hmmm

Posao i zivot na srednjem istoku - pitanja i odgovori

2040 poruka u ovoj temi

Slavko, hvala ti mnogo na odgovoru! Slažem se sa tobom. Samo sam mislio da li je za početak dovoljno tih 350-400e, a da se ne ''umre'' od gladi i sl. Čisto za početak.

Sviđa mi se ovo za rat!!  

Nadam se da si ti još tamo "daleko" i da je sve po planu. :D 

Pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drugari. Dobio sam posao konobara ili pomocnika konobara (to cu znati tacno u ponedeljak kada dobijem ugovor na mail) u hotelu Saint Regis 5* u Dohi na 2 godine. Kazu da je plata pomocnika konobara od 380-500 dolara(za konobara je malo veca), plus baksis koji je kao veci od fiksne plate, u sta cisto sumnjam jer se deli na sve radnike u hotelu. Ja sam realan i neka to bude 500 dolara da zaokruzimo, troskovi, smestaj, hrana, avionska povratna, obezbedjeni, fakticki nema troska osim elementarnih stvari (higijena, voda) e sad da je malo za Dohu jeste, ali da li je dovoljno za funkcionisanje?? Procitao sam na nekim forumima da oduzimaju pasos i da moras traziti dozvolu ako hoces da ides kuci na godisnji?(a brat mi se zeni sledece godine i to ne bih da propustim). To jeste ogromno iskustvo, upoznavanje nove religije, usavrsavanje engleskog jezika, odlicna referenca za buducnost, ali da li se isplati?? :neznam: Nije problem da se radi puno, nisam metilj, nije problem ni da budem tretiran lose, vec je problem da li ja mogu da zivim od ovako male plate? Punooooo bih vam bio zahvalan na bilo kakvoj informaciji ljudi nemate pojma koliko !! Pozdrav drugari i ocekujem vase odgovore i iskustva uskoro :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Hvala vam na svim divnim informacijama, mnogo ste mi pomogli (sve sam zapisala ;))

Imam samo jedno pitanje na koje ovde nisam nasla odgovor.

Dosla bih u UAE i direktno odande trazila posao, pitanje je gde iznajmiti stan, da li mogu na dubizzle iznajmiti apartman za tih mesec, dva ili moram preko bookinga? I sta se desava ukoliko recimo za ta 2 meseca ne nadjem posao, vracam se u Srb po vizu ili mogu da je tamo produzim na jos recimo 2 meseca?

Hvala puno na odgovoru!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno je vec neko pisao, ali ajde da probam... Da li zene mogu otici u katar turisticki, ako im tamo nije niko od rodbine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! :)

Moze li mi neko reci koji su najbolji sajtovi za pronalazenje poslova u Emiratima? 

Hvalaa na odgovoruuu ! :D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo na site, nova sum na forumov i sum od Makedonija. Se pojavi edna agencija od Beograd - Primus Group koja regrutira Music teachers za Dubai. Na mojot soprug mu se nudi plata od 1600 USD plus plateni trosoci za kirija, avion, prevoz od i do rabotno mesto.

Me interesira dali ja znaete ovaa agencija, ima li nekoj iskustvo so nea i dali ovaa ponuda e korektna, t.e isplatliva.

Sekoja informacija e dobredojdena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7.5.2015. at 2:05, LolaPola je rekao/la:

Znam da je ovaj thread bio 2010,, međutim želim nešto upitati. Kako se žena tamo mora ponašati,i kako si se ti tamo osjećala kao žena. Pri tome ne mislim samo na odjeću već i na komunikaciju sa ljudima. Može li se single žena sa zapada tamo osjećati sigurno?

Moze li neko da napise malo vise na ovu temu...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja je zena zivela i radila nekoliko godina u Omanu, Kataru i Dubaiju. Normalno se ponasala , oblacila i nije imala nikakvih problema. Firma u kojoj radim, (oko polovine zaposlenih su zenske osobe, uglavnom 25-45 god) ima poslovnice na tim prostorima 25 god i nisam cuo da je i jedna imala bilo kakvih problema.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sorry zato što nisam posećivao forum i dao odgovore na neka pitanja.

Cena goriva na svetskom tržištu je napravila priličan haos u Katru. Otkazi su svakodnevni, pretežno visokopozicioniranih belaca. Al Jazzira je otpustila 500,  državna bolnica 300, Vodafone 50... Mojim hotelima upravlja krizni menadžment koji dovodi ljude iz Bangladeša i Šri Lanke. Smanjuju plate, kvalitet i količinu hrane za staff, pooštravaju kazne čak i za nebulozne greške, korišćenje starih uniformi od kolega koji su napustili firmu (ceo staff se šareni da više se ne može razaznati u kom departmentu ko radi, što je do pre 8, 9 meseci bilo nezamislivo)...Neke od njihovih odluka su pogodile i same goste  (smanjenje broja peškira, sapuna, vode za piće, naplaćivanje wi fi i parkinga, a uz duplirane cene soba).  O kvalitetu usluge i žalbama gostiju ne vredi pisati. 

Generalno, preporučio bih vam da idete i probate, ali mislim da tamo neće biti... (šta napisati da me pogrešno ne razumete)...setio sam se..."isto kao pre". 

Na medijima se može čuti kako je broj turističkih poseta uvećan i kako će cena goriva na svetskom tržištu uskoro skočiti. Totalna nebuloza. Vešto pokušavaju skrenuti pažnju sa činjenice da imaju zalihe novca za pet godina i nafte za 30 i da posle toga im ostaje more i pustinja. 

 

Izmenjeno (slavko)
Duplirane poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao prvo srdacan pozdrav svima.

Imam ponudu da odem u Oman. Pa me najvise zanima zivotni standard tamo. Ako bi neko bio ljubazan da pomogne?

Moja ponuda je posao sa semaforima, kontrola signalizacije. Plata bi bila oko 1500$.

Zanima me takodje koliko je moguce ustedeti sa takvom platom?
Ne znam jos uvek da li je placen smestaj, niti cene istog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima...Nov sam na forumu, a pridruzio sam se da bih dosao do informacija koje su mi potrebne. Naime, imam ponudu iz Kuwajta, Eqaila, tacnije sa AUM univerziteta za poziciju Math Instructor. Plata 1000 KWD bez smestaja i lokalnog prevoza. Zanima me sledece:

1. Kakvog je renomea taj AUM, da li je ozbiljan univerzitet ili neka prevara?

2. Koliko je realno vredi 1000 KWD, posto sam cuo da su troskovi zivota uzasno visoki?Moze li da su ustedi nesto i koliko?

3. Da li je ovo standardna plata za slicne pozicije, ili moze da se ispregovara i vise?

4. Da li je uopste moguce pregovarati sa poslodavcima, ili su prilicno kruti po tom pitanju?

5. Kakav je zivot u Eqaili, ima li kriminala i slicno?

Bicu mnogo zahvalan svakome ko je u mogucnosti da mi pruzi neke informacije.

Srdacan pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зар све ове информације на питања не могу да се изгуглају и нађу на нету?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve moze da se "izgugla", ja sam Google odavno prozvao "moj brat Google" ali sasvim je drugacija informacija iz "prve ruke", od clanova koji tamo zive. Izmedju ostalog, pretragom Googla bices upucen i na ovaj sajt.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 18.06.2016. at 2:31, Skylove je rekao/la:

Pozdrav svima...Nov sam na forumu, a pridruzio sam se da bih dosao do informacija koje su mi potrebne. Naime, imam ponudu iz Kuwajta, Eqaila, tacnije sa AUM univerziteta za poziciju Math Instructor. Plata 1000 KWD bez smestaja i lokalnog prevoza. Zanima me sledece:

1. Kakvog je renomea taj AUM, da li je ozbiljan univerzitet ili neka prevara?

2. Koliko je realno vredi 1000 KWD, posto sam cuo da su troskovi zivota uzasno visoki?Moze li da su ustedi nesto i koliko?

3. Da li je ovo standardna plata za slicne pozicije, ili moze da se ispregovara i vise?

4. Da li je uopste moguce pregovarati sa poslodavcima, ili su prilicno kruti po tom pitanju?

5. Kakav je zivot u Eqaili, ima li kriminala i slicno?

Bicu mnogo zahvalan svakome ko je u mogucnosti da mi pruzi neke informacije.

Srdacan pozdrav!

Prije 7  dana sam putovala u  Kuwait, da drzim cas kao zadnju provjeru za navedeni posao. Na kraju odbila posao.

Sto se ACMa tice, jedan je od novijih univerziteta. Ne bas priznati, koliko sam mogla procitati na netu. Opremljenost na vrhunskom nivou, ali sve drugo poprilicno haoticno.

Obecali poslati svog covjeka (koji me docekao na aerodromu) po mene u hotel u 11 sati, poslali (u 12) taksistu koji ne zna rijec engleskog progovoriti, jedva me dovezao gdje treba. Cas koji sam drzala cista formalnost. I nakon toga trazili od mene da potpisem ugovor s kojim nisam bila zadovoljna.

Ugovor koji nude je na neodredjeno uz 3 mjeseca probnog rada. U ta 3 mjeseca ti mogu dati otkaz bez ikakvog obrazlozenja. Uslove ugovora su postavili tako da nema mogucnosti napredovanja. Ako napredujes i zbog toga dobijes dodatna zaduzenja ne plate ti prekovremene sate. Polazu prava na sve sto postignes dok  radis za njih. Kada napustis posao nemas pravo raditi nigdje drugo u Kuwaitu slijedecih godinu dana. Ugovor pisan paralelno na engleskom i arapskom, i na kraju napomena da u slucaju spora prednost ima tekst na arapskom.

Sto se pregovaranja o plati tice ja nisam uspjela bilo sta promjeniti. Kad sam pokusala traziti vecu platu, ili da mi oni plate smjestaj odgovor je bio "dobili ste ponudu i prihvatili ste je". 

Sto se sigurnosti tice, na vrhunskom je nivou u cijeloj drzavi. Setala sam sama gradom poslije sastanka, i po danu i navece, i osjecala se prijatno. Jedino sto mi se nije svidjelo, ako zivis tamo, primoran si da vozis, a voze haoticno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 18.6.2016. at 2:31, Skylove je rekao/la:

Pozdrav svima...Nov sam na forumu, a pridruzio sam se da bih dosao do informacija koje su mi potrebne. Naime, imam ponudu iz Kuwajta, Eqaila, tacnije sa AUM univerziteta za poziciju Math Instructor. Plata 1000 KWD bez smestaja i lokalnog prevoza. Zanima me sledece:

1. Kakvog je renomea taj AUM, da li je ozbiljan univerzitet ili neka prevara?

2. Koliko je realno vredi 1000 KWD, posto sam cuo da su troskovi zivota uzasno visoki?Moze li da su ustedi nesto i koliko?

3. Da li je ovo standardna plata za slicne pozicije, ili moze da se ispregovara i vise?

4. Da li je uopste moguce pregovarati sa poslodavcima, ili su prilicno kruti po tom pitanju?

5. Kakav je zivot u Eqaili, ima li kriminala i slicno?

Bicu mnogo zahvalan svakome ko je u mogucnosti da mi pruzi neke informacije.

Srdacan pozdrav!

Pozdrav,dobila sam i prihvatila posao na AUM-u i to iz vise razloga. Ukratko poznajem ljude koji rade tamo vec neko vreme i zadovoljni su poslom i uslovima.Neki su u Srbiji radili u drzavnim skolama a ipak su se odvazili i doneli odluku da naprave veliku promenu u svojim zivotima.Uslovi koje ovaj univerzitet daje su daleko bolji od svih ostalih poslova u srednjim i osnovnim skolama na Bliskom istoku sto je i logicno a posao sam po sebi nije tezak.Prvih mesec dana imas obezbedjen smestaj i dobijas novac za hranu a nakon toga ocekuju da se snadjes i svima je to poslo za rukom tako da verujem da ni to ne bi trebalo da predstavlja veliki problem.Plata je dobra i moze da se ustedi dosta a svi zaposleni su prijavljeni i imaju sve beneficije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka