mackica

Antinal -lek i stomacni problemi

488 poruka u ovoj temi

Idem u Egipat,pa me zanima da li se tablete Antinal protiv stomacnih tegoba piju preventivno ili samo u slucaju ako dodje do problema?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ga pila tek kad osetim "kuvanje u stomaku".Mada ima i onih koji su ga pili preventivno - što mislim da nema potrebe.Preventivno sam pila Probiotic(svakog jutra) ,čisto da ne bude da nisam ništa preduzela,ali nisam sigurna kakav je efekat,jer sam svakodnevno jela lubenice u velikim količinama, pa me je dva puta boluckao stomak.Možda sam preterala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ih u Egiptu pili preventivno. Po narodnoj poslovici, sto ne skodi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi nismo uzimali Antinal i nista nam nije bilo. Imam sad tikove s vremena na vreme ali vec sam se navikao.Bez njih sad ne bih mogao. Povremeno imam kosmare, sanjam mumije... Sinoc mi se javila Hatsepsut i rece mi:"Come to mama!" :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ga nisam pio preventivno pa sam se s...., posle je bilo kasno, morao sam da odbolujem. :blink:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na sreću meni nije ništa trebalo, sve je bilo ok, pila i jela sve što je bilo u ponudi na švedskom stolu, pa i njihov ceđeni sok od narandže, koji btw mislim da je razblažen vodom, ali zato moj suprug imao problema, antinal nismo našli u najbližoj apoteci, a bilo je neko gluvo doba noću, pa ja nisam baš smela sama da se usudim i lutam po Sharmu i tražim lek, sreća u grupi je bilo čak 3 naša lekara i koristili smo iz naše apoteke streptoksazol , suprug je bolovao neka 2 dana i prošlo je...mada sutradan kad sam razgovarala sa vodičem, bio je ubeđen da naš lek neće pomoći..elem, možda se suprug samo prejeo!!!! u svakom slučaju imao je i visoku temperaturu i sve što ide uz to..da sad ne nabrajam, ipak veliki oprez svima, čak i zube smo prali flaširanom vodom nakon ovoga...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

antinal je za Egipat. i pije se kao preventiva i kao lek. u slucaju dijareje, u egiptu nasi lekovi ne pomazu i vodicu su duzni da vam na to skrenu paznju a vase je da ih poslusate ili ne.

sto se tice Tunisa tabletice ti nisu potrebne ili mozes poneti nesto odavde cisto zlu ne trebalo. pijes samo flasiranu vodu i sve ce biti ok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao farmaceut sa dugogodišnjim iskustvom, mislim da mogu da dam najadekvatniji odgovor na pitanje iz ove teme.

Antinal (nifuroksazid) spada u grupu crevnih antibiotika, ima molekul veoma komplikovanog sastava i kao takav se ne resorbuje u crevima, ne dospeva u srce, mozak i ostale vitalne organe tj. ne deluje sistemski već samo lokalno u crevima. Iz creva se potpuno eliminiše, tako da je bezopasan i može se piti i preventivno.

Ukoliko se ne uzima preventivno a do infekcije dođe, najbolje ga je uzeti što je moguće pre, već u samom startu infekcije pri pojavi prvih simptoma. Pije se 4 puta dnevno (dakle na 6 sati) po 200mg, tako da dnevna doza iznosi 800mg. Ovu dozu ne bi trebalo prekoračivati. U slučaju preventive, dovoljno je uzimati 400mg dnevno. Za decu do 2 godine je mnogo pogodniji sirup od kapsula, a jedna kafena kašika sirupa se uzima na svakih 6 sati.

Potpuno je pogrešno verovanje da u Egiptu ne deluju naši lekovi. Prosto ne mogu da verujem da to neko može da izjavi. Zanima me na osnovu čega ljudi iznose takve tvrdnje? I u egipatskom (Antinal) i u "domaćem" (Enterofuryl, proizvodi ga Bosnalijek) se nalazi potpuno ista hemijska supstanca (nifuroksazid) odgovorna za dejstvo leka, u istom obliku i u istoj koncentraciji. Jedino po čemu se ova dva leka mogu razlikovati je kvalitet njihove izrade, a tu sumnjam da je on na egipatskoj strani. Tu je i razlika u ceni, Antinal košta 5 funti (oko 50 din.) dok je Enterofuryl 200mg oko 130 din.

Postoji i pakovanje Enterofuryla od 100mg, tada treba uzimati po 2 kapsule odjednom. Na našem tržištu se nalazi još jedan dobar lek za crevne infekcije - Streptoksazol (Pliva). On je još efikasniji, ali nažalost nije registrovan u našoj državi pa ga nećete naći u svakoj apoteci već samo u bolje snabdevenim privatnim apotekama.

Naravno, uz crevni antibiotik kao preventivu najbolje je uzimati neki probiotik (Linex, Flonivin, Probiotik Ivančić) koji će crevnu floru održavati na zdravom nivou za vreme konzumiranja neuobičajene hrane i vode.

Izmenjeno (NickS)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NickS - ja sam do sada na put nosila Loperamid, kao zlu ne trebalo (samo jednom sam ga i upotrebljavala i to u Grckoj?!). Da li je on ok ili ipak nije dovoljan za Egipat? :)

Sto se Tunisa tice, bila prosle godine - samo disciplina i bice sve ok. Voda iskljucivo flasirana, izbegavajte led u sokovima i picu i to je to. Voce smo prale kupovnom vodom, ali smo jeli i sladoled?!? (ako ides u Sus u pitanju je Gelateria Italiana, sa desne strane kad ides od Susa ka Portu) i tek smo posle ukapirale da mozemo da budemo u ozbiljnom problemu, ali stvarno nista - cak ni nelagodnosti u stomaku nije bilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tamo će svi da vam kažu da za egipatske boljke pomaže samo njihov Antinal. Ne znam da li je istina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo pili letos preventivno, ali i pored toga neki su imali probleme, ali srecom problem traje jedan dan, da ne kazem sat-dva.

vecina je pila Entocit (aktivni ugalj) ima isto dejstvo kao i antinol. Ukoliko dodje do nevolja, uzmite dve tablete (govorim o entocit tabletama) i sazvacite (nakon 12h sati uzmite josh jednu tabletu)....naravno progutajte sve to sa vodom, da lakse sklizne :D tako deluje praktichno momentalno (ne bash iste sekunde)...to je bio savet nasheg vodicha milice i bila je skroooz u pravu.

i da nashe tablete ne pomazu, ali bukvalno ni malo ne pomazu...neki su uzimali nase probiotike, ali nije im pomoglo. da se ne bi maltretirali kupite odmah njihove tablete, lakse je tako...a i jeftine su tako da ni to nije problem.

Izmenjeno (gemini)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NickS - ja sam do sada na put nosila Loperamid, kao zlu ne trebalo (samo jednom sam ga i upotrebljavala i to u Grckoj?!). Da li je on ok ili ipak nije dovoljan za Egipat? :)

Loperamid ne bi trebalo nikako upotrebljavati kad su infektivne dijareje u pitanju jer tada može samo da pogorša stanje. On se koristi kod poremećaja u crevnoj peristalitci, ali ako postoji još i infekcija bakterijama mora se uzimati antibiotik, jer bi sam Loperamid samo zadržao bakterije u telu.

@gemini

Aktivni ugalj je takođe dobra stvar, on adsorbuje bakterije i njihove toksine i pomaže njihovo eliminisanje. Koristi se kao opšti antidot.

Što se tiče probiotika (naših ili tuđih), naravno da se niko od njih nije izlečio (možda neki lakši slučajevi). Oni su tu da podignu imunitet crevne flore ali nemaju sposobnost da ubiju ili eliminišu patogene bakterije. U izvesnoj meri mogu sprečiti klijanje njihovih spora, i zato ih treba uzimati preventivno a ne po nastanku stomačnih problema jer tada nema velike vajde od njih.

Izmenjeno (NickS)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NickS - hvala na savetu! Jos jedno pitanje - izvinjavam se ako je glupo (nisam lekar, a ni farmaceut): da li postoje neki ocigledni simptomi da je dijareja infektivna? :blink:

Thx.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije glupo pitanje, nikako. wink.gif

Infektivnu dijareju osoba ima, kada oseti jače bolove u stomaku ("čupanje") i kada često ide u WC, na svakih sat ili dva. U nekim slučajevima (salmoneloza) se javlja i visoka T (i do 40 C), kao i učestalo povraćanje. Sve su ovo znaci da ste pojeli ili popili neku patogenu bakteriju.

Neinfektivne dijareje se dobijaju kada se npr. prejedete voća (naročito kivija) i to se najčešće opisuje "kuvanjem u stomaku" i vetrovima. Bolovi su sporadični i nisu jaki. Tada je lek izbora Loperamid.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nicks, planiram da kad stignem u Egipat pijem 2 Antinala dnevno preventivno.. A sto se tice probiotika jel njega 1 dnevno ili zavisi koji budem pila? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka