du-kii

Temišvar

702 poruke u ovoj temi

Biljana, da li je u pitanju agencija koja nudi hotel Timsoara ili ona druga sa Eurohotelom? Mi planiramo ovaj skuplji, ali nije lose da nam das savet posto nikad nismo bili u Temisvaru. U svakom slucaju, siguran je Temisvar za NG :D Ako imas jos neki savet, slobodno se raspisi, sve nam dobro dodje. Hvala za sve dosadasnje postove :klap:

Sreca bar jos neko da se javi ;) da ide za N.G.u Temisvar.Mi idemo samostalno kolima.Sto se tice doceka restoran Llojd je pun a Karadjordje mozda i ima mesta za 45eu po osobi(bar mi je tako Biljana rekla).Ako imate neke ideje i predloge mozete da mi pisete na p.p. :D Inace kome sam sve pisala na e-mail adrese sto se tice doceka u Temisvaru(hotel,restoran)niko nista ne odgovara <_<

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A jel ima neki doček na trgu?:dance:ziveli%21.gif:kolce:

Izmenjeno (Radas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Radas

Ima al se jos uvek ne zna ko peva i svira :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali se zna ko ce da igra. :kolce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice restorancica u Iulius-u mi jedemo tamo svaki put i ima dosta izbora, cene su ok, nista specijalno, ali gladni nećete ostati, nesto slicno kao u velikim trznim centrima kao sto su Usce i Delta. Ono sto nema je McDonalds, ali ima Spski roštilj :D (ali nismo ga probali).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, mislila sam na to da nema Meka u Iuliusu, ali ga u centru ima i ima jos jedam McDrive.

Inače u centru kad krenete od Meka ka Operi na par metara sa leve strane imate kao male kiosčiće i tu se prodaju djevreci sa razno raznim ukusima! Predivni su! Ako uzmete više vežu vam na konac :)

Mi smo probali obične, punjene sa čokoladom i punjene sa pečurkama i svi su bili extra!

Druga stvar koja kod nas retko gde moze da se nadje je Kurcoš.

Na ulazu ispred Iuliusa imate opet male kisočiće i u jednom prave ovaj slatki hleb sa raznim ukusima. Mi obavezno uzmemo jedan veliki sa cimetom i smažemo ga do Vršca i ulepimo i sebe i ceo auto, al vredi :)

K%C3%BCrt%C3%B6s+kal%C3%A1cs-Hungarian+p

462222633OuFitc_ph.jpg

Inace ovo nisu slike iz Temisvara, stavila sam ih samo da vidite kako izgleda taj hleb.

A ti Biljo, vidim kako si krenula postaćeš počasni gradjanin Temišvara :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ulazu ispred Iuliusa imate opet male kisočiće i u jednom prave ovaj slatki hleb sa raznim ukusima. Mi obavezno uzmemo jedan veliki sa cimetom i smažemo ga do Vršca i ulepimo i sebe i ceo auto, al vredi :)

K%C3%BCrt%C3%B6s+kal%C3%A1cs-Hungarian+p

...

Misliš na madjarski Kürtőskalács? Mmmm, do juče smo grickali po kući ostatke tog peciva koje smo doneli za vikend iz Segedina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej pa to je češki TRDLO! Mada čula sam da ima i kod nas da se nadje u okolini Novog Sada

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu su oni koji pitaju sta ce raditi 1.01. jer u Iullius Mall-u je pisalo da nece raditi prvog, pa pretpostavljam onda ni ti restorani gore da ne rade. Dakle pravo pitanje je da li neko zna da li ima restorana ili prodavnica koje rade 1.01. i koji su?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej pa to je češki TRDLO! Mada čula sam da ima i kod nas da se nadje u okolini Novog Sada

Meni je taj kolac poznat po nazuvu KURTOS KOLAC (bar se tako izgovara).Jela sam ga u Pragu i prvi put u Sremskim Karlovcima.Prelep je :D Bas me raduje ako ga stvarno ima i u Temisvaru :yesss: i jedva cekam da stignem :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema nigde nikog da se javi dok nama Bilja ne napise nesto na ovoj temi :D Hvala ti puno na svim ovim informacijama i mapama.Snaci cemo se definitivno.A za sam docek ako vec ne budemo nesto nasli ne gine nam trg sa vatrometom.A sto se tice znaka raspoznavanja?Pa nosicu novogodisnju kapicu sa kikicama :D ili novogodisnju kapicu sa federom :cvetak: ili svetlece rogice :zvizduk: Karanfil kao znak raspoznavanja sigurno nece biti :hahaha: Jos danas posle podne da se spakujem pa ujutru put pod noge :brm:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne,ne,ipak je karanfil najprepoznatljiviji. :lol:

Takodje se i ja zahvaljujem svima na korisnim informacijama,ostaje samo da odemo u Temisvar i prenesemo utiske kada se vratimo,nadam se pozitivne. :zvizduk: :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo me bicu dobra pa da napisem nesto :D Mi smo iskreno zadovoljni kako je bilo.Za N.G. bili smo na trgu.Prvo je svirala grupa strane rok pesme na engleskom ,pa neki nasi koji pevaju pesme grupe"Beatles",pa onda rumunska grupa.Vatromet u ponoc koji je trajao 15 min. uz muziku Bolera :) Rumuni donose flase sanpanjca i nazdravljaju.Nema petardi,nema prskalica i ostalih eksplozivnih sredstava sto je meni licno odgovaralo.Oni su relativno miran i kulturan narod koliko sam uspela da vidim.Na trgu je bilo vruceg vina,kobasica,kurtos kolaca,pita, sarmi i jos dosta nekih drugih sitnica.Samostalno smo obilazili ono sto se imalo videti.Jedino mi je krivo sto nisam uspela da udjem u zgradu opere a i karata za predstavu 31.12. nije bilo .Obisli smo izlozbu Leonarda da Vincija sa njegovim izumima i slikama koja je bila u tvrdjavi Tereza.Hotelom smo zadovoljni(Euro hotel).A koliko vidim jedini turisti koji im dolaze su iz Srbije.A definitivno pravimo najvise prometa u tznom centru.Jer sta bi pusti Srbi radili nego da jure po radnjama da bi nakupovali sto vise-i da bi se posle time hvalili sta su kupili i koliko :angry2::zid::lud: :nea:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li je neko vec postavio ovaj link, ali u svakom slucaju ne skodi da se ponovi :don-t_mention:

Temisvar

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka