Guest boki

MALTA

567 poruka u ovoj temi

Ja odoh na Maltu, sve sam sredila preko Travelhousa :D Oni sredjuju za vizu jer kod nas nema ambasada. Treba da se popuni neki formular, fotokopija pasosa i dve slike. 30 $ je viza. Oni to posalju faksom u Rim i sutra dan vec se dobija odgovor od Malteske policije!

Super!

Ne salju u Rim, vec na Maltu. To mozete i sami da uradite, ono sto treba da posaljete Malteskoj policiji faksom je popunjen formular, fotokopija prve strane pasosa i potvrda o rezervaciji hotela i avio karte. I odgovor se ceka svega par dana. Dobijete zatim faksom potvrdu sa kojom po sletanju na aerodrom idete u imigraciono odeljenje gde vam za 23 evra nalepe vizu :)

Ukoliko idete preko agencije, sve vam to oni odradjuju...

Ja sam na Malti vec par meseci, pa ako nekoga nesto zanima, neka pita :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta radis na Malti, ako smem da pitam :huh: kako do posla. Ja sam zavrsila DIF i privatnu skolu turizma, pricam engleski i malo Grcki. jel bih m ogla da nadjem nesto da radim pa da ostanem ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mogla bi da radis, to se uvek moze :)

ja ovde ne radim, vec ucim, javi mi se mailom pa cu ti reci skorpijica79@yahoo.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a jel moze tamo da se kampuje? ja bih htela da dodjem na dvadesetak dana letos.. da proputujem sto vise.. samo ne znam moze li negde legalno da se kampuje.. ili na divlje..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Provericu. Bas mora kampovanje ili dolazi u obzir i neki bas jeftini smestaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hehe.. da.. ali nekako vise volim da kampujem.. a nasla sam samo jedan kamp na malti.. i pravila su mu ko u manastiru.. zato pitam moze li na divlje..

a dosao bi u obzir neki hostel.. al neki tresh hostel.. nije toliko stvar u parama.. vec sto bismo hteli da nocimo na drugom mestu svako vece.. a to je lakse u satoru, nego svaki dan traziti novi smestaj na nekom drugom delu ostrva

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa Malta je jako, jako mala, dimenzije su 13 puta 27 km, tako nesto, tako da se nemoj cuditi ako ne mozes da nadjes vise lokacija za kampovanje.

jesi li ovo gledala http://www.maltacampsite.com/ ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da.. videla sam to.. al ima neki kucni red kao u manastiru.. i kosta kao hotel.. hvala ti u svakom slucaju.. nasla sam neke maltezane koji vole da kampuju.. mislim da cu se snaci..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne salju u Rim, vec na Maltu. To mozete i sami da uradite, ono sto treba da posaljete Malteskoj policiji faksom je popunjen formular, fotokopija prve strane pasosa i potvrda o rezervaciji hotela i avio karte. I odgovor se ceka svega par dana. Dobijete zatim faksom potvrdu sa kojom po sletanju na aerodrom idete u imigraciono odeljenje gde vam za 23 evra nalepe vizu :)

Ukoliko idete preko agencije, sve vam to oni odradjuju...

Ja sam na Malti vec par meseci, pa ako nekoga nesto zanima, neka pita :)

A kako se obratiti toj Malteškoj policiji faksom, da li može to da se završi privatno umesto preko agencije ili se ne isplati muka? Da li znate broj faksa ili da pitam u agenciji? Agencija uzima proviziju, ne?

Da li preporučujete neki smeštaj i da li je Valeta dobar izbor za odmor za dvoje :) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da bi poslala faks moras prvo da skines visa application form sa sajta malteske vlade www.gov.mt , mislim da je tako, u pitanju je formular od 4 stranice, ispunis ga, fotokopiras prvu stranicu pasosa, bookiras hotel i posaljes kopiju rezervacije, kao i kopiju povratne avio karte i ne bi trebalo da bude problema. Odgovor dobijes kroz par dana.

Sto se tice Valete, ja ne bih tamo za sebe uzela smestaj, ali mozda bi se tebi svidelo. Reci mi sta tacno trazis, provod, samo odmor, mir i tisinu...?

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanima Malta kao moguca destinacija ovog leta ali nailazim na totalno razlicita misljenja na netu!

Je l moze da se udje sa sengenskom ili treba kao za Englesku posebna viza? :huh:

Kolike su prosecne temperature u julu/avgustu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Iwu:

Malta nije u sengenu, tako da je za ulazak potrebna posebna, malteska viza. Procedura izdavanja je prilicnno jednostavna: kao sto je vec napred objasnjeno malteskoj policiji se salje popunjen obrazac, skenirane prve dve strane pasosa i rezervacija hotela i za par dana, ako je sve u redu, oni salju pismo da mozes da udjes na Maltu, na osnovu koga ti na aerodromu izdaju vizu, koja kosta 25 evra a potrebne su i 2 fotografije. Ako ides preko agencije, to ti sve oni zavrse bez ikakvih dodatnih placanja, 25 evra placas licno na aerodromu.

Sto se temperatura u julu i avgustu tice, po onome sto sam ja video na netu krecu se oko 30-35 stepeni, a temperatura mora je oko 22-24 stepena.

Puno korisnih informacija mozes da nadjes na sajtu www.visitmalta.com

Ja idem na Maltu u ponedeljak, tako da ces pocetkom jula moci da dobijes najnovije informacije iz prve ruke za sve sto te zanima.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

shkorpijice posto si tamo mogla bi da nam kazesh tvoje impresije o Malti...znachi kakve su cene, shta je pod "must see" i pri tom ne mislim na plaze i na diskoteke nego da stvarno vidish i chujesh neshto lepo i novo.Malta ima veliku prednost kao destinacija za ovu godinu zato shto ne ukljuchuje maltretiranje oko viza tako da svaka tvoja informacija bi nam bila dobrodoshla. Hvala unapred:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja se pridruzujem molbi.

Znaci koliko kosta pritojan obrok za dvoje u osrednjem restoranu, koliko fast food...

I naravno - koja je cena ulaznice u delfinarijum (ako znas) jer ako ne saznam cenu necu smeti devojci da pomenem da to i postoji inace po cenu da uzmem hipotekarni kredit moracemo tamo :D.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko od vas mi je poslao mail i zamolio da napisem nesto o Malti i da postavim komentar ovde, kako bi i drugi zainteresovani mogli da procitaju. Pa, zahvalite mu :)

Na Malti je trenutno PAKLENO, temperatura je daleko vise iznad 30, a ne kako se najavljuje, a cak i ta vrucina nije ista kao kod nas, nego dva puta jaca i teza! Cene su skocile u odnosu na proteklih sest meseci i malo je nezahvalno pisati sada ponaosob o svemu koliko sta kosta. 1 Lm (Malteska lira) je otprilike 200 dinara i mozete tako da se orijentisete. Cene po kaficima su razlicite. Ono sto jeste bitno: autobuski prevoz ce te sigurno koristiti! Cene su od 20 do 50 centi, u zavisnosti od toga gde idete, a ono sto treba odmah da znate je da je bolje da uzmete dnevnu kartu od 1,5 Lm sa kojom mozete ceo dan da se vozite koliko god hocete ili npr. kartu za nedelju dana koja kosta 6 funti i takodje mozete da se vozite koliko hocete. A videcete da je to isplativije. Karte se kupuju u autobusima. Sto se tice nocnog zivota, zabave i ostalog, nekako je sve koncentrisano u Slimi, Pacevilu, Sent Dzulijansu, pogotovo sto se turista tice. Ali tu necete naci lepe plaze. Sve je stenovito i ne bas preterano cisto. Lepa pescana plaza se nalazi u Melihi, Avri ili kako se vec izgovara (osoba koja mi je poslala mail pitala me je za ovo mesto, posle cu o tome), zatim plaza Golden Bay, Tuffieha Bay, Paradise Bay, Blue Grotto...Kazite mi gde odsedate i ja cu vam objasniti kako da dodjete do ovih plaza. Ono sto bi trebalo videti jeste Mdina- The Silent City, Valetu sa mnostvom katedrala, muzeja itd, imate katakombe svuda po Malti, ali nisam bas ljubitelj obilazenja istih, tako da ne znam da vas uputim, dalje tu je Popaye selo. Ukoliko ste gledali film Popaye sa Robin Vilijamsom u glavnoj ulozi, znacete o cemu se radi. Selo je napravljeno za potrebe filma i evo, 25 god kasnije jos uvek je na istom mestu i netaknuto i sluzi kao turisticka atrakcija. U blizini Sent Dzulijansa nalazi se vodeni park Splash and Fun i Mediteraneo, sa delfinima. Nisam sigut\rna u cenu ulaznica jer sam ja imala popust i iznosilo je svega 3 funte, ali mislim da je cena bar duplo veca za ostale. Znam samo da oko 40 funti kosta pola sata plivanja sa delfinima (mislim da ce neko dizati kredit, hihi).

Sto se telefoniranja tice...Ja imam Maltesku karticu i poruka je 10 centi ukoliko saljem ka Srbiji i 2 c ukoliko saljem u lokalu. Cenu poziva ne znam, ne obracam paznju. Ali je svakkao isplativije da uzmete easy line karticu za 2 Lm sa kojom mozete da razgovarate oko 45 min sa Srbijom. To su kartice za telefonske govornice. Ukucate kod, predbroj 1021 koji omogucava popust i zatim broj koji pozivate. Mislim da je to najbolja varijanta.

Sto se viza tice, ukoliko vec imate vazecu sengen vizu, sa njom mozete da dodjete na Maltu!

A za mail-osobu...Qawra je lepo mestasce, u blizini su lepe plaze, autobus 625 ili 652 nesto sam pobrkala, ide kroz St. Julians, Paceville, Sliemu do Valette, tako da ima dobru vezu sa ostatkom ostrva. Ima jos gomila autobusa iz Budziibe koja je na par minuta udaljena, samo im ne znam tacne brojeve. Ali sta god treba, raspitacu se :)

Inace, pisem na pet strana odjednom pa ne zamerite ako je moj post malo ne razgovetan...a i preobiman :)

P.S. U sledecem postu cu malo vise o cenama po restoranima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka