optimista

Trudnoca i putovanje

24 poruke u ovoj temi

hvala na ohrabrenju!:D

18. marta treba da radim amniocentezu, a putovala bih 01. aprila. Znaš li ima li to neke veze, smetnji ili sl?

U, pa za to ne znam, nisam radila amniocentezu, proveri sa doktorom, ako ti rezultati budu o.k. onda nema brige!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala vam na savetima, uvek je lakše kad pročitaš nečije iskustvo!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam u 7. mesecu putovala kolima na Tasos. Pred put sam otišla na pregled i dr. mi je rekla da je sve ok, ali da ne može ona da mi aminuje putovanje, jer svakog časa može nešto da se promeni..

Pošto sam se odlično osećala i lepo nosila trudnoću, odluku da krenem na put sam donela sama. I prošla odlično! Prednost je što smo mogli da odmorimo, kad god poželim. Međutim, kao što neko reče, važno je da ti u busu radi wc i mirna si. U busu možeš i da protegneš noge :)

Dr. mi je savetovala ono standardno: ne izlagati se mnogo suncu, piti dosta tečnosti, ne ostajati dugo u vodi, voditi računa da kupaći bude suv.. Preventivno sam ponela i neku mast protiv alergije i nešto protiv dijareje i slično, što je dozvoljeno koristiti. Hvala Bogu, vratila sam tu kesicu kući netaknutu..

Želim ti srećan i udoban put! A kada se vratiš iz Beča da podeliš sa nama utiske, kao sa Zakintosa :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam u 7. mesecu putovala kolima na Tasos. Pred put sam otišla na pregled i dr. mi je rekla da je sve ok, ali da ne može ona da mi aminuje putovanje, jer svakog časa može nešto da se promeni..

Pošto sam se odlično osećala i lepo nosila trudnoću, odluku da krenem na put sam donela sama. I prošla odlično! Prednost je što smo mogli da odmorimo, kad god poželim. Međutim, kao što neko reče, važno je da ti u busu radi wc i mirna si. U busu možeš i da protegneš noge :)

Dr. mi je savetovala ono standardno: ne izlagati se mnogo suncu, piti dosta tečnosti, ne ostajati dugo u vodi, voditi računa da kupaći bude suv.. Preventivno sam ponela i neku mast protiv alergije i nešto protiv dijareje i slično, što je dozvoljeno koristiti. Hvala Bogu, vratila sam tu kesicu kući netaknutu..

Želim ti srećan i udoban put! A kada se vratiš iz Beča da podeliš sa nama utiske, kao sa Zakintosa :)

e hvala, samo da odem! jasam odlučila sad još da mi doktor odobri, ako sve bude ok, vrlo rado ću podeliti svoje utiske :)

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za sve (bivše) trudnice koje su putovale u inostranstvo- kako ste rešavale to s putnim osiguranjem, pošto sam primetila da većina putnih polisa izuzima sve u vezi sa trudnoćom.

Da li znate neku osiguravajuću kuću koja to podrazumeva ili neka dodatna polisa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ne znam koliko ti je pametno da posle amnio putujes, obavezno se konsultuj sa dr koji ti bude radio

Mislim da je delta generali imao neku dodatnu polisu za trudnice, zovni i pitaj, kao i za porodicnu polisu, mozda u njoj postoji nekaa stavka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pridruzujem se trudnicama koje putuju u trudnoci....za Uskrs u Spaniji, u julu na Skijatosu...u novembru bebica

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam putovala u trecem mesecu trudnoce uz odobrenje doktora, naravno. Jedino sto mi je preporucio je da NE IDEM AUTOBUSOM. Mislim da to truckanje ne prija bas bebi. Isli smo avionom i samo mi je trebala potvrda od doktora o toku trudnoce. na moru nista od suncanja i obavezno se odmah presvuci u suv kupaci. Sve najbokje i lep provod!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

na moru nista od suncanja?! Ja se suncala od jutra do mraka! Po prvi put od bombardovanja, nisam dobila alergiju, za razliku od moje dve, ne trudne drugarice! Izgleda da to zavisi od osobe do osobe. Meni je sunce prijalo, narocito sto obozavam da se suncam, a imam i taman ten, tako da retko kad izgorim i dobro crnim. Sad za ovu drugu trudnocu, doktorka mi je rekla da mogu da radim sve normalno, putujem bez problema gde hocu i kako hocu. A da, moram da napomenem da sam u prvoj trudnoci vozila bajs u 5-6 mesecu i preskakala vijacu u 7mesecu. Moja kuma je svih 9 meseci prelezala u krevetu, sto u bolnici, sto kod kuce! Znaci, razlicita pravila za razlicite ljude!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26485
    Ukupno tema
    887057
    Ukupno poruka