Guest Miki

Magawish, Hurgada -razna iskustva

187 poruka u ovoj temi

Da li je u hotelu moguce koristiti wireless internet ?

Moguce je koristiti internet u zgradi gde je recepcija.Sigurno josh na nekim mestima ali iskreno nisam imala vremena da proveravam to :)smajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo vratili se iz Magawisha! Bilo je prelepo.Ubedljivo najlepsha plaza u Hurgadi.Obishli smo dosta plaza u Hurgadi i bzv su,malene,losh prilaz moru....

Napokon je doslo i nasih "5 minuta", tj 14 dana :-)))

Drago mi je sto ste se lepo proveli i da bi ponovo dosli u isti hotel, sto samo znaci da su negativne komentare o ovom hotelu koje su dali neki ovde "turisticki radnici"(?!?!?!) bile totalno pogresne, a i ocigledno je iz kojih razloga!!! Ipak nije svako sposoban da bude dobar radnik u turizmu! Ipak, sreca pa su ti "zli glasovi" ostali usamljeni :-))))))

A evo i par pitanja:

1. Jel ima blizu hotela neka prodavnica gde moze da se kupuje voda, mislim na tu jeftiniju varijantu?

2. Jel ima sportskih aktivnosti - beachvolley, vaterpolo, fudbal...itd.itd.......jel postoji neka animacija tokom dana? Sta se desava uvece u hotelu?

3. Kakve su sobe? Jel se redovno ciste, menja posteljina.....?

4. Jel ste bili na ronjenju i gde?

5. Jel moguce da je na tolikoj plazi frka za mesto?!?!?!?! Kako ste se vi snalazili - isli na plazu u 7 i bacali peskire? :-)))

6. Kakvo je osoblje, da li je usluzno, predusretljivo....itd.itd? Jel prave frku ako se sipa voda u flase na automatima? :-)

Za sada toliko, nadam se da ce ovo biti dovoljno informacija do puta :-))

Izmenjeno (ljerka)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago vama shto idete!I ja bih opet!!! E ovako da se bacim na odgovore:)

1. Kao shto rekoh hotel je skroz skroz izolovan od centra i bilo kog desavanja.Preko puta ulice u kojoj se nalazi hotel pochinju tek da se grade objekti,skoro sve pustara.Taksi je jedino reshenje,chak nema ni shetalishte ,ni stazica pored puta da se moze stici bilo gde. Najblizi neki trzni centar oko 4,5 km je prema hotelu Deser rouse(tako neshto) prema akva parku,znachi u suprotnom smeru od centra Hurgade.(znachi levo kada izadjesh ispred hotela)Tu ima prodavnica,kafica,ima shetalishte,jer se nalazi veci broj hotela na tom mestu.

2.Skupe se ekipe pa se igra fudbal i odbojka na plazi. Zatim aerobik,fitnes,animacije za decu...Skvosh,tereni za multi sportove,teretana(mi nismo ishli). Na plazi nude razne vrste masaza,ulepsavanje nekim koncem..i svashta neshto to se naravno placa.Uveche se organizuju zurke na malenom brodicu na samoj plazi ali se rezervacija placa 7 e,kava bar,neka diskoteka,kod glavnog manta restorana u orijental kafeu koji radi do 00 mislim da petkom pushtaju malo jachu muziku pa se tu malo djuska. Ali iskreno mi smo imali neku dobru ekipu koja je bila u samom centru Hurgade tako da smo vishe zujali po gradu. Obidjite marinu,Memshu i Sakalu ali u kaficima deru sa cenama u odnosu na centar.

3.Znamo i sami da je higijena u Egiptu losha.Tako da ne ochekujesh neshto woooow.Bungalovi su u prilichno loshem stanju.Stari je nameshtaj ,klime kao ogromne ta peci ali vazno da rade ko lude:) U jednom delu sobe je mala kuhinja,tv,dvosed a u drugom kreveti,udobni su:)Posteljinu su nam menjali 3 puta.Peshkire svakog dana ali ponekad uzmu prljave i zaborave da donesu chiste i onda ih tako jurish.Zamisli sobu i kupatilo koje chisti mushkarac,kakva moze biti:)Ali u sobi se zapravo najmanje vremena provodi.Ja sam bila prilichno razocharana po dolasku ali kasnije sam shvatila da je sasvim solidno.

Uvek smo ostavljali bakshish na krevetu,tako da nas je svakog dana chekalo iznenadjenje na krevetu:)

4.Ronjenje na rajsko ostrvo.Na plazi hotela postoji snorkling i diving centar,moze se tu roniti,mada organizuju i oni neke ture ali je prilichno skupo. Tako da smo se mi organizovali pa su nas egipcani vodili na neki izlet brodicem i ronili tamo za mislim 10 e. Ali postoje i lokalne agencije koje nude dosta toga za sicu.

5.Za plazu se dobijaju kartice i sa njima se podizu peshkiri na plazi ili bazenu.Ali bzv je shto se moraju vratiti do 18 h. Mi smo chesto ostajali i do 21 h na plazi i tek sutradan menjali.Bude mnogo velika guzva,tako da skoro u pola 8 nema mesta ni u poslednjim redovima lezaljki.Mi smo pre doruchka mozda oko pola 7 nosili peshkire na lezaljke i kachili neku torbu za suncobran.Ali veoma je vazno da znash da ovi izdaju peshkire tek u 8 tako da ako ih vratish dan pre toga mozesh da se slikash.

6. Shto se tiche osoblja svi su oki.Ponekad malkice smaraju ali moze se izdrzati.Ovog meseca je Ramazan tako da kao nishta ne jedu i ne piju danju ,doruchak im je u 18 h.Vecina njih je na alkoholu ili na hashishu.Mnogo su smeshni.Voda se moze uzimati krishom sa automata.Mi smo uzimali u prodavnici jer smo shvatili da bi provodili pola dana na automatu.Pili smo vodu kao kamile:)

Blago vama! Zelim vam lep odmor i provod! Iskreno vam zavidim! Ako treba josh nesht tu sam...Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav, mi smo uplatili isti hotel za 5. oktobar, ali sam se neki dan zamislila jer sam procitala ovde da je bukvalno katastrofa, u smislu higijene uopste. tako sam nasla da se pacovi slobodno setaju u nekom restoranu na plazi a sobe da lice na napustene podrume. pa posto si bila skoro, molim te malo detaljnije oko toga i izleta, konkretno Kairo i Luksor i jel mi predlazes da trazim neki bungalov blize plazi ili dalje posto kazu da je to za koji evro moguce izdejstvovati. hvala, pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Evo mi smo se danas vratili iz Magawisha. Prvo vece smo se skenjali jer smo ocekivali hotel, a dobili bungalov. Nas je bio broj 118 i lokacija mu je super, do plaze. Unutra je cisto, oni jadni sobari su se trudili da stalno ciste, menjaju peskire i sve to.Klima je matora, sto jes jes, ali extra radi. Prvo vece nam je mis usetao u sobu ali je otiso i vise nismo imali misje goste. Postoji komarnik pa ne mogu da udju. Samo treba malo obratiti paznju. Takodje pojaviljivali su se zuti mravi iako nismo imali hrane u bungalovu, ali mi kupili Raid za 19 funti i otada ni traga ni glasa od mrava. Mi smo dobili taj bungalov do plaze iz prve ali za recimo nekih 10e moze da ide i menjaza. Po meni su sasvim ok ti bungalovi gdesmo mi bili. Nije to strokavo. I sobari se zaista trude.

Dalje, plaza jeste super. Problem je sto ljudi ne vracaju peskire za plazu nego ih bace kasno uvece na lezaljke pa moze da se desi da nema mesta i to jako lako. Licno sam videla lika kako oko 23h sa peskirom n ramenu silayi na plazu....a nije isao da se sunca. Posle 5 minuta se vraca bez peskira. Znaci centralni deo plaze gde je sv pesak, jedino da imas srece da nadjes mesto...ili oko 16h pa na dalje. Ali desno, iza surf bara mi smo svaki dan nalazili bilo ka bar po 1-2 slobodna mesta be problema. Tamo su uglvnom italijani, a oni su kulturica naspram Poljaka i Rusa koji "rezervisu" lezaljke iako to nije dozvoljeno, zvanicno. Jedino sto na toj plazi desno na ulasdku u more postoji neko kamenje, a pesak je skroz sa leve strane plaz, do bova koje odvajaju surferski deo, i tuda se ulazi bez problema, mada stena traje par koraka, i iza nje je svuda pesak. Naravno to je ona mala stena cela u plicaku (vodi), nije stena na koju mozes da sednes.Ali moze fino da se kupa ako se ulazi i izlazi skroz levo kod tih bova. Plaza levo od onog glavnog prebukiranog dela je pescana, polu prazne lezaljke, ali tamo sureri znaju da dodju iako je njihov deo levo, a i plicak je mnogo duzi nego na ostalim delovima plaze, tako da je to po meni samo da se pokvasis, eventualno sedis u plicaku. I jos nesto, peskire uzimati obavezno prepodne, ma kad da ides na plazu. Nama se desilo da u 16h nema cistih peskira.

Sto se tice pacova, nismo videli ni jednog. Sobe ne lice na napustene podrume. Nije bog zna kako ekskluzivno ali je ok. Mi smo ocekivali hotel pa smo se skenjali taj prvi dan, ali posle par dana uvidis da nije toliko strasno. U sobi postoji i tv koji radi (nije crno beli smajl.jpg ), ali ima samo jedan kanal sa filmovima i serijama na engleskom a da nije titlovan glas, i to se moze gledati. Mislim da se zove MBC, tako nekako...

Internet postoji wifi kod recepcije, ali je mnogo skupo. Ne vredi. Na recepciji se kupuju kartice (nesto kao dopuna za mob telefon), ako se ne varam pola sata 35egp, sat 55egp. Imas da ogrebes kod i nakacis se, s im da su njihovi racunari mahom podeseni za arapsko govorno podrucje pa je upotreba malo ogrnicena. E sad ako imas mob sa wifi-jem ili laptop onda moze s tim da se kaci, naravno opet preko te kartice. Ali skupo je, i ne isplativo.

Hrana....dorucak je ok. Ima svega, od raznih pahuljica i dzemova do virsli i kuvanih jaja, salata, povca. Rucak i vecera su na isti princip. Uvek ima rize, skoro uvek pohovane ribe (riba je dobra al ne mozes svaki dan to da jedes, dosadi). Meso sem ribe nije neko, ima kad j s gomilom kostiju, ili kad je ljuto(e sad, ja ne volim ljuto, ali ima ko voli). Za veceru postoji spagetti station, i to moze uvek da se dobije. Bude dosta povrca i salata. I uvek daju desert-voce i kolace pa ko sta voli.

Izleti....mi smo bili na skoro svim izletima. Kaio i Luksor....svuda te odvedu ali jako se malo zadrzava a to nikako nije dosta. Ali opet to je zbog objektivnih razloga. Ne moze se nista strpati u jedan dan bas onako kako bi trebalo. Ali ja sam zadovoljna kako je Spirit to sve izorganizovao. Mi smo znaci bili u: Pustinji (Grand safari), Kairu, Luksoru, na Giftunu(Rajsko ostrvo), u Jungle akva parku i Sinbad akva parku+podmornica. Jungle akva park je zilion puta bolji, ali po meni vredi otici i u podmornicu. Vodici su super. smajl.jpg

I da, uvece ima komaraca. Sto se sobe tice, komarnik resava problem, a sto se tice sedenja na terasi, Autan.

Pa, ako jos nekog nesto zanima, u detalje, pitajte....dok je sveze:))))

U svakom slucaju Magawish nije katastrofa iako se mozda tako cini na prvi pogled.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi procitala-o moj post, ja radim u agenciji (lokalnoj u egiptu) koja salje goste u magawish i svi su (99,99%) jako nezadovoljni, razocarani onim sto sam navela u magawishu. ne razumem, zasto bih lagala? pa idi onda u magawish pa se uveri.

datum: 13.jun. 2010.

zena i ja smo se upravo vratili iz egipta.

uplatili smo bili 10 dana all in- magawish

TOTALNI UZAS.

daleko restoran,daleko more, mala soba i vrucina( svaki dan je bilo preko 40 S )

sve je puno bahatih rusa koji su rezervisali sve lezaljke, tako da ako ides na more

(KOJE JE INACE SUPER-MAGAWISH IMA NAJBOLJU PLAZU U HURGADI)

moras da poneses svoj peskir i da sedis direktno na pesku.

Usluga ALL IN podrazumeva da mozes da jedes i pijes SVE od nicega.

izbor hrane je grozan. a kafa samo filter.

u 5 restorana smo trazili neku drugu kafu, i normalno trazili da platimo,

a ljubazno osoblje bi nam odgovaralo:"zao nam je, ali nemamo krem:)"

sve u svemu egipat je lepo videti, ali birajte hotele sa PP

i da nije neki veliki kompleks.

NADAMO SE DA CE VAM POMOCI NAS KOMENTAR JER JE STAR SVEGA 3 DANA

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katarina, hvala ti u ime svih koji se još uvek dvoume, te nisu definitivno odabrali smeštaj u Hurgadi, na iskrenim i svežim impresijama o ovom hotelu!

Čitajući prethodne komentare koji potiču još iz prošle godine, može se videti da su ljudi uplaćivali ovaj hotel sa velikim očekivanjima i najlepšim željama, i da su bili vrlo nepoverljivi prema drugačijim informacijama, ali je upadljivo da niko od njih po povratku nije napisao svoje utiske, pa ma kakvi da su bili. Mislim da su to ipak "dugovali" ostalim forumašima, jer su vrlo uvereno i isključivo zastupali jedno mišljenje, nepotkrepljeno doživljenim iskustvom. E, kada su to iskustvo stekli, bilo je red da ga makar u opšim crtama podele i prenesu ostalim zainteresovanim članovima.

Smisao ovog foruma je, izmedju ostalog, podeliti i loša iskustva, odnosno svojom nesebičnošću pomoći drugim forumašima da ne ponove naše greške. Naravno, ako su ovi spremni da saslušaju i uvaže prave argumente.

Hvala još jednom!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgvor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima nekih novijih iskustava iz ovog hotela? Iz npr. 2010 godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na forumu :don-t_mention:. Prochitao sam sve u vezi Egipta i istrazhio sve ponude agencija poshto nisam bio do sada.

Da li je neko bio u hotelima Magawish ili Festival Riviera Resort iz wayout-ove ponude?????

Interesuje me tipa kad mi dosadi taj hotel, koliko je komplikovano doci do grada :cool:, sobe me neshto preterano ne interesuju(poshto sam se naspavao po mnogo loshih hotela u Srbiji :D), nego vishe plazha, bazen, da li sme u hotel da se unosi voda, grickalice i tako......

Poshto imamo klinca od 12 godina i mesec dana, tj toliko ce imati kada budemo putovali 18.07, trazhili smo hotel koji nudi popust za njegove godine.

Argus izbacio medju prvima ponudu, nashli smo tamo hotel(ne secam se tachno koji), na chijem sajtu pishe da deca od 2-14 imaju popust, tj ne placaju. Sav srecan nazovem argus da se raspitam i rezervishemi rece mi covek da kod njih deca do 11,99 imaju popust, a preko toga placaju punu cenu !

Inache odushevio me United-ov sajt, opisi hotela(koji su kod svih agencija prekopirani, kao da ih jedan chovek pisao :D), same slike na sajtu i osoblje, poshto sam svratio tamo(blizu mi je).... Bash sam se zagrejao za njih, medjutim ukupna cena je veca za 10% od Wayout-a....

any way.....Jel bio neko u tim hotelima odozgo???? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nickme,

Nisam bila u Magawish-u, mada sam cula da ima najlepsu plazu u Hurgadi. Gledala sam slike preko neta i Google Earth-a i stvarno je kilometarska i prelepa plaza.. toliko da meni ta plaza vec mesecima stoji na desktopu. :)

S druge strane, taj hotel je dosta star, bazencici nisu ogromni kao u nekim hotelima..

Ne znam sta bih vam preporucila, ali mozda ne bi bilo lose da pogledate neki hotel sa aqua parkom.. zbog deteta.. Sindbad hoteli, zatim Titanic Beach (mada Titanik ima losu plazu)..

Najbolje je da procitate malo opise hotela na forumu i da se iz prve ruke informisete i shvatite koje su prednosti i mane pojedinih hotela.

Pozzzz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roki, nisam sve pregledao, nashao sam sinoc opise hotela ovde na forumu i koliko vidim Magawish je ok hotel. Nije mi toliko bitan bazen a ni klincu, volimo more :lol:. Najverovatnije cemo tamo da idemo.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da, i mene interesuje.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na forumu don-t_mention.gif. Prochitao sam sve u vezi Egipta i istrazhio sve ponude agencija poshto nisam bio do sada.

Da li je neko bio u hotelima Magawish ili Festival Riviera Resort iz wayout-ove ponude?????

Interesuje me tipa kad mi dosadi taj hotel,

magawish je udaljen desetak kilometara od centra grada, taksijem se stize za par minuta i kosta oko 3-4 eura (realna cena). inace je zaista hotel sa najboljom plazom, cista, duboka i prostrana, moze da se pliva i ima dosta prostora jer nikada nije prevelika guzva. ako vam je more bitno, svakako je za preporuku. ipak, sobe su u dosta losem stanju, tu ne ocekujte nista. ako se tako postavite bice vam super. ciste su, ali stare. verovatno nece biti neke velike guzve pa cete moci da ih zamenite ako vam se ne svide, ali su, manje-vise, sve iste. jedino za nijansu odskacu sobe u zasebnom krilu hotela (lotus) i vile na samoj plazi, sto se dodatno placa (10 do 25 eura dnevno, zavisi gde). lotus ima i svoj zaseban bazen, koji koriste samo gosti tog krila.

u magawishu obavezno AI, jer je stvarno dobar. osim cedjenih sokova i uvoznog alkohola sve je uracunato u cenu - restorani, barovi, uzine, sladoledi, voda, sokovi, lokalno pivo... nista vam nece zafaliti. u sustini, nece vas puno proveravati, mozete da unosiste hranu i pice u hotel, ali gotovo da za tim nema potrebe.

od akva parkova jungle je najbolji, deo pick albatros jungle hotela. najskuplji, ali zaista najbolji. ovaj hotel nije na plazi, tako da vam je ok varijanta da odete do ovog akva parka jednom ili dva puta tokom odmora ako zelite. izbegavajte titanic i sinbad. jeftiniji su, ali stariji i dosta losiji od jungle.

ako imate vremena i volje, trazite od vodica da vam organizuje izlet za sharm el nagu, plazu juzno od hurgade, vredi svaki dinar. ako volite more i plivanje u moru, sharm el naga je zaista poseban dozivljaj - najlepsi podvodni svet koji mozete naci na toj obali. svakako savetujem da za organizaciju pitate vodica - mozda cete platiti 5 eura vise nego preko lokalne agencije (mozda i ne, ne znam koje su cene ove godine), ali cete dobiti rucak i pice i ostacete ceo dan na plazi. preko lokalaca najvise 4-5 sati, sto je malo.

dakle, ako ste spremni na lose sobe i sve ostalo odlicno, magawish je pravi izbor.

Izmenjeno (ljerka)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roki, nisam sve pregledao, nashao sam sinoc opise hotela ovde na forumu i koliko vidim Magawish je ok hotel. Nije mi toliko bitan bazen a ni klincu, volimo more :lol:. Najverovatnije cemo tamo da idemo.

Hvala

Magavish ima zaista predivnu plazu .U hotelu su bungalovi koji su prilicno potroseni pogotovo oni s desne strane restorana ako se gleda s 'kopna'.Iza bazena (lijevo) su bungalovi i vile u dobrom stanju.U starim bungalovima su klime stare i premalo ili previse hlade.Gledajte nekako s menadzerom za neku malu nadoknadu da dobijete te novije bungalove .Svi oni imaju tri lezaja, frizider i prostrano kupatilo, a imaju i malu terasu ispred, sa stolicama i stolicem sve od bambusa. (Tako je bilo prije 2 godine). Lotus dio je kao mali hotel, ima i bazen na kojem smo se mi kupali i nije nam palo na pamet da nije za nas. Na oba bazena su barovi gdje je odlicna kafa a imate i hladne sokove i vodu a na plazi je bajkovito.Nas troje (kcer odrasla)smo se nauzivali 15 dana.Moram naglasiti da nismo za neki nocni zivot pa ne znam na kakvom je nivou organizacija tih stvari(nesto se stalno dogadjalo).Za Lotus su nam trazili 60 eura po noci sto je bilo van pameti pa se suprug dogovorio s menadzerom i 20 eura je rjesilo stvar.Bili smo vrlo zadovoljni odmorom ,hotelom ,plazom,pjeskom,hranom i uslugom.Svi su ljubazni i prijatni. Ne treba izvoljevati nego doci opusteno na odmor i uzivati u carima Crvenog mora(plaza ovog hotela to omogucava). Ponijeti obavezno masku i dihalicu jer je na koraljnom grebenu koji je malo iznad plaze podvodna bajka.Zelim vam svima koji se odlucite za ovaj hotel odmor kakav smo mi imali. Mi ove godine u Caribbean World nadam se da ce biti makar kao u Magawishu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima,

U medjuvremenu sam se setio da mi drugarica radi u agenciji, da ne pominjem kojoj, pa mi je ona sve objasnila...klap.gif

Da li je dozvoljeno nocno kupanje, od recimo zalaska sunca do 12 nocu ?

Uplatio, preko United-a zvizduk.gif 18.07 11 dana. Nadam se samo da cemo uspeti tih 10 dana da se odmorimo od telefona, laptopova i ostalih gedzeta klap.gif

Izmenjeno (ljerka)
spojena dva uzastopna posta clana
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka