Guest boki

MALTA

455 poruka u ovoj temi

Hvala Skorpijce.

Cene u restoranima bi me narocito interesovale jer mi je bitno da li da uplatim polupansion (doplata je 9 evra dnevno po osobi) ili da se snalazim. Znaci ne interesuje me neki extra restoran (mada cemo sigurno otici na neku lepu vecericu na neko fono mesto) vec ono - za koliko para moze pristojno da se pojede nesto. A cene u kaficima su mi isto bitne (sta da radim, ne umem da funkcionisem bez 3 espresa popijenih u toku dana).

Naravno zahvaljujem ti se na prethodnom postu.

Ato se tice plaze u Qawra-i - kazes da je ok. Znaci ima pescanih plaza na Malti. I jos nesto - posto je to jedan veliki kamen, kako stoje stvari sa zmijama (ja imam fobiju pa bolje da se informisem) - naravno ne pada mi na pamet da sam trazuim djavola ali na plazama i tako to...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:) Sto se zmija tice, iskreno nisam videla ni jednu ovde. I te pescane plaze koje postoje, jesu lepe.

Nekako sticem utisak da bi ipak trebao da uplatis taj pp za 9 evra, jer pazi, to su dva obroka, a mislim da se posteno ne mozes najesti za te pare u gradu. Hotel ti lepo izgleda na slici, trebalo bi da i hrana valja.

Ne jedem meso pa tako i ne znam cene obroka koji sadrze isto, ali evo npr. mala porcija raviola sa sirom u paradajz sosu je 2 Lm, sto je za mene sasvim dovoljno kolicinski. Parce pizze je oko 60 c, ali ako hoces da jedes u Pizza Hut-u, e tu ti treba desetak funti za dve osobe. Sendvici su od 80 c i to najobicniji, mali tost sendvic do 2,5 Lm u ciabata hlebu sa svim i svacim.Uplati hranu! Ne hranim se bas puno napolju, jer mi je isplativije da kupujem hranu i pripremam je kod kuce, ali cesto jedem u Portomasu sendvice koji su odlicni, kao i kafa (veruj mi da se nisam napila bas sjajnog esspressa ovde), takodje jedem ponekada u restoranu Avenue i uvek neku pastu. Nisam ti bas od pomoci ovde.

Esspresso je od 40 c do 95 c. Voda, pola litre je u proseku 40 c, coca cola oko 50 c...

I mrzi me da citam prethodni post, pa ne znam da li sam ovo vec napisala, ali ono sto svakako treba da posetite jesu Gozo i Kominu :)

P.S. Kada putujes?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da ću jednog dana moći ponovo da dođem na Maltu!

Bila sam 2002. godine, preko Kon-tikija, 8 dana. Bila sam smeštena u hotelu Miramare u mestu St.Juliens i bilo mi je...pa malo je reći - prelepo! Ma predivno! Mali zaliv, crkva prekoputa, bazenčić preko puta hotela, plaže doduše stenovite ali more predivno, sobe u hotelu čiste-svaki dan uredne- jeli smo samo napolju u restorančićima, ima ih mali milion, nisu uopšte toliko skupi! Čini mi se da sam negde čitala da su svi nabudžili Maltu kao da je najskuplja na Mediteranu! Nije, mogu reći iskreno.

Ako ste mladi i ludi ( kao što sam ja tad bila, ajme :lol: ), biće Vam savršeno - u susednom mestašcetu zvanom Pačevil, nalazi se izvor svakog mogućeg provoda. Do Pačevila se stiže peške, za 5-10minuta, prelepim šetalištem pored mora. Neverovatno, ali u julu je i tad bilo brdo Italijana. I još što ću izdvojiti, i tad nisam uspela da čujem malteški jezik. Nisam mogla da prepoznam ko je tu Maltežanin :blink: Zaista imaju neobičnu kombinaciju jezika, kultura im je predivna..Ma sve.

Da ja nastavim sa provodom. Ukoliko volite samo da sednete i cugate, ukoliko volite posle par cuga da zapevate, ukoliko volite ogromne diskoteke sa po 5 šankova da igrate celu noć i ogluvite - imate priliku na Malti. Meni je bilo mnogo ludo. Mnogo. I opet ću reći - ne toliko skupo. Svuda, u svakom pub-u ili ogromnoj diskoteci, biće organizovani neki provodi ( čak smo nailazili i na organizovane provode na primer Italijana koji su tu došli da uče školu engleskoj jezika).

Ako niste mladi, malo ste stariji - i tad će Vam biti savršeno. Toliko prelepih restorana nisam nigde videla, na samim obodima šetališta, uvek ćete pronaći mir, moći ćete da se opustite.

Ono što bih izdvojila pogotovo je da je na Malti kriminal, čak celih 1posto . Znači, Vi ostavite novčanik na ulici a ljudi otprilike trče za Vama da Vam vrate vaših stotinu evrića.

Kada prelazite ulicu, bilo da stojite ili ste samo namerili da priđete pešačkom prelazu, ukoliko auto ide i do 200km-h i iz krivine, kad Vas vidi, ne samo da će da stane, nego će sačekati da Vi pređete celu ulicu. Kao da ste kraljica :lol:

Obavezno posetite La Valetu. Zaljubljena sam u La Valetu i zato se nadam da ću se na Maltu vratiti. Posetite njihova unutrašnja mestašceta, toliko naklonjena veri, toliko tiha, neiskvarena....

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, kao sto sam i ja napomenula, Pacevil je pravo mesto za provod, ali posto sam u pocetku zivela u samom centru Pacevila, veruj mi da mi se smucio! Za turiste je atrakcija, za ne turiste bas i nije.

Sto se jezika tice, vrlo lako mozes da pogodis ko je Maltezanin, a ko nije, jer se razlikuju po izgledu i po govoru, imaju jak akcenat.

I ne ostavljajte novcanike nigde, kriminala ima svuda, pa tako i na Malti, to kao turista mozda neko ne moze da primeti, a mozda je 2002. bilo drugacije nego sada.

I slazem se sa tim da su Maltu preterano nabudzili sto se cena tice, nije najskuplja, ali jeste skupa. Uvode evro i sve je skuplje nego ranije. A i na Malti je standard iz godine u godinu jaci.

P.S. Postavila sam neke slike sa Malte na myspace-u, pa ko zeli da ih pogleda neka mi se javi privatnom porukom da ga uputim...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam rekla da sam ostavljala novčanik na ulici, niti sam savetovala ljudima to da rade. :blink:

Samo sam htela tim rečima da dočaram koliko je tada Malta bila bezbedna. :rolleyes: To je bilo pre 5 godina, moja iskustva su sigurno potpuno drugačija nego sad.. ;)

I bila sam kao turista, nisam mogla da provalim ko je Maltežanin jer nisam dovoljno dugo tamo da bih mogla :rolleyes: . Htela sam da kažem da su baš zbog toga specifični u odnosu na neke narode koji se odmah prepoznaju kad ih vidite negde.

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sonja_bg je napisao:

Nisam rekla da sam ostavljala novčanik na ulici, niti sam savetovala ljudima to da rade. :blink:

Ah, nisam ni napisala da si savetovala, samo sam se nadovezala na tvoju pricu u kojoj ima dosta nelogicnosti, da budem iskrena. Recimo, potpuno je nezamislivo da neko na Malti vozi 200 km/h, jer se za to nema prostora i to je ono sto bi takodje trebalo napomenuti, saobracaj je sasvim ok, ako izuzmemo autobuse, ciji vozaci su naprosto ludi ili su autobusi toliko stari da se ni ne mogu na drui nacin voziti :) U svakom slucaju, autobusi jesu atrakcija. A Maltezani se prepoznaju vrlo lako, jer izgledaju kao npr. Tunizani, a jezik im je slican arapskom, pa i naglasak dok pricaju engleski im je takav, ne trude se da ga sakriju.

Ono sto je dobra stvar jeste da su svi objekti na Malti pod video nadzorom, tako da u slucaju da izgubite nesto, imate pravo da trazite video snimak objekta u kom mislite da ste izgubili stvar, a oni moraju da vam predaju, tako da cine to odmah da bi izbegli eventualni niz neprijatnosti. Ali na ulici, plazi...nije sigurno. Ipak, da se razumemo, Malta jeste lepa, ali narod je poludivlji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opet ću reći da sam ja bila tad. I ne bih sigurno sad ovde lagala o nečemu, kad sam ja to svojim očima videla sve.

I nisam mislila da bukvalno voze 200km/h nego da voze brzo, i kad naiđu iz tih silnih krivina i uskih ulica, a oni će stati na pešački prelaz. Htela sam reći kako toga ovde u Beogradu nema, zato sam to zapamtila.:) Uostalom, ja sam tamo bila turista samo i pamtila sam ono što je lepo, tako da o nečemu drugome onda prepuštam tebi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo par svezih informacija i od mene, posto sam se juce vratio sa Malte, mada je posle Skorpijicinih "insajder" informacija stvarno tesko dodati bilo sta novo. Ali da probam:

Sto se tice delfinarijuma cena je 6.50 lira i za tu cenu imate mogucnost da gledate program sa papagajima, fokama i delfinima. Svaki od ovih programa je dva puta dnevno a sve informacije mozete da nadjete na sajtu www.mediterraneo.com.mt. Inace moja preporuka je da kupite kartu koja vazi i za Mediterraneo park i za susedni Splash and Fun vodeni park i tako priustite sebi sjajnu celodnevnu zabavu. Ova karta inace kosta 9 lira i to je znacajna usteda u odnosu na zasebnu kupovinu karata za ova dva parka. Sajt vodenog parka je www.splashandfun.com.mt.

Popajevo selo je lepo da se vidi, ali ako ne vodite dete sa sobom bojim se da cete se razocarati jer osim desetak lepih fotografija koje tamo mozete da napravite, nema nista specijalno sto bi opravdalo prilicno visoku cenu (4.50 lira). Ako imate dete, onda ovo treba obavezno posetiti, moja cerka je bila odusevljena. Sajt je www.popeyemalta.com.

Sto se prevoza tice ja nikako ne preporucujem autobuse. Jeste da oni idu maltene do svake tacke koja vam moze biti interesantna za obilazak, da su redovni i dosta jeftini, ali zato nisu klimatizovani, poslednji polasci sa pescanih plaza su oko 16 - 17h - po najvecoj vrucini, a do vecine destinacija, ne racunajuci Valetu i plaze, polasci i nisu bas tako cesti - na svakih pola sata ili sat. Ne zelim ni da zamisljam kako izgleda kad npr. u 16h treba da udjes u bus u kome ima milion stepeni a ti ionako sav isijavas toplotu posle dana na plazi! Moj savet je da obavezno uzmete kola, cene su zaista vise nego povoljne - nas je auto iz kategorije B (znaci sa klimom i automatskim menjacem) kosta 140 evra za 8 dana. Auto iz kategorije A mozete da iznajmite za svega 100 evra za 7 dana. Mislim da jedino autom mozete da obidjete sve ono sto Malta nudi (a toga je zaista puno) i da ako se ipak odlucite za obilaske autobusom brzo cete odustati. E sad tu ima onaj mali problem - vozja levom stranom, ali brzo se covek na to privikne, a i maltezani su vec navikli na nas kontinentalno-evropske vozace tako da vam maksimalno tolerise sve gluposti koje napravite u voznji. Naravno izuzetan oprez i koncentracija u voznji su stvarno neophodni jer ipak je voznja levom stranom nesto skroz drugacije od ovog na sta smo mi navikli.

Kad je rec o hrani, mi nismo uplatili polupansion nego smo vecerali po restoranima i mislim da je to bolja varijanta. Vecera u restoranu je recimo od 8 - 15 evra (bez pica) ali za te pare stvarno se dobije odlicna hrana i prilika da probate i neki od malteskih specijaliteta. U zavisnosti od hotela, toliko otprilike kosta i doplata za polupansion gde imate po pravilu svedski sto i sigurno veci izbor jela, ali kad se sve sabere i oduzme mislim da ishrana po restoranima dodje 4-5 evra skuplje ali vam pruza priliku da probate brojna lokalna jela, u restoranima koje sami izaberete i u vreme koje izaberete. Ako ne planirate da se hranite po restoranima, nego neki fast-food, pice i snack-ove onda definitivno ne uplacujte polupanasion.

Na kraju, mi smo bili smesteni u mestu Buggiba, u hotelu New Dolmen Resort i zaista najiskrenije preporucujem taj hotel.

Toliko od mene za sada, jos uvek sam pun utisaka, pa ako ima neko konkretno pitanje rado cu pomoci.

Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, kao sto sam i ja napomenula, Pacevil je pravo mesto za provod, ali posto sam u pocetku zivela u samom centru Pacevila, veruj mi da mi se smucio! Za turiste je atrakcija, za ne turiste bas i nije.

...

Pisi jos nesto o Pacevilu!Ja uskoro idem tamo pa me zanima da li ima neka skola engleskog jezika i koje su cene?

Hvala.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Malti ima nebrojeno letnjih škola jezika.

Po ulicama, stepeništima i trgovima se saplićeš o treznu, polupijanu i pijanu decu i omladinu...

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me da li ima neke ozbiljne skole,za ozbiljne osobe koji zaista hoce da uce? rolleyes.gif

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam pre 3 dana došla sa Malte, pa vam prenosim par utisaka.

Bila sam smeštena u Slimi, u hotelu Metropole. Hotel je dosta star, nameštaj je star , fasada oronula, doručak isti svaki dan, a večera ok. Njima hoteli sa 3 zvezdice nisu nešto sređeni. Jedini koji sam videla da odskače je New Tower Palace, isto u Slimi. Po mom mišljenju, bolje je biti smešten u Slimi pa prošetati do St. Juliansa nego tamo trpeti ono ludilo.

Taj tzv. provod je super ako imate 15-16 godina jer su po tim diskotekama sve DECA. Ja imam 25 i bila sam matora za te klubove...Ekipa mojih godina je uglavnom po nekim kafićima i terasama restorana. Malta je inače prepuna te dečurlije koja su tu došla da uče jezik.

Plaža je celom dužinom Slime, sve kamen,ali ravan, i naravno nema spasilaca, nema tuševa, uopšte nisu sredili obalu. Ne može svuda da se uđe zbog stena koje su i u vodi nego samo tamo gde ima stepenica. More je dosta divlje i nemirno, duva vetar pa se dignu talasi, jake su struje. Dobra stvar je da je čisto i da nisam videla meduze,mada njih čas ima čas nema.

Ako nekoga zanimaju slike obale, neka ostavi mail pa ću poslati.

Valeta je predivna, bila sam sto puta za ovih 10 dana do Valete, vredi obići sve što ima da se vidi. Obavezno ići na izlet do Plave lagune, tamo je more kao iz bajke.

Cene kafe i sl po kafićima nisu strašne, recimo oko 1,5 za kapućino..toliko je i kod nas.

Cene po radnjama su različite, ima mesta za kupovinu, zavisi koliko želite da platite neku stvar.I u Valeti i u Slimi ima radnji, tako da imate gde da potrošite pare :)

Ako nekoga joše nešto zanima, neka pita...

pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li si generalno zadovoljna letovanjem na Malti,ili mislis da je to dobra turisticka destinacija za letovanje? :rolleyes:

Cula sam da Malta ima lose plaze i da mora da se putuje do boljih plaza

Nisam možda bas najasnije postavila pitanje,ali cini mi se da nisi bas odusevljena,zbog plaza verovatno.A verujem da ostrvo treba obici u svakom slucaju i da ima svasta da se vidi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za *insajdere* :rolleyes: na Malti: Planiram da pocetkom oktobra odem na Maltu pa me interesuju temperature mora, kako je za kupanje? Na Malti sam vec bila, ali u julu i avgustu i tada je ok, ali u oktobru...?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i mene da odgovorim: jesam zadovoljna, jer mi je bilo bolje nego što sam očekivala. Kad sam krenula nisam toliko puno znala o Malti i njenoj istoriji, ali sad baš dosta znam jer sam dosta obilazila Valetu i posećivala sve atrakcije koje nude.

Ko očekuje da samo sedi na plaži i kulira biće razočaran, ali ako želite da iskombinujete malo obilazaka sa kupanjem, onda preporučujem Maltu.

Pazi, nije plaza u Slimi loša, ona je jednostavno kamenita, a Maltežani je nisu nešto sredili, ali u principu imaš kafice da popiješ kafu i sl. Ne preporučujem tu plazu za osobe sa malom decom i sl zbog prilaza i činjenice da ne možeš da izađeš iz vode gde ti hoćeš nego tamo gde su stepenice.

Ja kad sam bila, par dana je bila istaknuta crvena zastavica. U tom periodu je baš duvao jak vetar i bili su talasi, pa pretpostavljam zbog toga, mada moguće da je i zbog meduza (ja ih nisam videla).

Nadam se da sam pomogla.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26157
    Ukupno tema
    872249
    Ukupno poruka