Guest Miki

Magawish, Hurgada -razna iskustva

187 poruka u ovoj temi

Isao bih u Magawish u Hurghadu, ali me interesuje da li je neko imao iskustva sa tim hotelom i kakve su mogucnosti prevoza do grada i nazad u vecernjim satima.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio prosle god. hotel je sasvim solidan (radjen na foru bungalova sem novog dela koji je zgrada) povrsina hotela je ogromna plaza je hotelska i duga sigurno 1-1,5 km. suncobrani, lezaljke i peskiri su dzabe za goste hotela na plazi i na bazenu sem sto od dva bazena koliko imaju jedan nije radio kad sam ja bio. inace na plazi je i neki klub za ekstremne sportove na vodi. hrana u restoranu je jako dobra a komplet osoblje ultra ljubazno. hotel je daleko od grada oko 10 km ( sto znaci da je to dobro jer ovi hoteli u gradu su uz glavnu ulicu sto znaci da je glasnije nego da si na stadionu gde ima 100000 ljudi) taxija i kombija za prevoz imas non-stop bez obzira na doba dana a ja sam se nacenko za 2 funte do grada u taxiju ( sto je mnogo bolje jer se vozis sam a ne sa 10 arapa u kombiju).

tolko od mene

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zamolio bih da mi neko ko je bio u Magawishu da neke informacije:

Koliko se plaća sef?

Da li se dobijaju peškiri za plažu?

Informacije su mi potrebne što pre jer za par dana putujem.

Hvala unapred.

I jos jedno pitanje:

da li u Hurghadi postoji neki pristup internetu?

Internet caffe ili nesto slicno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitala sam ove i sve ostale postove na temu Magawish, ali nekoliko stvari mi nije jasno. Elem, zasto svi pisu da je hotel u septembru bio poluprazan(prosli postovi), kada koliko sam ukapirala mnogo bolji termin za odlazak u Egipat je sve osim jula i avgusta. Jel to vazi samo za ovaj hotel ili su inace i drugi poluprazni u tim terminima? I pronasla sam na net-u da ima Magawish sa 3* i sa 4*. Ovde u agencijama uvek pise samo sa 4*, ali posto su oni skloni podvaljivanju, plasim se da ne kazu i naplate sa 4*, a stave te sa 3*. Jel zna neko u cemu je razlika, jer koliko sam razumela hotel je tipa village?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas novi renovirani deo Magawisha koji se zove Blue village i on je verovatno 4 zvezdice... Ja sam 2004. bio u starom delu koji agencije naravno predstavljaju kao 4* ali ipak je 3*. E sad... hotel se meni svideo, i opet bih otisao tamo... Isao sam preko agencije Skylink i stvarno su bili OK. Avion je poleteo u 7 sati ujutru, tako da sam vec u pola jedan bio na plazi... Tacno su nam rekli vreme polaska i povratka, i to su precizno ispostovali.

A vecera u Magawishu je bila FENOMENALNA! Jos uvek sanjam neke stvari koje sam jeo tamo... a veruj mi, veliki sam gurman... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa to je lepo. Meni ovaj hotel deluje nekako misticno, :ph34r: ostali su mi preevropski za moj ukus, mislim na slici. A u kom periodu si isao, jel bilo dosta ljudi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam 20 i nekog septembra. Ljudi je bilo, nije bila preterana guzva, ali sasvim dovoljno da jedva nadjes mesto na plazi koja je dugacka skoro 2 kilometra... Pogotovo zato sto brdo ljudi dolazi iz drugih hotela na Magawishovu plazu i zato sto nisam bas ranoranilac, pa naci suncobran i lezaljku oko podne ume da bude malo tricky, ali se uvek smestis... Pogotovo je malko problematican za mesto onaj deo plaze gde nije plicak... Inace kazu da Magawish ima najvecu i najlepsu plazu u Hurgadi. Hotel pripada vladi Egipta, a ispred ulaza u hotel se medju 5-6 zastava vijorila i ogromna srpska zastava... :D

Isao bih i ove godine u Egipat, ali nemam drustvo... :( Svi slepci sa kojima se druzim ili su isli u CG ili nemaju pare... Tako da ako hoces, mogu da tibudem vodic... :P Bio sam dva puta u Hurgadi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, ali isla sam ove godine vec na Tasos. :D Ovo razmatram za sledece ili neki Uskrs i sl. :P posto sam ukapirala da su to dobri termini za Egipat.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bio smesten u ovom horelu, ali sam bio na njegovoj plazi. Nasi vodici su preporucivali plazu ovog hotela kao jednu od najlepsih u Hurgadi, na koju moze da se udje ako nisi gost hotela. Ogromna je, u avgustu je bila skoro potpuno prazna, a i hotel je delovao prazno. Ima jedan deo, zaliv, gde je plicak pola metra dubok, a pruza se daleeeko, mrzelo me da idem da proveravam koliko... Spolja hotel nije nesto ultra-spejsi-moderan, ali je veliki, i zauzima veliku povrsinu i obalu. Udaljen je, rekao bih, 5-10 km od grada, a minibus posecuje hotel, sta znam, valjda na sat vremena... Gosti - Nemci i Rusi, uglavnom. Kao i svuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam cula sve naj za hotel Magawish, inace idem 10.8. tamo preko agencije Ponte.cula sam da imaju delove gde su bungalovi i noviju zgradu.mi idemo u tu zgradu.kazu da ovaj hotel ima naj plazu i da je hrana super.ne znam samo kakve su sobe i bazeni,ali cu uskoro i to saznati jer su mi neki prijatelji tu letovali...kad ti ides?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok..bices zadovoljna..malo zastareo,u egipatskom fazonu..nista nesto moderan,ali hrana i plaza ok.Bio sam samo na plazi,ali ljudi koji su isli u taj hotel bili su zadovoljni.Ogroman hotelski kompleks..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5-10km od grada?

Da mogu kolima, pa ok... A ovako bus na tamo, bus nazad, ranac, voda... A ja po tom pitanju malo razmažen-volim da mi je plaža što bliže sobi, kad mi u trenutku dođe da uđem malo unutra, istuširam se, odmorim...

Ima neko sliku plaže i mora tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja idem 31/07 preko agencije Ponte. Nada se da ce sve biti ok.

Jedino sto su mi rekli u agenciji a meni se ne dopada jeste to sto se peskiri za plazu vracaju najkasnije do 17h. Ali valjda cu ih podmititi za jos sat dva.Meni su bitni plaza i more. Elem a kako su se tvoji prijatelji proveli u ovom hotelu, Pevacice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma upoznaces tamo nase, videces. Taksi i pravac grad

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino sto su mi rekli u agenciji a meni se ne dopada jeste to sto se peskiri za plazu vracaju najkasnije do 17h.

Možda možeš da zadržiš peškir do kraja dana, a onda ga vratiš sutradan, tj. zameniš za čist. A karticu uzmeš ili nekog dana do 17h ili zadnjeg dana. Njima je bitno da su im svi peškiri i kartice na broju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka