hmmm

Posao i zivot na srednjem istoku - pitanja i odgovori

2040 poruka u ovoj temi

Nisam bas ovo razumio??Znaci li da pasos koji nije EU predstavlja problem za eventualni odlazak ili je obratno???

Izvini, nisam se bas najbolje izrazila.

Ono na sta sam mislila je da sajtovi kao tefl.com i eslcafe.com imaju veliku ponudu za instruktore engleskog po celom svetu, pogotovo za Evropu. Medjutim, mi kao srpski, ili cak kanadski ili americki drzavljani, ne mozemo legalno bez EU pasosa da dobijemo posao vezan za predavanje engleskog jezika u zemljama EU. To je cisto napomena, da se ljudi ne bi bezveze cimali i aplicirali na ovakve pozicije u zemljama Evrope, jer nema sanse da ih dobiju.

EU pasos 'nista' ne znaci u zemljama srednjeg istoka, osim sto mozda olaksava dobitak turistickih viza, koje drzavljani ovih zemalja uglavnom mogu da dobiju na samom aerodromu, bez nekog apliciranja unapred.

Sto se posla tice, koji god strani pasos da je u pitanju, vize za rad mora poslodavac da obezbedi - precice ni za koga nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdravljam temu hmmm :D

sada pitanje

Kako i kolika bi bila penzija kada se vratis ovde? Mislim, kako funkcionise isplata penzije, posle rada?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

CELTA ili TESOL certifikat za engleski jezik. Kod nas ima institut u BG koji nudi CELTA program. Vise informacija o kursu, cenama, itd. mozete da nadjete ovde - International House Belgrade - CELTA.

Moram priznati da su me tema i tvoji odgovori veoma zainteresovali.Iako imam relativno solidan posao(prilicna primanja)cini mi se da bih rado otisao u bilo koju zemlju iz tvojih opisa.Da se razumijemo ne zbog primanja nego zbog mnogo drugih razloga.

Imam pitanje,,znam da skoro sve zavisi od intervjua sa poslodavcem ili sa kim vec se obavlja ali trebam tvoje proizvoljno misljenje.Po tvom iskustvu sta mislis koji stepen poznavanja engleskog jezika bi zadovoljio zaposlenje u nekoj firmi naravno ne kao profesor engleskog jezika??

Izmenjeno (samco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po tvom iskustvu sta mislis koji stepen poznavanja engleskog jezika bi zadovoljio zaposlenje u nekoj firmi naravno ne kao profesor engleskog jezika??

I mene ovaj odgovor interesuje. Da li je uslov neki drugi sertifikat znanja engleskog jezika , tipa TOEFL, ili vrse testiranja pre zaposljavanja?

Mene konkretno interesuju poslovi iz spoljne trgovine, finansija i osiguranja..

hmm, hvala ti na ulozenom trudu i iscrpnim odgovorima. Tvoje informacije ce mnogima znaciti. srce.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, nije sumadija, ali nije ni Lawrence of Arabia. :-P

Ovo ću opušteno i bez blama da iskoristim za svoj budući hit, samo da propevam.

Kao onaj "Kuća-pos'o, pos'o-kuća", samo ne NYC nego neka od tvojih zemalja tamo...

(iskreno nisam ni sigurna koliko kosta struja i voda), obezbedjene su povratne karte do kuce i nazad jednom ili dva puta godisnje

Poznanik jedan, gradjevinac je u Omanu...i tačno je tako, skoro mu je porodica bila u poseti o trošku njegove firme. Znači to je u rangu pravila, nije samo u njegovoj tako. Lepo...

Ne znam...

Ovde sam došao "na bum!", bez prethodnog ispitivanja terena, praktično. Tamo bih sigurno prvo izvideo situaciju makar mesec dana...I za stvari za koje sam nekada pre dolaska ovde bio 100% siguran (u bilo kom smislu), sada znam da moraju da se lično iskuse...i to onda ne budu više tih 100% sa početka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je mogućanost zaposlenja zdravstvenih radinka u arapskom svetu? Zanima me konkretno za farmaceute. Ima li neko informaciju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdravljam temu hmmm :D

sada pitanje

Kako i kolika bi bila penzija kada se vratis ovde? Mislim, kako funkcionise isplata penzije, posle rada?

Hvala Info!

E sad, sto se penzije tice, neke kompanije/skole/poslodavci kao deo svog 'paketa' (plate i ranije navedenih benefita) takodje osiguravaju penziju - putem nekog inostranog fonda, ne znam tacno - za svoje zaposlene. Medjutim, to nije pravilo, vec retkost. Ako se razmisljate o poslu i zivotu na ovom podruciju, na penziju (t.j. direktno obezbedjenu od poslodavca) je bolje da ne racunate.

To i nije neki problem. Plate su uglavnom i vise nego dovoljno dobre da od njih moze lepo i samostalno da se zivi (za manje, iskreno, ne vredi poduhvata), u zavisnosti od struke, plate mogu da budu nezamislivo velike, naprimer naftni inzinjeri zaradjuju basnoslovne cifre - a posto poslodavci uz plate nude i placene troskove stanovanja, racuna, karata, itd., te pare (i, uglavnom, mnogo vise) mogu da se odvoji svakog meseca sa strane i da se samostalno uplate ili u neki fond, ili lepo u neki 'savings' racun u nekoj banci, recimo u Svajcarskoj.

Ovaj sledeci primer ne vazi za ostale zemlje zaliva, samo i iskljucivo za Saudijsku Arabiju (koja nije na listi zemalja u opisu ove teme, zato sto nema mnogo slicnosti sa njima). Saudija je mnooooogoooo konzervativnija, i to je ne opisuje adekvatno. Neki stranci koji su i tamo ziveli i radili tvrde da im je tamo bilo i lepse i bolje nego u Omanu/Kuvajtu/Emiratima, iz sledecih razloga - u Saudiji stranci zive na svojim 'compound-ima', t.j. ne zive sa 'domacinima'. Compound-i dodju kao velike zajednice ili omanji gradovi, sa po cak i 200,000 ljudi - tu se medjusobno druze, deca idu u skole, imaju kafice, radnje, itd. Kao i da nisu u S.A. Da, da, i ja mogu da vidim zasto bi se to ljudima dopalo - ono sto se meni ne dopada je to sto 'povremeno' compound-i znaju da budu napadnuti, i puno ljudi ni krivo ni duzno moze da pogine. E sad, neke skole u S.A., da bi 'primamile' nastavnike, nude sledece uslove - ako nastavnik nastavi da produzava ugovor na svake dve godine i sa skolom ostane 10 godina, po odlasku dobija bonus od milion dolara kao penzioni fond. Lepo, lepo, ali neka hvala. Samim tim sto toliko nude za 'samo' 10 godina, meni kaze mnogo vise o tome kako je tamo.

Moram priznati da su me tema i tvoji odgovori veoma zainteresovali.Iako imam relativno solidan posao(prilicna primanja)cini mi se da bih rado otisao u bilo koju zemlju iz tvojih opisa.Da se razumijemo ne zbog primanja nego zbog mnogo drugih razloga.

Imam pitanje,,znam da skoro sve zavisi od intervjua sa poslodavcem ili sa kim vec se obavlja ali trebam tvoje proizvoljno misljenje.Po tvom iskustvu sta mislis koji stepen poznavanja engleskog jezika bi zadovoljio zaposlenje u nekoj firmi naravno ne kao profesor engleskog jezika??

I mene ovaj odgovor interesuje. Da li je uslov neki drugi sertifikat znanja engleskog jezika , tipa TOEFL, ili vrse testiranja pre zaposljavanja?

Mene konkretno interesuju poslovi iz spoljne trgovine, finansija i osiguranja..

hmm, hvala ti na ulozenom trudu i iscrpnim odgovorima. Tvoje informacije ce mnogima znaciti. srce.jpg

Koliko znati engleski za rad u nekoj firmi? Hmmm, opet, zavisi od firme, medjutim i od pozicije. Konkretno, mislim da jezik treba da poznajes dovoljno da mozes solidno da komuniciras - t.j. da razumes sta ti se govori i da si u stanju da normalno odgovoris nazad. Normalno? Ne da citiras Sekspira ili pricas viceve ceo dan, ali da ne mucas, da poznajes reci iz svoje struke, da mozes da procitas dokumenta vezana za posao, napises koji email, itd. Stepen znanja i tecnosti govora zavisi i od pozicije - ako treba da radis na poziciji gde si konstantno u dodiru sa ljudima, naprimer klijantelom, onda se od tebe ocekuje 'visi' ili pre 'solidan' stepen znanja (znaci, gledas engleski/americki film na tv-u i ne trebaju ti titlovi za vecinu).

Nikada nisam cula da su nekome trazili sertifikat za znanje jezika, niti da su nekoga testirali u znanju.

Uglavnom prvi dodir sa poslodavcem je puta CV-ja i propratnog pisma - sutra cu da postavim otprilike kako CV i cover letter treba da izgledaju - gde poslodavac sazna vise o tome ko si, sta si radio, odakle dolazis (profesionalno), sta zelis da radis, i sta sve mozes njemu da ponudis. Tu se, naravno, prvo pokaze znanje jezika koje posedujes. Nakon toga stupa intervju - nekada putem telefona, nekada Skype-a, a nekada i licno (jedan covek koji radi u oblasti veterine je za svoj intervju isao u London i sam platio put - ali se isplatilo, dobio je posao i evo vec 5-tu godinu ga radi). U toku razgovora poslodavac takodje ima sansu da vidi nivo znanja jezika i da oceni da li je dovoljan za njegove potrebe.

Dok ne zaboravim - sve tri oblasti koje si pomenula ljerka su takodje veoma aktuelne, pogotovo trgovina i osiguranje. Videcu sta mogu da saznam vise o njima, pa ti javljam. Za finansije ne znam, nisam sigurna, ali mi se cini (ako neko zna vise, slobodno da me ispravi) da se trazi znanje arapskog i engleskog jezika. Svi finansijski menadzeri gde smo mi radili kao i u bankama su znali i engleski i arapski i uglavnom bili arapskog porekla/drzavljanstva.

Ovo ću opušteno i bez blama da iskoristim za svoj budući hit, samo da propevam.

Kao onaj "Kuća-pos'o, pos'o-kuća", samo ne NYC nego neka od tvojih zemalja tamo...

Bas sam se slatko nasmejala :D

Ne znam...

Ovde sam došao "na bum!", bez prethodnog ispitivanja terena, praktično. Tamo bih sigurno prvo izvideo situaciju makar mesec dana...I za stvari za koje sam nekada pre dolaska ovde bio 100% siguran (u bilo kom smislu), sada znam da moraju da se lično iskuse...i to onda ne budu više tih 100% sa početka.

U pravu si. Mogu ja ovde da pricam do besvesti sta JA mislim i kako je MENI, ali ona poslovica 'kol'ko ljudi toliko i cudi' je definitivno jedino ono sto je 100% tacno. Sve sto ja, ili neko drugi, ne bitno, kaze i napise je ipak samo subjektivno misljenje. Po meni, treba biti obazriv - ne zato sto ovde ne 'cvetaju ruze', vec zato sto NIGDE ne cvetaju ruze - i ponasati se sa opreznoscu kao bilo gde drugde (a u Srbiji se ipak najbolje ispece). To 'ispitivanje' i nije losa stvar, naravno za one koji imaju mogucnost to da ucine.

A za one koji nemaj tu opciju, sada cu da citiram sama sebe! "Ponasajte se sa opreznoscu koju bi imali bilo gde da idete u svetu, i dajte sebi vremena da formirate utiske (prvi put ce vam sve izgledati strano), da prevazidjete anksioznost, pa da tek onda od tih utisaka stvorite misljenje i sudite."

Kakva je mogućanost zaposlenja zdravstvenih radinka u arapskom svetu? Zanima me konkretno za farmaceute. Ima li neko informaciju?

Mogucnost je veoma dobra - svojih specijalista nemaju i svi zdravstveni radnici, farmaceuti, doktori, sestre, itd., svi su stranci. Opet, neke od zemalja imaju vecu i bolju ponudu od nekih drugih. Pogledaj malo po netu, na Google-u pa vidi.

Ja nasla ovaj sajt, deluje obecavajuce http://www.bayt.com/en/. Preporucujem i ostalima da pogledaju sajt jer je vezan za generalnu pretragu poslovnih ponuda u zemljama srednjeg istoka.

Puno pozdrava svima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cover Letter i CV (Curriculum Vitae) - sta i kako?

Prvo, CV ili rezime, uglavnom podlaze nekim generalnim pravilima ne vezano za struku. Microsoft Word ima nekoliko vec ponudjenih tabela za pisanje CV-ja/rezimea, sa kojima slobodno mozete da se posluzite, a i na internetu moze da se nadje mnostvo primera, korisnih informacija, itd.

Na CV-ju, sto vecina vas verovatno odaaaavno zna, treba da pise vase ime na nekom uocljivom mestu, kao i kontakt informacije. Redosled informacija o vasem profesionalnom zivotu otprilike treba da ide u ovakvom nekom toku - obrazovanje, radno iskustvo (ime poslodavca i KRATAK opis duznosti), profesionalni interesi/drustva/asocijacije, specijalne sposobnosti vezane za struku, nagrade/zvanja, jezici i nivo znanja, nacionalnost, i na kraju kontakt informacije za bar 2 reference (odnosno osobe koje mogu da vas preporuce).

CV ne bi trebao da bude duzi od 2 strane - poslodavac ne zeli da cita mnogo, vec da relativno brzo stekne utisak ko ste, sta ste radili, i vidi da li mu odgovarate. CV duzi od 2 strane se u 90% slucaja ne cita.

Moj CV, malcice izmenjen, naravno, izgleda otprilike ovako - unapred se izvinjavam za probleme i greske u formatiranju, ali prosto nece da me slusa!

HMMM

PERMANENT ADDRESS:

Ulica, broj

Grad, Zemlja

Postanski kod

Tel/Email

EDUCATION _______________

University of ......................................................................... From - To

Master of Philosophy in .......................................................... Where you studied

  • Dissertation title: .........................................

XXXXXXXX ............................................................................................. Kada
Trinity College of London Certificate in TESOL ...............................................Gde


University of ............................................................................................Kada
Hon. Bachelor of Arts ....................................................................................Gde
  • Major in .....................

  • Minors in ..........................
  • Languages studied: ......................

XXXXX SecondarySchool .........................................................................Kada

XXXXXX Diploma ...........................................................................................Gde

  • Smer (ako je bitan za struku, ako ne, slobodno mozete da izostavite srednju skolu iz CV-ja)

WORK EXPERIENCE


COAS, Oman ........................................................................ 08/2008 – Present
  • English Department Instructor

  • Teaching Foundation Programme reading, writing and listening courses.
  • Teaching 1st Year courses in English for Academic Purposes.

  • Ongoing student assessment – informal (formative) and formal (summative) – in the forms of quizzes, assignments, presentations, proficiency tests and exams.

AIS, Kuwait ...........................................................................08/2006 – 06/2008
  • Teaching the International Baccalaureate Programme – 6th and 8th grade Theatre Arts.

  • In addition to teaching, position responsibilities included student assessment, creation of Standards and Benchmarks, curriculum writing and development, participation in weekly divisional, grade level, and professional development meetings.
  • Involved in various aspects of the school’s musical productions Wizard of Oz and Oliver!

International School of .....................................................................From - To

  • ......
  • ......
  • ......

XXXX Magazine ..................................................................................From - To
  • Journalist/Author – Freelance.

  • http://www. see issues # 22, 24 and 25 for articles by Hmmm.

XXXXX College (University of ........) ................................................From - To

Centre for XXXXX and XXXXX Studies

  • ITER Research Assistant.

XXXXX Radio .......................................................................................From - To
  • Executive Account Assistant responsible for document organization and presentation, event and air-time scheduling, and shared reception duties.

RESEARCH INTERESTS ___

  • Comparative literature: numerous comparative interests between literary traditions of Western and Eastern Europe from ancient times to the nineteenth century.
  • Classical Greek and Roman mythology and literature (particularly epic and novel), including Homer, Plato, Ovid, Virgil, Herodotus, Achilles Tatius, Xenophon, Apuleius, etc.

  • Renaissance culture, society and literature (English, French and Italian) – Shakespeare, Marlowe, Rabelais, Erasmus, Marguerite de Navarre, Dante, Boccaccio, Castiglione, etc.
  • Oral tradition from Greece and the Balkans – epic, fable and folklore.

  • Nineteenth century Russian novel and short story (Dostoevsky, Tolstoy, Gogol, etc.).


AWARDS _______________________

University of ........................, Faculty of Arts and Science
  • The 2005 recipient of the ........................Award, awarded by the ................ Scholarship Committee in recognition of outstanding academic results.

  • The 2005 recipient of the ........... Scholarship, on the basis of academic achievement.

INTERESTS - THEATRE ARTS ______

  • Play analysis, performance, theatre production.

  • International Theatrical Traditions (classical Greek tragedies, medieval theatre practice, commedia del’ arte, Renaissance, the American musical, modern drama).


LANGUAGES_____________________________

  • English - fully fluent in speaking, reading and writing.
  • Serbian - fully fluent in speaking, reading and writing.
  • Classical Greek - proficient in reading and writing.

NATIONALITY _________________

  • XXXXXXXXX


REFERENCES __________

  • Name, Position, Company, Email/Tel.
  • Name, Position, Company, Email/Tel.

Naravno, ovo je samo primera radi, i svako ce da napise i istakne ono sto je najvaznije za nju/njega, za struku, i naravno za posao za koji se aplicira. Prilikom skoro svakog slanja CV-ja, u slucaju da su modifikacije potrebne, ja ih napravim.

Ustvari vaznije cak i od CV-ja je vase propratno pismo, odnosno 'cover letter'. Poslodavci uglavnom prvo to procitaju, pa onda odluce da li uopste da pogledaju vas CV ili ne. Iz tih razloga je veoma bitno da se potrudite oko tog pisma, da ne bude monotono, isuvise jednostavno, ili cak napisano po nekom sablonu i slicno mnogim drugim takvim pismima. To je pismo koje treba donekle da pokusa da 'docara' poslodavcu ko ste vi i zasto bas vas treba da zaposli, a ne nekog drugog. Znaci, treba da 'odudara' od ostalih, ali na pozitivan nacin. Slobodno pismu dodajte vas 'ton'.

Cover letter ne treba da sadrzi iste informacije kao i vas CV, t.j. nije mesto gde sazeto treba da opisete gde ste sve radili, vec pre da opisete kako ste se profesionalno razvijali kao osoba, gde se trenutno nalazite i koji vam je plan 'razvitka' za buducnost - ono 'ja sam tata-mata i niko od mene ne zna vise' ne prolazi dobro, pa makar to tako i bilo. Uz to, u cover letter-u treba da pokazete poslodavcu da ste vi upravo osoba koju on trazi za taj posao, sto znaci da treba pazljivo da procitate opis potencijalne ponudjene pozicije, pa da po tom opisu za svaki posao pojedinacno malo 'dodate/promenite' vase pismo. Preporucljivo je i da iskenirate jednu fotografiju (za pasos, naprimer, i te velicine) i da ubacite u jedan od gornjih uglova pisma - poslodavci na ME uglavnom uvek traze fotografiju uz aplikaciju.

Takodje, ovo pismo mora da stane na jednu stranu, nikako duze (a i krace je preporucljivo).

Ima, kao i za CV, mnostvo sajtova koji u detalje opisuju proceduru pisanja ovog pisma, a neki daju i lepe detaljne primere. Evo nekoliko koji meni deluju dobro:

http://www.career.vt...terSamples.html

http://www.cv-resume.org/

http://www.careercc.com/resumpr.shtml

http://jobsearch.abo...a/aa030401a.htm

Opet, primera radi, evo (delimicno) mog cover letter-a:

To Whom It May Concern,

Reading has been my passion for as long as I can remember – even before I acquired the skill on my own. New worlds that books opened up to me, vividly remained in my mind for a long time after turning the last page, and in my imagination continued to live and grow. ............................ I could not allow the worlds living inside my mind and soul to simply wither away and die with me.

It was in this moment that the determination to convey to others the worlds I had and continue to encounter was born. ........................... William Shakespeare wrote that “the common curse of mankind is folly and ignorance”, and these words ring with such undeniable truth that they served to further fuel my desire to pass on the knowledge, understanding and the creative drive I acquired, and continue to educate myself and others.

Thus, it is my most sincere objective to challenge and inspire both my students and myself while pursuing a career in teaching, in conjunction with furthering my own academic standing and professional aspirations. In addition to my extensive knowledge and experience in the fields of language and literature, I will also bring to You, Your Institution, and Your student body a keen sense of both personal and professional integrity, drive towards continual development, as well as an innate set of professional and personal skills and abilities to ensure successful growth of XXXX Department and thus the whole of XXXX Institution.

Sincerely,

Hmmm

Eto, toliko od mene za sada.

Puno pozdrava!

Izmenjeno (hmmm)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro jutro!

Ja nikako da zaspim posle iscekivanja finala Nole vs. Nadal, pa sam se malo igrala po internetu i svasta interesantno nasla.

@ ljerka - prvo za tebe, evo nekoliko oglasa iz oblasti spoljne trgovine na koje sam nabasala:

  • http://ae.timesjobs....01&txtKeywords= **molim te pogledaj 'salary' koji su napisali i reci mi da li mozes da razumes kolika je p.a. (per annum/godisnja) plata? ja sam se trudila, ali mi jos uvek nije jasno **

@ svi - sajt sa kog sam (dole) postavila linkove je interesantan, posto ima bas raznovrsnih pozicija i na njemu dosta cesto pisu i plate za ponudjene pozicije.

Mozete po sajtu da se seckate ili da izvrsite pretragu, a da vidite ceo opis pozicije kliknite na 'apply' - preusmereni ste na sajt agencije ili firme koja nudi posao i tu imate detaljan opis.

Evo neke pozicije koje se traze, za koje nisam imala pojma:

Ovako bi mogla da nastavim poduze da pravim listu - bolje sami da pogledate sta vas interesuje. Neki poslovi, odnosno oglasi, koji su stariji od 30 dana nisu vise aktivni za aplikaciju, ali gledajuci i njih mozete da steknete bolji utisak o samoj ponudi u regionu.

Puno pozdrava!

Izmenjeno (hmmm)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala ti hmm srce.jpg , sad imam zanimaciju za istrazivanje i razmisljanje

** to su izrazi za indijske brojeve, za 100.000 kazu jedan lac,

za 1 milion 10 Lacs,

Plate su za nase uslove: auuuuu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm, svaka čast!

Do sada nisam razmišljala o ovom delu sveta za život i rad i sasvim sam slučajno nabasala na ovu temu.

Ipak, ono što me je nateralo da ostavim svoj komentar je to što do sada još nisam pročitala ovako detaljne informacije i savete koje si nesebično podelila sa nama. Da se ne naljute drugi - ima odličnih putopisa, ali ovde konkretno mislim na savete i pomoć zainteresovanima za traženje posla.

Nisam razmišljala o odlasku u ove zemlje osim turistički, ali moram priznati da si me malo zagolicala.

Sa uživanjem ću i dalje čitati ovu temu, sa nadom da će biti više fotografija kao i detaljniji opisi o društvenom životu i kulturi (iako je tema nekako vezana za posao)

Hvala još jednom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste posao ali i zivot, posao i zivot na srednjem istoku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se, sad sam videla da postoji još jedna tema vezana za Oman!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala ti hmm :srce: , sad imam zanimaciju za istrazivanje i razmisljanje

** to su izrazi za indijske brojeve, za 100.000 kazu jedan lac,

za 1 milion 10 Lacs,

Plate su za nase uslove: auuuuu

Hvala i tebi - nista mi nije bilo jasno, zarezi su na meni 'pogresnim' mestima ... i dalje nisam sigurna da kapiram ... sto onda pise pored USD??? I kako se tacno cita suma?

Plate ne da su auuuuu, nego AUUUUU - i ne samo za nase uslove ... Ako ste se pitali zasto Englezi, Nemci, Ameri, itd., imaju potrebu da u velikim brojevima rade na ME, sada znate ;) ... Mozda, gledajuci ove ponude, bih trebala profesiju da menjam :bez-zuba: ...

Hmmm, svaka čast!

Do sada nisam razmišljala o ovom delu sveta za život i rad i sasvim sam slučajno nabasala na ovu temu.

Ipak, ono što me je nateralo da ostavim svoj komentar je to što do sada još nisam pročitala ovako detaljne informacije i savete koje si nesebično podelila sa nama. Da se ne naljute drugi - ima odličnih putopisa, ali ovde konkretno mislim na savete i pomoć zainteresovanima za traženje posla.

Nisam razmišljala o odlasku u ove zemlje osim turistički, ali moram priznati da si me malo zagolicala.

Sa uživanjem ću i dalje čitati ovu temu, sa nadom da će biti više fotografija kao i detaljniji opisi o društvenom životu i kulturi (iako je tema nekako vezana za posao)

Hvala još jednom!

Hvala i tebi :srce:

Sto se nesebicnosti tice - za sebicnost ne vidim nikakvog razloga. Pa nije kao da smo svi protivnici u 'takmicenju' za jednu profesiju, a da pozicije mogu na prste da se nabroje, cak naprotiv - i pozicija i oblasti u velikim brojevima. Usput, nimalo mi ne bih smetalo da 'udarimo' konkurenciju isuvise gordim zapadnim Evropljanima i Amerima. Sto da nas nema za koji broj vise, a njih za koji manje??? Ipak mislim da je nasim ljudima (iz svima dobro poznatih razloga, da ne tupim) ovakva mogucnost mnogo bitnija za napredak, a donekle nekima i opstanak, nego njima.

Izvinjavam se, sad sam videla da postoji još jedna tema vezana za Oman!

;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kako nasi funkcionisu tamo, sobzirom da ih nema mnogo? Da li postoje neke drustvene mreze, komunikacija van posla? Ne mislim na nocni zivot, citala sam na nekom engleskom forumu, da im je bitno pitanje kako ce se uklopiti tamo sto se svakodnevnog zivota tice, posebno porodice sa decom, kako ce se deca snaci u okruzenju. Oni(englezi) imaju svoje klubove i puno se medju sobom druze i imaju organizovane razlicite aktivnosti kao i u svojoj zemlji. Takav sam utisak stekla, mozda je drugacije. Tako mozda tamo zive englezi, a kako mi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka