Aleksa

METAMORFOZIS

1717 poruka u ovoj temi

U Sartiju od 12-22 septembra sad vec prosle godine,nije bilo meduza!I ja ga uvek preporucujem ispred svih ostalih mesta na Sitoniji,ukoliko se ide bez automobila,zbog setalista,zbog super-marketa,zbog kafica i restorana,da,cak i zbog pekare...U julu je guzva dosta velika,ali u septembru,idealno...Ja sam u septembru bila jako iznenadjena,jer sam recimo ocekivala da sve budu ljudi sa malom decom,a u stvari,mesto je bilo puno mladih ljudi,uglavnom parova i bas mi se dopalo...Da ne pricam da nije bilo guzve na plazi,na setalistu,na lezaljkama...Bilo je svugde ljudi,ali taman onoliko koliko treba da ih bude u tako malom mestu,da ne moras da se guras s drugima uvece dok setas...Zao mi je sto ne znam da l cu jos nekad biti u prilici da ponovim letovanje u septembru... :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da i mi planiramo ove godine u septembru da idemo u isto mesto, interesuju me iskustva ljudi koji su tamo već bili.

Hvala unapred

Metamorfozis je malo mesto idealno za odmor,mi idemo 20.avgusta preko elnosa,a bili smo 2005.u septembru i mogu vam reći da sam se jedino u Metamorfozisu baš odmorio te godine.Meduza je bilo ali mislim da to zavisi od sezone.Plaža je nasuta peskom,ima tuš,nema suncobrana pa kupite jedan za 2do 3 eura.Idealan vazduh pun arome bora i joda.Ćerkica je imala 4 godine i svakako mala deca ne idu u vodu dalje i dublje bez roditelja.U samoj vodi je mešan pesak i kamenje ali nije problem za malu decu.Postoji pekara,ribarnica,dve tri piljarnice,dva tri marketa,par restorana.Samo su marketi malo skuplji i picerija,ostale cene su u normali.5,6,7 eura porcija u restoranu,hleb kao i svugde,riba sveža kao i na Tasosu ali skoro duplo jeftinija nego u Crnoj Gori.Iskrena preporuka je da idete sa autom jer postoje fantastične plaže u okolini,Vourvorou-karidi beach,Portokali ili orange beach-Sarti i druge.Mi smo sa stojadinom 4 godine obilazili severnu Grčku bez problema.Koliko ćete platiti autobus ili renta kar mislim da se ne isplati,pošto su su sve rajske plaže tu na dohvat ruke,ali naše agencije ne rade smeštaj u tim mestima, za naš plići džep.Nikita je prvo mesto na 7 km od Metamorfozisa i ima Lidl i Masutis dva super marketa sa nižim cenama,apoteku i ostale pogodnosti urbanog mesta.Javite se ukoliko Vas još nešto zanima,pozdrav svima na ovom divnom sajtu!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Dragane Ki na dragocenim informacijama.

Hmmmmmm...sad me vec plasite tim meduzama. :tuzni: :unsure:

Ako se odlucimo za Metamorfozis, idemo pocetkom jula, nadam se da im tada nije sezona.

Nego...zanima me ta plaza. Koliko je ona duga, ustvari, i da li se na njoj moze naci imalo prirodnog hlada? U kom delu je najbolji pristup (manje kamenja, vise peska)? Do kad je moguce ostajati na plazi, tacnije, kad zalazi sunce sa te strane obale?

Hvala. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Draganu i ostalima na dragocenim informacijama. I mi idemo preko Elnosa u Pertidis Beach apartmane. Do sada su bili agencija od poverenja, nadam se da ce tako i nastaviti.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanimaju mane ( a nisu u vezi sa velicinom mesta i nocnim zivotom), ako ih ima.

sad sam u problemima... ako odmah krenem sa manama, kako cu posle opravdati cinjenicu da nam je i ove godine odrediste za letovanje metamorfozis? :) zato cu da pocnem sa ohrabrenjem (i za sebe i za druge) : godine 2007., od 21.06. do 07.07. nije uocen nijedan primerak meduze. ni dvogledom. onda, jeste da je broj restorana i marketa mali (srazmeran velicini mesta), ali to da nema ni pekare ipak ne stoji. masutis i lidl na sedam kilometara u nikitiju su odlicna stvar, dostupni su i motoricem, ali nije bas da se mora ici za svaku sitnicu.

plaza... pa, recimo da je podeljena na dva dela. posto se ovde izgleda govori jedino o elnosu, onda cu i ja o njihovim apartmanima. od petridis beach-a je potrebno preci celih pedeset metara (mozda ni toliko) da bi se izbilo na plazu, dok je deo plaze na kojoj je tus (i koji je prikazan na fotografiji na elnosovom sajtu) blizi asimini i petridis village-u i do njega se stize kroz veoma lep park i silaskom niz stepenice (tu, u parku, pri stepenistu, nalazi se mnoooogo dobar bar, sa fantasticnom chillout muzikom i atmosferom... ukoliko i to ne zavisi od sezone). izmedju ta dva dela je prilicno kamenito u vodi, a nedostatak meduza nadoknadjuju jezevi. drvece je odmah iznad plaze, ali je tesko u’vatiti prirodnu ‘ladovinu, jer to jos uvek nije ‘prst’, nego je plaza okrenuta nekako prema jugu. za duzinu ostanka na plazi nisam neko merilo, jer u popodnevnim satima stizemo kasno, a odlazimo cesto i po mraku. u svakom slucaju, zbog same lokacije, bolje je nego na istocnoj strani (vurvuru, orange, sarti...)

nekome (meni, recimo) to nisu mane, ali ne treba preskakati cinjenicu da nema tzv. nocnog zivota, butika, zlata, bundi... neko bi se u nedostatku tih stvari osecao kao na odsluzenju kazne. za internetske ovisnike je mozda koristan podatak da postoji mesto na koje mogu doci po svoju dnevnu dozu :).

rent-a-car... verovatno da postoji agencija u mestu, jer su prijatelji iznajmili auto (klimatizovani vw polo, 5 dana, 190 evra, ako se dobro secam, i to bez medjunarodne vozacke dozvole), ali ne mora da znaci, jer sve je odradio vec spomenuti i nikad dovoljno hvaljeni janis (koji bi verovatno i dirizabl nabavio, samo da se nekom prohte). zbog toga mislim da ni iznajmljivanje motora ne bi predstavljalo problem.

i mada je zamisao bila da pruzim neke propustene informacije, opet se vracam na ono o cemu svi govore: imati ‘tockove’ je obavezno. bez obzira sto neko nije zainteresovan za guzvu i frku, metamorfozis (kao i skoro sva druga mesta) ipak nije za provesti dvanaest dana bez mrdanja. ne kazem da je neophodno preci 1200 km za sedamnaest dana, sto smo mi ucinili letos, ali gre’ota je ne otici na okolne plaze. gde smo nabili tol’ku kilometrazu? da pocnem od blizih lokacija, do kojih je i motor dovoljan. meni omiljena plaza, mislim da se zove kalogria, al’ znam da sam se ravnao prema putokazu za mango beach bar koji se na njoj nalazi (petnaestak kilometara od m., na putu ka neos marmarasu). malo pre nje je plaza agios ioanis, a dalje prema n. marmarasu lagomadra, sa ne prirodnom ‘ladovinom, nego sumetinom u kojoj moze da se provede citav dan. dosta pominjan karidi beach kod vurvurua je takodje dostupan motorom (i obavezan za posetiti i igrati picigen). nastavak puta istocnom obalom prema sartiju nije bas za svakodnevno svrckanje, tako da mi se to cini kao prednost m. spram sartija. iz sartija gde god da krenes boris se sa krivinama i usponima. ja licno, ne bih kretao motorom na orange beach. ili porto paradiso, koji je neko spominjao na nekoj temi i to u negativnom kontekstu. jeste da je silazak do plaze duuuugim, strmim, krivudavim, prasnjavim putem cist avanturizam... jeste da je teren u vodi kamenit i prepun jezeva... i na stranu prisutna klijentela... ali meni se ta uvala strahovito dopala. beach bar onakav kakav i zamisljam da treba da bude, divna muzika, stolicice za sedenje u plicaku i mlataranje nogama po vodi uz cevcenje pica, savrsena voda... i vise nego dovoljno da ponovimo. ostatak kilometraze je ostvaren odlaskom u waterland, pecinu petralonu, olintos, stagiru, obilaskom celog prsta, usponom do partenonasa (selo iznad n. marmarasa - divan pogled na zaliv, porto karas...)

‘rana... vec je receno: redovna ponuda, standardne cene u restoranima, a masutis i lidl imaju sve potrebno za iskoristiti rostilj u petridis beach-u. ono sto nisam video da je spomenuto, a meni se veoma dopalo, je jos jedna janisova preporuka: odlazak u metagitsi, selo u brdu iznad metamorfozisa. kao prvo, interesantan je sam put: dobar deo prav ko strela, ali zato gore-dole, gore-dole, ko na roller coasteru (pa kad se nagazi gas, sve je praceno veoma glasnim ‘ooooooooooooooo-opaaaaaaaaaaa!!!!!!! oooooooooooo-opaaaaaaaaa!!!!!!!’ kompletne posade u kolima :)). a na kraju taverna (recimo da se zove ‘klimataria’) u kojoj su veoma ukusne i obilne porcije, pa ako neko krene na tu stranu, ne bi trebalo da propusti.

eto... a trebalo je da bude o manama. al’ evo jos jedne... obicno se ljudi raspituju za komarce. nista neuobicajeno, kao kod kuce. samo, muva je bilo duplo vise. mozda i to zavisi od sezone. nekom meduze, nekom muve... :)

i na kraju: zasto ponovo metamorfozis? zbog mora. zaista fantasticne vode. zbog mirisa bora i zbog cvrcaka. zbog ponovnog odlaska na sve posecene plaze i obilaska neposecenih, naravno. zbog odlaska do istocne obale halkidikija (stratoni, olimpijada), odlaska u poligiros, solunski magic park, obilaska kopnenog (brdskog) dela halkidikija... sam rekao zbog fenomenalnog mora? :)

(udavi covek...)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mr cutan, svaka cast. Ispunjeno obecanje uz obilje korisnih i slikovitih informacija.

Dobila sam (a verujem i vecina onih koji prate ovu temu) odgovore i na pitanja koja se ne bih setila ni da postavim, a korisno ih je znati. Veliko hvala.

Znaci, ima pekara i rent-a-car. Ako nesto nema, obratiti se Janisu. :D

Nego...meni opet nije jasna ta plaza. Kamenje u vodi celom duzinom mesta ili...? Neophodni plastikaneri na nogama prilikom ulaska u vodu i zbog jezeva? Ta, uslovno receno, leva i desna polovina plaze...gde je vama bilo draze boraviti i zasto? Ima li dela sa suncobranima ili se za 'ladovinu sami moramo pobrinuti?

Toliko...za pocetak. :bez-zuba:

Hvala. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Dragane Ki na dragocenim informacijama.

Hmmmmmm...sad me vec plasite tim meduzama. :tuzni: :unsure:

Ako se odlucimo za Metamorfozis, idemo pocetkom jula, nadam se da im tada nije sezona.

Nego...zanima me ta plaza. Koliko je ona duga, ustvari, i da li se na njoj moze naci imalo prirodnog hlada? U kom delu je najbolji pristup (manje kamenja, vise peska)? Do kad je moguce ostajati na plazi, tacnije, kad zalazi sunce sa te strane obale?

Hvala. :srce:

Dobro veče,te 2005 samo sam ja imao jedanput susret sa meduzom,ali prošlo me je za dva tri dana,verovatno je bila mala,ali kažem bio je septembar.To je bilo kasno popodne i more je bilo nemirno i mutno verovatno su talasi približili meduze ili meduzu(1 komad) bliže plićaku,i da da još nešto pojasnim.Meduze koje su gotovo providne pomalo ljubičaste ili rozle žare i pale.Pojavljivale su se neke velike kao volan od auta,braon boje ali bez dugačkih resica,više liče na plutajuće pogače,te ne predstavljaju problem.Mislim da ne treba obraćati pažnju na te stvari jer ako nema života u moru onda je to bazen.More je čisto,bez fekalija,toalet papira,hemikalija,pa normalno i da je bogato svojim stanovnicima.Inače ko voli ribolov lako može da uhvati hobotnicu i eto izvanredna salata za večeru.Čim stignemo u Metamorfozis dok supruga rasprema stvari ja odoh u vodu po večeru! Plaža je dovoljno duga ali ima jedno drvo,suncobrana nije bilo a možda će ih biti ove godine.Imate dovoljno mesta pa zabodite svoj suncobran gde vam je volja,zabadava.Mi smo se kupali na sredini plaže čim se spustite stepenicama možete levo ili desno(drvo je desno),blizu je tuš.Ove godine idemo u M. jer je na zapadnoj obali Sitonije a to znači kupanje do zalaska sunca.U Polihronu,Pefkohoriju i Haniotiju je to kraće za jedno 2 sata.E, umalo da zaboravim,da li neko zna još neku agenciju sem elnosa,jer nema mesta za sopstveni prevoz a išli bi moji prijatelji sa autom, unapred zahvalan.Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A, sto se smestaja tice...

Imate li informacije iz prve ruke kakvi su dvokrevetni studiji u Asimini i Petridis Village-u?

Da li nize cene znace i drasticno nizi kvalitet?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma jok, kakvi plastikaneri... dovoljan je i kvalitetan alat za vadjenje bodlji :kez:

salim se, naravno. nema razloga za brigu, daleko veci deo mora je postedjen prisustva jezeva. kako u samom metamorfozisu, tako i na ostalim plazama.

za ‘ladovinu je vec odgovoreno. postoje neki coskovi plaze koje osenci drvo u pojedinim delovima dana, suncobrana nije bilo, tako da je potrebna ‘samoinicijativa’...

a to gde nam je bilo draze boraviti je posledica boravka u petridis beach-u, pa smo u (retkim) prilikama kad ne zujimo kojekuda, izlazili na deo plaze ispred apartmana. udaljenost je tolika, da je pri zescoj pripeci bilo praktikovano istrcavanje u kupacem, rashladjivanje u vodi i odmah povratak.

iz istog razloga mogu samo da komentarisem petridis beach studija. zaista novo i prostrano kupatilo (mozda vece od naseg kucnog :)) sa velikom tus kabinom i fenom (za razliku od asimine, gde mislim da je u tesnom uglu kupatila napravljen slivnik u podu i okacena zavesa, ali nisam se uverio svojim ocima, tako su mi rekli). ulazio sam i u apartman u petridis village-u: odvojena soba, prostrana kuhinja, nesto stariji inventar i veoma uska terasa na kojoj mi gabaritniji tesko mozemo da sedimo i uzivamo :rolleyes:. plus je stesnjena drugim zgradama, bez dvorista, dok petridis beach ima dosta prostora okolo, natkrivenu terasu sa nekoliko stolova sa prednje strane, lepu veliku terasu ispred cetiri studija u prizemlju s dvorisne strane, tus u dvoristu, prostor za parkiranje, rostilj i travnjak iza zgrade... verovatno je to ta razlika u ceni. mada, asimina je u debeloj ‘ladovini, na samoj ivici parka... verovatno mi ni tamo ne bi nista smetalo ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eto... a trebalo je da bude o manama. al’ evo jos jedne... obicno se ljudi raspituju za komarce. nista neuobicajeno, kao kod kuce. samo, muva je bilo duplo vise. mozda i to zavisi od sezone. nekom meduze, nekom muve... :) (udavi covek...)

Sve smo blizi odluci zahvaljujuci iscrpnim informacijama dobrih ljudi na ovoj temi. Mislim da ce odgovor na sledece pitanje biti presudan, a verujem da je bitan.

Dakle...kakva je situacija sa pcelama? Znam da se u Nikitiju pravi najcuveniji med na tom delu obale, da su kosnice duz puta itd. Ose su bile jedan od razloga sto smo prosle godine odustali od Tasosa. :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

presudan odgovor? ufffffff... ne volem... ne znam dal' treba da kazem da ih ima ili ne :)

paaaaaa, jes' da su table sa natpisom 'meli' (a to mu valjda dodje med) veoma ceste, al' prosle godine za dva tjedna, ukupno jedna pcela (i brojkama: 1) se navrzla na nas na karidi beach-u. ni prineti tasosu, gde smo vodili brojne bitke, cak i sa zrtvama... na obe strane :rolleyes:. il' ovi sto ubadaju table lazu da je med domaci, il' ih drze vezane...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi prijatelji, ljubitelji putovanja,

Dvoumimo se da li da nam ovogodisnja letnja destinacija bude Krf ili Sitonija. Taman sto smo se skoro opredelili za Sarti, videh ovu vasu temu. Do sada smo mozgali da li da izaberemo Sarti ili Vurvuru, ali ste nam vi sada dali jos jednu temu za razmisljanje.

Dakle, molila bih sve vas koji ste letovali ili makar samo posetili Sarti i Metamorfozis, da nam date neko poredjenje i kazete koje od ova dva letovalista je bolji izbor i zasto.

Isto tako me zanima da li ovdasnje agencije uopste imaju u ponudi Metamorfozis i koji biste smestaj u tom mestu preporucili.

Unapred hvala !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi prijatelji, ljubitelji putovanja,

Isto tako me zanima da li ovdasnje agencije uopste imaju u ponudi Metamorfozis i koji biste smestaj u tom mestu preporucili.

Unapred hvala !!!

Prvi put idemo u Metamorfosiz?

  1.    12 noćenja preko novosadističke agencije
  2.    HOĆU ODMOR....bez buke, bez gužve, nervoze i vreve, bez nečijih nogu nad mojom glavom   
  3.    Da je čisto more, plaža a ne na svakih 5 cm opušak od cigare
  4.    ne treba mi šoping osim u povratku
  5.    kolima ću obići  ostale plaže i mesta Sarti, Nikita, Gerakini
  6.    ima guste četinarske šume
  7.    poznajem par osoba koje su već bile i iskustva drugih sa ovoga foruma
  8.    idemo u periodu pre sezone...temperature, jeftinije
  9.    zbog dece - jod, bor...noćne i rano jutarnje šetnje po plaži

Po savetu rođaka, uzeli smo Petridis Beach apartmani

Ne znam koliko sam pomogao

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam i u Sartiju i u Metamorfoziju, i moj predlog je Sarti. Metamorfozi - barem po meni - jedino je dobar ako se ide sopstvenim prevozom, tako da Metamorfozi bude samo mesto boravka, a da se ide na obliznje plaze (oko 15 km u jednom pravcu) koje su jedne od najlepsih. Sarti je bolji ako se ide busom i ostaje sve vreme u mestu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je o.k. iznajmiti skuter za odlazak na plaze zapadnom obalom prema N. Marmarasu i za relaciju Metamorfozi - Vurvuru ili je preporucljiviji manji auto?

Razlozi?

Koju rent-a-car agenciju preporucujete i da li je za iznajmljivanje skutera neophodna A kategorija, kakvi su propisi na Sitoniji?

Hvala. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka