anarea27

Zlatibor, opšta tema

1604 poruke u ovoj temi

Mnogo nas je verovatno bilo na ovoj planini,pa nije lose da malo popricamo i na ovu temu.

Idem na Zlatibor 1-2 puta godisnje i pruza mi neverovatan odmor.Jednostavno,"iskljucim vijuge" kad dodjem i "ne ukljucujem" ih dok ne krenem kuci.

cist vazduh-mozes da dises punim plucima :ph34r:

Krcma-kafe-restoran u planini (vidi se sa brda gde je spomenik)sa autenticnim jelima-zlatiborska lepinja,kiselo mleko,pite od zelja,kolaci sa jabukama...,leti pogled sa otvorene terase na obronke Zlatibora,zimi kuvano vino i rakija :lol: posle setnje po snegu od sat-dva vremena-moze da se dodje i kolima,ali prijatnije je pesice,ljubazni domacin,domaca atmosfera,pas i macka.

duge,visecasovne setnje

blizina etno sela Sirogojna,Tare,Kusturicinog naselja,Visegrada("na Drini cuprija",obavezno popijte kafu u restoranu sa pogledom na ovaj most i na Drinu)-sve ovo moze da se obidje putem agencija na Zlatiboru,ali naravno da je prijatnije i jeftinije ako imate sopstveni prevoz

pijaca u centru,gde vas uvek nude da probate prsutu,zlatiborski sir,kajmak..,a tek zlatiborski dzemperi :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

POslednji put bejah na Zlatiboru pre tri godine u aprilu i nevidjeno se smorih: sitna kisa prva tri dana, cetvrti dan sunce al zubato. Obisli sta smo imali i put pod noge u civilizaciju. Meni je iskreno tamo strasno dosadno. Leti je vasariste- tako da odustajem. Odoh u Pariz gde zivot buja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se upravo vratio sa Zlatibora. Gledam da jednom godisnje odem tamo. Za razliku od Tamie, 10 dana pre toga ja sam se VRATIO iz Pariza, i Zlatibor se pokazao kao odlicno mesto za odmor od tog puta (u konkurenciji su bili jos i Budva i Drakula tura).

Dakle, volim da odem na Zlatibor. Leti jeste vasariste, ali samo u strogom centru-koji izbegavam u svakom slucaju. Pink kultura u svom najgorem izdanju, narocito onaj deo prema autobuskoj stanici (primetiti simboliku). Tako je bilo i ovog puta.

Setnje, aktivnosti sa drustvom, bicikli, obilazak Mokre gore, Sirogojna, lencarenje u bastama odabranih kafica i restorana - sve to mene nepromasivo okrepi i regenerise. 4-5 dana, dovoljno. Prija leti posle guzve i vreline mora, prija i zimi, prija i ovako u prolece...

Generalna je ocena da je usluga KATASTROFALNO LOSA. Kao u vicevima o Crnogorcima (koji su se u medjuvremenu od nastanka tih viceva - potpuno promenili). Treba im vecnost da vas primete, onda imam utisak da nastaje period kada se prosto nadaju da cete ustati i otici, I NA KRAJU ako pobedite u toj igri nerava-konacno vam i pridju. Brzina kojom vam stigne to sto ste narucili se razlikuju, negde je jednaka onom cekanju da vas udostoje i pridju, negde manja... Pakovanje stolica i stolova krece mnogo pre vremena za zatvaranje (na moje pitanje do kada rade, da li da uopste ulazimo jer nam je delovalo prazno, devojcica kaze "Jos malo". Na moje konkretno pitanje - do kada, ona kaze do 11. A dijalog se vodi u 9.45pm. Ceo sat i 15 minuta je njoj jos malo, pred zatvaranje...) IZUZETAK u svakom smislu je kafana GOZBA - glavna promenada u centru, suzenje ka centru. Usluga, hrana, CENE, muzika - sve je tamo perfektno. Posle 2 dana istrazivanja, to smo shvatili i bili smo im stalni gosti, rekli im da smo odusevljeni, upoznali se, imali posle jos bolji kraljevski tretman. Preporucujem. Pored je kafic APOLO sa NAJGOROM uslogom i NAJGORIM palacinkama u istrazenom delu svemira. Nekada je i tamo sve bilo dobro, ocigledno je od moja dva odlaska na Zlatibor bilo nekih promena.

Od muzike se visoko ceni ZDRAVKO COLIC od koga sam ja hteo da poludim. u 90% kafica idu beskonacni blokovi ovog pevaca, sto stari hitovi sto najnovija dostignuca. Anulira sve ono pozitivno sto Zlatibor nudi ako se prevarite pa sednete tamo. Opet je izuzetak pomenuta GOZBA gde su pustali disco hitove, onda prijatne dve terase na jezeru, NAPOLI i JEZERO sa italijanima a jednom je bio i jazz!!! Prijatno je i tamo da se sedne.

Od izleta smo i ovog puta isli na Mokru goru, takodje preporucujem. Potpecka pecina je otkazana zbog moguce kise.

Kupio prsutu, kajmak, gomilu lepinja koje grejemo u mikrotalasnoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ove godine nazalost bio tek prvi put. Mislim da cu praktikovati redovno. Sta cu kad volem prirodu. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ове године сам провео два дана.

Не видим ниједан разлог зашто отићи на Златибор. Куд год кренеш, мораш асфалтираним путем којим пролазе возила... то имам и у Београду. Све је урбанизовано, роштиљ, бетон и PVC на све стране. Хотели скупи (као и широм Србије), а не нуде ништа посебно.

Похвалио бих ресторан ТОМБА, одлична храна, амибјент и услуга. Једина светла тачка. Све остало је... без везе: нит' је село, нит' је град...

Izmenjeno (mitrowsky)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo kod Zlatibora....Ja sam bila pre 4 godine poslednji put. Za prvomajske praznike odlučim se sa nekim društvom da posetim isti a sve vođena lepim sećanjima. Međutim,........ od Zlatibora kakvog pamtim ni Z. Neljubaznost (čast izuzecima), cene i neopisiva gužva. Od Zlatibora videh samo sobu. Ostatak vremena provela sam na Tari, Perućcu, Gostilju koje ovom prilikom preporučujem ali idite što pre. Priroda je za videti, putevi do iste očajni a ljudi još uvek nema previše (što se može zaključiti po ne tako velikoj količini smeća koju za sobom ostavljaju) :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zlatibor je lep ali neopisivo smara što ima previše automobila a premalo trotoara, tako da na pojedinim deonicama moraš da paziš da te neko/nešto ne pokupi, naročito ako se šetaš noću.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sa porodicom odmor od jedno 7 dana u septembru.Imate li neku preporuku(privatni smestaj ili apartmani bez hrane).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako vam ne treba kuhinja, smestaj PARK i restoran su stvarno super. Mi smo bili za Novu godinu, pa su i cene bile vece, ali smo stvarno bili zadovoljni. Sve je sredjeno, Simpov namestaj, kupatilo super, greju ko ludi, sve extra cisto, svi super ljubazni. Ali rezervisite na vreme, jer je uvek puno. Imate slike na www.zlatibor.co.yu, a evo i tel.031/841-818.Mozete da jedete i u restoranu koji vazi za jedan od najboljih na Zlatiboru, mada su i cene malo vece, ali tamo se ide zbog ugodjaja, za NG je bilo prelepo, svece, diskretni konobari (onaj fensi fazon stoje ti iza ledja i skacu na tvoj mig), staklena terasa, a napolju pada sneg. Super! Isli smo i za Uskrs, ali nazalost nismo nasli ovde smestaj jer je sve bilo puno. Tako da smo odseli u pansionu MM, koji je ok. leti, ali nikako u prelaznom periodu i zimi, jer je zena prava stipsa za grejanje. Ovo je bio apartman, bila je i kuhinja, a ima i sobe i cene su pristojne.(ima na sajtu ) Park je malo skuplji, ali ipak vredi. I preporucujem jos vilu Darik, sve je isto bilo super, cene u rangu Parka(soba za dvoje 25E, za NG je bila 35E, s tim sto je cena u Dariku 25-30 za apartman).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da su u hotelu "Dunav", odmah iznad pijace, cene nocenja s doruckom pristojne (oko 1.500,00 din. po osobi). Mozda je to prihvatljiva varijanta, a ipak ste u hotelu, a ne u necijoj privatnoj kuci ili stanu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo u privatni smestaj redovno i zadovoljni smo extra sto se toga tice. Ponesemo nesto klope, ostalo kupimo tamo ili jedemo gde se zadesimo.

Ove zime smo uboli los period, poslednju nedelju januara, nije bilo ni s od snega, a poveli troje dece koju smo naturirali kako ce sad da se sankaju i skijaju Bog zna koliko... :)

Toliko je toplo bilo da su klinci u januaru u duksevima trcali oko kuce, ali ok, bar su bili na svezem vazduhu a posle spavali kao andjeli.

Bogatstvo smo ostavili onom internet kafeu koji ima konjice i ostale klackalice i zezancije, i to nam je bila glavna zamerka, osim tog kafea nema nicega gde bi se deca mogla zabaviti, nikakvo igraliste, igraonica ili slicno...

Neko spomenu one "pink" kafice blizu autobuske stanice. E upravo me tu jedan kreten nije pregazio dzipom dok sam vukla dete na sankama. Kretenizam i bahatost bez granica!

Mislim da se najvise od svih obraduje nasa najuza rodbina kada im u povratku dovucemo tone sira i kajmaka sa pijace (sada smo provalili pa idemo po to u Uzice, jeftinije je :)) a moj muz hoce da me ostavi na sred ulice kada vidi koliko kesa vucem jer nema vise gde to da spakuje u auto :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada kazem "Zlatibor" ne mislim na onaj centar. On mi je nekako, samo usputan. Volim skijaliste, jer nismneki profi i ono mi je skroz dovoljno.

Vise volim proljece na Zlatiboru jer su pasnjaci divno zeleni.

Ideal bozanstvenog odmora mi je dobra knjiga i zlatiborska livada. Sve pohvale za vrlo usluzne domacine! Obicite etno sela, prosetajte po planini do spomenika, pazarite slatko od jagoda i vino od kupina na pijaci, igrajte badbinton i disite zdrav vazduh.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E jel ima neko dobra diskoteka tamo? Idem na vikend da se "odmorim" od provoda tamo,pa me zanima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao narode,evo cisto da se javim,ja se vratih sa Zlatibora,pa cisto da vam kazem par reci:meni je o.k bilo 13 dana odmora,obisla sam i Taru...sve u svemu isto....nista se nije menjalo,jedino cene smestaj se krece od 20-50 eura za apartmane,ovaj od 20 eura vam ne bih preporucila,zato sto je smesten u pizdincima(izvinjavam se na recniku)!!Cene hrane i pica su kostantno velike,sto bih ja rekla nabudzene,do duse prodavnice i nisu tako skupe,ali po kaficima deru..i ne zaboravite da trazite fiskalni racun :angry: ,zato sto su tako bahati :angry: i neljubazni kad im trazite fiskalni...uuuuuuuu ja sam im mast vadila sa fiskalnim :P !!Sto se tice provoda ima za svakoga po nesto...diskoteku nisam videla do duse nije mi ni trebala...pored tamosnjih kafica...napr.SRPSKI BEK kafic je najposeceniji tamo :lol: :lol: :lol: !!To je to narode....ko voli nek izvoli :rolleyes:

MUSKARCIMA KOJI ODU TAMO PREPORUCILA BIH DA PROBAJU "ZLATIBORSKU VIJAGRU"MNOGOOOO DOBRA STVAR....ILI MED I ORASIIIIIII :lol: :lol: :lol: :lol: !!!

Izmenjeno (dagava)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, pošto vas dvojemrzi - ja stavljam sliku :)

216.jpg

Inače se slažem sa neljubaznošću, bahatošću, lenjošću ljudi iz ugostiteljstva na Zlatiboru. Kao Crnogorci iz viceva... Izuzetak je jedan lokal, zaboravio sam ime-pisao sam već na ovoj temi pa kome znači neka pogleda. Odlična usluga, hrana, ambijent, sve...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka