anarea27

Zlatibor, opšta tema

1290 poruka u ovoj temi

I moj izvor sa Zlatibora kaže da snega ima dovoljno.

Moja peporuka je da osim situacije sa visinom snega, pratiš i situaciju vezanu za eventualni produžetak raspusta zbog gripa, o čemu se sve više priča, s obzirom da želiš da izbegneš gužvu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nije ni gužva toliko strašna...

Veliki je Zlatibor, ima mesta za sve :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I moj izvor sa Zlatibora kaže da snega ima dovoljno.

Moja peporuka je da osim situacije sa visinom snega, pratiš i situaciju vezanu za eventualni produžetak raspusta zbog gripa, o čemu se sve više priča, s obzirom da želiš da izbegneš gužvu.

Pazi, ne verujem baš da će sada svi da ostanu na Zlatiboru ako se raspust produži. Ipak nije to jeftina zabava. Mada ne smeta nam čak i da bude više ljudi i dece, može biti zabavno, naravno ako bude snega. :D:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da neće svi da produže svoj boravak na Zlatiboru zbog eventualnog produžetka raspusta. Čak mislim da će to uraditi mali broj gostiju.

Ali se novi gosti, koji imaju školsku decu, već raspituju da li je smeštaj koji im odgovara slobodan od 16. ili 17. februara.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U subotu smo se vratili sa Zlatibora. Super se proveli. Deca zadovoljna. Mi smo skolu skijanja u Ski Avanturi, u centru placali 1900 din, sa njihovom opremom, a individualni cas je 3000. Bas me cudi da je tolika razlika u ceni, posto je neko naveo da je cas 1000 din. Sankanje 300 din, mada zavisi gde ste smesteni mozete naci i mesto za sankanje koje se ne placa. 

DSC04283.JPG

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne obećava vremenska prognoza ni malo. Ne mogu da verujem, rešim posle ne znam koliko godina da odem na planinu zimi i sad treba da odem na topljenje snega.

Nedelja: 9 stepeni

Ponedeljak: 10 stepeni

Utorak: 10 stepeni

Sreda: 9 steepni itd...

Nema tu šanse da sneg ostane, napraviće se blato do kolena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam ikakve namere da te u bilo šta ubeđujem, ali ako poznaješ Zlatibor, onda sigurno znaš da Sunce i malo viša dnevna temperatura nije toliko fatalna po sneg, koliko južni vetar, koga po prognozi naredne nedelje neće biti. Ta prognozirana dnevna temperatura iznad nule ne zadržava se u toku celog dana, a noću pada ispod nule. Ne treba zaboraviti da noć još uvek traje duže od dana. Znači da je u toku 24 sata temperatura uglavnom u minusu.

https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-zlatibor-serbia-sr/7-dana

Ako odeš kajaćeš se, a ako ne odeš kajaćeš se.  :pardon::pardon::pardon:

I meni ovo što sam napisao liči na filozofiranje, ali treba razmisliti pa odlučiti. Ići ili ne ići. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam ikakve namere da te u bilo šta ubeđujem, ali ako poznaješ Zlatibor, onda sigurno znaš da Sunce i malo viša dnevna temperatura nije toliko fatalna po sneg, koliko južni vetar, koga po prognozi naredne nedelje neće biti. Ta prognozirana dnevna temperatura iznad nule ne zadržava se u toku celog dana, a noću pada ispod nule. Ne treba zaboraviti da noć još uvek traje duže od dana. Znači da je u toku 24 sata temperatura uglavnom u minusu.

https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-zlatibor-serbia-sr/7-dana

Ako odeš kajaćeš se, a ako ne odeš kajaćeš se.  :pardon::pardon::pardon:

I meni ovo što sam napisao liči na filozofiranje, ali treba razmisliti pa odlučiti. Ići ili ne ići. :)

Pa i ne poznajem Zlatibor toliko dobro, zato mi i znači savet od vas koji ste tamo domaći. Jedina dva puta kada sam bio je padala tolika kiša, da sam se smorio sa sve porodicom.

Pazi, ovo što si rekao ima smisla, uzevši u obzir vetar. Ajde sad, da me ne ubeđuješ, šta bi ti radio? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravio sam da napišem da je raspust produžen za nedelju dana, a to je verovatno većina vas već čula na vestima.

Ja nisam objektivan, kad je u pitanju Zlatibor, pa te ne bih savetovao. Iako nisam u krvnom srodstvu sa njim, on mi dođe kao rod rođeni. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Šta znam, da je leto i more lako bih se odlučio, tu nisam omanuo nijednom.

Sad, prvi put rešim malce da vodim na sneg i vidim sunce i plus 10. :D

Pazi, verovatno ostaje Zlatibor, nemamo mi tu mnogo izbora sada. Opcija 1 Zlatibor, opcija 2 sedi kući.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@lidija pavicic da, jeste 1000 din/h, čak ako uzmete paket od 5h ispadne i manje (4000),ima još nekih varijanti..Svi oni manje više isto rade,samo što ski avantura ima "ime", pa onda platite više..Kao i školica kod jezera koja je 1500...Zato se malo prođe,raspita..

Isto i sankanje,za 300 imate one koji vam ograniče na 1h,a drugi daju neograničeno vreme..E sad,ne može ni 5 sati da se bude sa decom bez pauze, ali mene lično to nervira sa ograničavanjem.. 

Snega ima, mada već drugi dan kako ne pada, pa se tu i tamo "čisti" put, ali biće ga još bar nedelju dana, ako ne udari neki žestok "plus"...

Inače,od zanimacija,motorne sanke koje klinci mogu voziti ukrug su 1000 din za 10 min,vožnja fijakerom 1500 din za četvoro,a jahanje 500 din.. 

rps20190214_171356.jpg

IMG_20190214_135231.jpg

rps20190214_171424.jpg

rps20190214_171520.jpg

rps20190214_171441.jpg

rps20190214_171544.jpg

rps20190214_171558.jpg

Izmenjeno (Milos76)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Šta znam, da je leto i more lako bih se odlučio, tu nisam omanuo nijednom.

Sad, prvi put rešim malce da vodim na sneg i vidim sunce i plus 10. :D

Pazi, verovatno ostaje Zlatibor, nemamo mi tu mnogo izbora sada. Opcija 1 Zlatibor, opcija 2 sedi kući.

Opcija 1 

Nece sve da se istopi, Srecko ti je objasnio sve, ustanes ujutro smrz, malo oko podne ode na 9 stepeni, vec u 16h padne, noc hladna,,,,mozda se centar otopi ali okolna brda tesko ...uglavnom, pakujte kufere i ne filozofirajte, uvek mozete da se vratitie ako se odjednom desi leto...:pardon:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Nevena i Dragan

cesto sam isla zimi na Zlatibor i prognoza koja se uglavnom pokaze kao tacna je ona na https://www.accuweather.com/sr/rs/zlatibor/1691350/february-weather/1691350

Bice par suncanih dana, ali posle se najavljuje i sneg i niza temperatura, tako da ja ne bih brinula na tvom mestu. Ima tamo dosta snega, ne moze tek tako da se otopi, a i te temperature od 9C su najvise u toku dana, znaci 2-3h, ostatak dana je hladnije sigurno.

A sta ces lepse na Zlatiboru zimi, od snega i puno sunca. Ja verujem da ne moze da vam bude lose i da sam na vasem mestu, svakako ne bih odustala.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idemooo. Rešeno danas popodne! 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25230
    Ukupno tema
    835409
    Ukupno poruka