pecko82

Meduze na Halkidikiju

19 poruka u ovoj temi

da li mi neko moze reci kakvo je stanje u ovo vreme sa meduzama tamo?i koje su najbolje plaze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio sam se prošle nedelje sa letovanja. Meduze smo videli samo jednog dana kada je duvao vetar i bilo je talasa, ali i tada oko bova koje razdavajaju deo za plivače i deo za skutere, a ne i blizu obale. Išli smo na krstarenje zalivom Toroneos i tokom krstarenja viđali smo meduze. Što se plaža tiče ja u samom Haniotiu najviše volim plažu Molos, postavio sam i par slika se te plaže u foto turi. Ispod kafića se ležaljke dobijaju uz piće, ali pored je slobodna plaža istog kvalieteta, nije ograđeno pa možeš da koristiš tuš, wc. Ako ste kolima onda definitivno plaža Xenia, ja idem na deo bliže Paljuriju, bar Karsuras i Blue Fish. Agencija Hanioti tours je organizovala mini kombi, 5E povratna karta, ali mora da vas bude 5-6. Ako mogu još nekako da ti pomognem, tu sam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio sam se prošle nedelje sa letovanja. Meduze smo videli samo jednog dana kada je duvao vetar i bilo je talasa, ali i tada oko bova koje razdavajaju deo za plivače i deo za skutere, a ne i blizu obale. Išli smo na krstarenje zalivom Toroneos i tokom krstarenja viđali smo meduze. Što se plaža tiče ja u samom Haniotiu najviše volim plažu Molos, postavio sam i par slika se te plaže u foto turi. Ispod kafića se ležaljke dobijaju uz piće, ali pored je slobodna plaža istog kvalieteta, nije ograđeno pa možeš da koristiš tuš, wc. Ako ste kolima onda definitivno plaža Xenia, ja idem na deo bliže Paljuriju, bar Karsuras i Blue Fish. Agencija Hanioti tours je organizovala mini kombi, 5E povratna karta, ali mora da vas bude 5-6. Ako mogu još nekako da ti pomognem, tu sam.

VlaMar,posto si se skoro vratio,jel mi mozes reci kakvo je vreme bilo.da li je guzva?idemo sa detetom i takodje me zanimalo to oko meduza,pa se nadam da cemo proci bez njih.i,izvini sto te smaram,koje su cene lezaljki na plazama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u periodu 20.08-01.09 i vreme nam je bilo odlično, sunčano i svakog dana smo se kupali. Jedno prepodne je duvao vetar, tada je bilo talasa (ali zaista ne nekih velikih), bilo je malo neprijatno kada izađeš iz vode. Letujem 4 godine uzastopno u Haniotiu, obično kraj avgusta i početak septembra i ovo je prvi put da smo videli meduze. Da ne bude panike i to je bilo ne uz obalu nego kod bova (50-100m od obale).

Bilo je gužve, naročito vikendom kada dođu iz Soluna. Prošle godine smo ostali do 05.09 i mogu da ti kažem da sa početkom škole ima vidljivo manje ljudi.

Cene ležaljki su na plaži ispod parka 5E za 2 ležaljke i mali suncobran. U kafićima na plaži je princip da uz piće dobiješ ležaljku, u Bahalu koji je takođe ispod parka su cene malo više i zbog gužve su strožiji (tipa 1 piće = 1 ležaljka). U Molosu su blaži pa na primer porodica sa kojom smo se tamo družili su naručivali 2 pića, a zauzimali 4 ležaljke i za klince.

Zaista ne znam ostale cene ali ono što smo mi naručivali: frape kafa 4E, mala voda 1E, sveže ceđeni sokovi 5E, pivo 6E, hotdog i tost sendvič 3E, velika voćna salata za dvoje 9E.

Ja zaista doživljavam ovaj sajt kao razmenu različitih iskustava sa letovanja, povremeno ga prelistam i sada kada sam se vratio, zato pitaj sve što te zanima, to nikako nije smaranje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio se sinoc .... nema meduza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

8.dan smo u Pefkohoriju i nema meduza a more je i dalje toplo, divno...........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio u Pallini beach hotelu, Kalithea to je 10 km od Haniotia. Bilo je meduza,

a pojavili su se i delfini. Plaza je predivna i more izuzetno cisto tako da nije ni cudo

sto se pojavljuju.

Ne znam sta je ovo, ali valjda neka vrsta meduze koju sam slikao.

post-19981-1285786740,63_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a pojavili su se i delfini.

delfini?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meduza je bilo u pefkohoriju na tone. Lično sam izvadio tridesetak primeraka od 5 do 10kg.

Dobro se vide u moru ali su neprijatne. Za sedam godina koliko letujem u Grckoj na Halkidikiju nisam imao prilike u tolikom broju da ih vidim. Letovao krajem avgusta, početkom septembra 2010.

DELFINI?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bilo ih je i u haniotiju, ali sam ih ja videla samo na obali-već izvadjene i baš velike! Više su me nervirale male ribice u plićaku koje non stop glickaju, pogotovo ako imate neku ogrebotinu ili bilo kakvu minimalnu promenu na koži - tu su da izleče :))) samo što to lečenje neprijatno pecka :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja stvarno ne znam gde se ovaj narod kupao?Godinama sam u Haniotiju,gomilu ljudi znam koji su tamo letovali,znam jako puno Grka odande,NIKADA nisam videla nijednu meduzu,niti cula da ih iko spominje.Niti u junu,niti u julu,niti u avgustu.Jedino sto je za taj deo Grcke male lose je to sto se vreme vec od avgusta kvari.Grci kazu da tamo treba ici najkasnije do 15.avgusta,ali naravno da to nije pravilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako su i nama rekli, a onda smo u junu prošle godine imali određen broj meduza :) Mene nije opekla ali jeste ljude u sobi do nas.. Čak su jedan dan na plaži Ksenija (Kasandra), naši ljudi konstantno uzvikivali 'evo je još jedna meduza, evo još jedna' i redom izvlačili... Svi su se čudilo kako to u junu, kad ih obično nema

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja stvarno ne znam gde se ovaj narod kupao?Godinama sam u Haniotiju,gomilu ljudi znam koji su tamo letovali,znam jako puno Grka odande,NIKADA nisam videla nijednu meduzu,niti cula da ih iko spominje.Niti u junu,niti u julu,niti u avgustu.Jedino sto je za taj deo Grcke male lose je to sto se vreme vec od avgusta kvari.Grci kazu da tamo treba ici najkasnije do 15.avgusta,ali naravno da to nije pravilo.

@ninice1979 izgleda da smo se Vi i ja kupali na istoj plazi, ne kupali neko da se kupamo na istoj plazi sve ove godine unazad, a bila sam i pocetkom juna i polovinom i u svako doba, nikada ni jednu meduzu nisam videla....

Izmenjeno (eskontic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ninice1979 izgleda da smo se Vi i ja kupali na istoj plazi, ne kupali neko da se kupamo na istoj plazi sve ove godine unazad, a bila sam i pocetkom juna i polovinom i u svako doba, nikada ni jednu meduzu nisam videla....

Izgleda da sam i ja bio sa vama na istoj plazi !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, ja sam bila baksuz pa me opekla meduza u Pefkohoriju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka