josefin

Vencanje u Grckoj

42 poruke u ovoj temi

ih! i ja nasla sa muskarcima o romantici! :P

ti si mileru verovatno gledao "mamma mia" (na skopelosu snimljeno), meni bas drag mjuzikl e, svi koji su ga gledali a pogotovu zenski deo populacije pozeleo je da se venca tamo. Od kad je izasao taj film pocela je manija vencavanja na nekom tamo ostrvu, a posto para nemamo za Bali ili Maldive onda moze i Grcka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

draga sanja.... ja sam od onih koji nemaju u sebi ni "R" od romantike.ALI moram priznati,kada prisustvujem nekom vencanju na ostrvu....da ostajem bez komentara.narocito,kada se to lepo organizuje:nakon vencanja u crkvi-manastiru,ide se na mini-koktel negde sa extra pogledom na more i fotografisanje,zatim se provozate u kociji sa belim konjima kroz grad i svi vam pljeskaju.koliko je nekima to lepo....jasno vam je ako kazem da poneko i zaplace od srece(obicno nevesta).medjutim,prakticno...svuda u svetu se traze dokumenti(po svakom osnovu) ne stariji od 6 meseci,pa to moze biti "cimanje" kasnije kada vam treba vencani list...mozda je resenje da se vencate i u srbiji,mislim da nema prepreka za tako nesto... ps.pogledajte na www.youtube.com "wedding skiathos" ili "wedding greece"

Izmenjeno (miler-mobilni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

draga sanja.... ja sam od onih koji nemaju u sebi ni "R" od romantike.ALI moram priznati,kada prisustvujem nekom vencanju na ostrvu....da ostajem bez komentara.narocito,kada se to lepo organizuje:nakon vencanja u crkvi-manastiru,ide se na mini-koktel negde sa extra pogledom na more i fotografisanje,zatim se provozate u kociji sa belim konjima kroz grad i svi vam pljeskaju.koliko je nekima to lepo....jasno vam je ako kazem da poneko i zaplace od srece(obicno nevesta).medjutim,prakticno...svuda u svetu se traze dokumenti(po svakom osnovu) ne stariji od 6 meseci,pa to moze biti "cimanje" kasnije kada vam treba vencani list...mozda je resenje da se vencate i u srbiji,mislim da nema prepreka za tako nesto... ps.pogledajte na www.youtube.com "wedding skiathos" ili "wedding greece"

ma ne udajem se ja nego sneza i anni :D samo mi je bila interesantna tema... mada... ko zna... :) salim se! Moj bi izbor ipak bio vencanje u opstini ovde a u grckoj u crkvi. u pravu si za mencani list ako zatreba kako ga posle izvaditi, mozda moze preko ambasade ili da to bude izgovor za posetu grckoj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih pustila mlade ljude da mastaju o romantici.....ma kako tesko se do nje dolazilo i  organizovalo....sve ima svoje drazi i vreme..... :srce:

A za vencane listove...pa eto npr. ima ljudi kao sto je Mobilni, pa ce vaditi ljudima i slati....svako ostrvo ima svog DOMACINA :bez-zuba:

A vencani list ti je potreban svega par puta u zivotu ili jednom.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam za, pa nek kosta sta kosta :D , udajemo se jednom u zivotu, moze da bude i komplikovano, zenama to ne smeta :) ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo jos malo nekih "sitnica" oko vencanja u grckoj: ne treba zaboraviti,da su grcke crkve svako jutro i vece veoma posecene a praznikom krcate(uoci Uskrsa niko ne ostaje u kuci,dovode pred crkvu i invalide da uzmu "agio fos").tako ni skolska godina,otvaranje necega,useljenje,kupovina auta,broda... ne moze proci bez osvestenja.onda je jasno,kakvo znacenje za vecinu grka ima vencanje u crkvi(zovu ga i svetim cinom).sad...samo vencanje i slavlje(gamos) se malo razlikuje od vencanja u srbiji.salju se dve vrste pozivnica,za one koji ce da prisustvuju vencanju i potom idu na rucak ili koktel i za one koji ce da samo prisustvuju vencanju.dolaze iz postovanja prema mladencima i oni koji nisu pozvani.za one koji se odluce za tako nesto,savetujem da to ne organizuju sami..malo zbog obicaja u grckoj,malo zbog kompletnog utiska.najbolje resenje je vencanje na destinaciji gde nasa agencija ima iskusnog(visegodisnjeg)predstavnika.preko svojih poznanika,saradnika moze vam organizovati sve...od onih karamelica u cipkastoj krpici,preko pirinca kojim zasipaju mladence dok se vencavaju.na grckim ostrvima...siguran sam da bi mnogi

sa odusevljenjem prihvatilo da venca jedan srpski (ortodoksni) par i jos toliko bi prisustvovalo vencanju.nekim extra

poklonima se ne nadajte..jer po srpskom "rezonu",ono sto grci nose mladencima na poklon je u najmanju ruku....vise nego skromno.sto tice kostanja,par stotina evra je dovoljno za ceo trosak(taksa,pokloncici,karamele,koktel..) ali ponekad,(kada se stranci vencavaju) desi se da troskove vencanja pokriva kum-grk

Izmenjeno (miler-mobilni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar vam nije dosta što živite u Srbiji, morate još više sebi da komplikujete život.

Sve najbolje

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MA NIKO MENI NECE UZETI SNOVE...... I PUTOVANJA!

Zato nas koji jos uvek sanjamo ostavite na miru ako ne mozete da pomognete!

Snezo zelim ti da se vencas u Grckoj i posle da nam prepricas kako je bilo i sta sve treba od papira.

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Buducim mladencima zelim sve najbolje, da im vencanje ostane u nezaboravnoj uspomeni, Mileru hvala sto se trudi da pomogne savetima i pozdrav od mene! :D Ne znam kako se zavrsila prica sa Zokijem i da li si uspeo da ga ubedis da mi pokaze Skiatos, uz Tasos! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Romantika je romantika ... ali kad dodje administracija... Ja isto mislim da je to nepotrebno komplikovanje zivota... Ima toliko nacina za romanticno vencanje u Srbiji...

Mileru hvala sto se trudi da pomogne savetima i pozdrav od mene! :D Ne znam kako se zavrsila prica sa Zokijem i da li si uspeo da ga ubedis da mi pokaze Skiatos, uz Tasos! :D

Eee, Pef, kada ga Miler "obradi", eto tebe na Skijatosu ... A onda ces morati da menjas svoj nick, zaboravices na Pefkari :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eee, Pef, kada ga Miler "obradi", eto tebe na Skijatosu ... A onda ces morati da menjas svoj nick, zaboravices na Pefkari :bez-zuba:

Nemam nista protiv Skiatosa, naprotiv, ali- Tasos "nema alternativu"! :D Ili "Nikad robom"! Mo's da biras! :D Hiljadu puta rekla-Tasos je za moj gust, a SVE ostalo moze da se vidi...da se samo moze vremenski i finansijski! :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Vidim" ja vas na skiatosu sledece dve-tri godine.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Vidim" ja vas na skiatosu sledece dve-tri godine.....

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Vidim" ja vas na skiatosu sledece dve-tri godine.....

ja ih vidim kako obnavljaju bracne zavete na skiatosu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja ih vidim kako obnavljaju bracne zavete na skiatosu :D

Taj film jos nije snimljen! :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka