Aleksa

METAMORFOZIS

1679 poruka u ovoj temi

Da li je o.k. iznajmiti skuter za odlazak na plaze zapadnom obalom prema N. Marmarasu i za relaciju Metamorfozi - Vurvuru ili je preporucljiviji manji auto?

Razlozi?

Koju rent-a-car agenciju preporucujete i da li je za iznajmljivanje skutera neophodna A kategorija, kakvi su propisi na Sitoniji?

Hvala. :D

Nisam htela bas da odgovaram na ova pitanjca,jer sve cekam da se jave oni koji vise znaju o iznajmljivanju od mene,jer sam ja putovala kolima,pa nisam bas u toku,ali za prvu pomoc...Prve veceri kad smo stigli(putovali smo preko agencije Magic) imali smo onaj cuveni sastanak grupe i devojka koja je predstavnik agencije u mestu nam je rekla da je iznajmljivanje automobila na Sitoniji dosta skupo(primer,skuplje nego na Tasosu) i da vecina ljudi tamo iznajmljuje za obilazak plaza skutere ili cak bicikle?!Ja licno bih izdahnula na toj bicikli vec na prvoj uzbrdici(dugogodisnji zivot na Novom Beogradu je ucinio svoje!),ali videla sam neke silne slovake i nemce kako voze bicikle po najvecoj vrucini glavnim putem... Sto znaci,skuterom mozes na bilo koju plazu,a mislim da ne pitaju mnogo za kategoriju na Sitoniji...A nema ni policije... :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, taci. Snaci cemo se, nikakav problem.

Nego...ja bih da pitam za preporuku nekih finih restorana i kafica. Pod "finim" podrazumevam lepu lokaciju (sas pogled :bez-zuba: ), ukusnu hranu i pristojne cene. Samo to. :D

Videla sam u foto-turi nase dejzi99 neki restorancic na brdu sa pogledom na Kalamitsi, cini mi se. Moracu da proverim. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi odlucili. Ove godine, ipak, Sitonija i Metamorfozi(s), pa nek' ide zivot.

Smesticemo se u Petridis village apartman, smena od 5-17. jula.

Sitno, sto bi rekle VesnaKs i ribica u potpisu. :D

stepenicepm1.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

5435559.jpg

5435664.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam bila na ovoj plazi sa koje su slicice,ali bas dobro izgleda...Eto mene tamo ovog leta...Koja je to plaza?U Metamorfozisu ili negde blizu?I Kikisvet,zelim ti mnogo ,mnogo ,mnogo ,lep odmor.... :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prva fotka su stepenice koje vode od parka do plaze, bas u samom Metamorfozisu.

Druge dve su skrivene plazice u neposrednoj okolini ( oko 1 km ) mesta.

Taci, ako nemas, obavezno instaliraj Google Earth i uzivaj. Samo pazi, ja sam vec postala narkoman. :D

Uzvracam lepe zelje za letovanje! Ti opet u Sarti ili...? :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ti si sve ove slicice tamo nasla?Uh,moracu da probam,premda sam totalni antitalenat za kompjuter :ljutko: A da znas kako se lako navucem na lepe stvari?! :D

Inace da,Sarti i ove godine,zbog svih ovih plaza koje jos nisam obisla,a Sarti je dobar kao baza odnosno pocetna stanica...Bicu tamo od 10-og jula... :srce: A ti?Ides li preko agencije ili u sopstvenoj reziji?Ja Metamorfozis nisam vidjala u ponudama nasih agencija...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi odlucili. Ove godine, ipak, Sitonija i Metamorfozi(s), pa nek' ide zivot.

Smesticemo se u Petridis village apartman, smena od 5-17. jula.

Sitno, sto bi rekle VesnaKs i ribica u potpisu. :D

stepenicepm1.jpg

Čestitam,ponesite dobro raspoloženje i biće super,dobro potrebno je i malo novaca.Mi smo u januaru uplatili petridis beach i lepo ne možemo da dočekamo avgust.Dok ćerkica nije krenula u školu išli smo u junu i septembru na odmor i to je bilo super.Odemo na Tasos u junu pa onda u septembru na Sitoniju,pa još deset dana u Stavros,pa sledeće godine u junu u Petrovac(jako jeftino 12eur za troje na dan) pa septembra 10dana u Polihrono pa stojadinom pravac Tasos još 10 dana do 1og oktobra.Nedostaje nam more,kažu oteklo je kroz Djerdap ostala je samo ravnica,verovatno je to u genima.Inače ove stepenice nisu u funkciji zbog pukotina postoji ograda pa ne može da se sidje ali imate u centralnom delu nove tako da nije problem.Eh... Sitonija!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čestitam,ponesite dobro raspoloženje i biće super,dobro potrebno je i malo novaca.Mi smo u januaru uplatili petridis beach i lepo ne možemo da dočekamo avgust.Dok ćerkica nije krenula u školu išli smo u junu i septembru na odmor i to je bilo super.Odemo na Tasos u junu pa onda u septembru na Sitoniju,pa još deset dana u Stavros,pa sledeće godine u junu u Petrovac(jako jeftino 12eur za troje na dan) pa septembra 10dana u Polihrono pa stojadinom pravac Tasos još 10 dana do 1og oktobra.Nedostaje nam more,kažu oteklo je kroz Djerdap ostala je samo ravnica,verovatno je to u genima.Inače ove stepenice nisu u funkciji zbog pukotina postoji ograda pa ne može da se sidje ali imate u centralnom delu nove tako da nije problem.Eh... Sitonija!

Hvala, Dragane.

Fenomenalan post. :srce:

Izgubili smo more, ali imamo podzemne vode. I ludaje. :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, Dragane.

Fenomenalan post. :srce:

Izgubili smo more, ali imamo podzemne vode. I ludaje. :bez-zuba:

pregledao sam malo Tasos ali ne znam što mi se nije pojavio komentar,za Tasos vila Tereza ali samo u vansezoni zbog cene,malo para ali super smeštaj,2004 smo u junu išli trajektom iz Keramotija,kad na pola puta do Limenasa tip svira trubu,harmoniku i na nozi daire a starije grkinje se uhvatile pa plešu na palubi(neke šlager pesme ali bilo je super)tako da posle te scene sam rešio da kupim kameru ,(podsetilo me na nekadašnju popularnu šinobusku liniju Kikinda-N.Miloševo) samo što sledeći put nije bilo tipa.Eto uvek nam nešto zafali ali zato sam snimio Karidi beach pored ostalog i na svim snimcima nema takve Prolom vode da se okupaš u celoj severnoj Grčkoj.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane Ki, ja vidim oba vasa posta na temi o Tasosu, a u vezi sa vilom Tereza. :)

A plazu Karidi ni u ludilu necemo propustiti. Pogledajte temu o plazama na Halkidikiju, ja okacila neke slike. :bez-zuba:

p.s. Kikinda je zakon. :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vidim ja da ce ovog leta u metamorfozisu biti vise posetilaca ovog foruma nego samih metamorfozana. ja ubedio jos dve familije da nam prave drustvo... cisto zbog preferansa posle vecere :rolleyes:. ako se sredinom jula ne pojavim s nekim komentarom, znaci da im se nije dopalo. i da su svoje nezadovoljstvo iskazali veoma jasno... i surovo :ranjenik:

negoooo... pricalo se nesto o iznajmljivanju skutera/automobila i propisima. licno iskustvo: auto iznajmljivan bez medjunarodne vozacke (da drugar nije bio posten i sam prijavio da mu je istekla i nasa dozvola, iznajmio bi ga i sa njom), a za skuter ne pitaju apsolutno nista. i najbitnije, sto rece taci, nema policije. (mada... u to sam ubedjivao i drustvo na tasosu, pa kad sam prvi put nabio sestoro u kola, nismo uspeli ni da izadjemo iz limenarije, kad majstor na motoru, u onoj kozi na plus cetres', sa sve rukavicama, slemom i neizostavnim crnim naocarima... :huh: ali nema policije, nema...) znaci, cim stignete, odmah rent-a-stogod i pravac kalogria, karidi... nebitno. jos jedan mali savet za one koji ce iznajmljivati na kraci period, do pet dana: u tom slucaju mimoidjite vikend. primetna razlika u saobracaju, vikendom se spusti pola soluna i napravi haos.

pregled'o sam prilozene slike na temi o plazama... i upisao neke stvari u tefter ;). da ne zaboravim za ovih par meseci (taman dovoljnih da se prisetimo jos nekih (ne)bitnih momenata). ja sam neke slicice stavio u foto turu, pa... koga ne mrzi (sta cu, moram malo da reklamiram :blush:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hej, kjutan, drago mi je sto se ponovo srecemo na ovoj temi.

Kao i obicno, pao je lep apdejt informacija sa tvoje strane. Hvala. :)

I, da...NIKO NE SME DA VAS BIJE! :bez-zuba:

Neeego...u kom terminu vi idete, hocemo li imati priliku da popijemo kaficu u tom chill out kaficu u parku? Mi odabrali smenu od 5-17.07.

Sa taci je vec pao dogovor za druzenje, ona ce sa porodicom biti u Sartiju, ali ce svratiti u Metamorfozis.

Molimo sve zainteresovane da se ovde prijave.

Pozdrav! :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znaci Sitonija :srce::srce::srce: Dobro raspolozenje :D Kafica na plazi za sve nas sa foruma koji se ovog leta nadjemo na ovom prelepom mestu u istom periodu i... Bice zabave :plesko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada sam ja bila 2005-e na Sitoniji, bilo je policije, mi smo često išli do Lidl-a u Nikitiju, a i kupali smo se na više plaža, isto ko kod nas, stoje dvojica i mere radarom, ali u hladovini :ljutko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26021
    Ukupno tema
    868196
    Ukupno poruka