Serafim

KUPOVINA U INOSTRANSTVU

35 poruka u ovoj temi

Ja iz Turske ili Grčke donosim crni susam a iz Španije dimljenu alevu papriku (pimenton ahumado).

iz Italije kafu lavazza za espresso moku.

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Turske instant caj od jabuke, odusevila sam se od arome :)

Iz Makedonije bieno sirenje, to je jako tvrd i slan sir, rendam ka kao parmezan za testeniine ili seckam na jako tanke listice i stavljam na sendvice. Moj sin ga obozava jedino sto je jako slan pa moram da mu ogranicim kolicine :)

http://www.coolinarika.com/slika/208787

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tema je divna! Samo ako biste jos mogli da napisete kada su ta velika snizenja po Evropskim metropolama, totalno sam neupucena u to! unsure.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Има у Мађарској једна врста димљеног сира. У колуту је, као намотан. Величине длана је и да би се "одмотао " т.ј. да би се " напао " скине се тракица , такође димњена, као канап од сира. Нисам потпуно сигурна да сам га добро објаснила, али је то незаобилазна ствар код нас у кући, ако се иде до Мађарске. :-P

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tema je divna! Samo ako biste jos mogli da napisete kada su ta velika snizenja po Evropskim metropolama, totalno sam neupucena u to! unsure.gif

Koliko ja znam...

novogodisnja snizenja krecu posle Bozica i traju do prve nedelje februara...ali...najveca snizenja na kojima mozes nesto da kupis u normalnoj velicini - sredina januara pa do kraja januara...

letnja snizenja...pocinju pocetkom jula i traju do kraja avgusta....najbolje je kraj jula i pocetak avgusta..tada mozes da nadjes isto u normlanoj velicini sta hoces a snizenje ide oko 50%...sve kasnije u avgustu se povecava snizenje ali je i tad problem naci odgovarajucu velicinu

Izmenjeno (djomla81)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja iz Grcke obavezno donesem i Fairy tecnost za pranje posudja, kupila sam ga tamo slucajno i videla da ne moze da se poredi sa ovim koji kupujemo ovde, i gusci je i vise peni i sto je najvaznije ne susi ruke.cvetic.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sada me balto podseti ja sam ranije terala da mi donose Fantu iz Grcke, totalno mi je drugaciji ukus imala... nekako je bila gušća

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja iz Grcke obavezno donesem i Fairy tecnost za pranje posudja, kupila sam ga tamo slucajno i videla da ne moze da se poredi sa ovim koji kupujemo ovde, i gusci je i vise peni i sto je najvaznije ne susi ruke.cvetic.jpg

O cemu bi zene drugo mislile nego o pranju posudja cak i na odmoru :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Italija,Venecija preskupe stvari..sve sto donekle lepo izgleda je papreno!

Obicne sandale sa nekim kajsicima 100e! Ma kako da ne! U Barseloni moze da se nadje,ali jedino u Terra Nova i sl. Nisu sve radnje jeftine,a treba pogoditi rasprodaju..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ocigledno da nisi bila na pravom mestu u pravo vreme! ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suprug i ja smo u Barseloni u Springfildu nasli ekstra stvari za njega! Uzeo je pantalone i jaknu po 20 eura, a po povratku u BG, sasvim slucajno, naletimo na tu istu jaknu, kod nas, na snizenju 50eura!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da izmenimo iskustva po destinacijama, sta obavezno kupiti sto nema kod nas, ili je "preko" dosta jeftinije.Recimo ja se iz turske ne vracam bez turskog karija i safrana koji se ne prodaju kod nas. Iz arabijskih zemalja duvan za nargilu i harisa (mlevena przena i konzervirana paprika, ljuca od svega sto sam probao).Sta Vi preporucujete?

U Grckoj kupuj Lacoste i te firmirane,isplati se! U Spaniji-njihove marke(Zara,Massimo duti...)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suprug i ja smo u Barseloni u Springfildu nasli ekstra stvari za njega! Uzeo je pantalone i jaknu po 20 eura, a po povratku u BG, sasvim slucajno, naletimo na tu istu jaknu, kod nas, na snizenju 50eura!

Isti slucaj...Majicu Diesel platila tamo 50 evra,ovde 9.500 hiljada...Zara kosulja za poklon, u Barceloni 10 evra,identicna u Beogradu-4.500 hiljade...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U koliko ste u Albaniji, kupujte sireve i kackavalje,cigare,sivace masine i ...ima stvarno dosta toga jeftinijeg nego kod nas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je bolji Arena ili Avenue mall u Zagrebu? Gde ima vise jeftinih radnji kojih nema kod nas? I kakvo je stanje sad u Zagrebu, ima li snizenja? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887862
    Ukupno poruka