Fortuna S

Salzburg - Austrija

67 poruka u ovoj temi

Uskoro putujem službeno u Salcburg, i nadam se da ću popodne i u toku vikenda imati slobodnog vremena za obilazak grada.

Videla sam da postoji Salzburg card, slična priča kao i u ostalim gradovima, besplatan prevoz u centralnoj zoni i slobodan ulaz u sva atraktivna mesta u gradu.

Mnogo bi mi značila svaka informacija o gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas medju mojim foto turama i foto turu iz Salzburga sa sve opisima najvaznijih stvari u gradu. Salzburg je relativno mali grad i prelep je mozes sve lepo da obidjes za vikend. Ne znam nista o Salzburg karti ja sam platila ulaznice regularno. Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Marija, a slike sam već pregledala, sjajne su.

Još uvek se nadam nekim savetima i preporukama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam pre nekoliko dana u Salzburgu. Ima dosta turista sa svih strana sveta. Inace Austrija je jedna od najposecenijih zemalja u Evropi, iako nema more. Ja nisam imao puno vremena, mozda 5 sati za razgledanje i shoping. Cini mi se da je Salzburg od Mozarta profitirao itekako. Mnogi turisti dolaze samo da bi videli njegovu rodnu kucu. Ona se nalazi u toj glavnoj ulici gde se prodaju svi suveniri. Nesto kao Knez Mihajlova samo manja.

Jos treba videti Mirabeline vrtove, nesto slicno kao Kalemegdan. Iznad grada je tvrdjava, na koju se nisam penjao jer nisam imao toliko vremena. Uz reku imaju tezge gde se prodaju razne djakonije, ali uglavnom je sve skupo za nas standard, tako da definitivno nije neko mesto za shoping. Mozda poneki suvenir i to je to. Nije to veliki grad, sve sto je interesantno moze se obici peske. Jedino nisam isao u te velike mega markete koji su izmesteni izvan grada.

Izmenjeno (Mikac_BG)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mikac_BG je uglavnom rekao najvaznije.

Recimo da krenes od Mirabel palate i vrtova. Plata je danas vlada tako da ne znam ni moze li da se obidje, ima jedan deo koji sluzi za iznajmljivanje sale za vencanja i proslave i kazu da je jedna od najlepsih sala u svetu. Ono sta mozes da obidjes su vrtovi koji su prelepi. Kada nastavis dalje preko reke naicices na stari deo grada, i na crkvu svete Triniti koja podseca na Karlskirche u Becu. Kada dalje krenes malenim ulicama naicices na Mocartovu rodnu kucu, to je zuta zgrada na kojoj i pise da se rodio Mocart i to na trecem spratu, tu mozes da udjes i da vidis. Salzburg se naziva Rim severa jer je prepun crkvama kao sto su St. John von Imbeg, Archbishopija - Katedrala (najlepsa crkva u Salzburgu), Sv. Michael (najstarija crkva u Salzburgu)i recimo Sv. Petra i groblje Sv. Petra koje je valjda medju najstarijim grobljima u Evropi. Kada iz starog centra grada krenes ka Hohensalzburg tvrdjavi naicices na zicaru koja vodi do vrha tvrdjave a karta za ulazak u tvrdjavu je ujedno i karta za zicaru pa ne moras da se mucis da ides peske (peske mozes da sidjes). Hohensalzburg tvrdjava je najstarija ocuvana tvrdjava u Evropi (bar su nama tako rekli) i moze da se obidje za 2 sata. Kad se spustis sa tvrdjave naicices na opatiju, crkvu i grodblje Sv. Petra, a kad izadjes odatle nailazis na restoran Sv. Petar koji je najstariji restoran u Evropi, slobodno udji da ga vidis izgleda neverovatno a ni cene nisu daleko od neverovatnog :D jos jedna od atrakcija Salzburga je Getreidegasse ulica u kojoj svaka prodavnicica mora da ima znak ispred radnje, zakacen za zid, i koji mora biti napravljen od zlata.:D Salzburg je prelep - uzivaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo Marija,

Pročitala sam i pogledala tvoje fototure (odlične su zaista)

Zamolila bih za info , koliko su orijentaciono cene za ulazak u tvrđavu, Mocartovu kuću...?

Hvala

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izuzetno lep grad, pogotovo stari deo grada, kao i Mirabel vrtovi. S obzirom da je 2. austrijski grad po posecenosti turista, iznenadilo me da je uvece prilicno mrtav grad ( npr. oko 21h su zatvoreni mnogi kafici , restorani, radili su sano neki kiosci sa kobasicama). Naravno , obavezno kupite originalne "Mocart" kugle. U kafe poslaticarnici Furst imaju odlicnu Mocart tortu ( nalazi se odmah preko puta Tomaselija -kao njihova gradska kafana u starom delu grada). Turisti se mogu penjati zicarom na tvrdjavu sa koje puca pogled na grad, ali to ovom prilikom nisam stigla..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

posetio sam ga u januaru ove godine. Mozda je to jedan od lepsih gradova koje sam video, ima svaceg da se vidi, skup jeste i nekako bas drze nivo,ali vredi svaku paru. Bio sam dva dana tamo,uvece izlazio po pabovima i po klubovima, danju turisticki razgledao. Grad je neverovatan , svako ko ima priliku treba ga posetiti :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u Salcburgu u maju i mogu reci da ja lepsi grad nisam video do sada. Naravno, to zavisi i od licnih afiniteta, ali mislim da bih mogao u njemu da zivim sa najvecim zadovoljstvom, sto se ne bi moglo reci za neke vece gradove, kao sto su Bec ili Prag.

Kad kazem da nisam video lepsi grad, mislim i na sam Salcburg, ali i na njegovu predivnu okolinu. Mi smo bili smesteni u mestu Anif, par minuta van Salcburga, odakle puca predivan pogled na Alpe. Obisli smo i okolinu, sve do mesta St. Wolfgang, o kome bih tek mogao da pisem i pisem...

Potrudicu se da postavim i neke slike, ali i da nadjem malo vise vremena da iskazem svoje odusevljenje ovim gradom, koga cu, nadam se, obici jos koji put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja idem u salzburg svake godine imam privilegiju jer mi otac tamo zivi, prelep je i preskup grad a sto se tice sopinga imaju extra popuste u europarku ogroman soping centar :dance: :dance: sve moguce radnje su tamo i moze stvarno jeftino da se prodje sa jako kvalitetnom garderobom, jedina mana je sto je louis motorrad udaljen od salzburga oko14km a ako ne vozis motor kao ja onda ti nece bit problem :dance: :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni nije bio preskup, mada zavisi na sta se misli...Jeste da smo jeftinije prosli u Becu, Kalgenfurtu i Gracu, ali nije preskup, kakvih gradova ima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Jel imas iskustva sa Salcburgom?

 

Zanima me kakva je situacija sa parkingom? Da li da vitlam hotel sa parkingom ili da uzmem negde na obodu grada pa da idem gradskim prevozom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za javni prevoz, a parkirali smo na Mozart marktu. Koliko se secam u automat se ubaci novcic na ulici. Nalazi se odmah skoro do glavne ulice tj. Getreidegasse. Odatle mozete dalje po gradu I na drugu stranu prema Mirabell vrtovima. Mi smo bili smesteni u St.Gilgenu, pa smo isli automobilom do centra uvek. Zena ima tamo rodbinu pa su nas oni vodali okolo, samo smo parkirali auto. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemaju slobodno za datume kad idem. Videcu nesto drugo. Ako nista, uzecu negde na obodu grada, pa cu voziti po gradu.

Inace moram da primetim da su im cene hotela prilicno vise nego u Becu.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka