Guest boki

MALTA

455 poruka u ovoj temi

Da li je neko imao iskustva sa dobijanjem malteške vize u poslednjih nekoliko meseci?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

putujem na Maltu krajem meseca pa ako ima nekoga ko je skoro bio bilo bi od velike koristi ako moze da napise nesto o cenama, vremenu i slicnim detaljima :) sto se tice vize, nama to sve agencija sredjuje, doduse predaje se milion papira, ali kazu da nema problema sa dobijanjem...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za one koji idu na Maltu - a ipak zele lepe plaze, ne ocajavajte - ima 2 velike pescane plaze do kojih se moze doci kolima ili busom (lepsa se zove Golden Sands i u vreme nase posete zavrsavali su Radisson SAS hotel pored same plaze). Srecom javni prevoz na Malti je besprekoran tako da ako vam je voznja "u kontra smeru" problem, snacicete se i busicima. Kupite nedeljnu kartu vise se isplati nego da kupujete dnevne. Mi smo bili u septembru i jedan dan nam je padala kisa, a jedan dan je bilo prilicno oblacno i hladnjikavo. Ostatak odmora je bilo fenomenalno vreme. Meduze smo vidjali po koji put, nije ih bilo bas mnogo ali ih je bilo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

osim plaza, interesuju me izleti (vise nego same plaze), da li je neko isao na izlet do Sicilije, sta jos treba obici organizovano, a sta u svojoj reziji obilaziti... iako je Malta "sicusna", kazu da se puno toga ima videti... cene hrane, pica, itd itd... dosta toga je vec receno u ovoj temi, ali interesuje me da li je neko bio ovih dana, znaci sveze informacije :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta je ovo nikog nema vec mjesec dana na ovom topicu????

Jel' to Malta nije u fazonu ove godine?

NEgo ja bih molio one koji su bili za preporuku, gdje je bolje uzeti hotel?

Meliha bay ,Sliema ili Qawra?

Ono sto me zanima je da li je bolje uzeti hotel van guzve u mjestu sa boljim plazama (npr. Meliha) pa ici uvecer do Slieme i St. Juliansa ili obrnuto ici na plazu u Melihu , a biti u hotelu u Sliemi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malta je prava destinacija za one koji su za aktivan odmor. Toliko toga za videti i posetiti! Iz Slime se do Valete moze doci brodom ili autobusom (brodom je bilo duplo skuplje). Mi smo samo prvi put isli brodom, jer su sa obe strane zaliva prelepi prizori, pa smo tad sve islikali i posle isli busom. U Valeti, glavnom gradu u kom zivi svega nesto vise od 6 hiljada stanovnika, su Republican Street, pa tvrdjava St.Elmo, Palata, ma Alessandro je vec dosta toga pobrojao, pa da ne ponavljam. Odmah izvan gradskih zidina je Floriana, a medju tzv."Tri grada" nikako ne propustiti Vittoriosu.

Rent-a-car sam cula da je dosta jeftin, ali nesto nisam htela da rizikujem sa tom voznjom levom stranom, pa smo mi fino svuda oldtajmer autobusima, koji su prerasli u pravu turisticku atrakciju. Jedina mana je sto autobusi ne staju na svakoj stanici, vec se vozacu mora signalizirati "majstore, ima izlaz" pritiskanjem sirene. Muka je i uci u autobus, jer on nece stati ako niko od putnika na toj stanici ne izlazi, pa makar nas deset stajalo i cekalo na tom autobuskom stajalistu, svi moramo da masemo i rukama i nogama da ga zaustavimo da udjemo. Dnevna karta za neogranicen broj voznji je bila jednu i po liru (malteska lira je bila jaca od evra, po tadasnjem kursu se za 100 evra dobijalo 43 lire), preporucujem cak i kupovinu nedeljne karte, ako imate u planu puno toga da obidjete. A zaista je dosta mesta u izboru: Rabat sa katakombama sv.Pavla i sv.Agate, ribarsko seoce sa sarenim camcima Marsaxlokk, Portomaso, groblje Addolorata, Mosta sa crkvom cija je kupola 3.po velicini u svetu i u kojoj se cuva replika neeksplodirane bombe iz Drugog svetskog rata, Zurrieq u blizini kog je Blue Grotto itd. Svaki turista ce naravno obici staru prestonicu Mdinu (Grad tisine), i u okviru nje muzej vostanih figura "Mdina Dungeons". Ulaznica je bila oko 4 evra (prosle godine su tamo jos uvek malteske lire bile platezno sredstvo, a od ove godine su uveli evro, pa mi je malo teze da pretvaram). Za studente sigurno ide neki popust. U muzeju za posetioce su najupecatljivije scene mucenja, ali mozete na primer naici i na Karavadja, koji je tamnovao na Malti. Inace, mi smo u Mdini sreli neke Srbe koji nam rekose da su za taj izlet preko agencije dali 60 evra po osobi. Ruku na srce, rucak ukljucen, ali nema tog rucka zbog kog cu pozeleti da platim 5 puta vise od onog sto platim u sopstvenoj reziji. "Popajevo selo" je na nasoj listi bila jos jedna od stavki za obaveznu posetu. Radi se o lokaciji gde je pre skoro 30 godina sniman film "Popaj" sa Robinom Vilijamsom u glavnoj ulozi. I nas su tamo do'vatili klinci, cak nas je jedna mala, kao gatara, odvukla u neku mracnu sobu da nam prorice sudbinu. Ulaznica za "Popajevo selo" je bila oko 10 evra.

Posetili smo takodje i ostrva Gozo i Komino. Komino sa Plavom lagunom je jedan od onih prizora koji se ne zaboravljaju! Boja mora tirkizna. Na ostrvu nema aumobila, a preko cele godine tu zivi svega nekoliko ljudi. Za odmor i kupanje idealno. Jedino je zbog jakog vetra malo "scary" bilo na tom brodicu do i od Komina koji se ljuljao i ljuljao, a i voda je poulazila i sve nas okupala. Izlet u svakom slucaju vredi. S druge strane, Gozo mi je ostavio nesto slabiji utisak. Ferijem se stize u luku Mgarr, pa se odatle nastavlja (takav je bio nas izbor) ka glavnom gradu po imenu Viktorija (jos jedan od gradova u svetu koji su dobili ime po britanskoj kraljici Viktoriji, mada ga lokalci i dalje zovu Rabat), gde nikako ne smete zaobici Citadelu. Sagradjena je jos u kasnom srednjem veku, a dodatno su je ojacali vitezovi reda Sv.Jovana. Na Gozu se nalaze i megalitski Ggantija hramovi, za koje mestani sa ponosom isticu da su stariji od egipatskih piramida i Stounhendza. Mene licno hramovi nisu impresionirali. Gomila kamenja, ako mene pitate. U neposrednoj okolini su i neke pecinice, pa mozete posetiti i njih. Na izlet do Sicilije mi nismo isli sa Malte, jer smo je vec posetili pre par godina, ali Sicilija je svakako sama po sebi itekako vredna posete.

Neko je pomenuo da je cuo da su plaze lose, a ja bih dodala da se u vecini gradova ne nadate nekim bajnim plazama, ali zato ako ste voljni da se malo pomerite iz mesta u kom ste odseli, preporucujem Mellieha Bay, Golden Bay, i posebno Ghajn Tuffieha plazu, za one koji bi da izbegnu velike guzve kakve su na dve prethodno pomenute plaze (sve tri su peskovite). Do Ghajn Tuffieha su jos dve, manje plaze, odvojene liticama, ako bas hocete da vas je na plazi samo nekolicina. Sto se tice meduza, ja ni jednu videla nisam (plasili su me time pre polaska). Na recepciji naseg hotela svakog dana bilo je istaknuto kolika je procentualna mogucnost pojave meduza na toj i toj plazi.

Sad, da li izabrati hotel na finoj plazi kao sto je Mellieha pa putovati do gradova, ili biti u gradu pa putovati do plaza? Mi smo se odlucili za ovu prvu varijantu. Hotel "New Tower Palace" u Slimi pokazao se kao odlicna polazna tacka za sve sto nas je zanimalo. Predjete ulicu i nalazite se na promenadi, a kad sidjete tu je plaza Fond Ghadir koja je stenovita. U vodu mozete uci preko merdevina. Autobusko stajaliste je takodje ispred hotela.

Paceville je centar nocnog zivota, a iza svakog coska je poneki oletvani tinejdzer. Ako imate do 20 godina i zudite za nocnim provodom, ovo mesto (zapravo produzetak St.Juliansa) ima da vam se svidi ekstra.

Za mene je Malta bila prijatno iznenadjenje po pitanju cena, iskreno, ocekivala sam da je tamo mnogo skuplje. Proslog jula kad smo mi tamo letovali bile su bas rasprodaje po radnjama tipa Bershka, Mango, Motivi, Zara, Morgan, Benetton, Marks&Spencer, turisti su po njima spartali u buljucima! Supermarket preporucujem onaj u trznom centru "Tower"-velika ponuda i povoljne cene. Maltezani su veoma ljubazni i svi govore engleski. Nisu napadni i niko vas nece vuci za rukav da nesto kupite (kao sto vas vuku u nekim zemljama, znate vec kojim). Turista ima bukvalno sa svih strana sveta, a neretko se na ulici cuje i srpski jezik.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakva su iskustva sa Maltom u oktobru? Koje su pescane plaze i koji su hoteli na njima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemas mnogo hotela na tim plazama...U st Juliansu hotel Inter i na Goleden Bay-u ,hotel Rassion Sas...

Ali veruj mi da na Malti nije neki problem ako ti hotel nije na pescanoj plazi..Mnogo je bolje biti u gradu na stenovitoj plazi a ici busom na pescanu plazu..

Oktobar ,iskreno ne znam...Cuo sam od Maltezana i naseg predstavnika da je veoma lepo u oktobru....kazu da je more toplo...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao ljudi, izasla je ponuda za Maltu preko Jolly, hteo bi da idem 22 Oktobra ali kakvo je vreme tamo, u agenciji su mi rekli da nije vreme za kupanje u moru :ljutko:

Jeli neko bio krajem oktobra tamo???

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kupanje u moru u oktobru je moguce ako si Rus. :D Hocu da kazem da je hladna voda.

Za sve ostalo je vreme idealno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Maltu jos nema nista u agencijama zato sto je ove zime obustvljen let pa su aranzmani mnogo skuplji kada se leti na FCO ili MUC.

Ali od kraja marta vraca se let za Maltu i Tripoli tako da ce verovatno agencije tek tada izbaciti aranzmane i ponude za kurseve engleskog jezika.

Inace sto se tice Kon Tikija oni ce sigurno ove godine raditi Maltu a Suzana sa nestrpljenjem ocekuje nove goste.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako krajem oktobra nije dovoljno toplo za kupaje u moru, kako je početkom oktobra?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila prosle godine sa deckom i nama je bilo fantasticno. Mi smo rezervisali preko Dertoura, tako da smo sami sredili avion, vizu i tako to. Bilo je sjajno. Malta je mala, ali ima mnogo toga da se vidi. Obavezno uzmite neko krstarenje, mi smo uplatili krstarenje preko Kapetana Morgana, oni lepo dodju kolima po tebe u hotel i onda te voze do pristanista. Ima raznih krstarenja mi smo isli na Komino i Gozo i na vecernje krstarenje koje obuhvata nocno kupanje, Komino i stari deo Valete. Nazalost zbog kratkog vremena nismo mogli da se organizujemo da idemo na Siciliju, ali ko ostaje duze, neka obavezno ide, svi koji su isli kazu da je super. Sto se tice sopinga, najbolje u Bizara Street-u, gde ima i Plaza soping centar. Imaju razne robne marke. I u Pacevilu ima soping centar, ali rnismo tamo nasli nista zanimljivo. Plaza kod Pacevila je bezveze, mala i prljava, imate super kamenite plaze u Slimi, a ima i lepih plaza koje su udaljene i kojima se ide autobusom. Sto se tice hrane mi nismo ekperimentisali po njihovim restoranima, nego smo isli u Mek, Burger King i Pizza Hut. Akva Park je mali, ali lep i u njemu smo se takodje super proveli. Mozete i da idete na show koji organizuju sa delfinima, fokama, itd. Mdina stari grad, obavezno obici, veoma simpaticno mestasce. I tu idite da gledate film o istoriji Malte, jako jako lepo uradjeno. Pacevil je odlican za nocni zivot, ima diskoteka do diskoteke. Kokteli su bili oko 10evra.

Svi koji idu na Maltu ove godine, srecan put i lep provod!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vodenice, na koji nacin ste tvoj decko i ti sami sredili vizu i avion? Ako te ne mrzi da pises, objasni mi celu tu proceduru, posto moj decko i ja planiramo da ovog leta idemo na Maltu. I da, jel imas neki hotel za preporuku?

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

avion je bio svake srede redovan let iz Beograda...neko je valjda ranije napisao da sad nema, treba videti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26157
    Ukupno tema
    872249
    Ukupno poruka