Guest boki

MALTA

567 poruka u ovoj temi

Ma ne što se lokacije tiče već samog smeštaja. Nameštaj je jako star i na prvi pogled nam se nije dopalo. Međutim, čisto je što i jeste najbitnije. A lokacija je ekstra. Sve četiri smo mišljenja da, ako nam se ponovo pruži prilika za odlazak na Maltu, biramo istu lokaciju.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oдличан путопис !

Иначе Хрвати су направили одличан бизнис, због серије ГОТ, без обзира што су више снимали на Малти, него у Дубровнику. Био сам тамо прошле године на jeдан дан, па сам се уверио. Мношто ГОТ водича, радњи, постера итд.

@Lila-P занима ме пошто сте имали смештај у Bugibba-и , колико видим на мапи то је између острва Гозо и са друге стране Слијеме и Валете. Колико вам је временски требало да дођете до та два града и колико до Гозе ?

Moovit ми избацује следеће Bugibba-Gozo, неколико линија се саобраћа, станица око 19-30 и онда на трајект и то изађе око 90 минута. Колико често иде трајект ?

Што се тиче Bugibba-Валета. Избацује ми две трасе, једна уз море и она има мање станица само 9 и стиже се за 35-45 минута, док ова која иде да кажем копнено има 38 станица и путује се мало дуже.

 

Што се тиче ГОТ места на Малти. п.с. мада пропустили су Manikata, али то је пустара где су снимали Дотраке.

 

Malta-Map-of-Game-of-Thrones-Filming-Loc

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Борча Борча,

Od Bugibe do Cirkewe, odakle kreće trajekt, koristile smo bus broj 221 koji je putovao nekih 40-45 minuta a ima neverovatnih 40 stanica. Računaj da on u stvari stane na nekih 10, staje samo ako mu neko mahne na tim stanicama ili ako ima izlaz. Brod ide na 30-45 minuta a sam prelazak traje oko 25 minuta. Mi smo krenule iz Bugibe u 7.30 a u Viktoriji smo bile u 9.10.

Što se Valete tiče, zaista postoje dva puta. Tim pored mora smo prošle samo prvo veče autobusom TD3. Inače smo koristile tri busa 35, 45 i 48. Trase im se prepliću a najgori je taj 35, on putuje najduže i samo smo se jednom prevarile i ušle u njega. U proseku vožnja traje 45-60 minuta.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала.

Планирам, ако не ове јесени, онда следећег пролећа, али никако у сред лета јули или август, па чак и јуни је тамо вероватно паклено врућ, пошто више желим да обилазим знаменитости и природне лепоте, тако да рачунам да би тада била оптимална клима за шетњу. Мислим да би мај био савршен, за тај активни одмор.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Lila-Pprošetala dam sa tobom kroz Maltu sa velikim uživanjem! Žao mi je što nema još!!! 

Sa puno mere si ispričala najvažnije istoriske činjenice, dodala vaše peripetije, sve upotpunila odličnim fotografijama... Sve u svemu zanimljiv i koristan putopis. 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @dujaspasa, trudila sam se da ne preteram sa istorijskim podacima i da priča bude "lagana". A želela sam... o kako ima dobrih priča. Evo samo još jedan detalj, 1551. pokušali Turci da zauzmu tvrđavu St Anđelo. Nisu uspeli i onako besni odu na sever i potpuno porobe Gozo.

Fantastična je ta malteška istorija.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Lila-P

Hvala!!! Malo si mi skratila i mnogo ulepšala ove duge dane. U svaku fotografiju sam buljila i buljila, a oči mi ispale za plavetnilom. Uh. :cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dosla sam na temu jer mi nedostaje velicanstvena Malta , hvala puno @Lila-P , suze si mi na oci naterala sa tvojim predivnim slikama i divnim opisima  , jedva cekam da se ova nocna mora zavrsi i da opet docekam izlazak sunca na Malti :cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se može na Maltu sad oko Nove Godine sa PCR testom i da li lete Wizzair ili Airserbia ?

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne moze, mi smo na crvenoj listi. 

visitmalta.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čekamooo... da nas Malta pusti! 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka