Serafim

KUPOVINA U INOSTRANSTVU

35 poruka u ovoj temi

Da malo "osvezim" ovu temu.Ovo nisam video u prodaji kod nas.U duhu verskih praznika,po jedan "suvenir" iz Turske-keva Isusova i Grcke-zastitnik mog doma sveti Djokica :)

DSC00122.JPG

DSC00123.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobio sam od drugara koji su bili u Vijetnamu.Doduse "unuce" rakije "kobruse" u nas poznate kao "zmijevaca".Nisam je probao, ne zato sto ne smem, vec ne znam kako bi podnela nasu "sljivku" kojom bih je posle nalio.

DSC00126.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vino kupljeno u Slovačkoj,

 

image.thumb.jpeg.248f7d714c68ecbd3f1caa0

 

Ne znam kakvi su Slovaci po pitanju vina,čini mi se da su oni ipak poznatiji po pivu.

            (wine).png    wine.gif

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde da ovde postavim pitanje.Gde u BGD-u kupiti turski kari (slican je indijskom,oker boje,ali sasvim drugacijeg mirisa i ukusa i ne boji hranu u zuto) Hvala 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja stalno moram da moljakam, ko ide u Tursku, da mi donese kumin (kimyon, na turskom).

Cula sam pre nekoliko godina da na Zemunskoj pijaci neka zena drzi tezgu na kojoj prodaje i zacine iz Turske. Ali nikad nisam proverila. Ne mogu iz memorije da izvucem njeno ime, koje su mi rekli. Mozda Jasmina, a mozda i ne...

Reklamirao je lidl pre dve tri nedelje turske zacine u teglicama, cini mi se da je bio kari. Nisam mnogo obracala paznju, posto nije bilo mog kumina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka