du-kii

Temišvar

693 poruke u ovoj temi

DSCN0467.JPG

DSCN0427.JPG

DSCN0480.JPG

DSCN0416.JPG

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ide neko organizovano u nedelju ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio na jednodnevnom izletu u sopstvenoj reziji i posto nikad nisam bio u Rumuniji prijatno sam se iznenadio koliko je velik i ziv grad. Radni dan je bio u pitanju. Iz Bg preko Vrsca ima nekih 3 sata voznje, put je dobar a guzve na granici nije bilo. Pre rumunske granice postoji kucica gde mozete kupiti vinjetu (3 evra 7 dana i elektronska je nista se ne lepi nego dobijete samo racun). Vidi se da se grad ubrzano razvio i da se i dalje razvija. Gradi se i renovira na sve strane i po zivahosti i voznom parku sam mogao steci utisak da ipak zive malo bolje od nas. Poredio sam ga sa nekim vecim gradom u Srbiji tako da cenim da je utisak merodavan. Kola sam parkirao u Julius trznom centru i postoje rampe a parking se placa. Za nekih 4-5 sati sam platio 15ak leja (3-4 evra) na aparatu a imate i kucice gde moze da se plati. TC sam pri povratku obisao manji deo jer je ogroman i cene su kao i kod nas ali ima dosta prodavnica kojih nema po nasim centrima pa ko hoce nesto razlicito moze naci. Od Juliusa do centra grada ima nekih 15-20 min lagane setnje. Centar i trgovi sa svojom arhitekturom su lepi za laganu setnju i obilazak (ima ih 3) a bice sve jos lepse jer se zgrade, ulicice i fasade renoviraju. Cene svega i svacega hm, beogradske bar u tom uzem centru a kako je dalje ne znam. Ima gde i da se uziva u basti kafica, restoranima pa kako ko voli. Uglavnom prijatno proveden dan, utisak je pozitivan jer sam iz prica Rumuniju zamisljao drugacije i definitivno bi ga obisao ponovo. Drugi put na dva dana, jedan dan kad su snizenja u Juliusu pa ga natenane obici celog, a drugi dan obilazak centra i njegovog sireg dela. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26207
    Ukupno tema
    873957
    Ukupno poruka