baki70

Izlet brodom duž obale Svete Gore

29 poruka u ovoj temi

@Tantal i Biljana 2302,

Videla sam da se na forumu pise o delfinima, i zaista sam im se nadala, ali tog dana nisu hteli da rade :hahaha:.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li nekih svežijih utisaka (leto 2013.) sa ovog izleta? Posebno me zanimaju utisci onih koji su na izlet išli sa Sitonije, iz Ormos Panagiasa. Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj utisci nisu nesto posebno novi , ali verovatno mogu da budu pocetna imformacija.Ja sam bila u Sartiju 2009 i išli smo na taj izlet, bilo je prelepo i svima ga toplo preporučujem! Mi smo išli najpre autobusom iz Sartija do Ormos Panagiasa (nekih 30-ak km od Sartija) gde nas je čekao tropalubni katamaran, pravi brod, a ne čamac. Ne obilazi se ceo Atos, već samo ona strana koja gleda na Sitoniju. Atos je impozantan, preko 2000 m visok, i samo to približavanje njemu ostavlja fantastičan utisak. Vodič preko razglasa govori o svakom manastiru pored koga se prolazi. Jato galebova je letelo za brodom i hranili smo ih iz ruke krekerima i keksićima! A najlepše je bilo kada su se pojavili delfini, njih 5-6, igrali su se pored broda, svi smo se oduševili, i klinci i odrasli. Lepo je posetiti i Uranopoli, tamo smo ručali, a onda natrag u Ormos Panagias, pa busom u Sarti. Bile su valjda neke igre i pesme (pijani Rusi ),ali to na donjoj palubi, čini mi se, mene to nije zanimalo, htela sam da upijem svaki trenutak gledajući ono prelepo more, i ostrvca pored kojih smo prolazili. Cena je bila 26 evra po osobi, a klinci su bili besplatno. E, sad, mi smo mislili da možemo jeftinije da prodjemo u sopstvenoj režiji, pa smo dan ranije otišli kolima do Ormos Panagiasa i pitali za cenu izleta. Ispostavilo se da je 30 evra po osobi, valjda agencije dobijaju popust, šta li je.... Nemojte da propustite priliku, nećete se pokajati, to je sigurno!

Izmenjeno (ivana76)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko isao ove godine iz Uranopolisa? Zanima me da li se mora ici preko agencije ,da li se mora rezervisati ili se karta kupuje na brodu? 

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kartu mozete kupiti i na brodu cena je 20eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krstari se zapadnom obalom Svete Gore --- samo zapadnom ... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle nedelje smo isli na krstarenje. Rezervisali smo dan ranije na recepciji hotela. Odrasli placaju 20 eura,deca 10 eura. Ako niste smesteni u samom Uranopolisu kola mozete ostaviti na velikom parkingu u blizini kule odakle se krece. Parking se placa,cini mi se 1 euro sat. U 10:30 se krece. Mogli smo da biramo izmedju dva broda. Mi smo izabrali manji "Joanu" posto je veci bio bas pun,i to je bio pravi izbor. Kapetan nam je na ulazu rekao da ce pustiti razglas i na srpskom jeziku,sto je nama bio pravi dozivljaj. Na brodu mozete iznajmiti dvogled 3 eura,s tim da mislim da nema potrebe sve se lepo vidi,mozete popiti pice,kupiti suvenire,setati se i slikati a da nikome ne smetate. Deci ponesite obavezno duks,sesiric koji vetar nece oduvati. Za malo vise od tri sata vracate se nazad. Nasih ima puno.....

20150824094404.jpg

20150824101254.jpg

p1130309.jpg

20150824111834.jpg

p1130300.jpg

20150824125101.jpg

20150824101413.jpg

20150824111022.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

ovako je izgledao deo i mog obilaska oko Atosa :-)

 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh šta je delfina-prelepo.Hoće li biti još i snimak sa tog izleta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je jedan od izleta koji bi vredelo uvek ponoviti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo, moj muz i ja, isli na obilazak Svete Gore, zapadnom obalom, iz Uranopolisa. Organizaciju je obavila vodic iz Travellanda, u Jerisosu, dva-tri dana unapred. Na dan obilaska, ujutro smo, vise nas, otisli autobusom iz Jerisosa. U Uranopolisu smo na zakazanom mestu platili po 2o evra vodicu. Tu smo videli da moze i individualno da se ide na izlet, bilo da se u Uranopolisu u turistickoj agenciji kupi karta ili na samom brodu. Imali smo vise od sata za setnju po Uranopolisu. U 10,30h smo se ukrcali na manji brod, veci je bio prepun turista iz Rusije. Popeli smo se na gornju palubu i odmah videli da je trebalo da ponesem jaknu i maramu, duvao je vetar. Potreban je i sesir, kasnije je sunce upeklo. Na brodu moze da se kupi i popije vise vrsta kafe, osvezavajuca pica itd. Mogu da se kupe i razne knjige i publikacije o Svetoj Gori.

U toku obilaska, na vise jezika, preko razglasa, objavljuju se informacije Svetoj Gori i manastirima pored kojih se prolazi. Manastiri se vide iz daljine. Tokom plovidbe prate vas galebovi, a kasnije smo videli i delfine.

Turisti su bili iz raznih zemalja. Bilo je dosta i nasih. Svi smo bili, nekako posebno, uzbudjeni i sa posebnom paznjom smo slusali informacije sa razglasa.

Izlet traje nekoliko sati. Vreme brzo prodje i u povratku si nekako smiren i opusten. Iz Uranopolisa smo se vratili autobusom u 18h. To nam je bio jedan od lepsih dana na proslogodisnjem odmoru.

Izmenjeno (divmicika)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj izlet je extra!  Ako ste na Atosu, nemojte da ga propustite.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka