du-kii

Temišvar

693 poruke u ovoj temi

Vidim da ova tema bas i nije razradjena sto bi rekli ja 25.9. putujem u Temisvar na jednodnevni izlet preko agencije je organizovano,cini mi se kao simpatican Banatski grad,nadam se da me nece razocarati.....ima li neko da mi predlozi nesto pametno za obilazak! :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ana...

Ako ides preko agencije, oni ce ti ispricati glavne stvari sto se tice centra grada i starih zgrada, istorije i sl. Juce sam bila preko L agencije u Temisvar, ako je ista: autobusi su ekstra cisti i udobni. Zadrzavanje na granici je, po mom misljenju dugo, jer su nam pecatirali sve pasose za 2 dupke puna autobusa na sprat i to traje... Isto tako i u povratku pa smo zakasnili na nocni bus u Beogradu, stoga pripremi pare za taxi da se vratis kuci. Dok su ostali mijenjali pare, mi smo se slikali kraj fontanica, topova, starih zgrada, ja razlgedala knjizaru. Takodje, nismo isli na rucak u srpski restoran, na vrijeme sam shvatila da je to obican "dnevni meni" za cijenu od 5E a pice se posebno placa. Za to vrijeme smo se vratili do trga sa fontanom, razmijenili novac bez ikakve guzve (odnos je bio 1E = 4,24, a u Julijusu je 1 = 4,15), slikali se jos par puta, popili sejk u Mac - u i posli do toaleta. A onda, pravac cvetni sat u botanickom parku (taj cvetni sat je odmah preko puta hotela Continental i uopste nije tesko naci, samo prati kartu. Takodje, dok smo nastavili nazad ka trgu sa katolickom i nasom crkvom jedna preko puta druge, naisli smo na ostatke zidina Bastilje (vidjeces na karti) ona je skroz desno ako gledas ka trgu, malo poprecnom ulicom i tamo smo pili odlicnu duplu espresso kafu i Ice cream Ness kafu, slikali se i odmorili. Onda krenuli ka Julius tr.centru a pored parkica za djecu i kruznog toka gdje se nalazi ogromna fontana. U trznom centu kupili obucu u samom prizemlju za detence i muza, a u H&M skijaske pantalone za dijete po cijeni upola od one u Bg-u. U Julijusu nismo stigli ni 3-ci dio da obidjemo, ali, isli smo vise turisticki nego u soping, pa smo namjerno proveli vise vremena u gradu nego u tr. centru.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Какве су цене у Темишвару?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo pišem iz hotelske sobe (Eurohotel 3*) u Temišvaru. Hotel rezervisao preko booking.com-a. 35E za dvokrevetnu sobu sa doručkom. Hotel se nalazi u tzv. „studentskom gradu“, i od centra je oko 1,5km. Parking se ne plaća, a kola mi stoje na hoteskom privatnom parkingu. Tačno sa prozora hotelske sobe vidim parking. Sobe nemaju terasu. Wireless u sobi radi besprekorno (2.sprat), mada pokazuje samo dve crtice za jačinu signala, ali internet jako lepo radi. Download ide sa 900 kb/s. Na speed-test-u i download i upload idu u proseku oko 9Mb/s. (test ponovio 5-6 puta). Hotel je solidan. Soba takođe (2.sprat). Prostrana je , krevet o.k.. nema nikakvog mirisa od duvana u sobi. Sve čisto. Ono što me je iznenadilo, u posebnoj prostoriji je tuš kabina, a u posebnoj je lavabo sa wc-om. Zapravo hodnik ih razdvaja. U sobi je tv (ekran 51cm,klasičan), frižider, klima. Videću sutra ujutru šta će biti za doručak. Toliko za sada o hotelu.

Zaboravio sam da napišem da sam prilikom rezervacije hotela koristio (bez problema) Visa-virtuon karticu, rajfajzen banke. Nisu mi niti jedan cent bezecovali na ime rezervacije sredstava, mada je bilo pisalo da će se rezervisati sredstva za prvo veće (u mom slučaju i jedino), ali to se nije desilo. Dva dana posle rezervacije sam meilom kontaktirao hotel, da bih proverio da li je sve u redu sa mojom rezervacijom. Sutradan je stigao odgovor – sve je o.k. Odmah po dolasku sam i platio noćenje, mada oni to nisu tražili da se odmah isplati. Noćenje platio American karticom, ali vidim da može i Master-om.

Hotelom (Eurohotel) smo zadovoljni. Doručak odličan. Pošto je hotel nedaleko od centra, u grad smo išli pešice. Nepotrebno je koristiti kola i plaćati parking.

Temišvar je grad koji vredi videti. U principu, jedan dan je dovoljan, pod uslovom da stignete rano, i da se ne zadržavate mnogo po kafićima i u Julius tržnom centru, koji je oooooooogroman. Ja sam se opredelio na dva dana, što je i neki optimum da se sve obiđe natanane. Nažalost muzej Banata ne radi. Renovira se. Zološki vrt radi. Nalazi se na periferiji grada, u šumi. Nije veliki. Vrlo mali „fond“ životinja. Glavna, i jedina atrakcija su medvedi. Njih ima 5-6. Baš smo potrefili pravi momenat kada su se igrali u vodi. Imaju i neku spoljnu gumu od traktora, sa kojom su se igrali. Hrvaju se sa njom i grizu je. Ulaznica je 3 lea, za odrasle. Jeftino je, ali toliko i vredi.

U menjačnici za 1e su davali 4,27 – 4,29 lea.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo linka sa booking.com cena je za 5E veća nego letos ?!?

Slike su verne, app za troje je površine oko 40m2, sa veš mašinom..... Odnos cena kvalitet odličan.

Na recepciji sam video iste cene i za prolazne goste.

Srećan put

Cas, mi planiramo put u Temisvar na 3 dana. Trebalo bi sutra da krenem sa suprugom i bebom (9mes.).

Zanimame koji dobar hotel preporucujete?

hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
x.gifBest western ambassador hotel
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

p1080990.jpg

p1090107.jpg

p1080984.jpg

p1080989.jpg

p1090004.jpg

p1090029.jpg

Izmenjeno (mikap)
smanjena rezolucija fotografija
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

p1090038.jpg

p1090054.jpg

p1080961.jpg

p1090090.jpg

p1090113.jpg

p1090112.jpg

Izmenjeno (mikap)
smanjena rezolucija fotografija
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene je razocarala cinjenica sto niko ne prica engleski. Srecom pa sam imala maleni spisak (po Vuku) kako se sporazumeti (najosnovnije) na rumunskom :cool:

U Iulius Mall-u sam provela sat vremena, od toga 45 minuta u H&M-u i ostalih 15 u Swarovskom :klap: :lol:

Temisvar, kao grad, je prelep. Tih, uredan, saren i skladan - kako sam ga i zamisljala.

Pare mozes da promenis u bilo kojoj menjacnici :)

Definitivno za obici :srce:

temisvar-165647.jpg

temisvar-165649.jpg

temisvar-165651.jpg

temisvar-165646.jpg

temisvar-165652.jpg

temisvar-165655.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I? I? I? :))))

Inace, juce je bio fenomenalan dan, verujem da su ti fotke super, jedva cekam :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hahaha, dobro je dok je "samo 600" :)))

Cekam da ti odobre FT-u pa da uzivam :)

Dosta ljudi iz Vrsca i okoline, odlazi u Temisvar da zivi i radi. Kazu da je mnogo lakse naci posao i da se bas oseti drugacija kultura zivljenja... Mada, ja se ne bih usudila :nea: Previse je to sporo za mene, iako sam ponosna Vojvodjanka :D

Pozdrav :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem na put sa agencijom L. sad 5-og, kako se prolazilo na granici jer hocemo malo da kupujemo u onom soping centru? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja idem 5.tog u 07.30 iz Beograda. Valjda nece da nam ogade na granici (ni tamo ni ovamo). Nego, koja je to agencija L? Ja sam uplatio preko ovog sajta a malom pretragom sam ukapirao da se agencija zove Karpati. Ima li neko informaciju? hvala unapred.

Naravno, kad se vratim, sledi opis a mozda i FT.

E tjorak, upravo su me zvali iz agencije (Putovanja.info) da mi otkazu put jer nema dovoljno putnika. Steta.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa još uvek nije kasno da odeš preko neke druge agencije, ima ih dosta koje organizuju vikend izlet u Temišvar.

Takodje imaš i vrlo povoljne ponude na grupnim kupovinama , da ih ne reklamiram pojedinačno, mogu da ti pošaljem na PP.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ја сам пре 15ак дана ишао преко Лавли травела за 1000 динара,ту понуду још увек имају.Сваке недеље се иде,кад сам ја ишао,ишла су 3 буса на спрат,око 200 људи отприлике.На одласку су нас на нашој и Румунској граници држали више од 2 сата,док смо у повратку обе границе прешли за неких 20ак минута.Иначе,једнодневни излет је сасвим довољан са се лепо прошета по граду,да се види све што треба и да се након тога 3-4 сата проведе у шопингу.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877667
    Ukupno poruka