mackica

Antinal -lek i stomacni problemi

485 poruka u ovoj temi

Ja sam pila svako jutro po jedan antinal preventivno i nisam imala bas nikakvih problema :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo pili preventivno ujutro i uvece po jednu kapsulicu Antinala i po jedan Probiotic dnevno i prosli OK - nismo imali nikakve probleme, al smo takodje veoma pazili na vodu, prali zube flasiranom vodom, izbegavali sveze voce i povrce i led u picu. Naravo ponesto od svezeg voca i povrca smo i jeli, ali ne preterano, poneka kockica leda u picu - kad nismo mogli da izbegnemo i malo vode koja se neminovno proguta prilikom tusiranja.

Jedan iz nase grupe je pio samo jednu kapsulicu dnevno i prosao veoma, veoma loshe - temperatura 40, upropasceni izleti i raniji povratak u Bg sa infuzijom.

E sad, pojedinci ga uopste nisu pili, a jeli i pili sve i svasta, pa nisu imali nikakve probleme, a drugi koji ga takodje nisu pili imali uzasne probleme.

Ono sto je svakako bilo karakteristicno to je da su problemi krenuli negde otprilike 5 dan bas kad se ide za Kairo i to bas kod svih.

Ko zna, razlicite su reakcije, al mislim da za svaki slucaj ne treba rizikovati i kad je vec lek koji ne prate neki dodatni nezeljeni efekti treba ga piti i ne dozovliti da ti takva glupost upropasti letovanje.

Izmenjeno (sunshine)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nicks, planiram da kad stignem u Egipat pijem 2 Antinala dnevno preventivno.. A sto se tice probiotika jel njega 1 dnevno ili zavisi koji budem pila? Hvala

Antinal 200mg ujutro i uveče je sasvim OK uzimati za prevenciju (na svakih 12h).

Što se tiče probiotika, bez obzira za koji se odlučite, počnite da ga pijete par dana (3-4) pre puta dok ste još kod kuće. On se uzima 3x2 kapsule dnevno ali dovoljno je i 3x1, isključivo pre jela (1h). Pijte ga sve vreme odmora i još koji dan po povratku sa puta. Jedna kapsula dnevno je veoma slaba zaštita, mada je svaki organizam priča za sebe, svako ima različit nivo imuniteta i različito reaguje na infekcije enteropatogenim bakterijama.

U principu ovo bi bila dovoljna zaštita, ali ipak trebate povesti računa da ne uzimate ništa što sadrži njihovu vodu.

Izmenjeno (NickS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koji probiotik preporucijes? U uputstvu nekih stoji da se pije 1 dnevno kao npr. Prodiotik Ivancic... A ima ga samo 10 u kutiji, jedna je 300 din...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, Ivančićev se pije jednom dnevno. Flonivin i Linex se piju 3x2 kapsule a može i 3x1. Kada bih uzimao za sebe to bi bio Linex, mada je sve to manje-više isto. Najbolje neka odluči cena u apoteci:

1. Probiotik Ivančić - 10 caps, 1x1 dnevno, cena u apoteci oko 285 din.

2. Linex (Lek ljubljana) - 16 caps, 3x2 dnevno, cena u apoteci oko 250 din.

3. Flonivin BS (ICN CG) - 16 caps, 3x2 dnevno, cena u apoteci oko 230 din.

Izmenjeno (NickS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postoji jos jedan lek koji je nasoj grupi vodic preporucio. Lek se zove Entocid i po njegovom misljenju malcice je bolji. Isto se pije preventive (kao i Antinal) i kada se oseti kuvanje u stomaku! Ja licno nisam pila ni preventive a na svu srecu nije bilo nikakvog kuvanja u stomaku. Entocid kosta 2 funte a Antinal 2.5 funte, tako da nemojte dozvoliti da platite vise iako ce oni traziti i 50!

Izmenjeno (malecka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima!

Vratih se iz Egipta pa evo da pocnem od ove teme :)

Ja nisam nista pila preventivno, u hotelu sam jela i voce i povrce. Voda samo flasirana i za pranje zuba i nikako led. Rezultat je bio sledeci - jedno vece me zaboleo stomak praceno mucninom. Popila sam 1 kapsulu Antinala tad i jos jednu ujutru i to je to. Nisam imala ni temperaturu ni dijareju.

U grupi je bilo ljudi koji su imali bas ozbiljne probleme - temperatura 40, povracanje, dijareja po 2-3 dana. Pili su samo Linex (niko im nije rekao za Antinal?!?!). Rekli su nam da su kuvali kafu u kuvalu od vode iz cesme ???

Anyway - moj savet onima koji tek idu: kupite Antinal cim dodjete i na prvi i najmanji znak problema sa stomakom odmah krenite da ga pijete. I stvarno nemojte piti pica sa ledom i jesti van hotela (malo samodiscipline ce vas postedeti ozbiljnih problema).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za putovanje u Egipat gde su salmonela i šigela u vodi normalna okolnost, itekako je bitno da se sprovedu preventivne mere. Vaš digestivni sistem će sa njihovom vodom doći u kontakt neizbežno i treba mu pomoći na svaki mogući način. Pre svega podizanjem imuniteta crevne flore (Probiotik, Linex, Flonivin) i održavanjem niske koncentracije crevnog antibiotika (Antinal, Streptoksazol) koji će zaustaviti rast bakterijskih spora koje ćete svakako uneti. Prema tome Linex i Antinal obavezno treba uzimati preventivno i to par dana pre početka puta pa do samog povratka kući.

Antinal spada u grupu lokalnih antibiotika (ne resorbuje se iz creva u sistemski krvotok) i u potpunosti se izlučuje stolicom, pa je njegovo uzimanje krajnje bezopasno. Linex sadrži spore specijalnog soja bakterije Bacillus subtilis koja je veoma slična bakterijama koje popunjavaju našu crevnu floru, i takođe je bezopasan.

Ukoliko se neko ipak plaši preventivnog uzimanja lekova, neka ih uzme što je pre moguće, odnosno čim oseti prve znake trovanja.

Naravno, uvek ima ljudi koji će prirodno odoleti bakterijama, ali da li je putovanje vredno testiranja našeg organizma na ovakvu vrstu imuniteta?

Kada se putuje još južnije u Afriku, obavezne su i vakcinacije, kao i lekovi protiv malarije. Nisu mi jasni ljudi koji putuju u rizična područja a da se prethodno ne osiguraju od preteće zaraze.

Izmenjeno (NickS)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U mnogim postovima sam procitala razlicita misljenja po ovom pitanju.

Da li ste vi pili probiotike preventivno i ako je odgovor da koliko?

Da li ste vi pili Antinal preventivno i ako je odgovor da koliko? (kazu da ga ne treba piti preventivno)

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sva smo ta iskustva od prošle godine sveli na ovo.

Sve sam procitala, ali nisam sigurna da li je to previse lekova.

Htela bih da cujem pojedinacna iskustva!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Antinal se ne pije preventivno.Neko i nema tegobe, pa nema potrebe nista da pije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I onda šta ćeš? Da udaraš crtice ko je pio preventivno a ko ne, pa da uradiš i ti, voljom većine??

Čovek  (lekar) je lepo objasnio tamo najbitnije.

Ako hoces moje iskustvo: NISAM GA NIKAD PIO, ali sigurno da od mene neces da cujes da je to najpametnije sto sam uradio, jos manje da preporucim isto to nekom drugom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni nije bas najjasnije zasto se ljudi raspravljaju oko toga ..valjda taj lek ima neko uputstvo u kome pise kako se pije..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni nije bas najjasnije zasto se ljudi raspravljaju oko toga ..

Nije ni meni. Zato je ona tema i zaključana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I onda šta ćeš? Da udaraš crtice ko je pio preventivno a ko ne, pa da uradiš i ti, voljom većine??

Čovek (lekar) je lepo objasnio tamo najbitnije.

Ako hoces moje iskustvo: NISAM GA NIKAD PIO, ali sigurno da od mene neces da cujes da je to najpametnije sto sam uradio, jos manje da preporucim isto to nekom drugom.

Da cujem da li su stomacne tegobe imali samo oni koji nisu pili lekove,

ili su tegobe moguce i sa upotrebom lekova !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26205
    Ukupno tema
    873852
    Ukupno poruka