hmmm

Posao i zivot na srednjem istoku - pitanja i odgovori

2040 poruka u ovoj temi

Dobar dan dobri ljudi

 

Zanima me da li je neko imao kontakt sa firmom Evis - Manpower? Sto mi je najcudnije ja nikada nisam aplicirao za posao u Dohi, jednostavno oni su mene zvali, pod izgovorom da su nasli moj profil na infostudu. To mi je iskreno  malo sumnjivo. Ponudili su mi posao konobara za platu koja nije precizirana 1000 - 1500E plus baksis. Smestaj za doplatom do 300e. To su sve informacije koje imam za sada, sl nedelje ce vrsiti intervjue. Ako neko zna nesto o ovoj agenciji molim da mi odgovori. Takodje, da li je ovo dovoljan novac da se zivi i pritom ustedi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi svi, interesuje me kakve su mogućnosti predavanja nemačkog u Kini ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

 

Imam prekosutra skajp inervju za posao spasioca, kompanija Intercontinental Hotel Resortu, lokacija je Fudzejri, UAE. Trebaju mi vasa iskustva o poslu, gradu, kompaniji, intervjuu uopste? Ovo mi je prvi internacionalni intervju pa je svaka pomoc ili savet dobrodosao.. 

Hvala veliko!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav 

Mojoj supruzi je stigao poziv za prvi skype intervju od škole iz Ajman-a UAE. 

Desiće se prekosutra ujutro, ako ima neko da ostavi neki savet, iskustvo... neka piše. Svaka pomoć je dobrodošla. :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle mnogobrojnih skype intervjua stigla je i konkretna ponuda sa American University of Middle East (AUM) iz Kuvajta. Moja supruga je pozvana da dođe u Kuvajt na univerzitet i odradi demo čas. Ako sve prođe kako treba i budu zadovoljni, ponudiće joj ugovor. 

Da li je neko radio ili radi na ovom univerzitetu ili možda zna nekoga? 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi, trebalo bi da idem poslovno u Dohu na 5-6 dana pa me interesuje par uobicajnih stvarcica :)

Prvo, cene hrane na ulici (sumnjam da cu se hraniti po restoranima) i po marketima (piva pre svega, ako ga uopste ima :) ) . Onda, cimanje riba na ulici, da li je preporucljivo to raditi ili ne? Procitah da je ljubljenje, drzanj za ruku zabranjeno, al ono da ispregovaram na ulici pa u hotel :D I za kraj, nocni zivot, da l je preskup i da li je vredno uopste upucivati se u neki klub, diskoteku? Hvala 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa cijene hrane u marketima su u mnogome slicne kao na balkanu,  s tim da opet zavisi u koji market se ode,  jer ima razlike i u marketima tj trznim centrima ali u ovim jeftinijim vecina hrane je slicna cijena kao kod nas, povrce, voce i neko meso osim piletine je skuplje od naseg za nekih 50-60%


Pivo imas samo u pojedinim hotelima i mnogo je skupo, oko 7-8€ flasa od pola litre a izvan hotela mozes naci nekako na crno i cijena je oko 5€ ista ta flasa od pola litre. 


Cimanje cura na ulici nije bas preporucljivo ali ako je bjelkinja mozes pokusati a domace najbolje ni ne gledati, to ni pod razno :)  Ljubljenje u javnosti se ne smije a drzanje za ruku je navodno isto zabranjeno ali sam mnogo parova vidio da se drze. 


A nocni zivot je bgmi poskup,  kafa u gradu je oko 5€ a o diskotekama i  restoranima i da ne pricam,  naj osnovniji onaj naj minimalniji izlazak u diskoteke koje se nalaze u sklopu hotela ispod stotinjak eura ne moze proci :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet ja, oko vize sad nesto.

Posto mi je propala opcija za biznis vizu (radim kao freelancer, tako da kompanija nije voljna bilo sta da se cima oko vize, nebitno), gledam sad ostale opcije.

Mislim jedina opcija kapiram je ova preko qatarvisaservice.com, e sad zanima me koje su sanse tu dobiti vizu. Da li ima veze preko koje avio kompanije uzimam kartu? Posto preko qatar airwaysa ispadaju malo skuplje, ali sa druge strane moram biti 100% siguran da cu dobiti vizu iz razloga sto ako ako kupim avio kartu, bukiram smestaj, a da na kraju zbog vize ne odem tamo necu moci da refundiram te troskove nikako. 

Mislim kad bolje razmislim, stvarno je glupo da oni zahtevaju avio kartu, bukiran smestaj, pa tek onda da razmatraju da li daju ili ne vizu. Logicno je da to bude pre nego sto puknes pare na te stavke.

Izmenjeno (nikod23)
Dodavanje misli :)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Moj suprug je dobio predugovor za posao anesteziologa u Abu Dhabi. U pitanju je firma SICON OIL AND GAS ABU DHABI. Da li neko zna kakva je njihova reputacija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustva sa agencijom Connect-International iz Smedereva? Sutra je kasting u Beogradu za neki novo-otvoreni Hotel u Dohi. Gledala sam ovde po forumu, ima pitanja za ovu agenciju, ali nema nikakvih odgovora ili podeljenih iskustava, iako, koliko shvatam ova agencija bas radi sa Katarom. Jel zna neko nesto? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Royal International Construction L.L.C, Abu Dhabi.

Suprug je dobio posao kao elektro ing., plata 20.950 DH, placeni troskovi prevoza za nas troje, stan, a kasnije i auto. Ugovor je na 5 godina sa mogucnoscu produzenja. 

Nadam se da cu se i ja zaposliti vremenom, mogu da radim i kao med. sestra i kao fizioterapeut i kao maser.

Ali za pocetak, da li je ta plata dovoljna za nas troje i ako je neko nesto cuo o firmi neka se javi?  Inace, klinac ovde ide u drugi razred i trenira atletiku i folklor i jako je dobar, volela bih da i tamo moze da nastavi, ali mozda previse trazim...

Prilicno je hitno, zato sto bi smo vec trebali 1.10. da budemo tamo.

Hvala.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug se raspitao i otkrio prevaru, tako da nista od naseg odlaska.

Cuvajte se ljudi i samo oprezno, pozdrav!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

molim Vas za malu pomoc.

Dobila sam ponudu za rad u Diplomatic club-u u Dohi, a koji pripada Ministarstvu spoljnih poslova Katara. 

Da li neko moze da mi kaze kakve su plate tamo i da li se razlikuju od "obicnog" zaposlenja, s obzirom da pripadaju drzavi.

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li aktivnih clanova na forumu  :rolleyes:

Zanima me koja je procedura za radnu vizu u Kuvajtu, posto vidim da su neki clanovi pisali da treba jako puno dokumenata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se snalazite na toj relaciji? Studiram filozofiju, na to mi ode dosta vremena plus što sam po Bolonji pa sam obavezan na predavanjima. Radim uveče od 18 do 24. Retko se izlazi, eventualno petak sa lepšom polovinom. I kako nakon svega toga da ostane mesta za sviranje??? Ima li još neko muka po tom pitanju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka