Guest Miki

Magawish, Hurgada -razna iskustva

187 poruka u ovoj temi

Uf, da li je moguce da nema novije teme o Swiss In Magawishu od ove? Nadam se da nisam pogresnu "izvukla iz naftalina" ali preko pretrage ovo je bila prva o Magawishu?! L&M, idem (prvi put) u Hurgadu 01.09. o.g. i svaka informacija je dobro dosla. :kez:

Bio sam prosle godine u Magawish-u i idemo ponovo tamo za nekih 2 meseca.

Pitaj konkretno sta te zanima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cim ti ides po drugi put u Magawish - to mora da je dobar znak. :kez:

Zanima me sve zivo (zensko - pa radoznalo, znas kako je :D )! Od toga kakav je smestaj; da li je cisto i odrzavano, pa preko klope, do npr. svega sto ti padne na pamet. Da li ima necega na sta bi trebalo da obratimo paznju, sto bi trebalo da znamo..?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sobice su skromne, malo kicaste, sa starijim klima uredjajima(ali hlade ko nezdrave) ali su bar ciste(barem za njihove pojmove). Meni je bitno da je krevet dobar, da je normalno kupatilo i da je dovoljno hladno. Ja i nisam bas probirljiv sto se tice izgleda sobe tako da ce vrlo verovatno tebi to izgledati ruznjikavo bas kao i mojoj zeni. Svaki dan ciste sobe i menjaju peskire. Eto cisto da napomenem da sam uvek ostavljao gomilu foto opreme u sobi i nikad mi nista nije zafalilo.

Hrana, po meni odlicna. Prosle godine je u ponudi bio polupansion koga vise nema. Za dorucak gomila peciva, pahuljice, kornfleks, palacinke sa raznim prelivima,razno voce, jaja itd... Za veceru uvek vise vrsta mesa, gomila priloga, sto evropskih sto domacih, razne salate, i za kraj odlicni slatkisi. Svedski sto je u obliku velikog kruga u centralnom delu restorana a za slatkise je odvojena citava sekcija. Prave jako interesantne oblike od cokolade. Prosle godine sam pozdrao pola krova sa jedne cokoladne kucice i to na kvar jer je to sluzilo za dekoraciju.

Plaza je ooogrooomnaaaaaa. Pazi imas levu i desnu stranu. Bolja je desna, pored kite station-a jer ima normalan ulaz i imas jedan izdvojen deo sa koralima gde mozes videti mnogo toga. Na levoj strani nemas nikakav sadrzaj a i plitko je mnogo. 100 metara do dubine a voda ko pi.... :D Gledaj da ujutru pre dorucka zauzmes lezaljke negde u okolini velike sah table i salona za masazu, ispod Panorama(Fantazija) bara.

Od aktivnosti, "water gymnastics!" svako jutro ce se drati po plazi neko iz animation tima, bocanje :D , odbojka na pesku, vaterpolo u bazenu, i kao slag na tortu - strelicarstvo(Robin Hud fazon). Ima tu jos i teniskih terena i jos nekih zanimljivosti ali kompleks je toliko veliki da jednostavno ne stizes da vidis sve.

U sklopu kompleksa je jos i tkzv. "Lotus" deo koji deluje kao totalno drugi hotel sa svojim bazenom i sl. Simpaticno za videti.

Bitna stvar je da od recepcije do kapije ima jedno 500 metara. Ne pustaju taxi i mini buseve da udju u kompleks pa ako planiras da odes da se prosetas uvece obavezno uracunaj i taj dodatni kilometar. Inace za setnju ti je idealan takozvani novi centar. 2km dugacko setaliste sa gomilom hotela i prodavnica. Udaljen nekih 4km od hotela. Prosle godine smo placali prevoz 2 funte po osobi. To ti je vise kao orijentir. Kad udjes u taxi samo kazes "Grand hotel" i on te vozi tamo.

Stao mi mozak, ako se setim jos necega napisacu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas ti hvala na ovim informacijama. :D

Sto se sobe tice, apsolutno se slazem sa tobom - bitno je da je krevet udoban i da je cisto.

Znaci, za plazu je guzva? Doduse, bilo je i za ocekivati da ce ljudi dolaziti sa svih strana, jer svi kazu da je najlepsa u Hurgadi.

Slobodno pisi cega god da se setis!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E nije uopste guzva nego su to najbolja mesta. :plesko: Znaci to je potez od Fantazia(Panorama) bara do Kite-surf kluba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vlado a kakva je situacija sa net-om u hotelu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, to ne bih znao da kazem. Meni je inace posao dosta povezan sa internetom pa gledam da nemam nikakvog kontakta sa kompjuterima dok sam na odmoru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hmmm... i meni... ali sad pitam u totalno privatne svrhe.

Radije bih potrosila nesto love da napisem mail i pročitam nego da se smaram sa mobilnim telefonom.

Hvala u svakom slučaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, u subotu sam se vratio iz Egipta bio sam u Magawishu. Mogu ti reci da sam zadovoljan sa svime u hotelu sve je kao sto je vladan77 rekao samo sto sam ja bio u tim lotus apartmanima a ne u bungalovima. Sto se tice hrane ima svega pa i za probirljive goste, imas dorucak, zakasneli dorucak, rucak, veceru, zakasnelu veceru i na plazi od 13-17 pizze, paste, grcku salatu i pomfrit. Plaza je super, ali ti je najbolji desni deo plaze kao sto je vladan77 rekao, ako hoces da imas suncobran moraces da dolazis oko 7 da bi zauzela inace do 8-9 neces ni jedan suncobran naci a lezaljki imas koliko hoces ali na suncu. Jedan klinac sto je bio sa nama pitao je za koriscenje kompa i cena je bila negde oko 60-70 funti na sat sto ti je 600-700 dinara. Mi smo kada smo se vracali iz grada uvek zamolili vozaca taksija ili kombija da nas odveze do recepcije i on je davao ovima na rampi par funti da ga puste unutra i bez problema su pustali. Mislim da se neces pokajati sto ces otici tamo, zelim ti lep provod i ako te jos nesto zanima pitaj me. Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super!!!

Boki hvala na potvrdama. Dobro je da u hotelu postoji i komp ali meni samo treba mogucnost da se nakačim. Planiram da ponesem svoj laptop (posto je prilično mali i ne pravi gužvu u prtljagu), no ako je već nešto tamo omogućeno možda i odustanem od te ideje da ga vucam sa sobom.

Zna li neko, ako nosim lap sa sobom u ručnom prtljagu, moram li ga obavezno prijaviti na carini?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je u all inclusive ukljucena skola ronjenja ,ronilacka oprema i surfing ili se dodatno placa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da sa opšteg dela premestim neke info ovde....

Pronasla sam na sajtu Swiss Inn Magawish njihovo pojmanje ALL INCL.

Ako je tako kao sto pisu... nije uopste lose :)

ALL INCLUSIVE FORMULA AT MAGAWISH

Magawish Resort will provide the guests daily with the following as a part of its ALL INCLUSIVE program:

* Breakfast, lunch & dinner all in buffet form.

* Morning snacks, afternoon snacks, cocktail reception.

* Ice cream, selection of cake, coffee & tea all day, Soft drinks and local produced alcoholic drinks.

* A variety of sport & daytime activity.

* Daily evening entertainment.

Guest Identification

* All-inclusive guests will wear a wristband to display their all-inclusive status.

Food & Beverage serving timetable

Food

* MANTA MAIN RESTAURANT

* Breakfast 07.00h - 10.30h

* Late Breakfast 10.30h - 12.00h (Terrace)

* Lunch 13.00h - 15.00h

* Dinner 19.00h - 22.30h

* Late Dinner 22.30h - 01.00h (Late arrival)

* DOLPHIN BEACH RESTAURANT: Open from 10.00h - 19.00h (Pasta, Pizza & Salads)

* SHAMOUSA POOL BAR: Open from 10.00h - 19.00h (Snacks, Drinks)

Beverages

* SURF BAR>: Open from 10.00h - 19.00h

* DIVING BAR: Open from 10.00h - 18.00h

* LOBBY BAR (Caffé Trottoire): Open from 10.00h - 24.00h

* DANCING PUB (English Pub): Open from 12.00h - 22.00h

ANIMATION

* Morning activities and full sport program

* Daily Shows and outside entertainments plus live music

SPORTS AREA

* All-inclusive guests will be entitled to use GYM, squash, day time tennis and multi court free of charge + beach volleyball

Znači, nigde ne pominju ronjenje, opremu i ostalo.

Možda da pošaljes direktan upit hotelu.

Izmenjeno (InfUse)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

to sam i ja pretpostavljao,nego me vise interesuje koliko se placa sve to,ako je neko bio u tom hotelu i koristio ili se samo raspitivao o ceni za ronjenje,inace to mi je glavni razlog zasto idem u Egipat

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, Boki,

koliko je Magawish daleko od centra i postoji li neko šetaliste do tamo ili je taxi pod obavezno ako bi da mrdneš iz hotela?

Izmenjeno (InfUse)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja cu da odgovorim. Taxi je imperativ. Ako mislis na sakale onda jedno 10 kilometara ali iskreno nemas potrebe da ides tamo zato sto imas sve zivo u ovom novom centru koji je nekih 4 km od hotela a i mnogo je lepsi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25956
    Ukupno tema
    866031
    Ukupno poruka