Guest Miki

Magawish, Hurgada -razna iskustva

187 poruka u ovoj temi

Pa iskreno mislila sam na bilo šta van hotela. Idem sa ćerkom (9god) volimo šetnje i 4km mi fizički nije problem, samo da ne napravim problem sama sebi ako šetam sama sa ženskim detetom.

Htela bi da cunjamo i da šetamo, ništa spec, nije mi bitan shoping, možda neka sitnica za nas dve za uspomenu i po neki suvenir, baš da ne bude "videle Egipat a ništa nisu donele".

Eto, znači... pitam zbog neobaveznih popodnevno-večernjih šetnji van hotelskog komplexa... Ili možda planiram nemoguće?

huh.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nemoj nista da brines, nece ti se nista desiti..ja sam masu puta isla potpuno sama i to po onim "neturstickim" delovima Hurgade, isla sama u restorane i kafane ( ja se brzo smorim od tih shopinga i dok drugi idu iz radnje u radnju ja samo skrenem u kafance) i nije mi nista bilo..dobro, vicu za tobom, dobacuju, ali to je deo letovanja u egiptu, to je pod must.. ali cim negde sednes, sasvim se pristojno ponasaju iako sam sama zena..to je valjda ono - gost je zakon, a na ulici malo daju oduska sebi, ipak je to javna povrsina smajl.jpg

E sada, ako ti budes njih startovala, ne znam sta ce biti..nisam sam se usudila da probam smajl.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgvor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na12- sto se tice ronjenja u hotelu ne znam tacno jer se nisam raspitivao ali mislim da se placa tako je neko pricao iz grupe

InfUse- iskreno ja ti ne bih preporucio da ides na sakalu nije ti to bas za setnju to ti je vise za kupovinu mada bi mogla jednom da odes da vidis i taj stariji deo i naravno da pokupujes suvenire jer tu mozes vise da se cenkas i obaras cenu za razliku u novijem delu Hurgade, ali je zato noviji deo milina za setnju i ne smaraju te i ne vuku prodavci da kupis ovo kupis ono nisu toliko napadni. Hotel ti je udaljen od starog i novog dela kao sto je Vladan77 napisao, ja sam isao uvek taksijem i mislim da ti je bolje da i ti ides tako jer nema svuda pesacke zone od hotela. Tebi ce dobro doci taj hotel jer je ogroman kompleks i ima dosta mesta za setnju kao sto je i plaza dugacka oko 2 km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obećala sam da ću pisati po povratku iz Magawisha!!! Vraćamo se odande već 4. put!!!

Kao i obično uživali smo samo sada malo više zbog all inclusive formule, koja nekima od nas baš i nije bila potrebna. Mi (nas troje) uvek boravimo u glavnoj zgradi tzv. lotus zbog family room. Hrana je bila dobra, doručak sa oko 5 vrsta hlebova, desetak vrsta slatkog peciva, palačinke, virsle, razne salate, jaja na dva načina... Ko ne želi rano da doručkuje, a to je do 10:30, ima kasni doručak do 12. Od 13-15 je ručak u glavnom restoranu, uvek sa dve vrste mesa i ribom, raznim prilozima gde dominira pirinač i krompir, dosta vrsta kolača i kremova... Na plaži u restoranu Delfin može se dobiti pica, špageti, pomfrit, grčka salata, sladoled, voćna salata... Večera otprilike kao i ručak. U hotelu, u holu recepcije, postoji internet i košta pola sata 40 funti odn. 400 din. Prodavnica u okviru hotela je, kao i sve hotelske prodavnice, malo skuplja od gradskih, npr. voda je 5 funti. Taksi do Sakale ili zone Grand hotela je 10 funti. Preporučujem zonu Grand hotela za šetnju jer je zaista savršena. Tu je Hard rock cafe, nekoliko diskoteka, puno kafića... Opet NAPOMINJEM: ne sedajte u taksi dok ne dogovorite cenu i obavezno spremite pare da ne biste čekali kusur jer ćete ostati bez nekoliko funti. Provereno!!!! U centru je odlična diskoteka Ministry of sound koja uvek ima neka događanja. Ulaz je 50 funti sa konzumacijom. Takođe, ako kupujete suvenire ili neke poklončiće, ostavite to za aerodrom jer su tamo cene pristojne i normalne. A i još malo ćete se cenjkati. U Hurgadi uvek krećite sa cenjkanjem sa 50% cene koju trgovac kaže. Nekad i manje.

Lep provod svima koji idu u Magawish i Hurgadu.

Zaboravih da napišem za one koji ne vole mnogo da se šetkaju i imaju decu da svako veče od 8:30 do 9:30 ima dečja diskoteka, a na istom mesu od 9:30 do 10.30 neka od predstava animatora ili profesionalnih igrača - igračica, folklor... Jednom nedeljno ima egipatsko veče sa služenjem hrane na soframa i sedenjem na minderlucima, svaki posetilac dobija galabiju - to je njihova narodna nošnja, nešto kao maksi haljina. Treba obavezno otići. Takođe jednom nedeljno na plaži je beach party koji traje do 1 ili 2 posle ponoći, uz roštilj i dobru zabavu. U toku dana su organizovane sportske aktivnosti. Imaju odličan diving centar i odlične uslove za surfing. Takođe imaju dobru gym salu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro vece svima iz Magawish-a!!!

Drugari, ovde je super, vreme je Naravno egipatski toplo ali vetra vise ne duva kao iz pecnice!

Uvece je toplo ali podnosljivo, do pre dva dana je bilo i uvece oko 35 stepeni.

Sashka rece da stize ali je jos nisam pronasla, mozda nadje ona mene, mada joj na ticker-u pise jos 1 dan do Hurgade a ja znam da bi trebalo da je vec ovde.

No, veliki pozdrav od mene i vidimo se za koji dan kad cu podneti detaljnii izvestaj.

:srce: :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da si zadovoljna i sad vidiš zašto smo mi tamo redovni već 4 godine!!

Veliki pozdrav, lepo se provedi

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u bungalovima i da li može da mi da neke karakteristike?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem 17, ostajem do 30, nadam se odmoru i uzivanciji.. :))) nego, zna li iko kakav je tu all inclusive.. procitala sam na sajtu ovog hotela svasta nesto nude.. ali ne znam da li bas mozes dobiti sve sto pozelis od koktela i hrane kao npr u simbadu.. onaj veliki vodeni park.. ?? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem 17, ostajem do 30, nadam se odmoru i uzivanciji.. :))) nego, zna li iko kakav je tu all inclusive.. procitala sam na sajtu ovog hotela svasta nesto nude.. ali ne znam da li bas mozes dobiti sve sto pozelis od koktela i hrane kao npr u simbadu.. onaj veliki vodeni park.. ?? :)

Ajd' da prebacim na yu slova da bi me lakše razumela.

Imaš 3 glavna obroka i snekove izmedju(pice, paste, sladoled itd). Snekove uzimaš u Delfin baru na plaži. Tu ujedno imaš i sokove i alkohol(pivo, viski-egipatski šetač ;) ). Sladoled i piće možeš dobiti i u baru pored bazena, u blizini Manta restorana. Kokteli su malo čudni ali nisu loši. To je otprilike to što se tiče hrane i pića.

Izmenjeno (Vladan77)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e super.. :D pa mozda se i upoznamo.. ja sam sa dosta ljudi ostala u kontaktu koje sam prosle godine upoznala.. bilo je stvarno prekrasno , hehehehe.. i bila sam u Elysees ali u starom dijelu jer je bas tih dana i otvoren novi dio hotela, a ni ne cudim se sto svi idu tamo.. hotel je stvarno savrsen, bar taj novi dio.. jako evropski, sve je bilo novo, jako moderno, zarkih boja.. uopste nije podsjecalo na ostatak hotela :D a i povoljan je

medjutim , zasto ici u isti hotel svake godine kad je izbor ogroman :D

pozdrav :))))))))

i da, hvala puno na tim info za all inclusive.. ah, steta za koktele.. planirala sam tih 15 dana da ih pijem umjesto vode ehhehehehehe..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle citanja vasih postova i komentara za ovaj hotel i ja sam se odlucio za njega. Ono sto me zanima, mozda ce zvucati cudno, je da li je flasirana voda ukljucena u AI? Ovo pitam jer prosle godine iako sam imao AI ( u Sharmu) vodu je trebalo placati!!!! Naravno, ulgavnom su se ljudi snalazili tako sto su flase sa vodom punili na automatu za vodu u restoranu :-)) Konobari su se nesto bunili, ali im mi na srpksom lepo objasnimo da smo zedni :-))))

Jel ima mozda neka prodavnica u okolini hotela?

Izmenjeno (chokky)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jacac: Ove godine ne, idem na Tajland :kez: . Mozda sledece. U svakom slucaju sledece godine sigurno Egipat. Prosto mi neobicno sto ove necu ici.

Pazi, kokteli se razlikuju od nasih ali nisu losi. Mozda ipak neces piti vodu :plesko:

@chokky: Flasirana voda nije ukljucena u AI, barem nije bila prosle godine. Postoji prodavnica u samom odmaralistu, naravno, i nalazi se sa desne strane Manta restorana, tj. kad stojis ispred glavnog ulaza restorana, i okrenut si prema njemu, e onda je prodavnica na desno. Cena 1.5l Barake ili Siwe je 5 funti (u odnosu na 1.5 do 2 u Abu Ashari).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno neverovatno da voda nije ukljucena!!! Ta radnja "Abu Ashari" jel blizu hotela? Jel na ulazu u hotel proveravaju torbe? Jel ima mozda automata za vodu u hotelu?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgvor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cek, nisam lepo objasnio. Mislio sam da ne mozes da uzimas vodu u flasi kako ti se prohte ali istu mozes piti u neogranicenim kolicinama na gore navedenim lokacijama. Dodjes sa casom, sipas, popijes i tako u krug. Postoji gomila aparata za vodu u hotelu, izmedju ostalog, u holu recepcije imas sank gde mozes naruciti sokove i alkohol.

Abu Ashara je jedno 4km od hotela u novoj pesackoj zoni, malo iza Meka kad ides od Magawisha.

Ne proveravaju torbe, mozes uneti i celo prase(ako ga nadjes naravno :lol: :ph34r: ) samo gledaj da ti torba ili ranac ne budu providni.

Izmenjeno (Vladan77)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda i ja nisam lepo objasnio u vezi cega se cudim :-)

Kad sam mislio da li je voda ukljucena u AI, mislio sam da li mozemo da uzimamo flase sa vodom, a ne da sipamo u case po automatima! Volim da popijem kafu ujutru na terasi, a ne da silazim u bar na kafu. Bio sam u hotelima sa AI gde su svako jutros donosili po 2 velike flase sa vodom u sobu ili bar delili male flase sa vodom na barovima. Ovo mi je bas glupo da moram da se krijem da bio punio flasu sa vodom, ali sta da se radi, snaci cemo se :-))

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka