Serafim

KUPOVINA U INOSTRANSTVU

35 poruka u ovoj temi

Da izmenimo iskustva po destinacijama, sta obavezno kupiti sto nema kod nas, ili je "preko" dosta jeftinije.Recimo ja se iz turske ne vracam bez turskog karija i safrana koji se ne prodaju kod nas. Iz arabijskih zemalja duvan za nargilu i harisa (mlevena przena i konzervirana paprika, ljuca od svega sto sam probao).Sta Vi preporucujete?

Izmenjeno (Serafim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa recimo, u Lidlu u Grckoj imate ceten alvu koja je savrsena, ima ih vise vrsta, a da ne kazem da je vise nego duplo jeftinija nego kod nas.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Barseloni "krpice" na rasprodaji, naročito brendiran veš i kupaći kostimi. Takođe su i sniženja u Zari fenomenalna, ja sam prošle godine kupila sandale za 29.99 eura, a u Zari u Knezovoj su bile 12000..., muž je kupio Wans cipele za 16 eura (prošlogodišnji model)...

U Nici takođe obuća i tašne, Batine prodavnice imaju stalna sniženja kao i sve ostale prodavnice...sve je nekoliko puta jeftinije nego kod nas (govorim o robnim markama, ne o kineskoj robi ) :-P

U Nemačkoj - ja znam za Hanover, beneton majičice za dečicu od 3-5 eura da biraš kakve želiš _govorim o sniženjima, za odrasle mango, fila, zara...od 5 - 15 eura, nisam mogla da verujem svojim očima, dok nisam ugledala opustošen novčanik posle kupovine... gomila kvalitetnih stvari za ipak male pare... i nema da se razvuče posle prvog pranja... :D

Meni je Italija skupa, naročito Rim, ulazila sam u radnje i kad snimim cene samo izađem...to ima i u Beogradu za te pare... :smorilo:

Pariz -vino i sir :srce:

Iz Turske obavezno začine kojih nema kod nas i preliv od nara :D

I Grčka mi je skupa za kvalitetnu robu, a sve ostalo mogu naći ako želim i na pančevačkom buvljaku..., donosila sam maslinovo ulje - veće pakovanje pa je bilo povoljnije

Inače nisam "kupoholičarka", ali kad naiđemo na dobar odnos cene-kvalitet, moj muž se odmah hvata za novčanik...šta će čovek odmah kapira šta ga je snašlo :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva super tema :srce: ...na zalost ne makljam se previse po inostranstvu ali uvek donesem nesto sto nema kod nas...od garderobe,naravno :D

Lisabon je milina za kupoholicarke :D ...Zara je DZ a i sve ostale marke(ne mislim na visoku modu) su na nekom snizenju stalno...posto su oni nekako niski,vece brojeve (i muske i zenske) kupujete za mnogo male novce...tipa:kosulja kod nas 45e,tamo je placena oko 3,5e...

Rim je skup ko djavo ali sto imaju cipele :srce: ....leleeee...ne zelim da se prisecam :D ...i uvek kupim nesto ali tih modela nema kod nas...i naocare su im izuzetne...ali nema nista jeftino...

U Pragu sam kupovala Swarovski nakit koji je prelep ali ni tamo nije jeftino...

iz Beca stize uvek neka tehnika jer imaju ogromna snizenja i izuzetan kvalitet

Grcka mi je ne zanimljiva za kupovinu...i to je otprilike to :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da Prag je skup, odnosno u gradu je skupo, ali imaju na periferiji tržnih centara u kojima može da se nađe baš jeftina obuća...

Ja sam iz Slovačke i Češke donosila (kao prava domaćica ) njihove knedličke i pivo u konzervama i onda bismo sa društvom uz domaći gulaš, knedličke i pivo"brstili" fotografije sa putovanja... :srce: Tako smo svi zadovoljni i gosti i mi :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Londonu je povoljno kupovati (bar je tako bilo u maju), delimično zbog pada funte, a delimično zbog toga što se mogu naći i rasprodaje. Najjeftinija robna kuća je Primark, nalazi se u Oxford Streetu, mada je zgodno doći tokom radnog vremena, jer se nekada bukvalno čeka na red za kabinu. Da se razumemo, tamo ima i najgoreg smeća, ali se mogu nabaviti i neki pristojni odevni predmeti. Marks & Spencer su nešto jeftiniji nego kod nas, a izbor je donekle bolji.

Što se tiče obuće, bar kad je muška u pitanju, cipele koje oni prave (mogu i irske) su veoma dobra investicija - odlično su se pokazale na kiši (eh, englesko vreme), a traju dugo. Ne razumem se mnogo u robne marke, ali prodavci uglavnom daju dobar savet, mada se i po izradi vidi da cipele nisu kao kod nas slepački lepljene ili fušerski zašivene. Sva obuća koju sam tamo kupio me dobro služi i za svaku je preporuku.

Oxford Street im je nešto kao naša Kralja Milana, ima puno radnji, od kojih su neke skupe, a neke povoljne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Madridu veeeliki izbor muske i zenske obuce po pristupacnim cenama....

Dobar je i izbor zenskih tasni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da Prag je skup, odnosno u gradu je skupo, ali imaju na periferiji tržnih centara u kojima može da se nađe baš jeftina obuća...

Ja sam iz Slovačke i Češke donosila (kao prava domaćica ) njihove knedličke i pivo u konzervama i onda bismo sa društvom uz domaći gulaš, knedličke i pivo"brstili" fotografije sa putovanja... :srce: Tako smo svi zadovoljni i gosti i mi :D

Ne znam za te centre :D ...a njihove knedlocke mi se ne svidjaju a pivo je extra :srce: .Ja sam u njihovim restoranima krkala kolenicu prelivenu pivom ...sa pivom :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turska zacini i pamucni ves, jakne i dzins

Grcka baklave, maslin.ulje, alva, venis i arijel, i neke konzerve megala za tiramisu i kucne potrepstine iz Ikea

Egipat sve sto je od pamuka, najbolji je na svetu

Madjarska sirevi

Francuska Iv roche kozmetika

Brisel garderoba 

Malta samo poneko vino, ostalo je preskupo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam pre nekoliko dana u Austriji. Sve je skupo za nas standard.

Tako da sam pazario samo Mozart kugle i suvenire

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turska zacini i pamucni ves, jakne i dzins

slazem se :alarm: grchka retsina :alarm: madzarska sir :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Turske najvise dovlacim, pamuk,džins, maslinovo ulje (zavisi gde sam u Turskoj), koža, pistaći i još sto stvarčica... Ali uvek al bas uvek donosim baklave i to dosta baklava, mami ne smem da se pojavim na oči ako joj ne donesem baklave :bez-zuba: i uvek donosim džem od višnje, njega obožavam.

Iz Grcke retzinu, zacine, maslinovo ulje.... i još milion stvari.

Iz Tunisa začine i tamo sam zadnji dan kupila neki kožni novčanik, jednostavan, za male pare i evo traje već 3 godine i kao da je nov, jako dobar.

Iz Egipta pamuk, gomilu dečijih majci sam nakupovala za smešne pare a jako su dobre i kvalitetne, začine

Iz Holandije sireve, pivo, stroopwafel i speculas namaz (to je fantazija)

Iz Italije testenine, vino

Iz Češke pivo i razne neke stvari za pse (dosta toga se tamo pravi pa je jeftinije). Donosila sam i Lego kocke iz Praga, dosta je tamo jeftinije nego ovde.

Iz Madjarske sve i svasta.

.....................

Svuda se nadje nešto :D Svuda jos kupujem po neko vino, pivo, slatkiš, komad garderobe sebi ili nekom dragom, naravno suveniri.............................nikad kraja. :D Svakom ko odlazi u neku od ovih zemalja ili dolazi iz nje (ako živi tamo) naručujem da mi donese nešto od ovoga.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja nesto ne provodim mnogo vremena u kupovini kad sam u inostranstvu ali eto kad god odemo u grcku obavezno kupim masline njihove kalamata masline, obozavam dobre masline :) a ove su mi jedne od najboljih koje sam jela...

i mogu da preporucim garderobu u barseloni moze svasta da se nadje po vrlo pristupacnim cenama posebno kad su popusti tada se zaista kvalitetna garderoba nadje po malim cenama...barselona mi eto pada na pamet od evropskih gradova

tunis i turska uglavnom za neke zacine nista specijalno,mada toga verovatno ima i kod nas...a da i jastucnice ukrasne puno njih :D svi lude po kuci kad ih vide :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Daj sliku da i mi vidimo.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja obicno kupim neki slatkis, vino, i neki lep komad nakita, bilo bizuterija ili zlatni, i ponekad neki komad gardarobe koji mi zapadne za oko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka