du-kii

Temišvar

702 poruke u ovoj temi

Ma imam slika sa izlozbe nego ovde ne mogu nista da postavim(ne uspeva mi i dalje).Ulaz je besplatan i traje do 15.januara :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam prezadovoljna docekom. :klap:

Sve je bilo divno,i vise od toga.Da ne ponavljam ono sto je takilaki rekla,zaista imam samo reci hvale.Jako mi se svideo i Arad koji smo obilazili prvog januara.Uvek bih mogla da idem na takav docek,uopste se ne bih bunila. :don-t_mention:

Jedina negativna stvar je bilo potpuno bespotrebno zadrzavanje na rumunskoj granici,u dolasku skoro sat,u povratku sat i po vremena,iako smo mi jedini u tom momentu bili tamo. :angry: Sve ostalo je zaista predivno,tople preporuke za Temisvar. ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas steta sto ne mozes da postavis slike izlozbe, pokusacu da nabedim moje muske da odemo za vikend:klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako si ti brza to je to :klap: sad cu neku sliku da stavim8.jpg

9.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da FT M&N je jako dobra! Slazem se Biljo sa tobom. Inace muski svet hoce da ide za Temisvar :) Tako da jos ostaje da ja ne zaboravim ponovo da podignem saobracajnu iz SUP-a (genijano sam smislila da idemo 02.01. bez saobracajne, dobro sam se na vreme setila:blush:) i najverovatnije idemo za vikend.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Utisci o novogodišnjoj noći u Temišvaru su stvarno neopisivi. Sve je delovalo tako magično. Kuvano vino i klopa nalazili su se na svakom ćošku. Prelep vatromet i šampanjac...Šta poželeti više...

Mi smo bukvalno 100 puta prosli pored tog bastiljona i uopšte nismo primetili da se tu nalazi ta izložba :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo drustvo da vam i ja prenesem moje utiske o Temisvaru. Pre puta nisam mnogo znao o ovom gradu, kada sam razmisljao o Rumuniji prva asocijacija mi je bila Transilvanija, dvorci , Karpati, Bukurest i zelja da to sve posetim. Medjutim posto za obilazak svega ovoga treba vise novca , a i vremena ja sam resio da upoznavanje sa Rumunijom pocnem od Temisvara, i nisam se pokajao! Ovo je grad koji ce vam definitivno pruziti dobar provod, prelepu arhitekturu, upoznacete se sa istorijom i kulturom rumunskog naroda,saznacete dosta i o nasem narodu koji je ziveo i jos uvek zivi na ovom prostoru!Topla atmosfera,prijateljski nastrojen narod je takodje nesto sto se mora spomenuti! Blizina je jos jedna prednost ovog prelepog grada! TEMISVAR

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

M&N mi smo vec pregledale i u ranijim postovima ishvalile tvoju foto turu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napokon smo i mi juce bili u Temisvaru

Krajnje simpatican grad. Jos uvek je u novogodisnjem izdanju, preslatko :)

Setali gradom, jeli kobasice, djevreke, kurtos kalacs (vise komada :blush: ), posle isli do trznog centra...

Sve u svemu fantastican dan

Sigurno cemo ponoviti ovakav izlet. :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

M&N mi smo vec pregledale i u ranijim postovima ishvalile tvoju foto turu osmeh1.gif

Hvala, hvala devojke klap.gif

E M&N,

I ja sam Karpate čekala od proleća ... pa NIKAKO !!!

zato sada opalih 3 x za redom Temišvar ... osmeh1.gifosmeh1.gifosmeh1.gif

Ma bice i to Biljo,mislim da se to nikako nesme propustiti!

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

miko da li je bilo nekih snizenja ili niste zalazili do Iuliusa?

M&N, Biljka, i ja kujem neke planove kod ko zna kada za te Karpate :( Kum nam je u Bukurestu pa kao da idemo do njega malo duzim putem i da napravimo mini Drakula turu, ali nikako da se nakanimo da krenemo :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biljo iznajmljivanje duplog autobusa na dan je oko 400 eura, ako ima 80 putnika izadje te samo put tamo vamo 500 dinara. Vodic ne verujem da ima vise od 50 eura dnevnicu. Tako da ne verujem da agenciju taj trosak izadje vise od 600-700 eura po autobusu jer sam sigurna da ili imaju svoje buseve ili neke dobre dilove. Neka ih kosta i 800 eura, trosak po putniku je 10, a naplacuju oko 20 eura turu. Jos ako su autobusi dobri, vodici takodje, onda su napravili pun pogodak. Eto kako se neko lepo toga setio :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

miko da li je bilo nekih snizenja ili niste zalazili do Iuliusa?

Isli smo do Iuliusa. Malo smo kupovali, uglavnom u C&A, tacnije samo smo tu i kupovali. Da, drugar je u Hervisu uzeo neku jaknu. Obisli radnje za zivotinje, obisli Auchan... Trzni centar je bas ogroman.

Snizenja, pa onako. U radnji sa obucom (vise njih) su bila, u Bati je bilo... dok u C&A i H&M slabo, bilo je ali jos to nije ono pravo snizenje. Cak nesto od toga sto sam kupila uopste nije bilo na snizenju, ali je lepo :onaaako: Dok npr. majce koje je suprug kupio su bile na snizenju i to finom snizenju. Sve u svemu kako sta, ima snizenja.

Verujem da cek ta bude onih pravih snizenja. Mada opet nismo u puno radnji bili, samo smo u par usli pa ne znam kako je u drugim radnjama, mozda je tamo bilo snizenja.

Posle smo klopali i to je bi bilo. :)

Mi kao krenemo u neki shopping, ali izgubim zivce, mrze me i obidjem samo par radnji.

Jeste li išli kolima možda i koliko vam je vremena trebalo ??? :thankyou2:

Da kolima smo isli. Od Novog Sada do Temisvara nam je trebalo nekih 2.5 sata ( tj, da budem precizna oko 2 sata i 30 minuta ). Kola smo parkirali kod trznog centra Iulius, pa smo peske do centra, setali po centru, pa nazad do trznog centra.

S tim da smo mi isli na granicni prelaz kod Srpske Crnje, taj prelaz je nama zgodniji. Ipak su sve to lokalni putevi, ide se stalno kroz naseljena mesta, sela... pa ne moze bas mnogo brze da se vozi, a u povratku nam je bila magla.

Cim smo presli nasu granicu pa u toj medjuzoni smo kupili vinjetu koja kosta cini mi se 3 eura, koja se mora obavezno cuvatu. Jer su nam na povratku kuci trazili na rumuskoj granici taj papir, tj. da vide da li imamo vinjetu.

Na granici prakticno nije bilo nikog, tako da je cekanje bilo bukvalno par minuta.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da vas obavestim da sam ipak uradila neku malu foto turu na vase insistiranje :zvizduk: Cekam samo da je moderatori puste :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako Biljo! A Temisvar je pride predivan pogotovo kada je lepo vreme. Mi odavde stignemo brze i lakse nego do BG a provedemo se mnogo bolje i jeftinije i pride pored trznog centra uspemo i da se prosetamo trgovima, popijemo kaficu i opustimo se.

Ja i dalje Temisvar definitivno preporucujem kao destinaciju za opustanje, setanje a usput za shopping.

Inace tu turu je trebao moj kum da vodi kada su poceli ali nije mogao da uskladi obaveze, u svakom slucaju cula sam i od drugih ljudi da je Marko super :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka