Guest boki

MALTA

451 poruka u ovoj temi

jel neko bio na malti svaka informacija bi mi dobro dosla

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taman sam i ja htela da pitam za maltu. mene zanima da li u Sliemu postoje pescane plaze ili su sve kamenite (kao sto sam videla na slikama)??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako hoces da letujes na Malti onda odaberi hotel u delu koji se zove Pacevil a ne Siljema. U Pacevilu imas pescanu plazu jedan deo plaze pripada hotelu Interkontinental a drugi deo je slobodan. Ulaz na plazu je slobodan ali se iznajmljuju lezaljke i suncobrani. I da obavezno uplati polupansion jer su ljudi placali vise za veceru nego sto su mislili da ce da ih kosta. Izbegavaj hotele sa ** zvezdice od *** zvezdice pa na gore biraj. I naravno 1 malteska lira vredi 200 nasih dinara. Ali su ti cene pica po kaficima svuda fiksne tako da nemoras da se sekiras dali ce neko da te zezne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kako je tamo za novu godinu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratila sam se sa Malte pre nedelju dana, utisci su pozitivni, kako je za Novu godinu ne znam, ali vreme me sada sluzilo odlicno, mada kazu ljudi koji su tamo duze vreme, da u novembru i decembru znaju da padaju jake kise, ja sam obuhvatila oba meseca i izbegla ruzno vreme, bilo je dana kada je bilo toplo i u majici kratkih rukava. Ako nekoga nesto zanima, neka pita, mozda mogu pomoci...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Skorpijice draga,sta mislis da li je pametno ici na maltu na letovanje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Leona,draga, odavno te nisam videla, naravno da je pametno ici na Maltu u junu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koje je idealno vreme za odlazak na Maltu?

Da li moze da se kupa pre juna meseca?

Da li preporucujete neku nasu agenciju ili moze da se iskombinuje nesto samostalno?

Unapred zahvalna!!!

Veliki pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam na malti bio '98 pocetkom maja, nisam mogao da se kupam u moru, mada je vreme bilo dosta toplo, do 25'C i uspeo sam da se nasuncam. Tada sam stekao utisak da Malta i nije bas za klasicno letovanje, jer ima par normalnih, pescanih plaza, a ostalo su stenovite. Ali je dobro mesto za neki kombinovani odmor, ekskurzije+suncanje i sl. jer ima dosta toga da se vidi bez obzira sto je ostrvo toliko malo da moze klaustrofobija da se dobije. Bio sam u hotelu "Diplomat" 4* u Sliemi

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj dobar prijatelj proveo je pre 2 godine pocetkom juna nedelju dana na Malti, ali se takodje nije okupao. Opet jedan drugi prijatelj Dzoni koji je 3-4 godine radio kao programer za jednu englesku firmu mi rece da je sezona kupanja od kraja juna do pocetka oktobra , eventualno.

Problem je taj sto je Malta na sred Sredozemnog mora, tako da svaka uglavnom hladnija struja ne moze da mimoidje njene obale a i more je dosta duboko. A broj napada ajkula u Sredozemlju je takodje najveci tamo.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih preko travelhousa da idem na Maltu pa me zanima kao je sad za vize?Jer se jos uvek dobijaju na aerodrumu ili u ambasadi i gde se nalazi Malteska ambasada u BGu? :o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam videla ponudu TravelHous-a i zainteresovala me je. Poslednja info iz oktobra prosle godine je da se viza dobija na aerodromu. Za ambasadu ne znam gde se nalazi, ali kako ovih dana planiram time ozbiljnije da se pozabavim javicu sta sam saznala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim nema Malteske ambasade u Beogradu... :blink:

Evo informacija sa sajta Ministarstva spoljnih poslova

Dopunske informacije u vezi viza za Maltu:

1. u zemljama gde nema DKP Malte, zahtev za vize se može direktno proslediti imigracionoj policiji Malte. Na odgovor se čeka. Važnost PI - najmanje 6 meseci.

2. zahtev se podnosi 15 dana unapred i to sa:

- ličnim podacima

- podacima o PI

- datumu i svrsi boravka (turističko, poslovno, službeno itd).

(PI je Putna Isprava - pasos) Viza se valjda dobija na aerodromu, ali zahtev se podnosi ranije preko agencije.

sajt je

http://www.mfa.gov.yu/Srpski/konz/vizni_re...ljama/malta.htm

Najbolje proverita u agenciji, nema vam druge. Valjda su oni ranije vodili nekoga na Maltu. Ako nisu... Nemojte samo da prodjete kao oni sirotani u Jerusalimu, sto su ih pohapsili. :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja odoh na Maltu, sve sam sredila preko Travelhousa :D Oni sredjuju za vizu jer kod nas nema ambasada. Treba da se popuni neki formular, fotokopija pasosa i dve slike. 30 $ je viza. Oni to posalju faksom u Rim i sutra dan vec se dobija odgovor od Malteske policije!

Super!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prenesi nam utiske kad se vratiš i srećan put

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868342
    Ukupno poruka