvaru nisma nikada primetila da ih neko hrani. U Veneciji da, ali nazalost, tamo su oni prevaranti koji vam nude kao hranu za ptice, pa vam naravno naplate iliidu za vama ako ih otkacite!

@Mamaia, znas li ti nesto o vaporetu?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam Tirkizna nista o vaporetu, nisam se njim vozila.:cvetic: Pisi kako vam je bilo u Temisvaru, sta si lepo videla. Moj muz svaki cas obecava da odemo, pa onda pada kisa, pa ima druge obaveze, pa mu vruce, i sve tako.  Dok su mi majka i tetka u Temisvaru bile žive, isla sam svake dve nedelje do tamo, a sad kao nikako da odem. :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mamaia, mislila sam da si ti cesto tamo, ne znam zasto:):mellow:

 

Nismo uopste puno obilazili jer je bilo jako toplo! Posto mi je grad bio poznat, a ici cu opet i u eptembru, oktobru ( sa roditeljima), nije mi bilo toliko zao, najvise sam isla da se maknem iz BG-a i da uzivam pored reke:) Zato smo se samo setali po trgovima, gledali neki folklor ( jadni oni onako natovareni nosnjom, igraju na suncu!), pili hladna pica, sedeli u parkovima, usli u nekoliko crkava. Nadam se da cu posetiti i Muzej banatskog sela 

 

Ti si bas uzivala i gledala kako se menja grad! A jesi li bila u Mamaiji :D?

DSCN8114.JPG

DSCN8022.JPG

DSCN8026.JPG

DSCN8024.JPG

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Mamaia, mislila sam da si ti cesto tamo, ne znam zasto:):mellow:

 

Ti si bas uzivala i gledala kako se menja grad! A jesi li bila u Mamaiji :D?

 

U Temisvaru sam bila stalno dok mi je tetka bila ziva. U Mamaii sam letovala svake godine do svoje 13 , posle toga nisam. Moja rodbina po majci, je zivela u gradovima po Rumuniji, vrlo retko bismo otisli do sela u oblasti Maramureš, to je visoko u planinama Karpata i u to vreme putevi nisu bili bas lako dostupni i dobri, pa se nije moglo češće, Ja nemam doživljaj Temišvara, kao turističkog grada, mada se on naravno tokom godina dosta promenio, pa sad kad odem vise mi je neprijatno i nekako sam dezorijentisana, jer tetke vise nema, a njena deca žive na razlicitim stranama sveta i vise nemam gde da odem, pa mi se i ne ide, a nekad mi je to bilo potpuno normalno odemo na vikend i vratimo se u nedelju uvece. :cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka